PC - stručnjak uto 7.5.2019 20:24

Pa neofranicena je, mozes neograniceni broj puta dodat po 10 GB.

Bapravljeno je sa ciljem da se nebi neki geninalac sjetio lupit torrent, ili danonocno preuzimat ogromne kolicine podataka ponpunoj brzini te time narusavati rad baznih stanica.

Jer bazna i dalje ima svoj kapacitet.

Sta je Tele 2 napravio sa pokucnim?

Da u vecini mjesta di se masovno koriate ne mozes ni 2-3 Mbita u vecernnim satima imat.

ihush uto 7.5.2019 21:03

opet stara priča.. epizoda ''flat''.. i ako se može primijetiti, sad više ne spominju flat.

-neograničeno je (gle čuda) neograničeno, klaićev ili bilo koji riječnik.. može i njemački. Fairusage je nešto drugo, ovo je nešto treće.. i hakom bi opet osim sponzoriranja kravata mogao malo opomenuti operatere (oba preostala..) :)

JozoBozo121 uto 7.5.2019 23:54
ludizao kaže...

Zbog zaštite korisnika neograničeno je zapravo ograničeno 

Telekom logika 1.0.1 

 Da, zaštite drugih korisnika od onih koji upale download tko zna čega od 200 ili bog zna koliko gigabajta i preopterete mrežu.

makopos sri 8.5.2019 07:45

Koristim Tele2 na dvije lokacije i odlično radi, brzine su u prosjeku 20-25 MBit/s a kroz dan često bude i 50 Mbit. Obzirom na moje iskustvo ja sam jako zadovoljan sa Tele2 i stoga nemam nikakvu namjeru uopće razmišljati o HT-ovom pokućnom.

 

 

NeroX sri 8.5.2019 12:15

Nije ograniceno. Neograniceno je samo sto slajnem SMS-a produžujes si za jos 10 GB. Tele2 ima 5 GB po danu i nakon toga moraš slati SMS svakih 1 GB. E pa pametan ce instalirati aplikaciju i narediti automatsko slanje sms-a tako da potrosim i do 250 gb mjesecno preko mobitela i tetheranja na komp.

Ajar sri 8.5.2019 13:42
JozoBozo121 kaže...

 Da, zaštite drugih korisnika od onih koji upale download tko zna čega od 200 ili bog zna koliko gigabajta i preopterete mrežu.

 kako sad "preopterete mrežu" kad DHT ulaže nezamislive milijarde u infrastrukturu, izbjegavajući time spajanje na net par-nepar ili na točkice, i stvara sinergije prepoznajući tehnološke trendove i korisničke potrebe?!  

lovac82 sri 8.5.2019 18:06
makopos kaže...

Koristim Tele2 na dvije lokacije i odlično radi, brzine su u prosjeku 20-25 MBit/s a kroz dan često bude i 50 Mbit. Obzirom na moje iskustvo ja sam jako zadovoljan sa Tele2 i stoga nemam nikakvu namjeru uopće razmišljati o HT-ovom pokućnom.

 

 

Mijenja li se IP adresa svaki put kada napravis rekonekciju i je li blokiran P2P protokol na Tele2 pokucnom?

O_O_O sri 8.5.2019 20:06
Ajar kaže...
JozoBozo121 kaže...

 Da, zaštite drugih korisnika od onih koji upale download tko zna čega od 200 ili bog zna koliko gigabajta i preopterete mrežu.

 kako sad "preopterete mrežu" kad DHT ulaže nezamislive milijarde u infrastrukturu, izbjegavajući time spajanje na net par-nepar ili na točkice, i stvara sinergije prepoznajući tehnološke trendove i korisničke potrebe?!  

 Da, katolicki radio radi punom brzinom. Ali nije DT toliko los, osim sto su sve pokrali i slabo ulazu. Bolji je od druge ekoonomije EU.

Marko :D čet 9.5.2019 12:45
PC - stručnjak kaže...
Pa neofranicena je, mozes neograniceni broj puta dodat po 10 GB.

Bapravljeno je sa ciljem da se nebi neki geninalac sjetio lupit torrent, ili danonocno preuzimat ogromne kolicine podataka ponpunoj brzini te time narusavati rad baznih stanica.

Jer bazna i dalje ima svoj kapacitet.

Sta je Tele 2 napravio sa pokucnim?

Da u vecini mjesta di se masovno koriate ne mozes ni 2-3 Mbita u vecernnim satima imat.

Pokućni internet je namijenjen za po kući i njega se iskorištava s torrentima; Tele2 isto ima tarifu za mobitel (kao i ova of HT-a, ali sve je neograničeno za 169 kn/mj.). U mobilnoj tarifi se također moraju slati poruke, a na pokućnom ne. 

 

HT je tek nedavno uveo alternativu pokućnom, pa je i mreža još koliko toliko dobra što zbog ograničenja od 100 GB, pa smanjenja brzine na 4 Mb/s, što zbog broja korisnika iste usluge.

 

I budimo realni, Tele2 sve neograničeno za 169 kn/mj., a samo ova tarifa s 5000 jedinica i neograničenim internetom kod HT-a dođe 299 kn/mj. bez Magente 1. Kolika god da je brzina, Tele2 se više isplati. 

NeroX kaže...

Nije ograniceno. Neograniceno je samo sto slajnem SMS-a produžujes si za jos 10 GB. Tele2 ima 5 GB po danu i nakon toga moraš slati SMS svakih 1 GB. E pa pametan ce instalirati aplikaciju i narediti automatsko slanje sms-a tako da potrosim i do 250 gb mjesecno preko mobitela i tetheranja na komp.

Za svaka dodatna 2 GB, ne jedan. Pokućni je skroz neograničen do 1 TB i kod njega nema slanja poruka.

lovac82 kaže...
makopos kaže...

Koristim Tele2 na dvije lokacije i odlično radi, brzine su u prosjeku 20-25 MBit/s a kroz dan često bude i 50 Mbit. Obzirom na moje iskustvo ja sam jako zadovoljan sa Tele2 i stoga nemam nikakvu namjeru uopće razmišljati o HT-ovom pokućnom.

 

 

Mijenja li se IP adresa svaki put kada napravis rekonekciju i je li blokiran P2P protokol na Tele2 pokucnom?

Ne znam mijenjali se IP adresa, ali veza se prekida dok ne pošalješ SMS.

makopos pet 10.5.2019 07:15
lovac82 kaže...
Mijenja li se IP adresa svaki put kada napravis rekonekciju i je li blokiran P2P protokol na Tele2 pokucnom?

 IP da naravno kao i na ADSL-u od HT-a i ISKON-a. P2P nije blokiran i radi i više nego dobro, rekao bi čak savršeno.

 

Marko :D kaže...
Ne znam mijenjali se IP adresa, ali veza se prekida dok ne pošalješ SMS.

 To govoriš za mobilni internet. Pokućni internet ne traži nikakav SMS.

Marko :D pet 10.5.2019 09:36
makopos kaže...
Marko :D kaže...
Ne znam mijenjali se IP adresa, ali veza se prekida dok ne pošalješ SMS.

 To govoriš za mobilni internet. Pokućni internet ne traži nikakav SMS.

Da, jer ako uspoređujemo uslugu HT-a i Tele2, onda bi jedino bilo dobro uspoređivati mobilne tarife. U jednom od svojih poruka ovdje, napisao sam da na pokućnom nema slanja SMS-a.

bumbumzvonko kaže...
Dali bi radila kartica od pokućnog u mobitelu?

Radila bi. Radi se o običnoj data SIM kartici s kojom se ne može razgovarati, ali možeš (skuplje) slati SMS poruke i ići na internet.

gurusinj kaže...

Zašto platiti 200 kn nešto što postoji na tržištu već dvi godine za 160kn?

Jedini razlog bi bio lokacija odnosno veliki nesrazmjer između brzine. 

Sve je lijepo i krasno dok se ne nakupi korisnika; kada više korisnika uzme uslugu i krenu skidati torrent, brzina će opet početi padati. S obzirom da počinje turistička sezona, a turisti se spajaju na HT i A1, neću ni zamišljati kakva će brzina biti. Sjećam se da su se neki korisnici prije dvije, tri godine žalili na Bonbon Facebook stranici kako je 4G internet bio prespor na području Paga i Splita na što su im odgovorili kako tu ne mogu učiniti ništa jer je došlo do preopterećenja baznih stanica.

 

I 199 kn/mj. je ako imaš Magentu 1. Bez Magente 1 je 249 kn/mj. (akcija do 30. srpnja) iliti 299 kn/mj. stvarna cijena.

Sasoon pet 10.5.2019 12:49
gurusinj kaže...

Zašto platiti 200 kn nešto što postoji na tržištu već dvi godine za 160kn?

Jedini razlog bi bio lokacija odnosno veliki nesrazmjer između brzine. 

 

 

 Da, koristim Tele2 neogranicenu tarifu od kada se pojavila. Brzine su nesto manje nego u pocetku, ali nije lose. Evo jednog mjerenja od maloprije:

36mbita down/38mbita up, ping 18.

Na otocima sam vidjao brzine i 100mbita down.

 

Ovo je 160kn bez ugovora, dok je HT ponuda realno 300kn bez ugovora i magente, znaci duplo.

Jos jedna velika stvar je sto u Tele2 mogu uzeti tarifu kao poslovni korisnik, a HT je nema za poslovne (a kad se to uzme u obzir, HT bi mi bio 3x skuplji za istu stvar).

lovac82 sri 22.5.2019 16:27

Jos jedno pitanje, je li moguce koristiti pokucni u inozemstvu unutar EU (konkretno bezbroj, 10gb, 4gb - na bonove)? Znam da se oni takozvani "dodatni paketi" od 300MB i 2GB (na bonove) mogu bez problema koristiti u inozemstvu unutar EU.

ATJLučko čet 23.5.2019 09:57
ludizao kaže...

Zbog zaštite korisnika neograničeno je zapravo ograničeno 

Telekom logika 1.0.1 

Upravo sam provjerio i ustanovio da samo 60GB interneta nude ?!?! 

 

Kolega cijenjeni, ja sam do sada bio u tarifi “Najbolja L” na 20+1GB, pa se nisam žalio, obzirom stvarno neznam gdje bih ja to u današnje vrijeme trebao preko mobilnog gadgeta skuriti toliko za mjesec dana?!?! 

 

Da ste malo specificirali i malo elaborirali detaljnije “vaš problem” možda i nebih komentirao, ali me ipak svakako zanima, na što skuriti 60GB u mjesec dana je vama tuu mač tuu little?!?!

Seki001 čet 23.5.2019 10:13
ATJLučko kaže...
ludizao kaže...

Zbog zaštite korisnika neograničeno je zapravo ograničeno 

Telekom logika 1.0.1 

Upravo sam provjerio i ustanovio da samo 60GB interneta nude ?!?! 

 

Kolega cijenjeni, ja sam do sada bio u tarifi “Najbolja L” na 20+1GB, pa se nisam žalio, obzirom stvarno neznam gdje bih ja to u današnje vrijeme trebao preko mobilnog gadgeta skuriti toliko za mjesec dana?!?! 

 

Da ste malo specificirali i malo elaborirali detaljnije “vaš problem” možda i nebih komentirao, ali me ipak svakako zanima, na što skuriti 60GB u mjesec dana je vama tuu mač tuu little?!?!

 A vjerovatno bi tu Neograničenu tarifu mnogi koristili kao mobilni hot spot prema drugim uređajima ili na samom smartfonu.A tih 60gb se lako potroši kad bi se streamale utakmice i drugi sportski sadržaji u HD rezoluciji, pa onda filmovi preko HBO GO ili Netflix,YT  i slično...

Znači ljudi vjerovatno koji bi to uzimali željeli bi imat komoditet pristupu svom multimedijalnom sadržaju mobilno i neograničeno puta koliko žele i gdje žele.

E sad ovo 60gb startno + neograničeno 10Gb sa porukama sve u svemu nije loša ponuda ali jedino ona cijena u Magenti 1 od 199kn ili 189kn je koliko toliko prihvatljiva.

A ovo 249 ili 299kn jedino rijetki mogu priuštit kad znamo da kod Tele2 sve to ima za 169kn.

ihush čet 23.5.2019 13:19
ludizao kaže...
Seki001 kaže...
A vjerovatno bi tu Neograničenu tarifu mnogi koristili kao mobilni hot spot prema drugim uređajima ili na samom smartfonu.A tih 60gb se lako potroši...

 

Upravo tako. Ako je neograničeno, onda je neograničeno, a ne da se pojam koristi u iskrivljenom značenju tipa ograničeno + zašto vam xy giga s produžecima nije dovoljno? Zato što nije. Da su dali xy tera, još ajde, iako ni to ne bi bilo neograničeno. Što je najbolje, povelik broj potrošača opravdava logiku lažnog reklamiranja. Toliko im je ispran mozak time da reklame moraju lagati da u tome više ne vide ništa neobično. Ako je all you can eat, onda nije all you can eat, but, you know... nego je opća žderačina do prejedanja. 

 -da.. prije nekoliko godina je to eliminrano s fiksnima, lažni flatrate i sad više nema ni jedne reklame flat koja nije flat.. no za mobilno ne vrijede ista pravila, .. a trebalo bi, kad-ako se hakom sjeti.

Seki001 čet 23.5.2019 13:38

Vjerovatno će jedno vrijeme zasad ovaj mobilni internet i tarife kod naših ISP-ova "flatrate" ostat sa ovim ograničenjima radi kako oni vele zaštite integriteta mreže šta god to značilo.

Tele2 i A1 će se malo približit u ponudi ograničenja ovom t-com (60GB + 10GB neograničeno SMS) jer tele2 ima ono  početno 5GB dnevno pa sms neograničeno 2GB, a a1 ima 100GB po punoj brzini što opet nije flat. Ovdje je zasad po mom mišljenju kvalitetnije to  HT složio.

Tako da pravi punokrvni mobilni flatrate ko u nekim EU zemljama tipa Danske i još nekih ćemo se malo načekat.

Marko :D čet 23.5.2019 13:56
Seki001 kaže...

Vjerovatno će jedno vrijeme zasad ovaj mobilni internet i tarife kod naših ISP-ova "flatrate" ostat sa ovim ograničenjima radi kako oni vele zaštite integriteta mreže šta god to značilo.

Tele2 i A1 će se malo približit u ponudi ograničenja ovom t-com (60GB + 10GB neograničeno SMS) jer tele2 ima ono  početno 5GB dnevno pa sms neograničeno 2GB, a a1 ima 100GB po punoj brzini što opet nije flat. Ovdje je zasad po mom mišljenju kvalitetnije to  HT složio.

Tako da pravi punokrvni mobilni flatrate ko u nekim EU zemljama tipa Danske i još nekih ćemo se malo načekat.

Drugim riječima, limit je tu da ne bi korisnici krenuli skidati torrente i smanjili brzinu mreže, odnosno, preopteretili bazne stanice. 

 

Slažem se da su to iz HT-a dobro napravili, ali cijenu su bome zapaprili.

ante_etna čet 23.5.2019 14:02
Marko :D kaže...
Seki001 kaže...

Vjerovatno će jedno vrijeme zasad ovaj mobilni internet i tarife kod naših ISP-ova "flatrate" ostat sa ovim ograničenjima radi kako oni vele zaštite integriteta mreže šta god to značilo.

Tele2 i A1 će se malo približit u ponudi ograničenja ovom t-com (60GB + 10GB neograničeno SMS) jer tele2 ima ono  početno 5GB dnevno pa sms neograničeno 2GB, a a1 ima 100GB po punoj brzini što opet nije flat. Ovdje je zasad po mom mišljenju kvalitetnije to  HT složio.

Tako da pravi punokrvni mobilni flatrate ko u nekim EU zemljama tipa Danske i još nekih ćemo se malo načekat.

Drugim riječima, limit je tu da ne bi korisnici krenuli skidati torrente i smanjili brzinu mreže, odnosno, preopteretili bazne stanice. 

 

Slažem se da su to iz HT-a dobro napravili, ali cijenu su bome zapaprili.

 

Drugim riječima, limit je tu da korisnici ne bi koristili neograničeno iliti "flat".

Seki001 čet 23.5.2019 14:28

Idealna cijena bi ovog kod HT gulikoža bila oko 180kn ajmo reć 10kn skuplje nego kod Tele2 a ne oni bez mangete udrili 250 ili 300kn skoro duplo!

A jedino ovih 199kn nekima u mangeti može bit prihvatljivo, ja se malo još nećkam to mi je dohvatljivo  jer imam max3 za 209kn ali ako to istekne za godinu dana pa mi povise morat ću nešto ukidat i uzet samo max2 paket.

Marko :D čet 23.5.2019 15:53
ante_etna kaže...
Marko :D kaže...
Seki001 kaže...

Vjerovatno će jedno vrijeme zasad ovaj mobilni internet i tarife kod naših ISP-ova "flatrate" ostat sa ovim ograničenjima radi kako oni vele zaštite integriteta mreže šta god to značilo.

Tele2 i A1 će se malo približit u ponudi ograničenja ovom t-com (60GB + 10GB neograničeno SMS) jer tele2 ima ono  početno 5GB dnevno pa sms neograničeno 2GB, a a1 ima 100GB po punoj brzini što opet nije flat. Ovdje je zasad po mom mišljenju kvalitetnije to  HT složio.

Tako da pravi punokrvni mobilni flatrate ko u nekim EU zemljama tipa Danske i još nekih ćemo se malo načekat.

Drugim riječima, limit je tu da ne bi korisnici krenuli skidati torrente i smanjili brzinu mreže, odnosno, preopteretili bazne stanice. 

 

Slažem se da su to iz HT-a dobro napravili, ali cijenu su bome zapaprili.

 

Drugim riječima, limit je tu da korisnici ne bi koristili neograničeno iliti "flat".

Nije. Radi se o onome što sam napisao. Ako više korisnika krene skidati torrent u isto vrijeme, mreža će se usporiti.

Seki001 kaže...

Idealna cijena bi ovog kod HT gulikoža bila oko 180kn ajmo reć 10kn skuplje nego kod Tele2 a ne oni bez mangete udrili 250 ili 300kn skoro duplo!

A jedino ovih 199kn nekima u mangeti može bit prihvatljivo, ja se malo još nećkam to mi je dohvatljivo  jer imam max3 za 209kn ali ako to istekne za godinu dana pa mi povise morat ću nešto ukidat i uzet samo max2 paket.

Pri produženju ugovora ti sigurno neće povisiti cijenu već bi ti trebali dati neki popust. Ne znam kako je to kod HT-a, nisam kod njih godinama, ali kod A1, oni te zovu i nude usluge jeftinije ili ti slože još bolju kombinaciju za istu cijenu.