Ferritin pon 24.6.2019 14:12

Igra koja zarađuje najviše para na svijetu i nazivaju se "esportom" nema osnovni preduvjet za postati esport naslov - opciju za napraviti custom game.

 

Turniri se igraju na javnim serverima, protiv random igrača(???), kriminalno loš support developera što se tiče patcheva svega par dana prije velikih LAN evenata gdje se izmjene osnovni elementi gameplaya itd. Sve u svemu jedan veliki marketinški spin, a kvaliteta izvedenog je 0.

Manzi pon 24.6.2019 14:22

Nisam baš upućen u cijeli taj "esport" svijet, zapravo ne znam ništa o njemu... Čudno mi je malo to da ekipa na turniru igra na random serveru... Pa to je kao da se natjecanje u plivanju odvija na nekoj javnoj plaži sa ekipom koja je došla na more i da malo odmori...

wyks pon 24.6.2019 14:23

ESports su takav clusterfuck za pratiti.

 

Novcani benefiti na stranu, cinjenicu da gledatelj mora biti jednako involviran u trenutno stanje igre vidim kao problem popularizaciji Esportsa ljudima starijima od 30 godina, kada se vecina hobija podredi obiteljskom/poslovnom zivotu.

Drugi problem je dugovjecnost, dok je u vecini sportova karijera duga barem desetljece - ako ne i vise, ovdje se situcaije mjenjaju na mjesecnoj bazi.

AA-d00d pon 24.6.2019 17:11

Ja bih jos dodao da je problem to konstantno razbijanje i formiranje novih timova i precestih rooster changeova.

Ja npr cekam International - najveci svjetski turnir u Dota2. Nisam nista pratio skoro jednu godinu i idem se malo informirat opet i tesko je polovit sve sto se događalo.

Hitno treba neka svjetska krovna organizacija da taj clusterfuck dovedu u kolki tolki red.

Zajeb pon 24.6.2019 17:23
AA-d00d kaže...
Ja bih jos dodao da je problem to konstantno razbijanje i formiranje novih timova i precestih rooster changeova.

Ja npr cekam International - najveci svjetski turnir u Dota2. Nisam nista pratio skoro jednu godinu i idem se malo informirat opet i tesko je polovit sve sto se događalo.

Hitno treba neka svjetska krovna organizacija da taj clusterfuck dovedu u kolki tolki red.

 Godinu dana se i nista nije događalo. Skoro svi top tier timovi su ostali isti, jedino je Matumba dobio kosaricu. Bilo par patcheva, nesto promjene mete i to je to. Neznam sta ti to znaci krovna oganizacija za esportove ??? Pa u doti imas Valve u drugim sportovima Riot, Blizz. Neznam o cemu govoris.

Ferritin pon 24.6.2019 18:00

Krovna organizacija kao u tradicionalnim sportovima jednostavno ne može postojati.

 

U esportovima postoji nešto što se zove copyright i svaki izdavač/developer ima vlasništvo nad svojim IP-om te u svakom trenutku mogu raditi što im je volja.

 

To je sasvim drugačiji ekosustav i jednostavno je sve na samom vlasniku licence da amenuje bilo kakvo događanje.

 

Dok npr. u košarci u teoriji bilo tko može organizirati turnir bez da ikome polaže račune, staviti svoja bolja pravila, birati mjesto događanja, imati svoje nagrade, prenositi utakmicu bilo gdje...

AA-d00d pon 24.6.2019 21:14

Mislim da si se sad dotakao jednog drugog problema, tice se da li se "esport" treba u svijetu tretirati kao ostali sportovi.

Ako je svaka igra vlasnistvo kompanije ili u necijim privatnim rukama, da li je to onda sport kao svaki drugi?
Zamisli da odjednom svi nogometni savezi moraju slusati sta im Englezi naređuju jer oni polazu pravo na nogomet.

wyks pon 24.6.2019 22:55
AA-d00d kaže...
Mislim da si se sad dotakao jednog drugog problema, tice se da li se "esport" treba u svijetu tretirati kao ostali sportovi.
Ako je svaka igra vlasnistvo kompanije ili u necijim privatnim rukama, da li je to onda sport kao svaki drugi?

Isto, za deset godina vrlo vjerojatno se nece igrati ni jedan danasnji naslov, bar ne u obliku kakav je danas i po danasnjim pravilima.

Gamer181106 uto 25.6.2019 03:56

U ovom tekstu se nalazi ogromna greška, a za to je kriva neupućenost osobe koja je pisala tekst. A greška je to da se Tfue i Cloakzy nisu kvalificirali za World Cup u duosima. Kvalificirao se samo Tfue u Solo konkurenciji.

Ferritin uto 25.6.2019 04:38
AA-d00d kaže...
Mislim da si se sad dotakao jednog drugog problema, tice se da li se "esport" treba u svijetu tretirati kao ostali sportovi.

Ako je svaka igra vlasnistvo kompanije ili u necijim privatnim rukama, da li je to onda sport kao svaki drugi?
Zamisli da odjednom svi nogometni savezi moraju slusati sta im Englezi naređuju jer oni polazu pravo na nogomet.

Moje mišljenje je da esport nikada neće biti sport. Već će uvijek ostati esport.

 

Može imati određene dodirne točke sa sportom u smislu koncepata turnira, načina organiziranja evenata, ustrojstvom liga, stvaranje saveza igrača, dodjeljivanja statusa sportaša profesionalnim igračima... Ali mislim da ga većina ljudi nikada neće prihvatiti kao punokrvan sport.