T700 pon 12.8.2019 12:09

Ja koristim Windows media player Clasic, jer je jednostavan i ima  ono osnovno.

 

No pitanje za vas iskusne, zašto vi koristite Pot player ?  Dali je skidanje titlova bolje od wmpc ? Iz iskustva znam da tilovi ne odgovaraju uvjek pa mi je bolje gledati sam listu i vidjeti što se nudi. Ako nema Hrvatskih onda idem na bosanske ili srpske titlove .

 

 

 

fer-de-lance pon 12.8.2019 13:02

Ja ga koristim zato kaj me svi drugi playeri živciraju ili sučeljem, ili lošom reprodukcijom, ili nedostatkom mogućnosti.

Potplayer uvijek šljaka ko podmazan, i u par klikova nariktaš sve kaj trebaš, a nikaj mu ne fali od mogućnosti.

A za skidanje titlova ne znam (ja ih ručno skinem i editiram ako ne postoji odgovarajući za rip koji sam skinuo).

Ali, koliko sam slučajno vidio, skida isto kao i bsplayer (bar mu je source titlova isti), pa očekuj iste rezultate, ali nikad sreće s tim, previše je ripova različitih, pa bolje prvo pogledaj za koji rip imaju titlove, pa taj skini, onda većinom nemaš problema 

 

 

mbaksa pon 12.8.2019 16:58

Nekad je bio KMPlayer. Za ono vrijeme odličan player. Onda ga je autor prodao nekoj firmi da ga isporučuje za neke njihove potrebe, ako se dobro sjećam. Ne sjećam se točno koji je tada bio problem - jel bio zaustavljen razvoj KMPlayera (za javnost) ili je prešao u shareware ili štoveć, uglavnom znam da je zbog nečeg trebalo pronaći zamjenu. BSPlayer? Koristio sam ga prije KMPlayera, sučelje mi nije odgovaralo, GOM Player mi isti nije bio po volji, VLC kojeg su svi hvalili imao je (i još uvijek ima) užasno sučelje, MPC HC nije bio ono što sam tražio...

 

No pojavio se onda PotPlayer - u osnovi duhovni sljednik KMPlayera (autor je isti, samo ne znam je li nastao iz istog koda, odnosno je li nastao iz zadnje verzije KMPlayera prije nego li ga je prodao Pandora TV). PotPlayer je strašno moćan player (ima hrpu funkcionalnosti za koje većina ljudi valjda ni ne zna), vrlo konfigurabilan, s brzim, funkcionalnim i prilično dobrim sučeljem. Zato upravo njega najčešće spominjem/preporučujem - to je glavni player videodatoteka kojeg koristim.

Louis Pluto pon 12.8.2019 20:38

i meni je super, najbolji je ali na mnogim mjestima sam pročitao kako autor krade open source playere, codece, filtere, splitere... da bi ih izdao u svom zatvorenom playeru... u zadnjim inačicama se pojavio s adwareom a da se primjetiti da telefonira doma sa tko zna kakvim podacima...

Lovac uto 13.8.2019 13:54

Koristim ga godinama (prije sam kombinirao GOM i MPCHC). No ono što me muči u zadnjim mjesecima je to da kad kroz njega povučem naše titlove, isti ne prikazuju ok naše znakove (a nekad jesu; encoding je ok). Još čudnije ako te titlove reproduciram na telki s USB-a recimo, tamo je sve ok (što samo potvrđuje da su titlovi sami po sebi ispravni). Ima li još netko tih problema?

Što se tiče prikrivenog adwarea, stvarno? Nisam primjetio, bolje da to nisam znao... :S

soundstream uto 13.8.2019 17:40
Festus kaže...

Koristim MPC-HC i neman nikakvih zamjerki, bolje funkcionira od BS-a, GOM-a i VLC-a svojevremeno. 

 Za one koji ne znaju, MPC HC se i dalje razvija, zadnja verzija je 1.8.7

1.8.7

Changes from 1.8.6 to 1.8.7:
Updates:

Updated LAV Filters to v0.74.1-20-gc76c1
Updated MediaInfo DLL to v19.07
Changes/additions/improvements:

Added option for looping folder when playing next/previous file
Added option for specifying the preferred video format when selecting a stream from Youtube-DL results
Global Media Keys option is now disabled by default on Windows 10, because Windows sends a Play/Pause event in certain cases (e.g. when notifications appear).
A few other minor changes
Fixes:

DVD region code bypass didn't always work

 

https://www.videohelp.com/software/Media-Player-Classic-Home-Cinema

 

Tu je naravno i MBC BE

 

1.5.3
=============================

ShoutcastSource
Added support for metadata written in json format.

Oggsplitter
Improved chapter support.
Fixed playback of very small files.

Flvsplitter
Added support for Xunlei XV files.

MpegSplitter
Added support for mixed H.264 3D MVC streams.
The initial size of the read data for local files is increased to 60 megabytes if there is a HEVC stream in the PMT.
Added support for MPEG-PS with mu-law streams.
Improved navigation on files with corrupted blocks.

MP4Splitter
Added support for the 'r210' video codec for MOV files.
Added support for trimming the frame (atom 'clap').
Added support for MP4 dash files, with separate segments for each track.
Added support for Avid DNxHR video ('AVdh').
Added color space support (atom 'colr').
Added support for HDR Light Level (atom 'clli').
Added support for HDR metadata (atom 'mdcv').

DVRSplitter
Added full support for DAV (DHAV) files.

MpaDecFilter
Always decode DTS Express streams to PCM.
Improved DTS-HD HRA bitstream compatibility.
Improved TrueHD+Atmos bitstream.
Added MLP bitstream.

Mpeg2DecFilter
Changed the format of the brightness, contrast, hue and saturation.
The filter built into the player is now only connected for DVD-Video. In other cases, for MPEG-1 and MPEG-2 MPCVideoDec will be connected.

MPCVideoDec
Removed option "H264 deblocking disable method".
Added option "Skip B-frames".
Corrected row order when converting RGR to RGB32.
Added support for AVrp codec (Avid 1: 1 10-bit RGB Packer).
Improved support for getting color space from the upstream filter.
Added support for the HuffYUV MT codec ('HYMT').
Added patch, any I-frame in the H.264 stream is defined as a keyframe. This speeds up navigation on some files.
Added support for "Mirillis FIC" video ('FICV').
Updated Intel MVC decoder.
Accelerated decoding AV1. Now dav1d v0.2.0 library is used.
Added support for Avid DNxHR video ('AVdh').

MPCVideoConverter
Added support for 'Y1 [0] [16]' (16-bit gray).
Removed direct support for planar RGB48, now planar RGB are supported only through MEDIASUBTYPE_LAV_RAWVIDEO.

MpcAudioRenderer
Fixed status display during bitstream and audio track switching in the player.
The buffer size is calculated more correctly when the DTS-HD is used.
The option "Do not check format support" has been expanded.

EVR-CP
Changed the mechanism and synchronization settings.
Improved the quality of screenshots of anamorphic frames.
Correction shaders are also used when creating screenshots and thumbnails.

Subtitles
The size of very large subtitles is limited, otherwise they are incorrectly displayed.

Youtube
Updated support for Youtube.
Correct the output of unsupported characters.
Improved work with youtube-dl.
Improved work with live broadcasts.

Player
Fixed FlyBar when choosing Hebrew translation.
Improved definition of the choice of the main video when opening a Blu-Ray structure.
Added the ability to assign a hotkey to the "Open Iso image" command.
Improved automatic display mode switching. When the display is turned off, the settings are not lost.
The page "variables.html" of the web-interface has been improved.
Playlist now supports dark theme. Improved playlist rendering at high DPI.
Fixed the operation of the button for resetting the list of media types for filters loaded on the file path (not registered in the system).
Fixed the "Exclusive fullscreen" option when switching via "FlyBar".
Added "dark" menu.
Fixed the calculation of the window size when the "Limit window proportions on resize" option is active and the active playlist stuck to the left or right.
Added the ability to increase the font size in the playlist.
Added a command to get MediaInfo data in the playlist menu.
Improved shuffle algorithm.
The AC3 / DTS format group and the DTS / AC3 ​​filter group are divided into the AC3 and DTS / DTS-HD groups.
Added support for ".dtsma", ".eac3" and ".weba" extensions.
The ability to save up to 1000 bookmarks for media files is returned.
Added support for the option "Allow Windows to fix blur in applications", which appeared in Windows 10.
Settings item "Null (compressed)" renamed to "Null (any)".
Implemented getting the disk name from the file "BDMVMETADLbdmt_eng.xml".
Increased buffer size for open file dialog.
Added the ability to use multiple playlists. Added new "Explorer" playlist type.
Added the ability to search in the playlist.
Added support for BMP format for audio covers.

Updated libraries:
ffmpeg git-n4.2-dev-1150-g391f884675;
dav1d git-0.2.1-12-gbd12b1e;
libflac git-1.3.2-98-g421961f0;
libpng git-v1.6.36-805-g8439534da;
Little-CMS git-lcms2.9-29-gb5b36cd;
MediaInfo git-v18.12-100-ga0d9b962;
rapidjson git-v1.1.0-461-gbfdcf491;
ZenLib git-v0.4.37-34-g641e243;

 

https://www.videohelp.com/software/MPC-BE

mbaksa uto 13.8.2019 19:55
Lovac kaže...

Što se tiče prikrivenog adwarea, stvarno? Nisam primjetio, bolje da to nisam znao... :S

Malo sam prosurfao o tome. Izgleda da je prilikom instalacije moguće da će ti ponuditi instalaciju McAfee Web Advisor ili tako nešto. Znači, korisnik to ne mora instalirati (ili instalira program Unchecky koji će prilikom instalacije programa koji bi mogli sadržavati adware maknuti kvačice). Meni se to prilikom instalacije nije ni pojavilo - a netko je na nekom forumu napisao da to nudi u osnovi samo kod prve instalacije, znači na računalima na kojima dotad još nije bio instaliran PotPlayer.

 

Uglavnom, nema nekog velikog straha oko toga, samo čovjek treba pripaziti da ne klika automatski na Next prilikom instalacije ili nadogradnje.

BlackMoon sri 14.8.2019 01:57

Koristio sam dugo MPC-HC, pa zatim prešao na MPC-BE koji mi povremeno radi užasne probleme s aspektom slike. Sinoć sam podesio PotPlayer i ukomponirao ga u Kodi, probao pokrenuti par filmova i sviđa mi se. Možda je samo placebo, ali čini mi se da je i slika dosta življa nego na BE (gledam samo HD ripove). Jedini problemi na koje sam naišao pri podešavanju je da ne surađuje s VobSub filterima za titlove, pa moram koristi interni engine. Inače, uvijek koristim eksterne filtere: LAV video decoder, FFDshow audio filter, Reclock audio renderer (za koji i i dalje nema 64 bit verzije i MadVR video renderer. Pri instalaciji nisam primjetio pokušaj instalacije nikakvog nepoželjnog softvera (Unchecky imam instaliran i radi u pozadini). Kako mi sezona filmova počinje tek najesen, a i ova je Dalmacija prokleta po vrućini, nastaviti ću ga još malo testirati kad zahladi, ali već sada izgleda da je izborio mjesto na mojem računalu...

Lovac sri 14.8.2019 08:47
Lovac kaže...

Koristim ga godinama (prije sam kombinirao GOM i MPCHC). No ono što me muči u zadnjim mjesecima je to da kad kroz njega povučem naše titlove, isti ne prikazuju ok naše znakove (a nekad jesu; encoding je ok). Još čudnije ako te titlove reproduciram na telki s USB-a recimo, tamo je sve ok (što samo potvrđuje da su titlovi sami po sebi ispravni). Ima li još netko tih problema?

Što se tiče prikrivenog adwarea, stvarno? Nisam primjetio, bolje da to nisam znao... :S

 Eto, očito sam postao stari prdonja, nekad bih čačkao i riješio takve stvari za par minuta budući da je jednostavno rješenje... Znači, ako idete Subtitles>>Subtitle Style>>Subtitle Font Style Settings vidjet ćete da je po defaultu "Latin I" character set odabran; promjenom na "Central Europe" sve je ok (ne mogu vjerovat kako to nisam pogledao ranije...)

Mackey sri 14.8.2019 18:05
BlackMoon kaže...

Koristio sam dugo MPC-HC, pa zatim prešao na MPC-BE koji mi povremeno radi užasne probleme s aspektom slike. Sinoć sam podesio PotPlayer i ukomponirao ga u Kodi, probao pokrenuti par filmova i sviđa mi se. Možda je samo placebo, ali čini mi se da je i slika dosta življa nego na BE (gledam samo HD ripove). Jedini problemi na koje sam naišao pri podešavanju je da ne surađuje s VobSub filterima za titlove, pa moram koristi interni engine. Inače, uvijek koristim eksterne filtere: LAV video decoder, FFDshow audio filter, Reclock audio renderer (za koji i i dalje nema 64 bit verzije i MadVR video renderer. Pri instalaciji nisam primjetio pokušaj instalacije nikakvog nepoželjnog softvera (Unchecky imam instaliran i radi u pozadini). Kako mi sezona filmova počinje tek najesen, a i ova je Dalmacija prokleta po vrućini, nastaviti ću ga još malo testirati kad zahladi, ali već sada izgleda da je izborio mjesto na mojem računalu...

Već dugo vremena ne koristim ništa osim potplayera, ali prije, kada sam koristio i druge playere, znao sam uspoređivati kvalitetu slike i sjećam se da mi je djelovalo da je s njim slika bolja.

 

 

Još imam prvu verziju koju sam stavio (iz 2014.) i kroz to vrijeme nije se pojavilo ništa što se nije moglo reproducirati. Od svih tih silnih mogućnosti koje postoje, najčešće koristim opciju dvostrukih titlova, što mi zna biti korisno kod sinkronizacije titlova i provjere kvalitete prijevoda na hrvatski. Ako je titlove teško sinkronizirati na brzinu (npr. postoje titlovi samo za kraću veriju filma) ima opcija za sinkroniziranje titlova prilikom gledanja filma i to pritiskanjem . ili , ovisno o tome kasne li titlovi ili idu prebrzo.

Na sporijim računalima vlc mi zastajkuje i/ili se slika prelijeva, a zna i zaštekati kod prebacivanja scena, dok mi se s potplayerom to nije događalo.

Sve u svemu, nije da koristim neke ekstra mogućnosti koje potplayer pruža, a nisam s njima niti upoznat, ali do sada nisam naišao na player koji je toliko vremena radio ovako glatko i bez ikakvih zamjerki s moje strane pa mi zbog toga i zbog ovih dodatnih mogućnosti oko titlova, vjerojatno još dosta vremena neće pasti na pamet tražiti nešto drugo.

soker čet 15.8.2019 02:11
Louis Pluto kaže...

i meni je super, najbolji je ali na mnogim mjestima sam pročitao kako autor krade open source playere, codece, filtere, splitere... da bi ih izdao u svom zatvorenom playeru... u zadnjim inačicama se pojavio s adwareom a da se primjetiti da telefonira doma sa tko zna kakvim podacima...

pročitaj malo o licenciranju softvera
barem baci oko na About/Copyright Info prozor

slobodno zaviriš u promet kojeg lonac generira, nitko ti ne brani, pa ćeš možda i znati s kakvim podacima se javlja kući

možda će biti i manje lupetanja kad se sa istima upozna umjesto slušati što je "netko" rekao, neki kažu i da je Zemlja ploča

Louis Pluto čet 15.8.2019 02:30
soker kaže...

pročitaj malo o licenciranju softvera
barem baci oko na About/Copyright Info prozor

između ostalog govorim i o kršenjima gpl, lgpl licenci a ti možeš i sam pogledati i vidjeti zašto autori potplayera ne smiju prismrditi na primjerice doom9.org (ili barem nisu smjeli, dugo nisam ni ja bio tamo)

soker kaže...

slobodno zaviriš u promet kojeg lonac generira, nitko ti ne brani, pa ćeš možda i znati s kakvim podacima se javlja kući

možda će biti i manje lupetanja kad se sa istima upozna umjesto slušati što je "netko" rekao, neki kažu i da je Zemlja ploča

ne da mi se, ukoliko znaš reci...

što ima tražiti na play.gl.kakao.com, random googleovim serverima i južnokorejskim adresama ukoliko sam disejblao automatic update etc... i to pri svakom pokretanju i random dok je aktivan iako nisam pokrenuo nikakav multimedijalni sadržaj a kamo li neki koji bi trebao net?

 

čuj, da me pretjerano interesira što player šalje doma pozabavio bih se wiresharkom ili nečim sličnim, pošto sam primijetio da se generira neželjeni promet to sam odlučio objaviti na forumu što bi neke moglo interesirati pa i uputiti na to da sami provjere...

 

napisao sam ono što sam primijetio sam ili na internetu, ispravi me ukoliko želiš, nema potrebe za zemlja ploča i to... to si ostavi za kućnu upotrebu

nilatahk pet 15.11.2019 08:00

Samo da nadodam jednu činjenicu ukoliko bi nekome pomoglo. Inače, zbog nekompatibilne opreme nisam bio u mogućnosti reproducirati 3D sadržaj te sam tako prije 2 godine, možda i više tražeći po internetu našao Pot player koji uz sve već spomenute funkcije i ima i tu mogućnost. :-)