učo čet 21.5.2020 19:56
tutanjkamen kaže...

A za kvalitetno napajanje spojili su se na obliznju hidroelektranu

 I potrošili toliko dušika da je Marsova atmosfera mogla postati barem duplo  gušća nego li je sada. Svejedno, pozdravljam svaki tehnički napredak, ma koliko se on sada čini bez veze, jednog dana će iz toga proizići nešto dobro (nadam se).

danen čet 21.5.2020 20:08

Kila dušika stoji 7 kn, dakle jedan dolar. Dušik nije skup, to je otpadni produkt pri proizvodnji kisika iz zraka. Zrak ima naime samo 21 % kisika, ostalo je dušik 78 %, argon (1 %) i malo, malo CO2 (0,03 %). 

nixass pet 22.5.2020 10:53
HCMAA kaže...

Stanovnici Neptuna najviše koriste intel procesore.

Neptunova vanjska atmosfera jedno je od najhladnijih mjesta u Sunčevu sustavu s temperaturama na vrhovima oblaka oko −218 °C (55 K). 

Neptun je Intelov skunk works tajni odjel za R&D. Na njemu testiraju single-core koji pliva u hladnim plinovima, tek za par godina dolazi kod nas

učo sub 23.5.2020 19:33
danen kaže...

Kila dušika stoji 7 kn, dakle jedan dolar. Dušik nije skup, to je otpadni produkt pri proizvodnji kisika iz zraka. Zrak ima naime samo 21 % kisika, ostalo je dušik 78 %, argon (1 %) i malo, malo CO2 (0,03 %). 

 Znam, samo sam bio malo zafrkantski raspoložen. A i stoji to da Marsovoj atmosferi fali dušika, a mi ga imamo... A nije li malo preopasno previše smanjiti CO2, ipak je to najvažnija hrana za biljke.

Santana sub 23.5.2020 19:37
Čitatelj kaže...

Pa mogli su koristiti i FreeDOS i bootati sa 50GHz.

WinXP kao dokaz stabilnosti? Tesko.

Za dobit vise bodova u odredjenim testovima? Svakako.

Hotel? Trivago

 Pa ne pita se tebe.
Treba validirati rezultat i to je to, a ne dokazat stabilnost na nekom OS-u koji nekom odgovara.

Trazit neki realni smisao u tim brojkama nema smisla...

Emilio Estavez sub 23.5.2020 21:19

Koristili su tekući dušik i helij. Koliko se da razlučiti iz videa, za hlađenje su u prvom dijelu videa koristili dušik, a u drugom helij.  Uglavnom, dušik možeš držati u termosici i ulijevati ga jer je teži od zraka (vidi se na prvom dijelu videa), dok za helij moraš imat posebne spremnike jer je lakši od zraka i brzo isparava (to se vidi na videu kad ekipa drži cijev koja ide iz spremnika).