kerum pon 24.6.2019 16:14

Nadogradnja je vrhunska, ali mi se nimalo ne svida sto bi morao uzeti i novo kuciste i micro-HDMI kabel.

 

Mogao bih vrtiti u isto vrijeme OSMC @4K, pi-hole, JDownloader i tko zna sto jos ne (mozda neko od smart home rjesenja) na jednom uredaju.

dabar_solta_V2 pon 24.6.2019 17:24

napokon usbc za power, strasno iritantno je bilo recimo na 3b+ s preko 3 ampera na usb2 i to na micro port. problem nač kabel problem nač trafo, uvik low voltage problemi , jednostavno out of spec je bilo.
triba isto vidit jesu li rjesili problem s corupted stikovima u nekim specificnim situacijama..

Pendula pon 24.6.2019 17:37

Na kraju baš ne ispadne jeftino za multimedijalni player:

 

Official Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-WhiteOfficial Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-White ...8.75 €

Official Raspberry pi 4 USB-C 15.3W Power Supply, 5.1V, 3.0A, WHITE, EU PLUG...10.00 €

Raspberry Pi 4 Model B, 4GBRaspberry Pi 4 Model B, 4GB LPDDR4 OVERVIEW Raspberry Pi 4 Model B is the latest product in the popular Raspberry Pi range of computers. ...68.62 €

Micro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AXMicro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AX ...6.25 €

 
Ukupno 93,62 €  s PDV-om   (ovo je bez SD kartice koja je isto potrebna)


Wolverine pon 24.6.2019 18:28
Pendula kaže...

Na kraju baš ne ispadne jeftino za multimedijalni player:

 

Official Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-WhiteOfficial Raspberry Pi 4 Model B, Development Board Case, Red-White ...8.75 €

Official Raspberry pi 4 USB-C 15.3W Power Supply, 5.1V, 3.0A, WHITE, EU PLUG...10.00 €

Raspberry Pi 4 Model B, 4GBRaspberry Pi 4 Model B, 4GB LPDDR4 OVERVIEW Raspberry Pi 4 Model B is the latest product in the popular Raspberry Pi range of computers. ...68.62 €

Micro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AXMicro-HDMI to HDMI Cable 1m, White, T7689AX ...6.25 €

 
Ukupno 93,62 €  s PDV-om   (ovo je bez SD kartice koja je isto potrebna)


 onaj koji vidi potrebu za Raspberry Pi 4 taj će si ga i nabaviti

Zechina pon 24.6.2019 19:27
kerum kaže...

Nadogradnja je vrhunska, ali mi se nimalo ne svida sto bi morao uzeti i novo kuciste i micro-HDMI kabel.

 

micro_HDMI na HDMI adapter ti je 1$ na AliExpressu.

Kućište? Ja sam si ih za RPi-jeve radio od kutije od Barkleys bombona pa do legača (imaš burzu polovnih lego kocki, čak i kod nas ih možeš kupiti).

CroDexter pon 24.6.2019 19:30

Kakva je situacija s audio formatima? Ne znam što ovisi o HW, a što o SW. Da može vrtiti loseless Dolby Atmos, DTS-HD MA odnosno da može napraviti downsample ili kako se to već zove. Isto pitanje i za video. Dolby Vision, HDR10,...

mario.L_hr pon 24.6.2019 19:52

Raspberry Pi nije samo player. On je puno više tako usporedba nema smisla.
Raspberry Pi se može koristiti kao HTPC, računalo (desktop ili server) te u raznoraznim hobističkim projektima.
Doma imam Raspberry Pi 2 B koji me odlično služi ali ova verzija je premoćno bolja tako da ju sigurno kupujem.

crozoki pon 24.6.2019 23:21
mario.L_hr kaže...
Raspberry Pi nije samo player. On je puno više tako usporedba nema smisla.
Raspberry Pi se može koristiti kao HTPC, računalo (desktop ili server) te u raznoraznim hobističkim projektima.
Doma imam Raspberry Pi 2 B koji me odlično služi ali ova verzija je premoćno bolja tako da ju sigurno kupujem.

 Isto tako imam kod kuće RP2 b verziju koja mi 99 posto vremena služi kao HTPC računalo na Kodi-ju sa diskom.

Ovo definitivno kupujem jer je vrijeme za upgrade, a ovo je pravi upgrade sa RPI2B

gavranpero uto 25.6.2019 00:06

Jača za šta ? Pitanje je bilo da li radi dobro YT na FHD rezoluciji, ne 2x4K. Koristim RPI sa OSMC OS-om, kontrolišem ga pomoću HDMI-CEC, torente prebacujem mobitelom, znači punokrvni HTPC, sa 1TB HDD, eksternom zvučnom kartom, bluetooth vezom sa svim audio uredjajima (glupost što ne podržava APTX, a izgleda ne podržava ni četvorka)

Kome treba za multimediju (osim za 4K), nema potrebe bacati pare za novi. Verzija 3 radi to sve jako dobro.

kerum uto 25.6.2019 08:52

Tko je namjeravao koristiti RPi4 za OSMC neka se ne zuri sa kupovinom jer podrska za 4K ne izgleda dobro - link. HW podrska za 4K i HDR je planirana tek u Kodi Matrix (v19) izlazak 2020/21. Do tada samo software dekodiranje.

 

Dobra stvar je odvajanje Gigabit Etherneta od USB-a sto bi trebalo udvostruciti protocnost, a i SD kartice su duplo brze.

Zatim poprilicno se vise grije u odnosu na RPi3B+ 74.5 prema 62.5 stupnjeva -> upravo je to razlog ranijem spominjanju da b itrebalo kupiti novo kuciste. Trenutno imam FLIRC s kojim sam prezadovoljan, ali nije kompatibilno s RPi4. Edit - imaju i novo kuciste.

 

Detaljna recenzija je dostupna na Tom's Hardware

Zechina uto 25.6.2019 17:15
kerum kaže...

Zatim poprilicno se vise grije u odnosu na RPi3B+ 74.5 prema 62.5 stupnjeva -> upravo je to razlog ranijem spominjanju da b itrebalo kupiti novo kuciste.

 

Da, u pravu si, mislim da se za svaki RPi poslije 2B preporuča dodati pasivni hladnjak.

BlueMax sri 26.6.2019 07:56
Gadgeti kaže...

Ja i dalje cekam mogucnost da zavrtim Win 7 ili 10 na nj.

 Ovo je ko da čekaš mogućnost da na bilijarskom stolu zaigraš nogomet.

Da nekim čudom Microsoft i odluči napraviti Windowse za ARM, kojeg smisla ima vrtiti Win10 na 1, 2 ili 4 GB RAM-a?

Mini računala, odgovarajućeg hardwarea (a time i cijene) za Windowse imaš koliko hoćeš.

Zechina čet 27.6.2019 20:29
Wolverine kaže...
...

 

To je WoA a ne Windows -  " Windows-on-ARM", manje uporabno nego li propali Windows RT; vjerojatno je i Risc OS uporabniji od istog.

 

Ako hoćeš da ti nešto izgleda kao Windows na RPi a da bude uporabno kao desktop OS, radije staviš Raspbian (Linux) i neku fensi windows "temu", npr

https://b00merang.weebly.com/windows-10.html

 

upute ovdje:

https://www.reddit.com/r/raspberry_pi/comments/4lloi8/make_raspberry_pi_look_like_windows_10/