BarbaVeli sri 7.8.2019 15:35

Kratki odgovor s mojim iskustvom: većinom 'da' za iOS, većinom 'ne' na Androidu. 

 

Galaxy Tab2 je apsolutno neupotrebljiv uređaj nakon ažuriranja, a radio je dobro s originalnim OS-om. iPhone 4 i 5 rade jednako brzo i dobro sa zadnjim podržanim OS-om. Ovo je jedan od argumenata zašto preferiram iOS.

boxer sri 7.8.2019 15:48
BarbaVeli kaže...

Kratki odgovor s mojim iskustvom: većinom 'da' za iOS, većinom 'ne' na Androidu. 

 

Galaxy Tab2 je apsolutno neupotrebljiv uređaj nakon ažuriranja, a radio je dobro s originalnim OS-om. iPhone 4 i 5 rade jednako brzo i dobro sa zadnjim podržanim OS-om. Ovo je jedan od argumenata zašto preferiram iOS.

 Moje iskustvo je suprotno, primjetio sam zapravo nešto sporiji rad na Iphone 5 kada je bilo predzadnje i posebno zadnje ažuriranje. 

ZdravkoZ sri 7.8.2019 16:26

Obično verzija softvera koja dođe " iz kutije" bude najbolja(Android)
Sad prvi puta imam Samsung koji nakon nadogradnje radi jednako dobro.Prije toga Xiaomi ,Htc,Sony uvjek je u nečemu bio problem.To je bilo prije neznam kako je sada.
Što se tiče ažuriranja iz TrgPlay to napravim svaki jutro...iz navike...

digitall sri 7.8.2019 16:42

moje iskustvo na androidu; (od ver 5.0 pa na dalje) azuriranje na svaku noviju verziju androida mi je svaki puta radilo sve bolje na istom uredaju, i brze i glade.. a sigurno ima modela i proizvodaca gdje to nije slucaj.. (uvijek sam napravio hard-reset nakon azuriranja, to mi je navika, a vjerojatno je u nekim slucajevima bilo presudno)

 

na ios-u jos ok prva dva velika updatea, kasnije samo sve losije.. od brzine do baterije..

 

Posmatrač sri 7.8.2019 18:08
BarbaVeli kaže...

Kratki odgovor s mojim iskustvom: većinom 'da' za iOS, većinom 'ne' na Androidu. 

 

Galaxy Tab2 je apsolutno neupotrebljiv uređaj nakon ažuriranja, a radio je dobro s originalnim OS-om. iPhone 4 i 5 rade jednako brzo i dobro sa zadnjim podržanim OS-om. Ovo je jedan od argumenata zašto preferiram iOS.

 Vrati na verziju koja ti je radila dobro i uzivas. Ajd to napravi sa IOSom ;)

Adin sri 7.8.2019 18:27
Posmatrač kaže...
BarbaVeli kaže...

Kratki odgovor s mojim iskustvom: većinom 'da' za iOS, većinom 'ne' na Androidu. 

 

Galaxy Tab2 je apsolutno neupotrebljiv uređaj nakon ažuriranja, a radio je dobro s originalnim OS-om. iPhone 4 i 5 rade jednako brzo i dobro sa zadnjim podržanim OS-om. Ovo je jedan od argumenata zašto preferiram iOS.

 Vrati na verziju koja ti je radila dobro i uzivas. Ajd to napravi sa IOSom ;)

 Fazon sa iOS om je da uvijek radi bolje na novijem - hajde to napravi sa Androidom? hahaha

ukay1000 sri 7.8.2019 19:21

Fazon sa iOSom je da ga kupuju kozojebi da bi impresionirali zemske kako im mob radi brze od bembare 98. godiste kupljeno kod lokalnog dilera Orsosa ili ga kupuju gradski hipsteri sa slikom Steve u radnoj sobi taman kraj kolekcije pepeljarka dioptrije laserskog mikroskopa od 5 tona.

southy sri 7.8.2019 21:04
ukay1000 kaže...
Fazon sa iOSom je da ga kupuju kozojebi da bi impresionirali zemske kako im mob radi brze od bembare 98. godiste kupljeno kod lokalnog dilera Orsosa ili ga kupuju gradski hipsteri sa slikom Steve u radnoj sobi taman kraj kolekcije pepeljarka dioptrije laserskog mikroskopa od 5 tona.

Jesi li ti još srednjoškolac ili gdje živiš da telefonom možeš impresionirati ženske? Ima puno tatinih sinova koji kupuju iPhone ili neki drugi uređaj jer je najskuplji, ali većina ljudi koje ja znam koriste iPhone zato jer jednostavno radi bez problema, nema zaj****je, dok većina dr***oša koje znam imaju Samsung i puna su im usta toga kako iPhone ništa ne valja. Daleko od toga da smatram da je cijena novih iPhonea realna, ali nije ni Galaxy Note ništa jeftiniji, naprotiv.

M0by sri 7.8.2019 22:29

Ovo da iPhone 4 i 5 rade dobro sa zadnjim azuriranjima je cista glupost. Razlika izmedu iOS-a 7 i 6 na iPhoneu 4 je jako velika. Sa iOS 7 i novim azuriranjima aplikacija iPhone 4 je skoro pa neupotrebljiv.
iPhone 5 je ipak malo vise upotrebljiv sa zadnjim azuriranjima.

Ali je cinjenica da se iPhone postupno usporava sa svakim novim azuriranjem. Barem sto se tice do iPhonea 6, s ostalima nemam bas iskustva.
Imam trenutno iPhone 7 sa najnovijim firmwareom i radi mi jako brzo.
Jednako brzo kao i Samsung S8 (koji je takoder na najnovijem firmwareu) kojeg ima cura, pa sam i usporedivao malo.

Tako da mozda za nove modele mobitela azuriranja i nisu losa, ali za starije je to jako lose. Slozio bih se da je i za Android mobitele i iPhone ista situacija sto se toga tice.

GhostLoveScore čet 8.8.2019 00:13

Ja bih rekao da treba prorjediti updateove. Svakih nekoliko dana mobitel traži update... Sad je to počeo i GOM player na računalu. Updateam ga danas, prekosutra on opet traži update. Pa pobogu, proveli smo zadnjih 20 godina sa računalima i softver se updateao jednom dvaput godišnje, kad izađe nova verzija sa novim funkcijama tad se i isprave bugovi.

Jesu li danas programeri toliko nesposobni da nisu u stanju ispraviti bugove i da program radi bez problema dalje?

Prije  godinu dana Erste banka je izdala novu verziju mBankinga. Nikakve nove funkcije, ništa, ali sa bitnom razlikom. Moj mobitel više nije bio podržan i morao sam kupiti novi mobitel ako hoću imati mBanking...

Filip100able čet 8.8.2019 01:35

Imam galaxy s7 od kako je izasao.. 2 godine radine radio PERFEKTNO nije bilo potreba za tvornickima..update na 8.0...grije se kao pećnica..neugodno ti je drzat ga..šteka..u snepu se toliko ugrije preko 65C procesor a spor je..Vratio na tvornicke opet isto..
Slična prica je bila kada sam imao S3..čim su izasli novi mobiteli taj "UPDATE" je bilo u stvari "DOWNGRADE".. počne lagovat,spor bit,pregrijavat se  a za ništa..

ivanm75 čet 8.8.2019 07:49

Treba rucno flashati preko odina i kompa novi firmware jer ponekad ota file zna biti "corupted"
Imao sam i S7 i 8 i 9 i nakon upgradea factory reset i radi super. Tvoj slucaj je individualan a nikako pravilo i zahtjeva detaljniji pristup a ako ne kuzis onda servis..

JosephBullet čet 8.8.2019 11:56

Ja bi rekao da se OS telefona treba updatati - ali opet ovisno za sto koristis mobitel. Ako ti je na mobitelu bankarstvo i racun na koj ti sjeda placa ili mobilni wallet onda bi svakako preporucio updatove osa i bankarske aplikacije :D

southy ned 11.8.2019 22:05

Ovo je zapravo zanimljivo pitanje i za druge uređaje, ne samo telefone; npr. baš neki dan mi se Philips Android TV sam ažurirao na Android 8. Uopće mi nije palo na pamet da kad sam kupio TV sređujem postavke da ne ide automatski, u jednom trenutku sam dobio poruku da kod sljedećeg pokretanja će TV biti ažuriran na najnoviju verziju. Ok, kad smo već tu... neka ti bude.  Epilog je taj da na 8-ici sve radi sporije, posebno paljenje i vrijeme nakon paljenja, aplikacije tipa Youtube i Max TV laggaju, itd. A sve je bilo skoro pa idealno sa starijom verzijom.

Sljedeći korak će mi definitivno biti povratak na staru verziju i ignore daljnjih updateva!

MethodMan ned 11.8.2019 22:45

I da i ne ,uglavnom su update vazni radi zakrpa i radi propusta koji postoje i bugova ,dosta ljudi se žale jer im pase poslovica "nediraj ono sto radi " ,no novac je u novim sistemima i hakeri stalno pokusavaju pronaci rupe i developeri onda krpaju za njima ili ispred njih pokusavaju ,te pokusavaju uvik sto perfektniji softver napraviti ,tako da sve u svemu tu su i za nase dobro u dosta slucajeva a i u dosta slucajeva radi novaca  .

EZY-E uto 13.8.2019 13:45
MethodMan kaže...

I da i ne ,uglavnom su update vazni radi zakrpa i radi propusta koji postoje i bugova ,dosta ljudi se žale jer im pase poslovica "nediraj ono sto radi " ,no novac je u novim sistemima i hakeri stalno pokusavaju pronaci rupe i developeri onda krpaju za njima ili ispred njih pokusavaju ,te pokusavaju uvik sto perfektniji softver napraviti ,tako da sve u svemu tu su i za nase dobro u dosta slucajeva a i u dosta slucajeva radi novaca  .

Ovo ko da sam čuo u nekoj birtiji zvuči...

Anđeo bez falinge uto 13.8.2019 14:02
southy kaže...

Ovo je zapravo zanimljivo pitanje i za druge uređaje, ne samo telefone; npr. baš neki dan mi se Philips Android TV sam ažurirao na Android 8. Uopće mi nije palo na pamet da kad sam kupio TV sređujem postavke da ne ide automatski, u jednom trenutku sam dobio poruku da kod sljedećeg pokretanja će TV biti ažuriran na najnoviju verziju. Ok, kad smo već tu... neka ti bude.  Epilog je taj da na 8-ici sve radi sporije, posebno paljenje i vrijeme nakon paljenja, aplikacije tipa Youtube i Max TV laggaju, itd. A sve je bilo skoro pa idealno sa starijom verzijom.

Sljedeći korak će mi definitivno biti povratak na staru verziju i ignore daljnjih updateva!

 slično sam doživio s LGTv.. i web OS 3.5 ...

imam Sony soundbar i ARC je uredno radio do zadnjeg updatea.

nakon toga ne radi ni ARC a ni optika, samo preko Bluetootha mogu spojiti zvuk tv-a...

 

nije ništa pokvareno ...

Hutchinson uto 13.8.2019 17:05

Potrazite pojam planned obsolescence i pogledajte ovaj dokumentarac:

 

https://www.imdb.com/title/tt1825163/

 

Azuriranje, da, ali ne starijih modela. Uz to sto nisu prilagodjeni novijim updateovima koji zahtijevaju vise procesorske snage i/ili memorije, ne bi se cudio da je tu i tamo ubacen koji kod da namjerno uspori neke procese na starijim modelima. Uz to, dosta aplikacija ne podrzavaju starije verzije sustava i zahtijevaju novije verzije (za ove koji se misle vratiti na starije verzije softwarea), tako da ih vise ne mozete koristiti.

 

Ukratko, nakon odredjenog razdoblja prisiljeni ste kupiti novi model.

Anđeo bez falinge sri 14.8.2019 05:47

moj LG G5 ne podnosi Oreo...

vratio sam se na Nougat . leeeeti.... 

 

btw;

 

kolega iznad dobro zbori...

baš sam gledao da LG G5 SE sa slabijim hardverom nije ni dobio automatski update na Oreo kao ja... odn.. nije ni predviđen..

 

vjerojatno ima razloga iako ljudi silom trpaju i Pie.... a sve im radi OK.

EZY-E sri 14.8.2019 14:22
Anđeo bez falinge kaže...

moj LG G5 ne podnosi Oreo...

vratio sam se na Nougat . leeeeti.... 

 

btw;

 

kolega iznad dobro zbori...

baš sam gledao da LG G5 SE sa slabijim hardverom nije ni dobio automatski update na Oreo kao ja... odn.. nije ni predviđen..

 

vjerojatno ima razloga iako ljudi silom trpaju i Pie.... a sve im radi OK.

 Ima razloga, a on je jedan jedini: KOMPANIJE HOĆE DA KUPUJETE NOVE STVARI.

Nikakav drugi, bilo koji mogitel (99%) je hardverski sposoban vrtiti najnoviji android, kompanije ne žele updejtati "stare" mobove na novi software jer onda ne bi bilo razloga preći na novi mob, a ako i updejtaju naprave to tako da ti namjerno bude spori mobitel, ne razumijem samo kako JOŠ ima ljudi koji ne kuže igru, ako ne vjeruješ slobodno otiđi na xda i vidjet ćeš vrlo vjerojatno i za LG G2 Oreo ili možda i Pie, Galaxy S3 isto tako vrlo vjerojatno ima Oreo ili Pie.

Hardver NIJE slab, stvar je pohlepe.