zv'jer2 uto 23.7.2019 16:11
ludizao kaže...

Nema šanse da se to napravi bez da svijest na neki način "uđe" u jedan takav sustav. Inteligencija ne nastaje interakcijom neurona nego neuroni pokazuju aktivnost kada se svijest pomoću fizičkog medija želi organizirati. Ovo što se do sada zove umjetnom inteligencijom su šprance za rješavanje uzoraka, a ne inteligencija.

E to i ja stalno tvrdim pa sam išao provjeriti na wikipediu i stvarno ove šprance nazivaju AI-em. To je konsenzus koji mi se ne sviđa, al šta ćeš.

Mi valjda mislimo na "svijest"...

 

Mislim kad rastaviš našu svijest i inteligenciju na najmanje faktore valjda će jednog dana i strojevi biti kao mi, samo moraju imati dovoljno resursa i simulirati više "špranci" odjednom, kao što su geni, biokemijski procesi, osjetila/instinkte. Trenutno simuliramo samo onaj noviji, racionalni, dio mozga.

gumifufna čet 25.7.2019 16:49
ludizao kaže...

Nema šanse da se to napravi bez da svijest na neki način "uđe" u jedan takav sustav. Inteligencija ne nastaje interakcijom neurona nego neuroni pokazuju aktivnost kada se svijest pomoću fizičkog medija želi organizirati. Ovo što se do sada zove umjetnom inteligencijom su šprance za rješavanje uzoraka, a ne inteligencija.

 I ja mislim da nisu došli do te razine da robot ima svijest.

Mislim da su glavne opasnosti kad dođe do  "prave umjetne inteligencije": sigurnost (zlouporaba od malicioznih korisnika) i etika ( neki scenarij kao u Kubrickovoj Odiseji).