bloodborne čet 23.5.2019 10:05

Ironicna reklama ispod posta rekao bih ? 

 

Ne znam zasto svi otkazuju suradnju huaweiu i toliko se

klanjaju tim glupim amerima, snowden je sam pokazao koliko oni

postuju ljudsku privatnost, a i pricamo o drzavi kojoj su prijetnja oduvijek bili kina, rusija, afganistam, sirija, irak, a nitko im prije svih njihovih optuzbi nije petardu bacio na americko tlo.

 

Naravno moraju izazvati rat nebitno koje vrste neovisno o dokazima ( koje nikada nemaju ) da mogu provesti svoju demokraciju.

A mi svi budale im se klanjamo. Idiotima koji su "sposobni" samo za ratovanje i inteligentnom obliku zivota ( USA ) kojima je kinder jaje prijetnja za sigurnost gradana ( djece ).

 

Nakon ovog njihovog neargumentiranog napada na huawei i priglupe konstatacije o spijunazi bez dokaza samo mi se jos vise gade kao nacija debila. A veceg idiota od trumpa da ih predvodi si nisu ni mogli naci.

Igor150 čet 23.5.2019 12:34

Moj prvi mobilni tabor bili SonyEricsson, propali. Drugi mobilni tabor HTC, propali. Treći tabor, potpišem početkom 4og mjeseca za p30pro... zabrana i svi raskidaju. Idući moj mobilni tabor će biti ili ajFon ili Samsung, da propadnu i oni.

Posmatrač čet 23.5.2019 12:47
bloodborne kaže...

Ironicna reklama ispod posta rekao bih ? 

 

Ne znam zasto svi otkazuju suradnju huaweiu i toliko se

klanjaju tim glupim amerima, snowden je sam pokazao koliko oni

postuju ljudsku privatnost, a i.pricamo o drzavi kojoj su prijetnja kina,

rusija, afganistam, sirija, irak a nitko im pettardu prije svih njihovih optuzbi nije bacio na americko tlo.

 

Naravno moraju izazvati rat nebitno koje vrste neoivsno o dokazima ( koje nikada nemaju ) da mogu provesti svoju demokraciju.

A mi svi budale im se klanjamo. Idiotima koji su "sposobni" samo za ratovanje i inteligentnom obliku zivota ( USA ) kojima je kinder jaje prijetnja za sigurnost gradana ( djece ).

 

Nakon ovog njihovog neargumentiranog napada na huawei inpriglupe konstatacije o spijunazi bez dokaza samo mi se jos vise gade kao nacija debila. A veceg idiota od trumpa da ih predvodi si nisu mogli naci.

 Odluka telekoma da ne kupuju Huawei uredjaje je cisto ekonomska. Bi li ti kupio hrpu uredjaja a ne znas da li ce sutra uopste raditi i morati mijenjati za druge uredjaje?

bruno1026 čet 23.5.2019 13:49
Igor150 kaže...
U tome i jeste ptoblem. Kad Amer i Cisco routers prisluškuju nikome ništa. Ako su uopće i istinite te tvrdnje.

 nije problem amerima što će kinezi spijati preko 5G, njima je problem što to oni neće moći.

Igor150 čet 23.5.2019 14:09

E kad Amer prisluškuje to je sasvim legitimno. Nitko ne baca ovakve zabrane...Ne sekiram se za Huawei jer naći će oni alternativu, da imaju malo ćuke u glavi i da iskoriste svoj momentalni položaj. 

bloodborne čet 23.5.2019 16:37

Znam kolega, no svejedno finalna odluka nije donesena. Huawei zasad nije dobio priliku da se obrani, a niti trump tocnije ameri da iznesu dokaze o takozvanoj spijunazi. A korporacije vec odustaju. Shvacam sve, samo to sve i smrdi. Dionice huaweia nisu pretjerano puno pale, dok vidim pad qualcommovih od cak 10+% 

 

Meni je to sve malo cudno netko bubne izjavu ( trump ) i svi bez pitanja poslusaju i da tak kazem odjebu huawei.

 

@igor znam sacinjeni od doseljenika all around the world da tako kazem. No svejedno oces ih nazvat mjesavinom svega i svacega ili nacijom cinjenica jest da nisu pretjerano pametni. Sam izbor za predsjednika sve govori.

formula1live čet 23.5.2019 17:48

Ja ne znam čemu čuđenje. Pa tvrtke koje posluju globalno i koje su prekinule suradnju s Huewaiom sigurno će više zaraditi od suradnje s amerikom nego s kinom. Uopće nije bitno da li vjeruju optužbama ili ne. Sigurno si neće same pucati u nogu i namjerno smanjiti doprinose, zbog čega će imati manje novaca za daljnji razvoj, zbog čega će možda i zaostati za konkurencijom, otpustiti ljude itd. Kao da bi vi da imate tvrtku koja posluje globalno, iz inata bili kontra i time zakinuli radnike, sebe i dioničare. Lako glumiti šerife kada ne odlučuješ o ničemu

Kolacic čet 23.5.2019 17:54
formula1live kaže...

Ja ne znam čemu čuđenje. Pa tvrtke koje posluju globalno i koje su prekinule suradnju s Huewaiom sigurno će više zaraditi od suradnje s amerikom nego s kinom. Uopće nije bitno da li vjeruju optužbama ili ne. Sigurno si neće same pucati u nogu i namjerno smanjiti doprinose, zbog čega će imati manje novaca za daljnji razvoj, zbog čega će možda i zaostati za konkurencijom, otpustiti ljude itd. Kao da bi vi da imate tvrtku koja posluje globalno, iz inata bili kontra i time zakinuli radnike, sebe i dioničare. Lako glumiti šerife kada ne odlučuješ o ničemu

 Sto ti znas o tome?

bloodborne čet 23.5.2019 18:15

Pa ne znam formula razlog iz kojeg se nebih slozio s tobom

je taj da mozes podijeljena misljenja glede situacije vidjeti ovdje.

 

Mislis da isto takvih misljenja nema po svim tim firmama pa i medu celnima ljudi svih tih velikih firmi koje jedan po jedan kao ovce idu i prate otkazivanje suradnje. Jer im vjerojatno ameri prijete sankcijama i ko zna cime sve ne posto su pod americkom zastavom ili suradnjom.

 

Ja sam samo iznio svoje subjektivno misljenje i kao takvo ne navodim da je tocno. Ja sam samo htio naglasati da takve teske optuzbe zahtjevaju i ostre dokaze koje ja od trajanja ove afere nisam cuo niti vidio u bilo pisanom ili nekom drugom obliku od strane trumpove administracije. A da su optuzbe velike i teske jesu.

 

A glede serifovanja mislim da su ameri ti koji hodaju svijetom.po mjestima i dogadajima koji ih se niti najmanje ne ticu i glume globalne svjetske serife/policajce i kuda god da kroce tuda trava vise ne raste.

Jer njima je u genima da samo unistavaju gdje god kroce.

bunker čet 23.5.2019 18:58
bloodborne kaže...

.....

A glede serifovanja mislim da su ameri ti koji hodaju svijetom.po mjestima i dogadajima koji ih se niti najmanje ne ticu i glume globalne svjetske serife/policajce i kuda god da kroce tuda trava vise ne raste.

Jer njima je u genima da samo unistavaju gdje god kroce.

 

 

Mislim da je amerima isključivo interes uvjek u fokusu , nekad kratkoročni, nekad dugoročni, s time da nama i ostatku svijeta nemora uvjek naprvu biti jasan njihov cilj ( vjetnam i sl...)

 

Nisam siguran da trump ima faraonske ovlasti, nego i on pleše po muzici pravih gazda koji bi ga brzo maknuli da počne solirati. On je onako malo osebujan, nediplomatskog izražaja, pa bubne kaj bubne ali dela kaj mu je naloženo.... Iste poteze da vuče neki sivi uštogljeni birokrata i da ih poprati gomilom bezličnih intervjua, stvari nebi izgledale tako zanimljive ili dramatične.... Priča o ambalaži i proizvodu....

 

 

Vortac čet 23.5.2019 19:14

Kad bi sada Kinezi odlučili deblokirati Google (ili neku drugu američku tvrtku) u Kini, vjerovatno bi zauzvrat bez većih problema mogli isposlovati deblokadu Huaweia. Ali naravno, to im je kost u grlu iz političkih razloga i stroge Internet cenzure koja se u Kini striktno provodi i Huawei je zapravo kolateralna žrtva takve politike, kao što su s druge strane Intel, ARM, Qualcomm itd. žrtve Trumpove politike jer i njihovi direktori sada sigurno čeznutljivo gledaju iznose iz ugovora koje su bili prisiljeni raskinuti. U konačnici, to je lose-lose situacija, takva nadmetanja u ograničenjima, nametima, carinama usporavaju ekonomski rast na oba dvije strane, a jedini koji 'profitiraju' su političari čija moć i ovlasti eksponencijalno rastu.

Igor150 pet 24.5.2019 09:10

Tek je sinoć izbio u javnost intervju od nekih 25min sa Huawei čelnikom. Do sinoć tišina i nikalvih naenaka da uopće postoje. Tko zna šta smišljaju i kuju u medijskoj tišini. Ili su mediji totslno nrzainteresotani i za drugu strane medalje ove priče.

Igor150 pet 24.5.2019 09:10

Tek je sinoć izbio u javnost intervju od nekih 25min sa Huawei čelnikom. Do sinoć tišina i nikalvih naenaka da uopće postoje. Tko zna šta smišljaju i kuju u medijskoj tišini. Ili su mediji totslno nrzainteresotani i za drugu strane medalje ove priče.

Igor150 pet 24.5.2019 09:10

Tek je sinoć izbio u javnost intervju od nekih 25min sa Huawei čelnikom. Do sinoć tišina i nikalvih naznaka da uopće postoje. Tko zna šta smišljaju i kuju u medijskoj tišini. Ili su mediji totalno nezainteresirani i za drugu stranu medalje ove priče.

lllnuclearlll pet 24.5.2019 12:58
Paolo Maldini kaže...
lllnuclearlll kaže...

Tajvanski operateri??????? Što Tajvan nije Kina?

 De facto samostalna država od 1949. kada su poražene nacionalističke snage pred komunistima pobjegle na otok Tajvan.

 De facto da ne kažem što... Kina ih svojata kao svoje... Čak, službeno ime države je "Republika Kina". Međunarodno su nepriznata država i imaju odnose s kinom vrlo bliski. Većina državljana su kinezi.

Paolo Maldini pet 24.5.2019 13:09
lllnuclearlll kaže...
Paolo Maldini kaže...
lllnuclearlll kaže...

Tajvanski operateri??????? Što Tajvan nije Kina?

 De facto samostalna država od 1949. kada su poražene nacionalističke snage pred komunistima pobjegle na otok Tajvan.

 De facto da ne kažem što... Kina ih svojata kao svoje... Čak, službeno ime države je "Republika Kina". Međunarodno su nepriznata država i imaju odnose s kinom vrlo bliski. Većina državljana su kinezi.

 Nije tako jednostavno, po tebi ispada kao da Tajvan jedva čeka da se ujedini s maticom a to ne može biti netočnije. Prouči malo bolje materiju.

Louis Pluto pet 24.5.2019 14:36
lllnuclearlll kaže...

 De facto da ne kažem što... Kina ih svojata kao svoje... Čak, službeno ime države je "Republika Kina". Međunarodno su nepriznata država i imaju odnose s kinom vrlo bliski. Većina državljana su kinezi.

analogija bi bila kao kad bi se ustaše (republika) odvojile od partizana (narodna republika) u samostalne teritorije i onda kažeš da su vrlo bliski...

 

pametovanje on

 

btw. (Paolo gore navodi) de facto je lat. termin u pravu, diplomaciji, administraciji... kojim se opisuje činjenično stanje za razliku od de jure koji to stanje i zakonski potvrđuje...

 

pametovanje off

Zechina sub 25.5.2019 00:01
Vortac kaže...

Kad bi sada Kinezi odlučili deblokirati Google (ili neku drugu američku tvrtku) u Kini, vjerovatno bi zauzvrat bez većih problema mogli isposlovati deblokadu Huaweia. 

Ma nemoj.

BULLSHIT, teži.

 

Imate od danas intervju s Trumpom, veli "Huawei smo blokali zbog sigurnosnih prijetnji"; "...ali ako s Kinom dogovorimo trgovački sporazum, onda će i Huawei biti uključen u to" ???? 
https://www.theverge.com/2019/5/23/18637836/trump-huawei-ban-explanation-trade-deal-national-security-risk


KRETENIZAM TEŽI. Praktički je priznao da (nepotvrđene) sigurnosne prijetnje ne postoje, već da je spixdio Huawei tek tako - iz ucjene. Da bi izborio trgovačke olakšice s Kinom.

 

Reperkusije takve moronske "politike" tek će stići.

 

Npr:

Googleu su pale dionice 2,5% zbog beskičmenjaštva; u Kini je započeo bojkot iPhonea (16-35% prodaje); J. Koreja definitivno prelazi s Windowsa na Linux, a masovno se sad govori da USA naprosto više nije "reliable partner" - od EU do Singapura. Odn. da se treba distancirati od US tehnologija (diverzificirati res AMAP).

 

Daily Mail:

"Google's share price plummets by 2.5% after it suspends business with Chinese tech giant Huawei"

https://www.dailymail.co.uk/news/article-7048323/Google-blocks-Huawei-using-apps-phones.html

 

South China Morning Post:

"Ongoing nationalist sentiment could play to Huawei’s favour and hurt Apple’s sales in China"

https://www.scmp.com/tech/apps-social/article/3011126/apples-china-woes-may-worsen-huawei-ban-nudges-die-hard-iphone

 

The Korea Herald:

"S. Korean government to switch to Linux, Ministry of the Interior and Safety said"

http://www.koreaherald.com/view.php?ud=20190517000378

 

 

ivanzu sub 25.5.2019 00:06
Igor150 kaže...
Moj prvi mobilni tabor bili SonyEricsson, propali. Drugi mobilni tabor HTC, propali. Treći tabor, potpišem početkom 4og mjeseca za p30pro... zabrana i svi raskidaju. Idući moj mobilni tabor će biti ili ajFon ili Samsung, da propadnu i oni.

 Molim te idi u tabor HDZ-a.

bloodborne uto 28.5.2019 13:12
ivanzu kaže...
Igor150 kaže...
Moj prvi mobilni tabor bili SonyEricsson, propali. Drugi mobilni tabor HTC, propali. Treći tabor, potpišem početkom 4og mjeseca za p30pro... zabrana i svi raskidaju. Idući moj mobilni tabor će biti ili ajFon ili Samsung, da propadnu i oni.

 Molim te idi u tabor HDZ-a.

 Da forumi objektivno imaju mogucnost postavljanja cover slike kao npr. facebook, majke mi ako nebi lupio ss na ova dva vasa komentara i postavio ih kao cover sliku foruma, prejako. Urlam