7even11 čet 23.5.2019 11:24

Pa tko to brani da koristiš DuckDuckGo ili Bing, ako je Google tako zao i špijunira te. Ovdje barem imaš izbor. Tamo nemaš. A osim toga, i razlog špijuniranja je drugi - Google skuplja podatke da bolje proda oglašivačima, komercijalni interes, a Kinezi zato da ne kažeš nesto protiv države. Sitna razlika je u ta dva. I opet, imaš izbor, uzmi DuckDuckGo i nisi vise špijuniran. U Kini je to nemoguce.

 

Shvati da Google se koristi sto je dobar i sto alternative su u banani. U EU dominantni položaj na tržištu nije nelegalan ali iskorištavanje istog za blokiranje konkurencije jeste i zato dobivaju stalno kazne.

 

Kinezi u Kini ne znaju sto im fali. Jer im država ne dozvoljava da im fali. To je razlika. Nije stvar u tome da je Baidu toliko bolji ili lošiji servis od Googlea, ali daj ljudima izbor, bez cenzure.

 

Ako je kapitalizam toliko los, zašto smo ga mi i Rusi opet prihvatili? Naravno da postoji nejednakost, nije savršen, ali bome nije ni socijalizam, osim toga, Kinezi osim cenzure niti je žive socijalizam, žive oni itekako kapitalizam i trzisno natjecanje, samo sto nemaju gomilu regulativa pa to rade na štetu okoliša zato da prodaju svoje proizvode u ostatak svijeta. S ciljem da poberu kapital u svoju državu. Prema tome i oni štite državne interese ništa manje nego Amerikanci.

x18x05x čet 23.5.2019 13:26
Marko :D kaže...
x18x05x kaže...
Realno, sve što nudi Google Play ima i drugdje. Huawei nije neka žnj firmica koja sjedi skršteni ruku. Ako naprave neki novi OS, zamislite da sve kineske kompanije pređu na njega, eto eko sustava koji im treba. Znam samo da si Ameri i Google pucaju u nogu sa ovim glupostima. Moj idući mob će biti Huawei kao i do sad.

Izgleda da tebi ovaj dio s Google-ovim aplikacijama i nije baš najjasniji, pa evo objašnjenja. Uklanjanjem Google-ovih aplikacija (uključujući i Google Play), možeš zaboravit na većinu aplikacija iz istog.

 

Drugim riječima, dok će tvoji prijatelji i kolege koristiti Facebook, Twitter i slično, ti ćeš koristiti Weibo kojeg nema nitko u Hrvatskoj. Dok će tvoji prijatelji i kolege komunicirati preko Messengera i WhatsAppa, ti ćeš koristiti WeChat koji isto tako gotovo nitko ne koristi u Hrvatskoj. Teško je i da će te netko pratiti na Instagramu jer ćeš ga zamijeniti s Xiaohongshu. Mi ćemo se vozit s Uberom i Boltom, a ti s Didi Chuxing koji očito nije dostupan u Hrvatskoj. I što je najvažnije, sretno s pronalaskom medijskog sadržaja za konzumaciju, Youku i iQiyi će biti tvoji najbolji prijatelji.

 

Neke ćeš servise moći nastaviti koristiti preko preglednika (kao npr. Facebook), ali zaboravi na poruke i obavijesti koje inače dobivaš s aplikacijom.

PaleRider kaže...
Louie kaže...
Ovdje hebe lud zbunjenog! Google u Kini zabranjen a van Kine Huawei maksimalno koristi Google?! Što bi rekli, Kinezi bi i jare i pare. U pravu je Trump, neka prica ko sta hoće.

Pa Google je u Kini zabranjen upravo zbog američkog špijuniranja, dodatan i ogroman plus te zabrane je poticanje domaće ekonomije.

Druge države, poput naše, rade upravo suprotno. Svi hrane američke firme a onda kad shvate problem pokušavaju to rješavati kaznama i oporezivanjem tih giganata, kao što to Europa radi.

Kina je očito pametnija.

Mislite da Kinezima u Kini fali Google? Shvatite da je uvoz nečega što se može lokalo proizvesti put za pakao. Huawei van Kine koristi Google jer svi van Kine koriste j. Google.

Svaka zemlja može imati svoj Google i svoj Huawei ili Apple, a pogotovo ova.

Optužbe Trumpa za rusku i kinesku špijunažu imaju svoj razlog ali nemaju veze sa špijunažom, imaju veze sa kontrolom i globalizacijom kad ona ne ide njemu u prilog.

Rusija, Kina i Sj. Koreja - najpametnije zemlje na Svijetu. Ujedno to su i zemlje koje su najčešće optuživane od strane kapitalističke gamadi, bez ikakvih dokaza ili sa podmetnutim "dokazima".

 

U kapitalizmu nema jednakosti - jedni se bogate a drugi osiromašuju. Zato mi je nadrealno ironično to što i siromašni podržavaju kapitalizam premda ih još više osiromašuje.

Valjda je to zbog lota i nagradnih igara, šanse 1:100000000 da će i oni ući u društvo bogatih.. smiješni ste.

https://www.youtube.com/watch?v=swuir_7YIPs

 

Pogledaj video i vidjet ćeš koliko je Kina zapravo poštena. Kod njih dođe Uber, oni ga izigraju i pokrenu vlastitu aplikaciju, te Uber istjeraju s tržišta. Doslovno, dočekaju te široko otvorenih ruku, mute ti nešto iza leđa i onda se pošalju nazad otkud si došao. Iako se krši zakon WTO-a, nema veze.

Chronosus kaže...

Kinezi blokiraju te servise u svojoj zemlji. Američki predsjednik blokira Huawei u ostatku svijeta. Ovo nema puno veze s američkim tržištem jer se Huawei uređaji u SAD-u ne prodaju od 2012.

Budimo realni, Huawei je 'zabranjen' u SAD-u. Google je američka firma i napravila je što država kaže; to je samo posljedica za većinu svijeta jer Google po popularnosti broj 1.

 Pišeš gluposti. Sve se app mogu skinut legalno ili ilegalno i mogu se koristit. Tako da te kineske gluposti ne trebamo koristit. Logično da budu morali napraviti Store za cijeli svijet a ne samo za Kinu.

x18x05x čet 23.5.2019 13:43
Posmatrač kaže...

Kakva ti korist od appa ako ne mozes pristupiti servisu? Sta ce ti gmail app ak ne mozs pristupiti gmailu kao servis?

 Pitam se tko još koristi taj gmail? Osim naravno ljudi koji ni neznaju za drugo.

7even11 čet 23.5.2019 13:48

Zapravo, cijela ova prica nema veze sa Huawei mobitelima - da je to problem, vec bi odavno oni se rijesili Samsunga i ostalih.

 

Zapravo se radi o trgovackom ratu izmedju amera i kineza, jer Huawei je trebao implementirati 5G antene i opremu, a ameri kao svjetska sila ne zele da im implementiraju mreznu opremu o kojoj ce ovisiti milijuni ljudi i dati im stratesku prednost na taj nacin. Jer tko zna kakve sigurnosne rupetine se daju ugraditi u tu opremu i time se daje kinezima koji su isto velika svjetska sila daje strateska prednost.

 

Meanwhile evo par slicica (ne nuzno iz kine) :)

 

 

Marko :D čet 23.5.2019 13:51

Ti razumiješ da Google može napraviti da njihove aplikacije ne rade na Huawei uređajima? Ti razumiješ da većina aplikacija na Google Playu ne radi bez Google-ovog API-ja, a da bez Google Play Services nema ni API-ja?

 

Uostalom, kome se da svaki puta ručno skidati aplikacije i potom ih instalirati. A da ne spomenem kako postoji sigurnosni rizik.

 

Btw Antiseptiče, pa daj malo obrazloži te svoje palce dolje. 😆

VooDooZg čet 23.5.2019 13:54
Chronosus kaže...
7even11 kaže...

Kinezi blokiraju FaceBook, Google Maps, Google, Yahoo, Reddit, Twitch, Twitter, Pinterest, WhatsApp, Viber, YouTube, Vimeo, Netflix, Wordpress.com.... i jos svašta.

 

i to je u redu.

 

ali ako Ameri odluče zablokirati huawei odmah se diže hajka, užas i nevjerica, truli izrabljivački kapitalizam itd.

 

 

Kinezi blokiraju te servise u svojoj zemlji. Američki predsjednik blokira Huawei u ostatku svijeta. Ovo nema puno veze s američkim tržištem jer se Huawei uređaji u SAD-u ne prodaju od 2012.

 

Tako je, mogli su ga blokirati na Američkom tržištu kao što su blokirali i sam Huawei a ostatku svijeta je trebalo ostati otvoreno korištenje google usluga jer su striktno povezani jedno s drugimi sad bi EU trebala tužiti Google da vrati pare za sve prodane Huawei mobitele ( jer su reklamirani pod androidom i google play uslugama ) kak je USA tužila VW  - pa nek plate za svaki mob pa da vidimo koliko će dugo odluka biti na snazi

7even11 čet 23.5.2019 14:17
 

Tako je, mogli su ga blokirati na Američkom tržištu kao što su blokirali i sam Huawei a ostatku svijeta je trebalo ostati otvoreno korištenje google usluga jer su striktno povezani jedno s drugimi sad bi EU trebala tužiti Google da vrati pare za sve prodane Huawei mobitele ( jer su reklamirani pod androidom i google play uslugama ) kak je USA tužila VW  - pa nek plate za svaki mob pa da vidimo koliko će dugo odluka biti na snazi

 

Pa i Google stalno dobiva kazne unutar EU radi iskoristavanja dominantnog polozaja na trzistu i usporavanja konkurencije. Zadnja je bila 1,5 milijardi necega koliko se sjecam.

Posmatrač čet 23.5.2019 15:12
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...

Kakva ti korist od appa ako ne mozes pristupiti servisu? Sta ce ti gmail app ak ne mozs pristupiti gmailu kao servis?

 Pitam se tko još koristi taj gmail? Osim naravno ljudi koji ni neznaju za drugo.

 A sta ti koristis? 

x18x05x čet 23.5.2019 15:21
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...

Kakva ti korist od appa ako ne mozes pristupiti servisu? Sta ce ti gmail app ak ne mozs pristupiti gmailu kao servis?

 Pitam se tko još koristi taj gmail? Osim naravno ljudi koji ni neznaju za drugo.

 A sta ti koristis? 

 Zoho mail.

3dfx čet 23.5.2019 15:33
Marko :D kaže...

Ti razumiješ da Google može napraviti da njihove aplikacije ne rade na Huawei uređajima? Ti razumiješ da većina aplikacija na Google Playu ne radi bez Google-ovog API-ja, a da bez Google Play Services nema ni API-ja?

 

Uostalom, kome se da svaki puta ručno skidati aplikacije i potom ih instalirati. A da ne spomenem kako postoji sigurnosni rizik.

 

Btw Antiseptiče, pa daj malo obrazloži te svoje palce dolje. 😆

panikaaaa ajmooooo prodajte uredaje 

Posmatrač čet 23.5.2019 16:22
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...

Kakva ti korist od appa ako ne mozes pristupiti servisu? Sta ce ti gmail app ak ne mozs pristupiti gmailu kao servis?

 Pitam se tko još koristi taj gmail? Osim naravno ljudi koji ni neznaju za drugo.

 A sta ti koristis? 

 Zoho mail.

 A on je bolji od gmaila zbog....?

x18x05x čet 23.5.2019 16:32
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...

Kakva ti korist od appa ako ne mozes pristupiti servisu? Sta ce ti gmail app ak ne mozs pristupiti gmailu kao servis?

 Pitam se tko još koristi taj gmail? Osim naravno ljudi koji ni neznaju za drugo.

 A sta ti koristis? 

 Zoho mail.

 A on je bolji od gmaila zbog....?

 Meni osobno je bolji. Free je, nema reklama aplikacija. Oni ne čitaju svaki mail kao Google jer Zoho nema te novce da plati kaznu koju bi mu EU oderala. 

JozoBozo121 čet 23.5.2019 17:11
x18x05x kaže...

 Meni osobno je bolji. Free je, nema reklama aplikacija. Oni ne čitaju svaki mail kao Google jer Zoho nema te novce da plati kaznu koju bi mu EU oderala. 

 S tom logikom onda možeš isto reći da nemaju novce niti za odvjetnike kad ih stisne neka sigurnosna agencija da idu na sud zaustaviti zahtjev pristup podacima. 

Posmatrač čet 23.5.2019 17:31
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...
Posmatrač kaže...

Kakva ti korist od appa ako ne mozes pristupiti servisu? Sta ce ti gmail app ak ne mozs pristupiti gmailu kao servis?

 Pitam se tko još koristi taj gmail? Osim naravno ljudi koji ni neznaju za drugo.

 A sta ti koristis? 

 Zoho mail.

 A on je bolji od gmaila zbog....?

 Meni osobno je bolji. Free je, nema reklama aplikacija. Oni ne čitaju svaki mail kao Google jer Zoho nema te novce da plati kaznu koju bi mu EU oderala. 

 Kako znas da ne citaju? Ako nemaju novce od cega zive? Reklama aplikacija? Gdje u gmailu vidis reklame? 

Ako je tebi bolji nikakav problem ali da je bolji od gmaila ne vidim bas...

Posmatrač čet 23.5.2019 18:20
x18x05x kaže...

Imaju reklame u gmail aplikaciji za android. Zato mi je Zoho bolji.

Nisam mislio da nemaju para uopće, nego usporedba sa Google ispada da nemaju. Da čitaju mailove odavno bi bili bivši.

 Ali to je na majke mi... Vjerujes na rijec. Google barem ne krije sta radi i kako....

Sale_ds kaže...
Ja i zivotu nisam vidio reklamu unutar gmail aplikacije. Bit ce da ih skrivaju od mene...

 Ni ja. Neki stalno pricaju o nekim reklamam na androidu a ja nikad vidio. Unutar aplikacija da ali to nema veze sa androidom.....

ansha čet 23.5.2019 18:36
x18x05x kaže...

Imaju reklame u gmail aplikaciji za android. Zato mi je Zoho bolji.

Nisam mislio da nemaju para uopće, nego usporedba sa Google ispada da nemaju. Da čitaju mailove odavno bi bili bivši.

Evo pregledao gmail aplikaciju uzduz i popreko (iako ju koristim svakodnevno) i nidze oglasa. 

 

A ti si neki diler ili trgovac oruzjem/ljudima kad toliko patis na to da ti ne citaju mailove?

 

Ne mogu vjerovat koliko ima ovih likova koji su u 99.9% slucaje potpuni nebitni anonimci a misle da netko njh spijunira...

x18x05x čet 23.5.2019 18:43
ansha kaže...
x18x05x kaže...

Imaju reklame u gmail aplikaciji za android. Zato mi je Zoho bolji.

Nisam mislio da nemaju para uopće, nego usporedba sa Google ispada da nemaju. Da čitaju mailove odavno bi bili bivši.

Evo pregledao gmail aplikaciju uzduz i popreko (iako ju koristim svakodnevno) i nidze oglasa. 

 

A ti si neki diler ili trgovac oruzjem/ljudima kad toliko patis na to da ti ne citaju mailove?

 

Ne mogu vjerovat koliko ima ovih likova koji su u 99.9% slucaje potpuni nebitni anonimci a misle da netko njh spijunira...

 Ima ima. Samo treba gledati. Oni su to nazvali Promitions, baš prigodno. Nije bitno što sam ja, nitko nema pravo gledat moje privatne stvari pa ni taj svemoćni Google kojeg svi vi štujete. 

x18x05x čet 23.5.2019 18:44
Posmatrač kaže...
x18x05x kaže...

Imaju reklame u gmail aplikaciji za android. Zato mi je Zoho bolji.

Nisam mislio da nemaju para uopće, nego usporedba sa Google ispada da nemaju. Da čitaju mailove odavno bi bili bivši.

 Ali to je na majke mi... Vjerujes na rijec. Google barem ne krije sta radi i kako....

Sale_ds kaže...
Ja i zivotu nisam vidio reklamu unutar gmail aplikacije. Bit ce da ih skrivaju od mene...

 Ni ja. Neki stalno pricaju o nekim reklamam na androidu a ja nikad vidio. Unutar aplikacija da ali to nema veze sa androidom.....

 Ipak radije idem tamo gdje kažu da ne gledaju nego kod onih koji sve gledaju.

ansha čet 23.5.2019 18:58
x18x05x kaže...

 Ima ima. Samo treba gledati. Oni su to nazvali Promitions, baš prigodno. Nije bitno što sam ja, nitko nema pravo gledat moje privatne stvari pa ni taj svemoćni Google kojeg svi vi štujete. 

Ti si uletio s izjavom da ima oglasa, sad izvoli daj objasnjenje, nekakav link, sliku, sta god, inace si neozbiljan...

 

Ne stujem google, koristim jer je besplatno i dobro radi. I nisam paranoik kao neki...

x18x05x čet 23.5.2019 19:32
ansha kaže...
x18x05x kaže...

 Ima ima. Samo treba gledati. Oni su to nazvali Promitions, baš prigodno. Nije bitno što sam ja, nitko nema pravo gledat moje privatne stvari pa ni taj svemoćni Google kojeg svi vi štujete. 

Ti si uletio s izjavom da ima oglasa, sad izvoli daj objasnjenje, nekakav link, sliku, sta god, inace si neozbiljan...

 

Ne stujem google, koristim jer je besplatno i dobro radi. I nisam paranoik kao neki...

 Vidim da si zapeo, pa evo.

ansha čet 23.5.2019 22:20
x18x05x kaže...
ansha kaže...
x18x05x kaže...

 Ima ima. Samo treba gledati. Oni su to nazvali Promitions, baš prigodno. Nije bitno što sam ja, nitko nema pravo gledat moje privatne stvari pa ni taj svemoćni Google kojeg svi vi štujete. 

Ti si uletio s izjavom da ima oglasa, sad izvoli daj objasnjenje, nekakav link, sliku, sta god, inace si neozbiljan...

 

Ne stujem google, koristim jer je besplatno i dobro radi. I nisam paranoik kao neki...

 Vidim da si zapeo, pa evo.

A sta trebam napravit da mi se to dogodi? Kazem, koristim gmail aplikaciju stalno pa ne vidjam te stvari...

Posmatrač čet 23.5.2019 23:22

Ja to nemam i nikad vidio nisam.

 

EDIT: Nasao sam :) I opet si se obrukao :) To je kategorija u koju gmail trpa promotivne mailove koje dobijas :) Mi nemamo jer smo tu kategoriju iskljucili u podesavanjima maila :)

Odes na kompu u podesavanja maila i stavis tu kategoriju na hide :) To nisu reklame od gmaila i googlea vec mailovi kje si dobio i gmail ih stavio u tu kategoriju da ne zatrpavaju inbox :)

To cini gmail najboljim na trzistu :) Bitno je da si ti pljucnuo i opet lupio glupost iz neznanja :)