HCMAA pet 17.5.2019 13:45

Zar oni ne mogu napraviti hardware zaštitu...svaka kompanija posebno ili se dogovore i izdaju hardware usb stick key...vide da software zaštita ne igra... brate mili onda koristi hardware zaštitu...nisam više master nego slave race(ps4pro:)

Anđeo bez falinge pet 17.5.2019 14:08
HCMAA kaže...
Zar oni ne mogu napraviti hardware zaštitu...svaka kompanija posebno ili se dogovore i izdaju hardware usb stick key...vide da software zaštita ne igra... brate mili onda koristi hardware zaštitu...nisam više master nego slave race(ps4pro:)

 i...USB dongle je odavno "softverski" razbijen... 

Renesis pet 17.5.2019 14:37
HCMAA kaže...
Zar oni ne mogu napraviti hardware zaštitu...svaka kompanija posebno ili se dogovore i izdaju hardware usb stick key...vide da software zaštita ne igra... brate mili onda koristi hardware zaštitu...nisam više master nego slave race(ps4pro:)

 Sve na kraju zavrsi eventualno u kodu.

Tako da na kraju samo moras izrezat komad koda koji se bavi provjerom da izbjegnes zastitu.

Negdje je to lakse napravit, negdje teze (i cesto tamo gdje je teze pate performanse jer se licenca periodicki provjerava na nekoliko mjesta)

Kokobil50 pet 17.5.2019 16:16

I bez i sa Denuvom, igre se hakiraju, ponekad već isti dan. Iako bi pravi naziv za tu PC aktivnost bio - dijeljenje. Jer zapravo ovdje nitko ništa ne krade, već dijeli besplatno digitalni sadržaj, i to najčešće svoj, legalno nabavljen. Vrijeme je da i pc developeri malo olabave i dopuste legalno dijeljenje, razmjenjivsnje igara poput onih na konzolama. A što se tiče ovog Ragea, pogledao sam gameplay i poprilično sam ostao iznenađen u što su ulupane godine i milijuni. Igra grafički izgleda kao da je rađena za osrednji pc iz 2014., priča praktički ne postoji a likovi svi izgledaju kao da ih je odjenuo i ošišao neki nadobudni holivudski homoseksualac.

ihush pet 17.5.2019 17:45

svaka brava se može otvoriti, ključem.. brava je zaštita, ključ ono što zaštitu uklanja.

svaka zaštita ometa vlansika-korsinika, kao brava, jer mora imati ključ i gubi vrijeme u odnosnu na to da nema brave-ključa, ali tako se osigurava vlasnik od nepoželjnih.

-vlasnik je u slučaju softa proizvođač, korisnik je samo korisnik.

-što je brava kompliciranija, što više brava postavimo, nije time postala sigurnija ili neprobojna (laičko pogrešno mišljenje) nego samo treba više resursa za probiti je, u slučaju banke-sefa umjesto par minuta treba par sati i to je vijeme kad će policija odraditi svoj dio, ne neprobojna brava koja ne postoji.

-to je jaka zaštita, kao denuevo, samo traži više resursa za probijanje, no i to je već rutina. Dok je neželjeni efekt loše performanse, jednako kao da netko za bicikl ima bunt ključeva kao tamničar u srednjovijekovnom zamku.. besmisleno, jer soft je soft, nije fizička brava koja u slučaju sefa-banke ima smisla. Kad se jednom probije tad je besmislena, dok i dalje kolje sys-resurse legitimnih korsnika + košta izdavača jer je vrlo skupa a na kraju beskorisna čak i dvostruki trošak jer je uklanjaju.. (pa i ne prvi put, već je bilo igara kad se od strane proizvođača koristi pirat-crack iz istih razloga kao patch-update..).

 

-to samo prikazuje besmislicu takvog frosiranja zaštite.

-prava zaštita (neprobojna jer se nema što probiti) je sama online usluga, igra kao multipalyer-server.. i tad gamer nema što nego imati uslugu, singlepaler/lan zato odumiru.. šteta ali logična posljedica. Kao što ne možete hakirati na mobitelu bon.. jer nije na mobu nego na serveru.. ista stvar.

-popularnost bilo čega je linearno povezano s brzinom probijanja, neke malo korištene app/igre mogu biti relativno sigurne dok popularno ne mogu. To pak kaže da će neovisno o postotku priatizacije, proizvođač koji je popularan zarađivati puno, minecvraft, ms-win isto je.. i tad nastupa pohlepa, jer tad je i 1% velika lova i tad žele taj jedan posto.. no desi se ovo, trošak, problem, gubitak više od očkivane zarade. Možda se tad opamete, možda olabave sa zaštitama i fokusiraju se na kvalitetu onog što rade, app-igra.. smisao-upotrebljivost-zaraznost..

-no legitimno, čak i obeza, zaštititi vlasništvo, piratizaciju, interese. Između dve krajnosti. Zbog PR-statističara uvjek će u toj poslovnoj odluci pobijediti oni koji stave zaštitu i očekuju bar 1% više, jer to je tako.

Zaštita ima smisla dok ne postane suprotnost, svrha samoj sebi i smetnja. No bizlogika je takva, dollar više.

-najbelsavije da ne-pirati jednako koriste crack jer zaštita ubija sys-performanse, nekad popularni noCD.. jednostavna 'fizika', brže radi jer nema čekiranja sporog medija i time laga + oštećenja.

 

-free igre/servisi su odličan primjer, npr WoT i tad nema ovakvih nepotrebnih problema, KISSovski je to daleko bolje, bez brave tad je neprobojna a zarada ionako ovisi o popularnosti, broju korisnika, nešto dobro će zarađivati, nešto loše neće, pjesma neke grupe, film.. igra, sve je to isto, soft ili gangamstyle kao usporedba.

Darky sub 18.5.2019 07:05

najbolja zaštita od piratiziranja je cijena
umjesto kaj nabiju cijenu na 40-50 eura, nek stave 15 eura i nek zarade na količini, pa distibucija ide preko neta, ne moraju štampati dvd-e, i slati i po dućanima stoga nema dodatnih troškova i mrtvog lagera

 

kerum sub 18.5.2019 11:51

100% neprobojna zastita postoji vec danas za multiplayer. Za singleplayer ce tek doci u formi streamanja. Trenutno je bandwidth limitirajuci faktor, ali nece jos dugo. Streamanje ce rijesiti i problem cheatera jednom zauvijek.

ranko091 sub 18.5.2019 20:17
kerum kaže...

100% neprobojna zastita postoji vec danas za multiplayer. Za singleplayer ce tek doci u formi streamanja. Trenutno je bandwidth limitirajuci faktor, ali nece jos dugo. Streamanje ce rijesiti i problem cheatera jednom zauvijek.

 ne bandwidth već latencija. igrali bi ljudi i na 720p stream igru da im je latencija uredna ispod 20 milisekundi i da su serveri za stream blizu, a ne na drugom kontitnentu.

Anđeo bez falinge ned 19.5.2019 10:28

stvarno bi trebali napraviti Bug referendum da kolega ihush piše sažetije. ima on što napisati ali se ne zna izraziti .. pa ga uopširi 

mislim da bi sakupili više glasova nego Sever i Ribić..

 

Luka123

 

ali, gori su mi likovi koji kvotaju njegov tekst i napišu dvije riječi..ode stranica u klinac 

fer-de-lance ned 19.5.2019 11:00

Definitivno, premda bi možda bilo bolje da uvedu opciju formatiranja kao ova za kod, samo da je skriven dok ga ne klikneš, i onda strelicu i ispod i iznad da ga ponovno sakriješ kad pročitaš.

Puno foruma ima takve opcije, ali mislim da bi ovdje to bio preveliki posao, jedino prelazak na drugi tekst editor.

 

 

ihush ned 19.5.2019 11:28

-opcija postoji.. ''ne prati autora'' i nema duševnih boli.. (klik u naslov.. i vidiš čudo..)

 

stvarno, kritičari spamom kritiziraju količinu ili što.. a pravilo je vrlo jednostavno, čitaš-sudjeluješ u onome što te zanima, ono što te ne zanima -preskočiš. Netočno ispraviš, uvredljivo prijaviš itd..

-najgora moguća situacija, u temi u kojoj baš nikako drugačije ne sudjeluje padobranac, komentira post koji mu iz nekog razloga smeta, previše slova.. i ne razmišlja da je to pogrešan razlog. Zar nema neki bolji razlog?

 

-odnosno, vrlo lako, napustim temu, nije referendum odgovor na sve. Što će tad padobranci njurgati ili će tad zavladati nirvana na forumu? Ponekad imamo želje, ponekad se ostvare, ponekad požalimo što su se ostvarile... ili ono važno pitanje, 'zašto?' -zašto? U čemu je problem? Smisao foruma? Smisao ovih nekoliko postova? Što to govori o ''nama''?

 

fer-de-lance ned 19.5.2019 11:47

Ma ne, nije u tome stvar, nego kolega priča kak u mobilnoj verziji veći post zauzme cijeli ekran, pa se teško snaći, a druga je stvar kad netko ne želi čitati post nekg autora.

Ovak bi bilo dobro da npr. uvedu kad broj riječi prelazi određenu cifru da stave ... za otvaranje cijelog posta, kao što imaju neki forumi, jer je teška navigacija kad ima puno dužih postova, i još ih netko citira beze izrezavanja...

Ništa osobno vezano uz konkretnog autora, pogotovo ne ihusha, koji je uz Ajara prvo ime foruma 

 

 

ihush ned 19.5.2019 12:00

-ne postoji mini kanister za 50L .. od 5L.. želje da bi bile ostvarive moraju imati zadovoljene fizičke mogučnosti, tj biti moguće..

zato je to nemoguće ili nerealna želja.. :)

 

-ne govorim (pišem) sad za ovo gore.. luka.. nego inače, padobranac koji upadne u bilo koju temu i njurga o nekom postu npr duljini, uz qotanje i hoaxerski-šeretski text tl;tr ... -koji je smisao? Sudjeluje ili ne u temi? Ne mora biti u pravu, može komentirati, pitati, 'imati mišljenje'.. čaki i krivo, no bar sudjelovati, ne samo njurgajući spamati. Ne zbog ovog referenduma o sažetku, nego ostalih tema ili smisla foruma i pravila.

-što sad dimenzije ekrana postaju kriterij postanja?

-kratko-sažeto? često nemoguće + opet, smisao tema je da palamudiomo, ne haštag-pourka kao sms ili smajlić.. ili što je forum?

footballer ned 19.5.2019 13:33
ihush kaže...

-ne postoji mini kanister za 50L .. od 5L.. želje da bi bile ostvarive moraju imati zadovoljene fizičke mogučnosti, tj biti moguće..

zato je to nemoguće ili nerealna želja.. :)

 

-ne govorim (pišem) sad za ovo gore.. luka.. nego inače, padobranac koji upadne u bilo koju temu i njurga o nekom postu npr duljini, uz qotanje i hoaxerski-šeretski text tl;tr ... -koji je smisao? Sudjeluje ili ne u temi? Ne mora biti u pravu, može komentirati, pitati, 'imati mišljenje'.. čaki i krivo, no bar sudjelovati, ne samo njurgajući spamati. Ne zbog ovog referenduma o sažetku, nego ostalih tema ili smisla foruma i pravila.

-što sad dimenzije ekrana postaju kriterij postanja?

-kratko-sažeto? često nemoguće + opet, smisao tema je da palamudiomo, ne haštag-pourka kao sms ili smajlić.. ili što je forum?

 Meni bi dosta pomoglo čitanje kad ne bi bilo tih crtica "-" u svakom postu, imam osjećaj kao da je to lista a ne post i onda mi je čudno čitati. Inače imaš dobre postove, ali to me iz nekog nepoznatog razloga odbija, barem na prvu, vizualno. 

Jarvan pon 20.5.2019 08:25

Realno, Denuvo i ostale zaštite istog tipa su ISKLJUČIVO na štetu legalnih korisnika, i odbiju više kupaca nego što je pirata (pričam o grupu ljudi koji bi igrali/igraju predmetnu igru).

 

Kako je već netko napisao, više $ gube postavljajući zaštitu, nego da je nema uopće ... kad se svejedno probije, nekad na dan izlaska igre, nekad mjesec kasnije.

 

Ja sam sluga Lorda Gabena, potrošio sam više novaca na igre u 15 godina nego na aute koje sam vozio u tom periodu, ali više od nekoliko puta sam morao skinuti i igrati piratsku verziju radi razno raznih idiotskih rješenja zaštite, ili nemogućnosti develepora da riješe neki bug ili jednostavno nemogućnost igranja igre.

 

Kad želim igrati Crysis/Warhead, bez gospode pirata nebi mogao igrati, iako imam originale u library.

memulica čet 23.5.2019 12:28

Evo probao sam.

 

Uspio sam izdržati čak sat vremena mučenja sa nečim što se zove RAGE 2, prije nego sam to nešto s gađenjem deinstalirao zauvijek.

Igra je takvo smeće u svakom pogledu, pa mi se sad prvi dio čini čak ka vrlo solidna igra (odigrao do kraja) prema ovom neprobavljivom bućkurišu.

 

Ocjena 1/10

 

 

Srce Isusovo čet 23.5.2019 14:13

Hm, meni je fora igra, na početku je dosadna ali kad te pusti van u svijet je podosta zabavno. Nije velik svijet pa nema prevelikog gubljenja flowa između borbi. Borbu su fora i gušt je napucavat se okolo.. Prvi dio mi je bio žešće sranje ali ovaj je barem 2,3 koplja iznad. Od mene bi dobio solidnu 6.5/10.