R36 pet 8.11.2019 14:13
plavi08 kaže...

1. Ne bih se složio. Briješ na poduzetništvo pa baci pogled samo na pakete u zadnjih 2 godine. Ne treba dalje. Kaj je to Magenta osim boja? Kolko to tebe na kraju izađe? Ona fora sa kupnjom Bentlya pa ti daju Jugić u pola cijene?

2. Ok. Stvar osobnog iskustva. Tu nema kaj argumentirat ili tvrditi. ( mogu samo spomenuti da tamo di živim T-com (dedicirani odašiljač na planini koji dok radi je super, ne radi nekih mjesec dana u godini) i Tele 2 imaju 4G, VIP ne možeš poziv obavit u rasponu od 2km)

3. Kada? Gdje? Kako? Pa majstori ljudima još uvijek u gradovima zakopavaju "novi" bakar

4. Ajd hrana je možda nepotrebno spominjanje ali u gradu je nemreš proizvest. Dok ovo kaj si ti naveo. Doktori su locirani u gradu sam zbog brojki, isplativosti ali i hrpa njih je odrasla na selu. Dok krumpir buš teško u gradu uzgojil. Nebitno za ovu raspravu.

5. Ajd ti daj to sumu na kraju. Kolko si sve skupa platio u 2 godine i kaj si za to dobio. Kaj si od toga stvarno htio i trebao? Osim kaj si možda popušio ovo kaj spominješ marketinšku foru.

6. Osobno iskustvo, poslovno. Ne bih se mješao. Tu uvijek ima ugodnih i neugodnih iznenađenja privatno a često i poslovno.

7. Super. Ti si onda među rijetkima. Jer meni na Tele 2 i VIP-u uredno ide. Prije i Tcom

 

Ma nije se pogubio. Dignuo je bazu korisnika makar i nezadovoljnih.Više prometa, više prostora za ulaganje. Isto su radili i ostali operateri samo na druge načine. Ljudi su svugdje nezadovoljni. Prebacuju se često tako da je svaki peak dobro došao.

 

Svatko koristi kaj njemu odgovara. Nišat nije idelano za svakoga. 

1. U svakom slučaju izađe me jeftinije u T-comu nego u slobodnoj prodaji ili u Tele 2. Gle tarifu moram imat, mobitel moram imat.

2. Vidim što većina ljudi oko mene koristi...najmanje Tele 2.

3. Kad, gdje, kako?? Pričaš nebuloze...U većini gradova će ti bilo koji operater ponudit barem 4mbps. 

4. Sve smo rekli.

5. Evo ti izračun bez pretplate : ebay - Pixel 2 XL - 4500kn + tarifa bonbon 140kn. Prije S8+ - 6000kn, tarifa isto 140kn....i masu tih kombinacija. Ako kupujem mobitel, to je novi zapakiran mobitel - ebay ili njuškalo., prvi put uzeo pretplatu jer mi je ponuda bila dobra.

Ja ću tako i onako potrošit 10000kn na mob u 2 godine i na to me nitko nije nagovorio niti prisilio. Uzeo ja na pretplatu, preko njuškala ili e-bay-a meni je cijena više manje ista.

Netko se gušta u satovima, netko u autima, netko s nećim drugim., meni su gušt gadgeti. Kupim/prodam/kupim/prodam i tako u krug. Bilo to mobitel ili nešto drugo.

Mob od 1000-2000kn ne mislim imat, a još manje tarifu za 60-70kn., pa da ja sad imam onda neke uštede u 2.god

Prodao sam jučer P30 Pro i sat za 4800kn, platio ih 4400kn. Koristio 5mj i meni dobro. Čekam Mate30 Pro...

6. Kažem za iskustvo većih poduzeća u HR.

7. Prebaci mi se tek kad dođem na granični prijelaz...

 

Ja se bez problema prebacim kod bilo kojeg operatera TJ gdje je bolja ponuda. Tele 2 trenutno nije bolji ni u jednom segmentu, ako zanemarimo razliku od 10kn između flat tarife T-coma i Tele 2.

miki1981 pet 8.11.2019 15:00
R36 kaže...

 

 Aj da ti odgovorim.

1. Tako je cijena u prošlosti. Kažeš da pomiću granice - koje granice. Flat 169kn, T-com 179kn u Mangenti. 10kn razlike. Ja da se j... zbog deset kuna razlike, a kvaliteta ispod nivoa T-com mreže. Pa nema šasne. 

2. Korisnik sam zadnjih 20 godina većine operatera, ali ajmo reći da brojim 2008 i pojavu smartphonea. Imao sam sve operatere pa i Tele 2. Sad imam privatno T-com, službeno A1. Tele 2 je uvijek za koplje bio lošiji u bio kojem dIjelu HR. Zato se većina obitelji i prijatelja prebacila ili na T-com ili na A1.

3. A1 optika 500mbps. Ako gledamo gradove...svaki fiksni pružatelj će pružit bolju i stabilniju vezu od bilo kakvog pokućnog. Šta mi znaći ako u 2 popodne imam 40mbps na pokućnom a onda u 8h navećer ima 2mbps jer su se svi vratili doma. Rađe bi imao 4mbps stabilno nego 40mbps nestabilno.

Prije nego šti ću dobit A1 optiku., uzeo sam A1 pokućni - imao sam 200Gb., ali brzina nikad nije bila manja od 30mbps., prosjek 40mbps - Gornja Dubrava. Kažem - rađe ima 200Gb po stabilnoj brzini nego flat po nestabilno. O tome sam već pisao...

4. To sam već 100x ponovio. Pokućni je za ekipu koja živi u ruralnim područjima. Sorry frende što proizvodiš eko hranu. Šta bi onda trebali reći doktori i medicinsko osoblje koji nam spašavaju glavu kad zagusti. Pusti me patetike. Nije ovo talent show, pa ako ti je umrla baba ima šanse da dobiješ 4 glasa za polufinale. Ako mi išta ide na k... onda je to patetika.

5. Šta ne kužiš. P30 Pro sam dobio za 4400kn s satom. U slobodnoj prodaji bi me to koštalo 7000-8000kn. I šta ti je tu nejasno. Tarifu bi ovako i onako plaćao - 150kn. Znaći da bi me pridobio da uzmem tvoju tarifu, trebaš mi dat neku dodanu vrijednost, a to je u ovom slučaju ova moja kombinacija za 4400kn. Poduzetništvo, marketing i sl... - valjda kužiš. Zašto da nešto platim više kad mogu manje.

U tim kombinacijama je Tele 2 u zadnjih 4-5 godina najgori. Em ti nedaju dodanu vrijendost kao mobitel, a tarifa nije toliko jeftinija da bi je izabrao, pa da bi mogao progutati loš signal.

6. Život je brz., vozi autocestom, nema vremena prebacivat s s Tele 2 na HT. Razlog zašto kompanija u kojoj ja radim uopće ne zove TELE 2 na pozivni natjećaj kad radimo tender za mobilnu mrežu. Nepouzdani su, nesigurni su, ispod kvaliteti kojumi tražimo. Tko ima volje., neka samo izvoli se j... s signalom.

7. Nikad u životu ni na A1 ili T-comu mi se mreža nije prebacila na roming blizu bilo koje granice se ja vozio - Slo, Bih, Mađ, Srb,Crn Gor. Kod Tele 2 nije slučaj i dana danas.

 

Da Tele 2 ima cijenu tipa : 100kn sve neograničeno, a konkurencija tipa 200kn. Onda bi razmislio koliko ovi nedostaci opravdavaju ovako nisku cijenu. A ovako kad Tele 2 ima neograničeno za 169kn, a T-com za 179kn uopće mi se ne radi kompromis radi 10kn. Ljudi moji pa 10kn nije ni jdan kava s društovm na kavi., jer uvijek netko okrene rundu. Sad da se ja j... za 10kn.

 

Tele 2 je u prošlosti bio to što vi kažete., danas se pogubio pogotovo oko pokućnog (vidi temu pokućni i koliko je ljudi zadovoljno), kvalitete mreže i nekik dodanih vrijednosti kao što su mobilni uređaju.

 Puno previše generaliziraš...evo da navedem samo neke stvari koje u mom slučaju nisu ni približno takve kakve ti opisuješ.

-Nije istina da je najgori signal po cijeloj HR...eto kod mene nije, ja sam se maknuo s HT-a na Tele2 zbog signala. Isto kao što sam se jednom davno maknuo s Tele2 na Vip zbog signala, pa onda kasnije s Vip na HT. svakih par godina kako netko ulaže više u novije stanice ja se prebacim. Zadnje vrijeme Tele2 kod mene ima najbolji i najstabilniji 4G. 

-10 kn razlike? Za koga? Meni nije, ja imam kabelski net, visoke brzine po dobroj cijeni, i na to mi još treba mobitel. Šta da se prebacim na Magentu koja mi ovdje nudi brzinu od pred 20 godina samo zato da bi imao cijenu mobilne pretplate 10 kn skuplju nego što imam, i to uz lošiji signal? Pa nije mi baš neka logika.

-Ne znam što ti znači ovo za cijene uređaja na pretplatu, ali meni je P30Pro sa satom došao isto toliko u Tele2, ne znam gdje su ti te visoke cijene...a nisam morao za to uzimati razne Magente sa uslugama koje su na ovom području sporije i lošije...

- Redovito me je i na VIP-u (A1) i na HT-u prebacivalo u roaming kad bi bio u blizini granica, i to gotovo jednako često pred 15 godina, kao i pred 10 godina, kao i pred 5 godina, kao i sad. Kao ustalom što me prebacuje i Tele2 u roaming kad sam se vozim kroz neku signalnu rupu gdje nema našeg signala ali ima stranog. Tako to uostalom mora i bit.

-Ovo za prebacivanje T2 na HT...s tim nemam iskustva, meni ako to i radi onda to radi automatski, ali ono što je sigurno je da je trenutno na mojem širem području T2 4G najbolji i najstabilniji. Kad za koju godinu opet bude neki drugi opet ću se prebacit na neku drugu mrežu.

-Pokućni...ja imam pokućni Tele2, mislim da nikad nije išao ispod 20, a išao je i preko 80 bez problema. Bilo koje doba dana u kojem sam isprobavao. Najbolje što mogu dobit od fiksnih je 20, ali samo nazivno, u praksi ovdje preko 10 ne ide, i to često šteka, bez obzira o kojem se operateru radilo. Osim naravno ako nije kabelski, ovdje mi kabelska radi odlično (ne mislim na A1, jer ovdje nije njihova kabelska dostupna, nego jedni lokalni kabelski, i imaju odlične brzine, i zato mi je to primarna mreža.

pokućni mi je jedno vrijeme bio primarni, ali sad mi je samo backup od kad sam uveo kabelsku.

 

Sve u svemu većinu stvari koje pišeš si u krivu samo zato jer ih pišeš kao neke univezalne istine, a ili uopće nisu točne, ili vrijede samo za neka područja, ili samo u određenom kontekstu. 

R36 pet 8.11.2019 15:10
miki1981 kaže...
R36 kaže...

 

 Aj da ti odgovorim.

1. Tako je cijena u prošlosti. Kažeš da pomiću granice - koje granice. Flat 169kn, T-com 179kn u Mangenti. 10kn razlike. Ja da se j... zbog deset kuna razlike, a kvaliteta ispod nivoa T-com mreže. Pa nema šasne. 

2. Korisnik sam zadnjih 20 godina većine operatera, ali ajmo reći da brojim 2008 i pojavu smartphonea. Imao sam sve operatere pa i Tele 2. Sad imam privatno T-com, službeno A1. Tele 2 je uvijek za koplje bio lošiji u bio kojem dIjelu HR. Zato se većina obitelji i prijatelja prebacila ili na T-com ili na A1.

3. A1 optika 500mbps. Ako gledamo gradove...svaki fiksni pružatelj će pružit bolju i stabilniju vezu od bilo kakvog pokućnog. Šta mi znaći ako u 2 popodne imam 40mbps na pokućnom a onda u 8h navećer ima 2mbps jer su se svi vratili doma. Rađe bi imao 4mbps stabilno nego 40mbps nestabilno.

Prije nego šti ću dobit A1 optiku., uzeo sam A1 pokućni - imao sam 200Gb., ali brzina nikad nije bila manja od 30mbps., prosjek 40mbps - Gornja Dubrava. Kažem - rađe ima 200Gb po stabilnoj brzini nego flat po nestabilno. O tome sam već pisao...

4. To sam već 100x ponovio. Pokućni je za ekipu koja živi u ruralnim područjima. Sorry frende što proizvodiš eko hranu. Šta bi onda trebali reći doktori i medicinsko osoblje koji nam spašavaju glavu kad zagusti. Pusti me patetike. Nije ovo talent show, pa ako ti je umrla baba ima šanse da dobiješ 4 glasa za polufinale. Ako mi išta ide na k... onda je to patetika.

5. Šta ne kužiš. P30 Pro sam dobio za 4400kn s satom. U slobodnoj prodaji bi me to koštalo 7000-8000kn. I šta ti je tu nejasno. Tarifu bi ovako i onako plaćao - 150kn. Znaći da bi me pridobio da uzmem tvoju tarifu, trebaš mi dat neku dodanu vrijednost, a to je u ovom slučaju ova moja kombinacija za 4400kn. Poduzetništvo, marketing i sl... - valjda kužiš. Zašto da nešto platim više kad mogu manje.

U tim kombinacijama je Tele 2 u zadnjih 4-5 godina najgori. Em ti nedaju dodanu vrijendost kao mobitel, a tarifa nije toliko jeftinija da bi je izabrao, pa da bi mogao progutati loš signal.

6. Život je brz., vozi autocestom, nema vremena prebacivat s s Tele 2 na HT. Razlog zašto kompanija u kojoj ja radim uopće ne zove TELE 2 na pozivni natjećaj kad radimo tender za mobilnu mrežu. Nepouzdani su, nesigurni su, ispod kvaliteti kojumi tražimo. Tko ima volje., neka samo izvoli se j... s signalom.

7. Nikad u životu ni na A1 ili T-comu mi se mreža nije prebacila na roming blizu bilo koje granice se ja vozio - Slo, Bih, Mađ, Srb,Crn Gor. Kod Tele 2 nije slučaj i dana danas.

 

Da Tele 2 ima cijenu tipa : 100kn sve neograničeno, a konkurencija tipa 200kn. Onda bi razmislio koliko ovi nedostaci opravdavaju ovako nisku cijenu. A ovako kad Tele 2 ima neograničeno za 169kn, a T-com za 179kn uopće mi se ne radi kompromis radi 10kn. Ljudi moji pa 10kn nije ni jdan kava s društovm na kavi., jer uvijek netko okrene rundu. Sad da se ja j... za 10kn.

 

Tele 2 je u prošlosti bio to što vi kažete., danas se pogubio pogotovo oko pokućnog (vidi temu pokućni i koliko je ljudi zadovoljno), kvalitete mreže i nekik dodanih vrijednosti kao što su mobilni uređaju.

 Puno previše generaliziraš...evo da navedem samo neke stvari koje u mom slučaju nisu ni približno takve kakve ti opisuješ.

-Nije istina da je najgori signal po cijeloj HR...eto kod mene nije, ja sam se maknuo s HT-a na Tele2 zbog signala. Isto kao što sam se jednom davno maknuo s Tele2 na Vip zbog signala, pa onda kasnije s Vip na HT. svakih par godina kako netko ulaže više u novije stanice ja se prebacim. Zadnje vrijeme Tele2 kod mene ima najbolji i najstabilniji 4G. 

-10 kn razlike? Za koga? Meni nije, ja imam kabelski net, visoke brzine po dobroj cijeni, i na to mi još treba mobitel. Šta da se prebacim na Magentu koja mi ovdje nudi brzinu od pred 20 godina samo zato da bi imao cijenu mobilne pretplate 10 kn skuplju nego što imam, i to uz lošiji signal? Pa nije mi baš neka logika.

-Ne znam što ti znači ovo za cijene uređaja na pretplatu, ali meni je P30Pro sa satom došao isto toliko u Tele2, ne znam gdje su ti te visoke cijene...a nisam morao za to uzimati razne Magente sa uslugama koje su na ovom području sporije i lošije...

- Redovito me je i na VIP-u (A1) i na HT-u prebacivalo u roaming kad bi bio u blizini granica, i to gotovo jednako često pred 15 godina, kao i pred 10 godina, kao i pred 5 godina, kao i sad. Kao ustalom što me prebacuje i Tele2 u roaming kad sam se vozim kroz neku signalnu rupu gdje nema našeg signala ali ima stranog. Tako to uostalom mora i bit.

-Ovo za prebacivanje T2 na HT...s tim nemam iskustva, meni ako to i radi onda to radi automatski, ali ono što je sigurno je da je trenutno na mojem širem području T2 4G najbolji i najstabilniji. Kad za koju godinu opet bude neki drugi opet ću se prebacit na neku drugu mrežu.

-Pokućni...ja imam pokućni Tele2, mislim da nikad nije išao ispod 20, a išao je i preko 80 bez problema. Bilo koje doba dana u kojem sam isprobavao. Najbolje što mogu dobit od fiksnih je 20, ali samo nazivno, u praksi ovdje preko 10 ne ide, i to često šteka, bez obzira o kojem se operateru radilo. Osim naravno ako nije kabelski, ovdje mi kabelska radi odlično (ne mislim na A1, jer ovdje nije njihova kabelska dostupna, nego jedni lokalni kabelski, i imaju odlične brzine, i zato mi je to primarna mreža.

pokućni mi je jedno vrijeme bio primarni, ali sad mi je samo backup od kad sam uveo kabelsku.

 

Sve u svemu većinu stvari koje pišeš si u krivu samo zato jer ih pišeš kao neke univezalne istine, a ili uopće nisu točne, ili vrijede samo za neka područja, ili samo u određenom kontekstu. 

Već sam sve rekao...

 

Ista priča i s vaše strane. Večina stvari koje pišeš si u krivu jer ih gledaš subjektivno - koristiš Tele 2. 

 

A1 i Tcom su bolji u svim segmentima. Čim Tele 2 mora koristit HT antene tj infrastrukturu znam koliko je sati.

 

Pokućni Tele 2 ima temu od 236 stranica a od toga je 230 stranica zaljenje na brzinu internet. Pa stani malo., tko je onda u pravu. 

 

To što ti imaš ok pokućni, 95% ekipe nema. Doslovno ih možeš na toj temi na prste nabrojat tko je zadovoljan.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tele2-hrvatska-prodan-united-grupi/2089772.aspx - da je Tele 2 bio toliko dobar, ne bi ga se centrala u Švedskoj riješavala. Tko bi prodao nešto uspješno.

 

Pusti me tih prića...

Motorino pet 8.11.2019 15:19
R36 kaže...

Već sam sve rekao...

 

Ista priča i s vaše strane. Večina stvari koje pišeš si u krivu jer ih gledaš subjektivno - koristiš Tele 2. 

 

A1 i Tcom su bolji u svim segmentima. Čim Tele 2 mora koristit HT antene tj infrastrukturu znam koliko je sati.

 

Pokućni Tele 2 ima temu od 236 stranica a od toga je 230 stranica zaljenje na brzinu internet. Pa stani malo., tko je onda u pravu. 

 

To što ti imaš ok pokućni, 95% ekipe nema. Doslovno ih možeš na toj temi na prste nabrojat tko je zadovoljan.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tele2-hrvatska-prodan-united-grupi/2089772.aspx - da je Tele 2 bio toliko dobar, ne bi ga se centrala u Švedskoj riješavala. Tko bi prodao nešto uspješno.

 

Pusti me tih prića...

Pa normalno da će nezadovoljni korisnik otići guglati "tele2 problem s internetom" ili nešto slično i naići na temu i tamo se žaliti... neće valjda zadovoljni korisnik tražiti temu samo da bi se tamo pohvalio kako mu super radi (mada ima i toga ali daleko manje).

Dosta frendova je uzelo pokućni i znamo šibat online igre i po 3 sata u komadu i nikad većih problema, ping normalan. Nisu svi od reda nezadovoljni.

Lovac pet 8.11.2019 15:32

Isto promijenio sve i svašta u 20 godina; krećem se uglavnom na potezu Vž-Čk, nekad Zg te inozemstvo SLO-AT. Ono što mogu reći iz osobnog iskustva je da do granice uvijek zadnji imam Tele2 signal (dečki iz firme svi na T-comu i A1) i apsolutno nikad mi se nije desio problem sa signalom s time da sam 80% života van grada. Kad se vraćamo, odmah po prelasku dobijem Tele2, oni 10km niže dođu na svoje. Nadalje, izlazak, SZ Hrvatska, kafići/klubovi u podrumu kolege s T-coma gotovo nikad nemaju neta, ja imam uredan 4G signal. Prema tome ima svakakvih iskustva, a nas 10 na forumu nije ni približno dobar pokazatelj nečeg.

Što se tiče pokućnog; brdo ekipe s kojom smo igrali online ima to na području UK-a i na večer SVI imaju probleme, samo počne; ping 200, pa 500ms itd.; DL im je nekad i ispod mbps. Vele to je normalno, i opsuju na slatkom britanskom "fu***n' mobile". To je super net da se za malo para surfa, pogleda nekad nešto itd.; tko treba nešto više bojim se da je osuđen na fiksni.

Sljedeća stavka je korisnička podrška; vratio se iz inozemstva (van EU) i neugodno se iznenadim što mi je skinulo 80kn s računa. Na faceu kontaktiram Tele2, u par pristojnih poruka objasni žena što se desilo, ispriča se i naprave mi u roku odmah povrat i stave gore 10kn gratis. Mojoj staroj se baš neki dan desila ista stvar (ona je na t-comu), reko kontaktiraj lijepo na faceu, objasni, budu riješili. Nakon što su ju kroz 20 poruka uvjeravali praktički da je glupa pa je žena pukla i rekla da će sve odjaviti što ima kod njih vele joj kao ok ok, bude se riješilo, samo nazovite 0800 9000. Zove ona da bi joj rekli da piše pismeni prigovor te ovo te ono. I sad da je odem s Tele2? Nema šanse, dok sam god zadovoljan.

Marko :D pet 8.11.2019 16:39

Ovo će biti dugačka poruka. Unaprijed se ispričavam svima koji će čitati ovu temu, ali jednostavno moram odgovoriti na sve tvrdnje forumaša R36 od kojih neke nisu točne. Pa da krenem...

R36 kaže...

Ne kužim ekipu koja brani Tele 2 na nekim prošlim zaslugama kao to što su među prvima smanjili cijene, uveli neke povljnije mogučnost i sl naspram konkurencije.

Ljudi moji od prošlosti se ne živi., a trenutno Tele 2 prodaje jaja pod bubrege - od mobilnog do pokućnog interneta., kvalitete signala i sl.

Mi ne živimo u prošlosti i od prošlosti, mi ističemo važan dio povijesti mobilnih telekomunikacija u Hrvatskoj. Ono što je vrijedno spomena, te pohvalno. Da nema Tele2, u mobilnim uslugama vladao bi duopol kao što trenutno vlada u fiksnim uslugama. Pogledaj što se dogodilo nakon što su HT i A1 preuzeli manje telekome pod svoje; kvaliteta usluge ostaje ista, a cijena se povećava. Upravo si prije par mjeseci mogao pročitati o poskupljenju koje uvodi A1; to je sve zbog nedostatka alternative.

 

I Tele2 ne prodaje muda pod bubrege. Prije nego što se počneš koristiti poslovicama, bilo bi dobro da proučiš što koja točno znači. 

R36 kaže...

Samo im pogledajte cijene mobitela na pretplatu - pa to nema veze s vezom. Bio ti stari korisnik ili novi., cijena ide u nebo., popusta nemaš.

Hvalite pokućni internet a prosječna brzina 2mbps u razdoblje najvećeg opterećenja. Takav pokućni flat mi ne treba. To nije flat., to je patnja.

Tko još kupuje mobitele kod operatera kada ih možeš kupiti otključane u doslovno bilo kojoj prodavaonici tehnike. Odeš na nabava.net i pogledaj gdje možeš proći najbolje; tako ja kupujem. Ne vidim smisao kupovanja uređaja kod operatera jer je cijena uvijek viša nego u slobodnoj prodaji i to ne vrijedi samo za Tele2 nego i za sve operatere.

R36 kaže...

Hvalite pokućni internet a prosječna brzina 2mbps u razdoblje najvećeg opterećenja. Takav pokućni flat mi ne treba. To nije flat., to je patnja.

Među prvima sam uzeo pokućni...Dubrava, kad ga nitko još nije imao - pa ni tad nisam mogao imat brzinu veću od 12mbps. Hvala Bogu vratio ga na vrijeme bez penala.

Hvalimo jer je to bila revolucija u području mobilnog interneta. Tele2 je ponudio nešto za što se špekuliralo kako nikada neće biti ponuđeno u Hrvatskoj. Ponudili su uslugu bez obzira na to što su najmanji i najmlađi operater. Osudili su se ponuditi ono što veliki igrači nisu i za to je trebalo imati hrabrosti. Danas je pokućni internet slamka spasa za ljude u selima gdje neki ne mogu dobiti brzinu veću od 4 Mb/s.

 

I da, možda je u gradovima mala brzina interneta, ali na to ne gledam negativno jer su u gradovima dostupni puno, puno bolji i moderniji načini pristupa internetu. U gradovima imaš optiku, gdje nemaš optiku imaš koaksijalni kabel, a gdje nemaš ni koaksijalni kabel tamo barem imaš opciju VDSL-a koji ti nudi koliko toliko veće brzine. U selima se ne nudi ništa od toga osim običnog ADSL-a s brzinom koja uvelike ovisi o udaljenosti od centrale. 

R36 kaže...

Tako da pustit me te patetike kako su oni u prošlosti bili pošteni i dobri.

 

Netko je od kolega rekao u smislu., ako ne radi Tele 2 signal, prebaciš se na Ht mrežu pošto s njima imaju ugovor. Kolega : Nemam pametnijeg posla da od Zagreba do Dubrovnika, ili od Zagreba do Osijeka gledam mob i pratim gdje imam signala ili ne, pa samim time svako malo mjenjam mrežu s Tele 2 na Ht i obrnuto. Kolega niti imam vremena niti mi se da.

 

Sjećam se kako je bratiću redovito znao ulazit Tele 2 u roming jer se vozio autocestom od ZG do Sl.Broda tj Osijeka i što je autocesta bila bliže BIH granici., lovio bi se roming. Toliko o tome.

Ajde ti meni nešto reci; kada je to HT (kojeg toliko hvališ) bio pošten i dobar? Kada su se stvarno potrudili nešto napraviti za korisnika? Meni Tele2 svaki mjesec da nešto; besplatne GB, poruke ili pozive, a nekada čak i bonus kune na račun. Poklon sam čak dobio i kada mi je istekao račun; doslovno svaki mjesec mi dolazi poruka da mi za vjernost daruju nešto. 

 

Što je to tebi HT ikada dao besplatno?

 

Ne samo to da me Tele2 redovito nagrađuje kao korisnika, nego i kada bude neki problem s mrežom, uvijek obeštete korisnike. Nebitno trajao problem dva sata ili cijeli dan, bio ti zahvaćen problemom ili ne; uvijek obeštete korisnike. HT i A1 se moraju nazivati i moliti za popust jer im usluga nije radila par sati, a taj popust možda čak ni nećeš dobiti jer kod njih smetnja mora trajati namjanje 24 sata da bi mogao dobiti popust.

 

Dalje, što se signala tiče. Ovo što ti govoriš nije istina. Svi mobiteli na Tele2 se automatski spajaju na mrežu Hrvatskog Telekoma ukoliko nestane Tele2 signala ili je on jako slab. Mobitel sve radi sam automatski (ako ti je tako namješteno) i ti ne moraš ništa dodatno raditi da bi mogao koristiti usluge. Štoviše, kako bi se spriječilo slučajno korištenje interneta u međunarodnom roamingu, svaki mobitel na Tele2 ima opciju kojom korištenje mobilnih podataka možeš ograničiti samo na nacionalni roaming. Ova opcija je doslovno spasonosna onima koji često putuju, a mobilne podatke imaju konstantno uključene.

 

 

 

U pograničnim područjima mobitel se spaja na mrežu koja ima jači signal, to se događa i na HT i na A1.

R36 kaže... 

Aj da ti odgovorim.

 

1. Tako je cijena u prošlosti. Kažeš da pomiću granice - koje granice. Flat 169kn, T-com 179kn u Mangenti. 10kn razlike. Ja da se j... zbog deset kuna razlike, a kvaliteta ispod nivoa T-com mreže. Pa nema šasne. 

2. Korisnik sam zadnjih 20 godina većine operatera, ali ajmo reći da brojim 2008 i pojavu smartphonea. Imao sam sve operatere pa i Tele 2. Sad imam privatno T-com, službeno A1. Tele 2 je uvijek za koplje bio lošiji u bio kojem dIjelu HR. Zato se većina obitelji i prijatelja prebacila ili na T-com ili na A1.

I pogledaj što pišeš.

 

Tele2 nudi neograničenu tarifu za 169 kn mjesečno i možeš ju uzeti bez ikakve ugovorne obveze; cijena ostaje ista. S druge strane, najbolja tarifa koju HT nudi uključuje 5000 jedinica (1 jedinica = 1 minuta ili 1 SMS) i neograničen internet za 249 kn mjesečno (to je promotivna cijena, stvarna cijena je 299 kn mjesečno). Imaj na umu da Tele2 u tih 169 kn uključuje i skroz neograničene pozive, te SMS, što HT naravno nema u ponudi (u 2019. godini). Kod HT-a cijena još raste ako se odlučiš na uzimanje tarife bez ugovorne obveze.

 

Totalno neisplativo, osim ako nemaš Magentu 1 za koju ti treba još neka usluga HT-a. Većina korisnika Tele2 sigurno ne koristi ništa od HT-a jer bi onda bili na njihovoj mreži.

 

Što se tiče tvrdnje pod brojem dva. Vidi se da Tele2 nisi koristio zadnjih par godina, ali doslovno. 2014. najavili su poboljšanje mreže u cijeloj RH s prihodima koje su ostvarili, te su to obećanje ispunili krajem 2015. kada je kompletno nadograđena mreža novom opremom i višestruko poboljšana pokrivenost. U isto vrijeme najavili su pokretanje 4G mreže - i to su obećanje ispunili. Iako drugi operateri poskupljuju i govore kako konstantno ulažu u mrežu; napredak je jedva vidljiv ako ga uopće i ima. Gotovo svi moji prijatelji su na Tele2 zbog toga što sve nude.

R36 kaže... 

3. A1 optika 500mbps. Ako gledamo gradove...svaki fiksni pružatelj će pružit bolju i stabilniju vezu od bilo kakvog pokućnog. Šta mi znaći ako u 2 popodne imam 40mbps na pokućnom a onda u 8h navećer ima 2mbps jer su se svi vratili doma. Rađe bi imao 4mbps stabilno nego 40mbps nestabilno.

Prije nego šti ću dobit A1 optiku., uzeo sam A1 pokućni - imao sam 200Gb., ali brzina nikad nije bila manja od 30mbps., prosjek 40mbps - Gornja Dubrava. Kažem - rađe ima 200Gb po stabilnoj brzini nego flat po nestabilno. O tome sam već pisao...

4. To sam već 100x ponovio. Pokućni je za ekipu koja živi u ruralnim područjima. Sorry frende što proizvodiš eko hranu. Šta bi onda trebali reći doktori i medicinsko osoblje koji nam spašavaju glavu kad zagusti. Pusti me patetike. Nije ovo talent show, pa ako ti je umrla baba ima šanse da dobiješ 4 glasa za polufinale. Ako mi išta ide na k... onda je to patetika.

I dobro, Homebox od 100 GB po maksimalnoj brzini je za tebe možda idealan, ali probaj razumijeti da ima ljudi koji ne žele brojati svaki GB i kojima je Tele2 pokućni puno bolje rješenje.

R36 kaže... 

5. Šta ne kužiš. P30 Pro sam dobio za 4400kn s satom. U slobodnoj prodaji bi me to koštalo 7000-8000kn. I šta ti je tu nejasno. Tarifu bi ovako i onako plaćao - 150kn. Znaći da bi me pridobio da uzmem tvoju tarifu, trebaš mi dat neku dodanu vrijednost, a to je u ovom slučaju ova moja kombinacija za 4400kn. Poduzetništvo, marketing i sl... - valjda kužiš. Zašto da nešto platim više kad mogu manje.

U tim kombinacijama je Tele 2 u zadnjih 4-5 godina najgori. Em ti nedaju dodanu vrijendost kao mobitel, a tarifa nije toliko jeftinija da bi je izabrao, pa da bi mogao progutati loš signal.

6. Život je brz., vozi autocestom, nema vremena prebacivat s s Tele 2 na HT. Razlog zašto kompanija u kojoj ja radim uopće ne zove TELE 2 na pozivni natjećaj kad radimo tender za mobilnu mrežu. Nepouzdani su, nesigurni su, ispod kvaliteti kojumi tražimo. Tko ima volje., neka samo izvoli se j... s signalom.

I ponovno, to je cijena s Magentom 1 i produženjem ugovora. Pogledaj cijenu za novi ugovor, bez Magente 1 - to je cijena koju će svi novi korisnici koji pređu na HT dobiti, a ona može biti i viša od one u slobodnoj prodaji.

Tele2 često daje nekakve poklone uz mobitele i to doslovno bez dodatne naknade; sjeti se kada su dijelili PlayStatione i kada su Tele2 prodajna mjesta u relativnom kratkom roku bila doslovno opustošena. Kod drugih operatera obično je praksa da nešto daju uz mobitel i onda to dodatno naplaćuju nešto kn mjesečno.

 

I daj mi objasni kako Tele2 ima loš signal kada koristi i signal HT-a? To što si rekao onda znači i da sam HT ima loš signal. I, ponavljam, mobitel se sam prebacuje na HT kada ostaneš bez Tele2 signala; ti ne moraš ništa raditi da bi normalno mogao koristiti usluge - sve je automatski.

R36 kaže... 

7. Nikad u životu ni na A1 ili T-comu mi se mreža nije prebacila na roming blizu bilo koje granice se ja vozio - Slo, Bih, Mađ, Srb,Crn Gor. Kod Tele 2 nije slučaj i dana danas.

 

Da Tele 2 ima cijenu tipa : 100kn sve neograničeno, a konkurencija tipa 200kn. Onda bi razmislio koliko ovi nedostaci opravdavaju ovako nisku cijenu. A ovako kad Tele 2 ima neograničeno za 169kn, a T-com za 179kn uopće mi se ne radi kompromis radi 10kn. Ljudi moji pa 10kn nije ni jdan kava s društovm na kavi., jer uvijek netko okrene rundu. Sad da se ja j... za 10kn.

 

Tele 2 je u prošlosti bio to što vi kažete., danas se pogubio pogotovo oko pokućnog (vidi temu pokućni i koliko je ljudi zadovoljno), kvalitete mreže i nekik dodanih vrijednosti kao što su mobilni uređaju.

Govoriš za Tele2 "i dan danas", a rekao si da više ne koristiš njihove usluge. Kako znaš? Koristim Tele2 usluge i nikada mi se još u pograničnom mjestu mobitel nije spojio na drugu mrežu.

Štoviše, danas se ne moram brinuti visokih troškova kada idem negdje u EU jer mi je sve isto kao da sam u Hrvatskoj. 

 

I opet on o cijeni 179 kn i tarifi koja nema neograničene pozive i poruke. Daj shvati da se gotovo nitko od novih korisnika ne kvalificira za taj popust osim ako nemaju doma sve od HT-a. Meni ta tvoja cijena od 179 kn ništa ne znači jer je za mene 299 kn kao i za druge korisnike A1 i Tele2.

R36 kaže...

1. U svakom slučaju izađe me jeftinije u T-comu nego u slobodnoj prodaji ili u Tele 2. Gle tarifu moram imat, mobitel moram imat.

I to zahvali mogućnosti kombiniranja usluga koju 99% korisnika drugih mreža nema. Mene bi taj mobitel, ta ne neograničena pretplata i taj tvoj sat "na poklon" sigurno koštali više od 7000 kn.

R36 kaže...

2. Vidim što većina ljudi oko mene koristi...najmanje Tele 2.

3. Kad, gdje, kako?? Pričaš nebuloze...U većini gradova će ti bilo koji operater ponudit barem 4mbps. 

Ha, kod mene upravo suprotno. Gotovo svi moji prijatelji su na Tele2; rijetko tko je na HT ili A1.

 

A što danas možeš s barem tih 4 Mb/s? Bug, Facebook i YouTube otvarati minutu (bez videa, koji su dodatnih par minuta).

R36 kaže...

5. Evo ti izračun bez pretplate : ebay - Pixel 2 XL - 4500kn + tarifa bonbon 140kn. Prije S8+ - 6000kn, tarifa isto 140kn....i masu tih kombinacija. Ako kupujem mobitel, to je novi zapakiran mobitel - ebay ili njuškalo., prvi put uzeo pretplatu jer mi je ponuda bila dobra.

Ja ću tako i onako potrošit 10000kn na mob u 2 godine i na to me nitko nije nagovorio niti prisilio. Uzeo ja na pretplatu, preko njuškala ili e-bay-a meni je cijena više manje ista.

Netko se gušta u satovima, netko u autima, netko s nećim drugim., meni su gušt gadgeti. Kupim/prodam/kupim/prodam i tako u krug. Bilo to mobitel ili nešto drugo.

Mob od 1000-2000kn ne mislim imat, a još manje tarifu za 60-70kn., pa da ja sad imam onda neke uštede u 2.god

Prodao sam jučer P30 Pro i sat za 4800kn, platio ih 4400kn. Koristio 5mj i meni dobro. Čekam Mate30 Pro...

Ponovno Magenta 1 koja većini korisnika nije relevantna. Mene i korisnike drugih mreža, bi najveća (ne skroz neograničena) tarifa u HT-u došla 7.176 kuna na dvije godine (s ugovornom jer bi bez njega cijena bila još veća).

 

Tele2 bi me s ugovorom (koji nisam prisiljen uzeti zbog cijene) na dvije godine koštao 4.056 kn. Mislim da je računica svim korisnicima drugih mreža jasna.

R36 kaže...

7. Prebaci mi se tek kad dođem na granični prijelaz...

 

Ja se bez problema prebacim kod bilo kojeg operatera TJ gdje je bolja ponuda. Tele 2 trenutno nije bolji ni u jednom segmentu, ako zanemarimo razliku od 10kn između flat tarife T-coma i Tele 2.

Aha! Meni se prebacuje par kilometara nakon graničnog prijelaza. 😉

 

Kako nije bolji, a neograničeni pozivi i poruke koje HT nema u ponudi? A što je cijenom za korisnike drugih mreža? Ako ti imaš usluge po toj cijeni, tebi se realno ponuda Tele2 ne isplati, ali se zato meni i još milijun korisnika drugih mreža itekako isplati.

R36 kaže...

Već sam sve rekao...

 

Ista priča i s vaše strane. Večina stvari koje pišeš si u krivu jer ih gledaš subjektivno - koristiš Tele 2. 

Ti ne gledaš HT subjektivno? Doslovno ih ovdje opisuješ kao najboljeg mobilnog operatera u Hrvatskoj, a stvarno ne znam po čemu to. Možda po najvišim cijenama?

R36 kaže...

A1 i Tcom su bolji u svim segmentima. Čim Tele 2 mora koristit HT antene tj infrastrukturu znam koliko je sati.

Pogledaj veličinu i prihode HT-a i A1, zatim pogledaj Tele2 koji je najmlađi operater u Hrvatskoj. HT i A1 možeš uspoređivati; oni su tu od 90-ih, imaju ogromne prihode i ogroman broj korisnika. Tele2 ne možeš s njima uspoređivati jer su tu od 2005., imaju male prihode i najmanji broj korisnika.

 

I što konkretno fali nacionalnom roamingu? Ako na nekom mjestu HT nema signala, a Tele2 ima; ti ne možeš koristiti uslugu, ja mogu. Ako nekim slučajem Tele2 negdje nema signala, opet mogu koristiti uslugu zahvaljujući nacionalnom roamingu.

 

To što mobilni operater koristi mrežu drugih operatera ne znači da je isti loš, to čini tog operatera još boljim.

Gledaj to s ove strane; ako dođe do nekih problema s Tele2, mobitel se sam spoji na HT i sve radi bez problema. A što kada HT ima problema? Bit ćeš kompletno bez usluge dok ne poprave pogrešku.

 

Nacionalni roaming nije samo stvar u Hrvatskoj, koristi se i u drugim zemljama. U SAD-u Google Fi koristi mrežu tri operatera; Sprinta, T-Mobilea i U.S. Cellulara.

R36 kaže...

To što ti imaš ok pokućni, 95% ekipe nema. Doslovno ih možeš na toj temi na prste nabrojat tko je zadovoljan.

Pogledaj po forumima teme o HT-u; ljudi se žale na lošu fiksnu infrastrukturu i male brzine. Zanimljivo, zar ne?

R36 kaže...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tele2-hrvatska-prodan-united-grupi/2089772.aspx - da je Tele 2 bio toliko dobar, ne bi ga se centrala u Švedskoj riješavala. Tko bi prodao nešto uspješno.

 

Pusti me tih prića...

Idemo istom logikom - da je HT toliko dobar, ne bi ga država i svu njegovu infrastrukturu prodala Deutsche Telekomu za siću!

 

I, FYI Tele2 još uvijek nije prodan.

SupremeCommander pet 8.11.2019 20:46

Po cemu je tele 2 jeftin?

 

TELE2: Tarifa na bonove: 6GB + 1000min ILI SMS = 85 kn

TMOBILE: Bonovi, Veliki Glanc: 6GB + 1000min i 1000 SMS = 86 kn

...1kn razlika

 

Ok, u tele2 mozes uzet 6GB + 200min = 75 kn, pa je ajde 11 kn razlika.

 

Bome velika usteda....

 

Marko :D pet 8.11.2019 21:08

Glanc opcija ima uspostavu poziva 29 lipa; ako puno razgovaraš razlika je više od 1 kn. Tele2 ne naplaćuje uspostavu poziva. Osim toga, ako si član BONus ekipe i redovito nadoplaćuješ račun, dobivaš bonus kune na račun ili MB; ovisno što odabereš. Bonus kune vrijede 30 dana i mogu se trošiti na sve - pozive, SMS, MMS i internet.

 

I konkretno smo se fokusirali na pretplatu gdje je Tele2 uvjerljivo najjeftiniji. Kod nijednog drugog operatera nećeš pronaći tarifu koja uključuje skroz neograničene pozive, poruke i internet po tako jeftinoj cijeni.

miki1981 sub 9.11.2019 09:31
R36 kaže...

Već sam sve rekao...

 

Ista priča i s vaše strane. Večina stvari koje pišeš si u krivu jer ih gledaš subjektivno - koristiš Tele 2. 

 

A1 i Tcom su bolji u svim segmentima. Čim Tele 2 mora koristit HT antene tj infrastrukturu znam koliko je sati.

 

Pokućni Tele 2 ima temu od 236 stranica a od toga je 230 stranica zaljenje na brzinu internet. Pa stani malo., tko je onda u pravu. 

 

To što ti imaš ok pokućni, 95% ekipe nema. Doslovno ih možeš na toj temi na prste nabrojat tko je zadovoljan.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/tele2-hrvatska-prodan-united-grupi/2089772.aspx - da je Tele 2 bio toliko dobar, ne bi ga se centrala u Švedskoj riješavala. Tko bi prodao nešto uspješno.

 

Pusti me tih prića...

Po ovome boldanom se točno vidi da nisi pročitao ni riječi mog posta, ili čitaš ali bez da išta razumiješ, ili jednostavno trolaš a i nije veČina nego veĆina.

Dakle ja koristim Tele2 trenutno, nakon što sam se, i to nedavno, opet prebacio sa HT na tele2 baš zato jer su oni imali problema kakve sam napisao u tom postu.
Kao što sam i napomenuo već, prebacujem se s operatera na operatera kad i kako koji počinje imati probleme tj kad i kako koji počne imati brži/jači signal na području na kojem koristim njihove usluge većinu vremena.

A tko se čega rješava (ne rIješava) nije ni najmanje vezano uz moju situaciju kao ni uz kvalitetu njihove usluge u HR.

fer-de-lance sub 9.11.2019 15:30

Inače, kaj se pograničnih područja tiče, ja sam na bonbonu (T-mobile) i Slovenija mi je par km zračne linije udaljena, , i signal na A1 i Tele2 je super, a T-mobile u banani, i svakih apr sati dobijem poruku: dobrodošli u sloveniju....

Morat ću se prebaciti an Tele2 očito.

Kaj kažete na to, kolega R36?

Pogranično područje, a T-mobile jedini nema signala.

Kako to, kako to??????

 

Inače, Tele 2 ima najmanje zakupljenih frekvencija (zato su im i dozvolili nacionalni roaming) zato jer agencija za zaštitu tržišnog natjecanja ne dozvoljava njima da licitiraju za veći broj frekvencija od broja koji je u postotku jednak njihovom tržišnom udjelu - u prijevodu, ovi su izlobirali bolje uvjete za sebe, jebeš pošteno tržišno natjecanje (koje bi ta dotična agencija trebala omogućiti)....

 

 

R36 pon 11.11.2019 09:49

Koliko postova za odgovorit  : Bit ću kratak jer ne mislim pisat litanije.

 

Marko :D 

 

T-com : 4400 p30 Pro + sat

Nabava.net : 6800kn mob + 1400kn sat

 

T-com - Galaxy Watch LTE : 300kn - kupio ga u 5mj

Nabava.net - LTE nemaju u pordaji ali računaj od 2000-2500kn

 

Toliko o tome kako je jeftinije bilo gdje drugdje nego kod operatera. Tele 2 je opet posebna priča.

 

Ovo ostalo što si baljezgao - neki pokloni kod Tele 2 od 10kn, kao i neka prošlost i slično neću komentirat.Veselite se poklonu od 10kn . Mangenta 1 je usluga koju T-com nudi., i ne vidim ništa sporno. Ista priča kod A1 - ako imaš više usluga ima popust.

 

fer-de-lance Jastrebarsko - frend - imao Tele 2, nema signala tj jako loš signal. Kako to, kako to??

Prebacio se na kraju na A1. Uzeo je i pokućni od A1, jer je Tele 2 imao katastrofalnu brzinu. 

Marko :D pon 11.11.2019 12:18

Dobro, ajde nam sad daj cijenu bez popusta i Magente 1 jer je to cijena koju će dobiti korisnici drugih mreža...

 

I ne, mi se ne veselimo poklonu od Tele2. Ovo je samo čisti dokaz da Tele2, za razliku od drugih operatera, cijeni svoje korisnike. 

 

Koje je godine taj tvoj frend koristio Tele2? 2008?

R36 pon 11.11.2019 12:57
Marko :D kaže...

Dobro, ajde nam sad daj cijenu bez popusta i Magente 1 jer je to cijena koju će dobiti korisnici drugih mreža...

 

I ne, mi se ne veselimo poklonu od Tele2. Ovo je samo čisti dokaz da Tele2, za razliku od drugih operatera, cijeni svoje korisnike. 

 

Koje je godine taj tvoj frend koristio Tele2? 2008?

Mangenta 1 je fleksibilna...mogu te ubacit kod bilo koga. Ja sam u Mangenti 1 kod frenda.

 

Cijeni svoje korisnike...vidim po pokućnom internetu. Prvih 1-2mj brzina normalna pa pada na 2mbps...pa se žali vodovodu i kanalizaciji.

 

Frend konkretno 2019. god, ja pokućni 2017.god kad je došao negdje oko 10mj. Imao brzinu 12mbps a tad još nije bilo toliki broj korisnika.

 

Prebacio se nakon 4 dana na A1 (24mj ugovor) pokućni i koristio ga do 11mj/2018. god kad mi dolazi optika 500mbps i gdje mi A1 izlazi u susret - ne plaćam penale na prijenos usluge pokućnog na optiku a račun će mi biti manji. 

 

A na kraju krajeva zašto bi uzimao uopće flat ako je moja mjesećna potrošnja oko 15-20GB neta. Također da li itko od vas uopće zna koliko mjesečno trošite??, jel ima uopće smisla flat uzimat.  Da li se možeš spojit tipa s laptopom i sl na mob pa da ti telefon glumi hotspot?? Tu ne govorim o pokućnom nego o mobilnom internetu i hotspotu.

 

Da nisam uzeo pretplatu prvenstveno rad uređaja, ostao bi na bonbonu i plaćao bi mjesečno 140kn - 40GB neta, 1250 minuta, 500SMS. Šta ne potrošiš prebaciš u sljedeći mjesec.

 

 

 

bloodborne pon 11.11.2019 13:10

Ja sam uzeo p30p u tele 2 jer je tam bio najpovoljniji.

1200kn odmah i 300kn mjesecno.

 

Tarifa mozda i nije prebajna ali 10gb net i 300min/sms meni sasvim dovoljno.

Ne vodim dugometrazne razgovore putem telefona vise se volim naci i popricati sa nekime

sms posaljem jednom mjesecno, a net spojen na poslu na wifi, spojen doma.

 

Za ovo izmedu 10gb cisto dosta nisam prosao 6, 6,5 nikad.

No poanta kad sam ja kupovao p30p u 4 mj u tele 2 je bio najpovoljniji.

A tad si poklone od huaweia dobio bez obzira na prodajno mjesto.

 

A u ove naknadne poklone od operatera samih ja nisam nikada nasjedao niti padao.

Kad tad negdje ti to naplate.

 

P.s. neizmjerno sam sretan sto sam nakon 15 god odjebao vip odnosno a1.

texas.bug pon 11.11.2019 14:17

Koristim tele2 i zadnjih par godina nikakvih problema.
Ne razmisljam uopce o mrezi jer sve radi.
Prije je znalo periodicno bit neki problem,pad mreze i sl. ali vec godinama su stabilni kao i svi ostali.

Sto se minuta i sms tice treba mi nesto malo za osobe koje nemaju mobilni internet, a takvih nema mnogo. Ili kad zovem nesto sluzbeno, iako firme cesto imaju 0800.

Vecinu ljudi saljem poruke ili zovem na whatsapp ili face messenger, ima cak mogucnost video poziva.

ZdravacVZ pon 11.11.2019 14:22
bloodborne kaže...

Ja sam uzeo p30p u tele 2 jer je tam bio najpovoljniji.

1200kn odmah i 300kn mjesecno.

 

Tarifa mozda i nije prebajna ali 10gb net i 300min/sms meni sasvim dovoljno.

Ne vodim dugometrazne razgovore putem telefona vise se volim naci i popricati sa nekime

sms posaljem jednom mjesecno, a net spojen na poslu na wifi, spojen doma.

 

Za ovo izmedu 10gb cisto dosta nisam prosao 6, 6,5 nikad.

No poanta kad sam ja kupovao p30p u 4 mj u tele 2 je bio najpovoljniji.

A tad si poklone od huaweia dobio bez obzira na prodajno mjesto.

 

A u ove naknadne poklone od operatera samih ja nisam nikada nasjedao niti padao.

Kad tad negdje ti to naplate.

 

P.s. neizmjerno sam sretan sto sam nakon 15 god odjebao vip odnosno a1.

 Kolega, ako smije pitati jel u ovih 300 kn/mj i tarifa (ako da, koja)?

 

R36 pon 11.11.2019 14:26
ZdravacVZ kaže...
bloodborne kaže...

Ja sam uzeo p30p u tele 2 jer je tam bio najpovoljniji.

1200kn odmah i 300kn mjesecno.

 

Tarifa mozda i nije prebajna ali 10gb net i 300min/sms meni sasvim dovoljno.

Ne vodim dugometrazne razgovore putem telefona vise se volim naci i popricati sa nekime

sms posaljem jednom mjesecno, a net spojen na poslu na wifi, spojen doma.

 

Za ovo izmedu 10gb cisto dosta nisam prosao 6, 6,5 nikad.

No poanta kad sam ja kupovao p30p u 4 mj u tele 2 je bio najpovoljniji.

A tad si poklone od huaweia dobio bez obzira na prodajno mjesto.

 

A u ove naknadne poklone od operatera samih ja nisam nikada nasjedao niti padao.

Kad tad negdje ti to naplate.

 

P.s. neizmjerno sam sretan sto sam nakon 15 god odjebao vip odnosno a1.

 Kolega, ako smije pitati jel u ovih 300 kn/mj i tarifa (ako da, koja)?

 

Pretpostavljam : 

129kn tarifa - 300 minuta/SMS, 10 GB neta

175kn mob - 24 mj

1200kn je platio domah + tih 304kn mj...

Armor pon 11.11.2019 14:28
bloodborne kaže...

4g+ tele 2

 

Osobno bi puno rađe tvoje brzine nego 300mbps DL i 35mbps UL.

Ipak su tu još dva dragocjena megabajta.

 

Nadam se da bum uskoro nabavil neki odgovarajući router.

 

 

BTW, ima tu ljudi iz Ivanca, Lepoglave i općenito s te strane Ivanščice - dajte malo koristitie Cell mapper.

Bazne nisu osvježene od prošle godine...

Marko :D pon 11.11.2019 15:30
R36 kaže...

Mangenta 1 je fleksibilna...mogu te ubacit kod bilo koga. Ja sam u Mangenti 1 kod frenda.

Magenta 1 namijenjena je za članove obitelji, ne i za prijatelje, te prijatelje prijatelja. 

R36 kaže...

Cijeni svoje korisnike...vidim po pokućnom internetu. Prvih 1-2mj brzina normalna pa pada na 2mbps...pa se žali vodovodu i kanalizaciji.

 

Frend konkretno 2019. god, ja pokućni 2017.god kad je došao negdje oko 10mj. Imao brzinu 12mbps a tad još nije bilo toliki broj korisnika.

Da, cijene svoje korisnike. Na koji način tebe cijeni HT? 

 

Po stoti put, ne moraš biti vezan ugovornom obvezom ako to ne želiš; cijena ostaje ista. Ako nisi zadovoljan, odeš kod drugog operatera i gotovo. 

R36 kaže...

Prebacio se nakon 4 dana na A1 (24mj ugovor) pokućni i koristio ga do 11mj/2018. god kad mi dolazi optika 500mbps i gdje mi A1 izlazi u susret - ne plaćam penale na prijenos usluge pokućnog na optiku a račun će mi biti manji. 

 

A na kraju krajeva zašto bi uzimao uopće flat ako je moja mjesećna potrošnja oko 15-20GB neta. Također da li itko od vas uopće zna koliko mjesečno trošite??, jel ima uopće smisla flat uzimat.  Da li se možeš spojit tipa s laptopom i sl na mob pa da ti telefon glumi hotspot?? Tu ne govorim o pokućnom nego o mobilnom internetu i hotspotu.

 

Da nisam uzeo pretplatu prvenstveno rad uređaja, ostao bi na bonbonu i plaćao bi mjesečno 140kn - 40GB neta, 1250 minuta, 500SMS. Šta ne potrošiš prebaciš u sljedeći mjesec.

I ja imam optiku još od 2011. 

 

Ja znam koliko trošim; manje od 3 GB na mobilnom internetu, zato i jesam na bonove (35 kn za 3 GB). Da, možeš se spojit s laptopom na mrežu koju si napravio na mobitelu. Također možeš i spojiti mobitel s računalom i tako koristiti mobilni internet...

R36 pon 11.11.2019 15:54
Marko :D kaže...

Magenta 1 namijenjena je za članove obitelji, ne i za prijatelje, te prijatelje prijatelja. 

R36 kaže...

Cijeni svoje korisnike...vidim po pokućnom internetu. Prvih 1-2mj brzina normalna pa pada na 2mbps...pa se žali vodovodu i kanalizaciji.

 

Frend konkretno 2019. god, ja pokućni 2017.god kad je došao negdje oko 10mj. Imao brzinu 12mbps a tad još nije bilo toliki broj korisnika.

Da, cijene svoje korisnike. Na koji način tebe cijeni HT? 

 

Po stoti put, ne moraš biti vezan ugovornom obvezom ako to ne želiš; cijena ostaje ista. Ako nisi zadovoljan, odeš kod drugog operatera i gotovo. 

R36 kaže...

Prebacio se nakon 4 dana na A1 (24mj ugovor) pokućni i koristio ga do 11mj/2018. god kad mi dolazi optika 500mbps i gdje mi A1 izlazi u susret - ne plaćam penale na prijenos usluge pokućnog na optiku a račun će mi biti manji. 

 

A na kraju krajeva zašto bi uzimao uopće flat ako je moja mjesećna potrošnja oko 15-20GB neta. Također da li itko od vas uopće zna koliko mjesečno trošite??, jel ima uopće smisla flat uzimat.  Da li se možeš spojit tipa s laptopom i sl na mob pa da ti telefon glumi hotspot?? Tu ne govorim o pokućnom nego o mobilnom internetu i hotspotu.

 

Da nisam uzeo pretplatu prvenstveno rad uređaja, ostao bi na bonbonu i plaćao bi mjesečno 140kn - 40GB neta, 1250 minuta, 500SMS. Šta ne potrošiš prebaciš u sljedeći mjesec.

I ja imam optiku još od 2011. 

 

Ja znam koliko trošim; manje od 3 GB na mobilnom internetu, zato i jesam na bonove (35 kn za 3 GB). Da, možeš se spojit s laptopom na mrežu koju si napravio na mobitelu. Također možeš i spojiti mobitel s računalom i tako koristiti mobilni internet...

Mangenta 1 je namjenjena za svakog...pusti ti reklame.

 

Kakve veze ima ikakva usluga s tim da li te netko cijeni. Pričaš gluposti. Pošteno platim, pošteno uslugu dobijem. Ako već filozofiraš o tome "cijene" - cijene me jel su mi poklonili sat od 1500kn uz mobitel. Tele 2 npr nije.

 

Evo sad zvao frendicu i ima Iphone. Ima Tele 2 neogranićeni na mobu. Ne može djelit hotspot jer ima tu tarifu. Tako su joj rekli u Tele 2.

Poslala mi je sliku mobitela gdje uopće ne možet odobrit hotspot.

Kaže da je razočarana.

 

Baš je lijepo Tele 2 cijeni.

 

 

 

 

bloodborne pon 11.11.2019 16:02
ZdravacVZ kaže....

 Kolega, ako smije pitati jel u ovih 300 kn/mj i tarifa (ako da, koja)?

 

Evo kolega R36 napisao da ne duplam.

R36 kaže...
ZdravacVZ kaže...

Pretpostavljam : 

129kn tarifa - 300 minuta/SMS, 10 GB neta

175kn mob - 24 mj

1200kn je platio domah + tih 304kn mj...

 

Marko :D pon 11.11.2019 16:08
R36 kaže...

Evo sad zvao frendicu i ima Iphone. Ima Tele 2 neogranićeni na mobu. Ne može djelit hotspot jer ima tu tarifu. Tako su joj rekli u Tele 2.

Poslala mi je sliku mobitela gdje uopće ne možet odobrit hotspot.

Kaže da je razočarana.

 

Baš je lijepo Tele 2 cijeni. 

Tele2 blokira izradu hotspota na mobitelu? Ne lupetaj gluposti! Ni jedan operater kod nas ne blokira izradu hotspota na mobitelu!

 

 

R36 pon 11.11.2019 16:12
Marko :D kaže...
R36 kaže...

Evo sad zvao frendicu i ima Iphone. Ima Tele 2 neogranićeni na mobu. Ne može djelit hotspot jer ima tu tarifu. Tako su joj rekli u Tele 2.

Poslala mi je sliku mobitela gdje uopće ne možet odobrit hotspot.

Kaže da je razočarana.

 

Baš je lijepo Tele 2 cijeni. 

Tele2 blokira izradu hotspota na mobitelu? Ne lupetaj gluposti! Ni jedan operater kod nas ne blokira izradu hotspota na mobitelu!

 

 

 Na kraju je budi lud...nazvao Tele 2. Kod Iphonea se treba nešto posebno namjestiti...

I meni je bilo čudno. U svakom slučaju može. 

R36 pon 11.11.2019 16:13
Marko :D kaže...
R36 kaže...

Evo sad zvao frendicu i ima Iphone. Ima Tele 2 neogranićeni na mobu. Ne može djelit hotspot jer ima tu tarifu. Tako su joj rekli u Tele 2.

Poslala mi je sliku mobitela gdje uopće ne možet odobrit hotspot.

Kaže da je razočarana.

 

Baš je lijepo Tele 2 cijeni. 

Tele2 blokira izradu hotspota na mobitelu? Ne lupetaj gluposti! Ni jedan operater kod nas ne blokira izradu hotspota na mobitelu!

 

 

 Na kraju je budi lud...nazvao Tele 2. Kod Iphonea se treba nešto posebno namjestiti...

I meni je bilo čudno. U svakom slučaju može.