nikonja pon 12.8.2019 13:37
Dex.pwn kaže...

Hmm, kul, ali opet ostavlja pitanje privatnosti. Zar više ne možeš ni u šumarak otić da te netko ne špijunira? Definitivno nije bajk za dilere i švercere 🤣

 Privatnost je precjenjena  i kad več svi znaju sve o svima onda može i Rimac.

 

Jedino što mi nije jasno na šta se spojila ta esim kartica i na čiji trošak se spojila, jer sumnjam da je Rimac potpisao ugovor sa svim mob. operaterima po svijetu, a ako je npr. od HR telekoma onda netko mora platit troškove roaminga koji nisu mali pogotovo kod prijenosa podataka.

malina22 pon 12.8.2019 14:21

A ti bicikli su toliko česti da onaj kod koga je pronađen sigurno nije znao da je biciklo ukraden a sigurno ga je i dobio po maloprodajnoj cijeni uz uredan račun i papire....

 

Teretio bih ga kao i onog što ga je ukrao.

izith pon 12.8.2019 14:33
gavranpero kaže...
Sve je to fino, al' ja pročitah članak tražeći gdje je u Srbiji završio bajk i ne nadje. Još jedan debilni naslov.

 Treba znat' čitat' 

 

"GPS je pokazivao na lokaciju u Srbiji, a nakon što su iz Greyp Bikesa kontaktirali policiju oni su ga i pronašli u mjestu Zlatibor."

T700 pon 12.8.2019 19:09
nikonja kaže...
Dex.pwn kaže...

Hmm, kul, ali opet ostavlja pitanje privatnosti. Zar više ne možeš ni u šumarak otić da te netko ne špijunira? Definitivno nije bajk za dilere i švercere 🤣

 Privatnost je precjenjena  i kad več svi znaju sve o svima onda može i Rimac.

 

Jedino što mi nije jasno na šta se spojila ta esim kartica i na čiji trošak se spojila, jer sumnjam da je Rimac potpisao ugovor sa svim mob. operaterima po svijetu, a ako je npr. od HR telekoma onda netko mora platit troškove roaminga koji nisu mali pogotovo kod prijenosa podataka.

 esim od firme Rimac, esim nije klasična kartica nego elektronička sim kartica koju moras unjeti dok upalis ono računalo. Nisam siguran, mislim da novu esim ne mozes unjeti zbog blokade tj ograničenja, vjerojatno ne mozes niti prebacit na tvorničke postavke da bi unio novu esim karticu.

 

Rimac automobili nisu isklučili karticu na izvoru da nebi netko na njihov trošak zvao proste brojeve itd , nego su upravo to računali, da bude netko upalio to računalo i na njihov trošak lociralo bicikl. 

 

 

Troškovi nisu veliki u odnosu na gubitak bicikla :D I ako bi troškovi bili veliki, sve to prebaciti na račun kradlivca sudskom tužbom.

 

 

 

T700 pon 12.8.2019 19:13

No kad su mobiteli izloženi na štandu onda imaju onaj konop tj uzicu sa kojom je učvrščen za mobitel, nisam siguran mislim da presjecanjem te uzice odma aktivira alarm pa su mogli a vjerojatno će isto imati budući bicikli da imaju neki dodatak koji spriječava da se Bicikl udalji više od 50 metara od baze. Spriječiti da netko moze jednostavno skinuti taj dodatak ili na neki način blokirati signal, ništa nije nemoguće samo nisu na vrijeme mislili :)

 

Najčesto se misli tek kada se nesto dogodi, a dotad ide mišljenje " nema šanse da se to dogodi, ne govori gluposti"

 

T700 pon 12.8.2019 19:17
O_O_O kaže...

Znaci svaki zaposlenik krimca moze da ti vidi kameru i GPS lokaciju, i ovi se jos hvale time. 

 Budimo realni, Rimac je vlasnik izloženog bicikla i  on ima pravo vidjeti gps lokaciju i snimak.

 

Da si ti vlasnik, imao bi to pravo.

 

Isto tako ako izgubis mobitel, ti kao vlasnik imas pravo locirati mobitel i vidjeti što vidi kamera. Jer si ti vlasnik mobitela a google to omogučuje. Isto vrijedi i za Iphone i druge modele mobitela.

 

Ipak i tu postoji neko ograničenje da firma ne moze direktno vidjeti i pratiti vlasnika, mora postojati zaštita vlasnika . ali vlasnik bicikla mora ili ako želi, mora biti u mogučnosti blokirati lociranje i pračenje preko kamere. Ja kao vlasnik to nebi isklućio, ja želim tu opciju upravo iz razloga da spriječim krađu.

Onaj tko blokira tu opciju i ukradu mu bicikl si bude sam kriv jer si je smanjio mogučnost pronalaska bicikla.

 

T700 pon 12.8.2019 19:20
Kokobil50 kaže...
Preskupo, bespotrebno njesra a uz to te još i prati... Bogu hvala, za triput manje para kupi se triput bolji bicikl... običan, bez tih gluposti, i brz a lagan kao pero.

 Greyp se sad prodaje sa limitiranim primjercima i cijena je naravno zbog toga visoka. Tebi  uvjek ostaje mogučnost da kupis neki jeftini bicikl i bez tih dodataka i nek bude lagano kao perce. Nitko te ne prisiljava da kupiš Greyp.

 

Praćenje bicikla je slično onom koje Google omogučuje da bi locirao i vidio sto vidi mobitel.  Ti na mobu imas mogučnost iskljućiti tu opciju no nemoj se kasnije žalit ako istu opciju ne možes koristiti u slučaju krađe.

 

 

 

T700 pon 12.8.2019 20:23
gurusinj kaže...

Ne znam po čemu je ova krađa neuspješna. Čovjek je ukrao biciklu i prodao je nekom naivcu u Srbiju. Pri tome je utžio nepoznatu količinu eura. Sumnjam da je kupcu ostavio kopiju osobne.

 a što sa probnom vožnjom ? morao se lokator aktivirati u tom slučaju  barem dok je kradlivac pokazivao kupcu.

Možda je i taj kod kojeg je nađen i ukrao.

 

učo pon 12.8.2019 22:51

Lijepo je to što su ga pronašli, ali način kako se prati kretanje bicikla i što se događa oko njega definitivno podsjeća na Velikog Brata. Osim toga, papreno je skup, dakle ne hvala. Može se naći i nešto drugo, jeftinije a isto tako dobro. Pa taj bike košta kao slabiji novi auto ili solidan polovnjak, a ipak je to samo električni bicikl.

Mad Ant pon 12.8.2019 23:59

Odakle uopce ideja da su klasicni bicikli uvijek jeftini? Ta tematika itekako ima dubinu i more dijelova koji su i skuplji i bolji i zna se zasto. A oni koji vole bicikle i taj sport te kupuju top komponente si sigurno nece ici kupiti takav. To je za drugaciju "publiku".

bloodborne uto 13.8.2019 09:52

ne znam cemu halabuka oko takve bezvezarije od "bicikla".

demo 8, v10, glory, session, gambler i da ne nabrajam.
a ovo ostalo su samo bicikli ( ili ti ga bezvezarije ).

meni je ovaj grejp i eromobil bacen novac. ili vozi kako je zamisljeno ili nemoj vozit.
ili pij zesticu kak se spada, a ak ces mijesat onda rade nemoj ni narucivat.

rjakopec uto 13.8.2019 10:05
Romano kaže...

Da li vi stvarno vjerujete da bi netko dosao na sajam i ukrao bicikl. Alo mozgovi,nevjerovatno. 

 Ja stvarno ne vjerujem da postoji toliko nepošten čovjek da bi mogao nešto ukrasti na sajmu. 

dastefan uto 13.8.2019 11:04
T700 kaže...

Budimo realni, Rimac je vlasnik izloženog bicikla i  on ima pravo vidjeti gps lokaciju i snimak.

 

Da si ti vlasnik, imao bi to pravo.

Ovo pričaš zato jer znaš članak zakona koji to dozvoljava ili ti tako tumačiš zakon?

Gps lokaciju još nekako ali da ima pravo neovlašteno snimati bilo gdje, to se baš ne bih složio.