Antiseptik sri 25.3.2020 10:00

...korisnike su uputili da u Windows Exploreru isključe načine prikaza Preview Pane... 

 

Preview Pane im je i onako stravičan šit, koji nisu u stanju popraviti još tamo od kada se pojavio u Windowsima 7.

Zapravo, što dalje to više sranja. Meni kao korisniku OS bi trebao biti zadnja briga (dok sve radi), a od 7-ce mi na dnevnoj bazi kida živce - posebno vječito širenje i namještanje veličine i pozicije prozora i rečenog privju pejna (joj, pa da, pejn ... sad sam tek skužio pravo značenje!). 

ihush sri 25.3.2020 10:29

.. pronađenom propustu u načinu obrade fondova ..

-fontova. :)

 

-ciljani napad, stvar koje se treba bojati samo jamesbond i sl. ne običan juzer, pa nije poželjno 'ručne upute' o krpanju-renejmanju.. jednako kao što nije poželjno djeci dati skalpel nego to rade doktori-kirurzi, tj lijek može napraviti više štete (milionima juzera koji ekšli nikad neće biti cilj ciljanog napada..)

 

svaki preview je rizik, jer je svaki znak da sys/os nešto radi, tj učitava file (da bi prikazao..) a ako je virus tad je = rizik.

ako nas AV štiti od virusa, ako je izvođenje malicioznih skripti onemogućeno.. tad smo 'sigurni', no ako nije tad već imamo virus.. a korištenje type1 je već odavno samo za grafičare koji 'moraju'..

umjesto 'ručnog popravka' nekog random juzera (koji u definiciji nema adekvatno znanje) bolje je prepustiti se 'sudbini' (ne dirati) tj ili će nas AV zaštititi ili neće a manja šansa je biti cilj napada nego dobiti na lotu. Igrajte loto!

-moja preporuka takvoj juzeru, ne diraj, koristi računalo za ono za što ga koristiš.. manja je šansa za problem (dok početnici uvjek to vide kao poziv da 'malo poprave win'.. a tad slijedi tema s pitanjima kako popraviti win..).

-u međuvremenu će MS izdati zakrpu (ili neće) i zeroday rupa s type1 će prosječnom juzeru biti važna kao pjege na bubamari.. i manje, tj da nema ovog texta (o fondovima) ne bi ni znali za tu rupicu pa se shodno tome treba i ponašati, tj kao da ne znamo, proći će.. :))

 

čitatelj, nije ti winexplorer isključen (jer to je win-os... krenel) ti ga možda samo ne koristiš, tj koristiš ga i ne znajući.

BlackMoon sri 25.3.2020 22:21
Father_Dougal kaže...
BlackMoon kaže...
Divim se svima koji koriste taj nakazni komad softvera zvan Total Commander, čiji izgled datira još od win 95. O web stranici neću ni govoriti.

Hvala, hvala.

 Molim. I drugi put!

BlackMoon sri 25.3.2020 22:28
Antiseptik kaže...

...korisnike su uputili da u Windows Exploreru isključe načine prikaza Preview Pane... 

Preview Pane im je i onako stravičan šit, koji nisu u stanju popraviti još tamo od kada se pojavio u Windowsima 7.

Zapravo, što dalje to više sranja. Meni kao korisniku OS bi trebao biti zadnja briga (dok sve radi), a od 7-ce mi na dnevnoj bazi kida živce - posebno vječito širenje i namještanje veličine i pozicije prozora i rečenog privju pejna (sad sam tek skužio pravo značenje!). 

 Slažem se s tobom za Preview pane. Stvarno ne služi ničemu. Ali Details mi često puta zna biti koristan, da na brzinu mogu vidjeti exif fotografije, video bitrate i slične cake. Ali kako dosta držim do vizualne higijene, TC mi stvarno nikako ne prolazi, pa koliko god bio funkcionalan.

 

  

BlackMoon sri 25.3.2020 22:34
tajo1960 kaže...
BlackMoon kaže...
Divim se svima koji koriste taj nakazni komad softvera zvan Total Commander, čiji izgled datira još od win 95. O web stranici neću ni govoriti.

 

 Znači kolega, ni ti ga ne možeš vidjeti, tj smrači ti se kad vidiš tu raskoš?

Marko :D sri 25.3.2020 23:01
Čitatelj kaže...

Meh, iskljucen explorer.exe skroz, uzmjesto njega Total Commander.

 

Meni dovoljno

Nije isključen. Explorer.exe je sastavni dio Windowsa i on uvijek radi. Druga je stvar što koristiš program za pregled datoteka, ali explorer.exe nije samo Windows Explorer nego gotovo sve što vidiš, od pozadinske slike do sata u trayu.

BlackMoon sri 25.3.2020 23:30
Marko :D kaže...
Čitatelj kaže...

Meh, iskljucen explorer.exe skroz, uzmjesto njega Total Commander.

 

Meni dovoljno

Nije isključen. Explorer.exe je sastavni dio Windowsa i on uvijek radi. Druga je stvar što koristiš program za pregled datoteka, ali explorer.exe nije samo Windows Explorer nego gotovo sve što vidiš, od pozadinske slike do sata u trayu.

 Da, u pravu si. Ubijajući Explorer.exe. dobije se samo crni ekran, jer je on dio sustava i bez njega je OS neupotrebljiv. A taj hvaljeni ružni Total Commander može raditi i kao portable program.