funny games čet 21.5.2020 11:49
ibme74 kaže...

U Mafia 2 nisu napravili nikakav značajan grafički napredak, u trici pogotovo, ne znam ni zašto su je uvrstili jer igra nije izašla tako davno, jedino što se isčekuje je remaster prvog dijela

 Svi čekaju jedinicu ko ozebli sunce

vrinho čet 21.5.2020 11:57
funny games kaže...
ibme74 kaže...

U Mafia 2 nisu napravili nikakav značajan grafički napredak, u trici pogotovo, ne znam ni zašto su je uvrstili jer igra nije izašla tako davno, jedino što se isčekuje je remaster prvog dijela

 Svi čekaju jedinicu ko ozebli sunce

 Pogotovo oni koji ju nikad nisu odigrali, ko npr. ja, vjerovali ili ne.

Jack Sparrow čet 21.5.2020 12:15
ibme74 kaže...

U Mafia 2 nisu napravili nikakav značajan grafički napredak, u trici pogotovo, ne znam ni zašto su je uvrstili jer igra nije izašla tako davno, jedino što se isčekuje je remaster prvog dijela

 Mafia 2 još jeste nekakva i sad izgleda bolje nego trica. Koja izgled kao drek.

ibme74 čet 21.5.2020 12:31
vrinho kaže...
funny games kaže...
ibme74 kaže...

U Mafia 2 nisu napravili nikakav značajan grafički napredak, u trici pogotovo, ne znam ni zašto su je uvrstili jer igra nije izašla tako davno, jedino što se isčekuje je remaster prvog dijela

 Svi čekaju jedinicu ko ozebli sunce

 Pogotovo oni koji ju nikad nisu odigrali, ko npr. ja, vjerovali ili ne.

 

nisi ni svjestan šta si propustio 

 

Jack Sparrow kaže...
ibme74 kaže...

U Mafia 2 nisu napravili nikakav značajan grafički napredak, u trici pogotovo, ne znam ni zašto su je uvrstili jer igra nije izašla tako davno, jedino što se isčekuje je remaster prvog dijela

 Mafia 2 još jeste nekakva i sad izgleda bolje nego trica. Koja izgled kao drek.

 

izgleda ok ali kazem nisu nista znacajno uradili, malo zamaskirali stare teksture sa koje kakvim odsjajima i to je uglavnom to

Jack Sparrow čet 21.5.2020 12:34
ibme74 kaže...

 

izgleda ok ali kazem nisu nista znacajno uradili, malo zamaskirali stare teksture sa koje kakvim odsjajima i to je uglavnom to

 na videima izgleda drugačije ako gledaš, kad igraš vidi se razlika, face su dosta poboljšanje i sl.

Igra sa 7gb otišla na 44gb haha

ibme74 čet 21.5.2020 12:36
Jack Sparrow kaže...
ibme74 kaže...

 

izgleda ok ali kazem nisu nista znacajno uradili, malo zamaskirali stare teksture sa koje kakvim odsjajima i to je uglavnom to

 na videima izgleda drugačije ako gledaš, kad igraš vidi se razlika, face su dosta poboljšanje i sl.

Igra sa 7gb otišla na 44gb haha

 

ja tu iskreno ne vidim neku razliku, pogotovo ne razliku za 37GB 

 

https://youtu.be/94oIvhuY710

Hornet_93 čet 21.5.2020 13:13

uf, mafia vs gta 3 rasprave uz basket iza škole... good times :D

 

mafia 2 odlična, posebno početak igre kad je snijeg, uz mass effect 2 igra sa najboljom atmosferom. tricu nisam ni igrao, vjerojatno jer je imala šitne ocjene na na izlasku, ali možda je odigram sad kad ima sve dlc-ove.

antimadridista čet 21.5.2020 14:28
ibme74 kaže...

U Mafia 2 nisu napravili nikakav značajan grafički napredak, u trici pogotovo, ne znam ni zašto su je uvrstili jer igra nije izašla tako davno, jedino što se isčekuje je remaster prvog dijela

 Mafia 2 dosad nije bila dostupna na PS4. I tu će oni ubrati dobru lovu samo zbog te činjenice. PS4 se prodao u 100+ milijuna primjeraka i sama činjenica da je sad igra dostupna na toj platformi znači da će je dosta ljudi kupiti bez obzira što remaster nije napravio veliki pomak grafički. Kad sve to upakiraš sa ostale dvije igre za ukupno $60, mislim da će se dobro prodavati.

Jack Sparrow čet 21.5.2020 18:35
antimadridista kaže...
ibme74 kaže...

U Mafia 2 nisu napravili nikakav značajan grafički napredak, u trici pogotovo, ne znam ni zašto su je uvrstili jer igra nije izašla tako davno, jedino što se isčekuje je remaster prvog dijela

 Mafia 2 dosad nije bila dostupna na PS4. I tu će oni ubrati dobru lovu samo zbog te činjenice. PS4 se prodao u 100+ milijuna primjeraka i sama činjenica da je sad igra dostupna na toj platformi znači da će je dosta ljudi kupiti bez obzira što remaster nije napravio veliki pomak grafički. Kad sve to upakiraš sa ostale dvije igre za ukupno $60, mislim da će se dobro prodavati.

 A i bolje izgleda od trojke, trojka izgleda kao nekako mutno u daljini. Ova dvojka sa boljim teksturama izgleda dosta dobro, pogotovo face glavnih likova.

Čitatelj čet 21.5.2020 19:48

Da, na Steamu smo dobili "free" upgrade, bar nesto. Na GoG-u jos nema upgradea,

jer ne postoji non-DRM verzija.

 

Grafika je cisto malo poboljsana, performanse su ostale dobre, iz benchmarka se vidi da su teksture i dalje kvrgave i mutne:

 

Jack Sparrow pet 22.5.2020 08:52

Nisu mjenjali poligone, ali tekture jesu i osjeti se na dosta mjesta. Face se najbolje poboljašli jer se vide pore i ožiljci na licima. Kad probaš original, pa onda ovo vidiš kolko je igra ljepša. Lightning je daleko ispred, kao i AA. Detalji se dosta bolje vide. Slika je tolko čista u igri, ništa nije mutno kao u Mafia 3. 

Ne izgleda najljepše kao BF5 i slično, ali puno bolje ne original. 

 

Evo ovak

   

 

I par usporedbi

 

     

Čitatelj pet 22.5.2020 08:59

Najveci napredak je kod zvuka, graficki na 1440p, sve na max, i nema toliko napretka,

osim sto je maknut ruzni bloom efekt svjetla.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/pc-igre/mafia-trilogy-remake/275502.aspx?page=0&jumpto=6136247&sort=asc&view=flat

 

Ali malo je glupo reci da je to pravi remaster, jer nije, kao sto ni M3 nije pravi remaster.

 

Witcher 3 ima 4K Texture Mod - znaci da CDPR uzme taj mod, integrira ga u igru i nazove ga "remasterom", proslo bi pod remaster?

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/1021?tab=description

https://www.nexusmods.com/witcher3/mods/2126?tab=files

 

Stari bugovi na M2 su i dalje prisutni, tipa NPC-i zapnu i klipaju se kroz stepenice, dok ih malo ne poguras,

da pocnu setat dalje.

 

Sve u svemu, nadam se da ce M1 biti odradjen kako spada - M2 je blago receno odradjen ofrlje, a M3 ja ne vidim razliku (na videu),

a ne mogu usporediti jer nemam M3 na steamu, samo prve dvije Mafije.

Na GoG-u "remaster" verzije jos nisu dostupne, jer ne postoje DRM-free verzije remastera.