overhaul čet 7.5.2020 17:41
panisher21 kaže...
zdgrunf kaže...

Zar je to legalno za prodaju, mislim na snagu motora i brzinu?

 Jake ti snage, 400w motor i brzina od 32 kmh sat

Obično im je ograničenje 25kmh, zato pita. 35kmh na nečemu što nema gotovo nikakvu zaštitu nije baš bezopasno. Mala rupa na pločniku i eto loma i fraktura. 

VladRi pet 8.5.2020 16:19
zdgrunf kaže...
Upoznat ću te s frendicom koja radi u traumi, čisto da vidiš kolekciju uništenih zglobova kod mladih ljudi. Komentirao sam zbog zakona.

Evo, imam ja sestru (hitna) - pa onda da vidis sta sve zli pločnik zna napravit dok ljudi hodaju po njemu.... O_o

 

... Imam frenda, vozio biciklu, spuštao se po nizbrdici, 6 godina kasnije umro od predoziranja!!! O_o

 

#drama #zabranimosve #ukuimopločnike #covid (ovo zadnje je bonus)

 

 

dosadno mi je... jebiga...

x18x05x pet 8.5.2020 17:28
Prij3svih kaže...
Ne kužim,,ne možeš registrirati. Ako je za De tržište ,2 min posla sa mobitelom i max brzina koliko hoćeš. Od 0 do 32kmh.

 Bio sam već i kažu da ne može. Na njemu ima sticker na kojem piše sve o njemu i piše da vozi do 25km/h. Zbog toga nebu išlo.

overhaul pet 8.5.2020 23:23
x18x05x kaže...
Prij3svih kaže...
Ne kužim,,ne možeš registrirati. Ako je za De tržište ,2 min posla sa mobitelom i max brzina koliko hoćeš. Od 0 do 32kmh.

 Bio sam već i kažu da ne može. Na njemu ima sticker na kojem piše sve o njemu i piše da vozi do 25km/h. Zbog toga nebu išlo.

 A zar je obavezna registracija za romobil? Treba b kategorija? Nisam ironičan, fakat neznam. Jer, naravno da biciklom možeš na žgance oko 40 bez problema, pa ne kužim. No poznavajući apsurde birokracije...
to je inače koliko vidim vrlo popularan model - onda ga nitko nemože vozit? Pa kako se onda prodaje u dućanima?

x18x05x sub 9.5.2020 08:32
overhaul kaže...
x18x05x kaže...
Prij3svih kaže...
Ne kužim,,ne možeš registrirati. Ako je za De tržište ,2 min posla sa mobitelom i max brzina koliko hoćeš. Od 0 do 32kmh.

 Bio sam već i kažu da ne može. Na njemu ima sticker na kojem piše sve o njemu i piše da vozi do 25km/h. Zbog toga nebu išlo.

 A zar je obavezna registracija za romobil? Treba b kategorija? Nisam ironičan, fakat neznam. Jer, naravno da biciklom možeš na žgance oko 40 bez problema, pa ne kužim. No poznavajući apsurde birokracije...
to je inače koliko vidim vrlo popularan model - onda ga nitko nemože vozit? Pa kako se onda prodaje u dućanima?

 Da obavezno ga je registrirati i ne ne treba vozačka. Pozada mora biti tablica a naprijed zaljepljeno od osiguranja naljepnica.

 Ja sam ga kupio jer je pisalo na stranici prodavača da se može registrirati, ispalo je da ne može. Možeš ga vozit po nekim puteljcima, to nije problem.

overhaul sub 9.5.2020 22:54
x18x05x kaže...
overhaul kaže...
x18x05x kaže...
Prij3svih kaže...
Ne kužim,,ne možeš registrirati. Ako je za De tržište ,2 min posla sa mobitelom i max brzina koliko hoćeš. Od 0 do 32kmh.

 Bio sam već i kažu da ne može. Na njemu ima sticker na kojem piše sve o njemu i piše da vozi do 25km/h. Zbog toga nebu išlo.

 A zar je obavezna registracija za romobil? Treba b kategorija? Nisam ironičan, fakat neznam. Jer, naravno da biciklom možeš na žgance oko 40 bez problema, pa ne kužim. No poznavajući apsurde birokracije...
to je inače koliko vidim vrlo popularan model - onda ga nitko nemože vozit? Pa kako se onda prodaje u dućanima?

 Da obavezno ga je registrirati i ne ne treba vozačka. Pozada mora biti tablica a naprijed zaljepljeno od osiguranja naljepnica.

 Ja sam ga kupio jer je pisalo na stranici prodavača da se može registrirati, ispalo je da ne može. Možeš ga vozit po nekim puteljcima, to nije problem.

hah... Radije ću onda kupiti e-bicikl kad bude potrebe, tj. kad neću moći/htjeti efikasno pogoniti ova tri bica koja imam. Naime, mislim da je birokratski "trik" kod bicikla što mu je osnovni pogon pedale, a elektromotor je samo pomoćni, pa ne podliježe pravilima motornih vozila. S druge srane, i romobil bi se mogao definirati kao osnovno nožno pokretano prometalo, ali neznam. 

x18x05x ned 10.5.2020 09:15
overhaul kaže...
x18x05x kaže...
overhaul kaže...
x18x05x kaže...
Prij3svih kaže...
Ne kužim,,ne možeš registrirati. Ako je za De tržište ,2 min posla sa mobitelom i max brzina koliko hoćeš. Od 0 do 32kmh.

 Bio sam već i kažu da ne može. Na njemu ima sticker na kojem piše sve o njemu i piše da vozi do 25km/h. Zbog toga nebu išlo.

 A zar je obavezna registracija za romobil? Treba b kategorija? Nisam ironičan, fakat neznam. Jer, naravno da biciklom možeš na žgance oko 40 bez problema, pa ne kužim. No poznavajući apsurde birokracije...
to je inače koliko vidim vrlo popularan model - onda ga nitko nemože vozit? Pa kako se onda prodaje u dućanima?

 Da obavezno ga je registrirati i ne ne treba vozačka. Pozada mora biti tablica a naprijed zaljepljeno od osiguranja naljepnica.

 Ja sam ga kupio jer je pisalo na stranici prodavača da se može registrirati, ispalo je da ne može. Možeš ga vozit po nekim puteljcima, to nije problem.

hah... Radije ću onda kupiti e-bicikl kad bude potrebe, tj. kad neću moći/htjeti efikasno pogoniti ova tri bica koja imam. Naime, mislim da je birokratski "trik" kod bicikla što mu je osnovni pogon pedale, a elektromotor je samo pomoćni, pa ne podliježe pravilima motornih vozila. S druge srane, i romobil bi se mogao definirati kao osnovno nožno pokretano prometalo, ali neznam. 

 Sad i ja tako razmišljam, ipak bolja stvar od romobila.

gumifufna ned 10.5.2020 17:11
Hladnoca kaže...

Pozdrav ,imao sam u planu sutra kupiti navedeni romobil ,pošto nigdje nemogu naći recenzije ,možete mi onda pomoći što kupiti u tom rangu cijene . 

 XIAOMI Mi PRO električni romobil:

https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Zabava-i-rekreacija/Elektri%C4%8Dni-romobili/XIAOMI-Mi-PRO-elektri%C4%8Dni-romobil%3A-crni/p/EK000279759

 

Cijena: 4.699,00  kn   4.299,00  kn

 

Ovaj model Xiaomi-ja je među najbolje ocjenjenim u prošlom Bug-u:

Treba li vam veći domet (45 km) i snažniji motor (300 W), želite li ući u svijet "profića",

a pritom vam nije problem izdvojiti nešto više novca, M365 PRO je pravi odabir.

Kvalitete su mu: snaga, ubrzanje, velika autonomija; jedino se malo više puni baterija. Ovaj model ima i ugrađeni  LED zaslon:

vidi se način vožnje, brzina, kontrolne lampice, te upozorenja za kvarove.

 

 

EDIT: ima na nabava.net : 3.725 kn:

https://www.nabava.net/romobili/xiaomi-elektricni-romobil-m365-pro-cijena-bijeli-crni-91082631

 

Hladnoca ned 10.5.2020 18:39
gumifufna kaže...
Hladnoca kaže...

Pozdrav ,imao sam u planu sutra kupiti navedeni romobil ,pošto nigdje nemogu naći recenzije ,možete mi onda pomoći što kupiti u tom rangu cijene . 

 XIAOMI Mi PRO električni romobil:

https://www.ekupi.hr/hr/Sport/Zabava-i-rekreacija/Elektri%C4%8Dni-romobili/XIAOMI-Mi-PRO-elektri%C4%8Dni-romobil%3A-crni/p/EK000279759

 

Cijena: 4.699,00  kn   4.299,00  kn

 

Ovaj model Xiaomi-ja je među najbolje ocjenjenim u prošlom Bug-u:

Treba li vam veći domet (45 km) i snažniji motor (300 W), želite li ući u svijet "profića",

a pritom vam nije problem izdvojiti nešto više novca, M365 PRO je pravi odabir.

Kvalitete su mu: snaga, ubrzanje, velika autonomija; jedino se malo više puni baterija. Ovaj model ima i ugrađeni  LED zaslon:

vidi se način vožnje, brzina, kontrolne lampice, te upozorenja za kvarove.

 

 

EDIT: ima na nabava.net : 3.725 kn:

https://www.nabava.net/romobili/xiaomi-elektricni-romobil-m365-pro-cijena-bijeli-crni-91082631

 

 

 

 

 

Ipak sam malo googlao i mislim da ću se odlučiti za segway ninebot max g30 ,i još sam našao aplikaciju za micanje ograničenja i moze postici brzinu do 30 kmh nakon tog ,i domet mu je 65km po brošuri ,al nadam se da ce imati domet bar 50 km. Hvala na brzom odgovoru i može mišljenje o g30

gumifufna ned 10.5.2020 19:33
Hladnoca kaže...

 

Ipak sam malo googlao i mislim da ću se odlučiti za segway ninebot max g30 ,i još sam našao aplikaciju za micanje ograničenja i moze postici brzinu do 30 kmh nakon tog ,i domet mu je 65km po brošuri ,al nadam se da ce imati domet bar 50 km. Hvala na brzom odgovoru i može mišljenje o g30

 Bratić mi ima osnovni Xiaomi M365, a dojmovi su odlični. Oni rade baš kvalitetne el. romobile.

Imaju mnogo dostupne opreme, kvalitetu, na netu savjeta, dosta servisa,....

Uglavnom mislim da je segway nekvaliteniji od Xiaomi i MS brandova.

overhaul pon 11.5.2020 21:52
gumifufna kaže...
Hladnoca kaže...

 

Ipak sam malo googlao i mislim da ću se odlučiti za segway ninebot max g30 ,i još sam našao aplikaciju za micanje ograničenja i moze postici brzinu do 30 kmh nakon tog ,i domet mu je 65km po brošuri ,al nadam se da ce imati domet bar 50 km. Hvala na brzom odgovoru i može mišljenje o g30

 Bratić mi ima osnovni Xiaomi M365, a dojmovi su odlični. Oni rade baš kvalitetne el. romobile.

Imaju mnogo dostupne opreme, kvalitetu, na netu savjeta, dosta servisa,....

Uglavnom mislim da je segway nekvaliteniji od Xiaomi i MS brandova.

 Segway je počeo prvi sa hooverima i romobilima, ali su definitivno ostali zbog toga debelo precijenjeni. No svaka roba ima svoga kupca, što bi rekli. 

zdgrunf čet 21.5.2020 15:46
gumifufna kaže...
Hladnoca kaže...

 

Ipak sam malo googlao i mislim da ću se odlučiti za segway ninebot max g30 ,i još sam našao aplikaciju za micanje ograničenja i moze postici brzinu do 30 kmh nakon tog ,i domet mu je 65km po brošuri ,al nadam se da ce imati domet bar 50 km. Hvala na brzom odgovoru i može mišljenje o g30

 Bratić mi ima osnovni Xiaomi M365, a dojmovi su odlični. Oni rade baš kvalitetne el. romobile.

Imaju mnogo dostupne opreme, kvalitetu, na netu savjeta, dosta servisa,....

Uglavnom mislim da je segway nekvaliteniji od Xiaomi i MS brandova.

 Ajmo ukratko, Xiaomi je suvlasnik Ninebota koji je kupio Segway. E sad ti objasni kako je koji od njih manje illi više kvalitetniji. Rođo, to ti je sve isto. Svi se rasklimaju za par mjeseci.

VladRi čet 21.5.2020 16:04

Ja imam ES4 jer me xiaomi nije mogao povuci (mi365) kod malo vece uzbrdice... Probao sam i legoni s2 (mmislim da je bio taj - radio je OK neko vrijeme ali je jako losa batt + je dosta slab)

 

...A to da se rasklimaju to je apsolutna istina :D moj skvici na svaku rupu (doduse ima 800km u guzici)

Šajber pet 26.3.2021 12:11

Panisheru, želio bih kupiti zbog cijene i mekoće nešto do 3500-4000 kn. Probao sam na kratko MS Neutron N2. Dnevno ću prolaziti po asfaltu cca 2 km,

jedino na moru 2 tjedna možda koji km više. Imam 90 kg. Bivši bajker pa mi treba nešto mekše nego npr Šaomi Pro2 koji je dobar.

KOji su nedostaci MS-a. Hvala

LOLeo ned 4.4.2021 21:32

Ja sam odlučio kupiti taj romobil i pree zadovoljan sam snjim super je i baterija ali bi volio da bar ima 600w motor 400 mu je malo slabo ali sve ostalo super hvala ms puno na ovakvom proizvodu bravo!!!!!!!