Zechina sri 9.10.2019 00:27

"povećanje isporuka iPhonea od 10% na godišnjoj razini, u prvom kvartalu 2020. godine" znači 11% umjesto 10% globalno. Odnosno, 35-40 milijuna kvartalno (Kuo veli 37-40).

Samo Huawei isporučuje 60 milijuna smartphonea kvartalno. Bez Samsunga (70+), Xiaomija, Oppo (po 25) itd.

Sa svim mogućim rastom isporuka, teško da će se iPhone zadržati iznad 10% global market share, niti biti u top 4 do polovice 2020 (u biti za godinu dana).

 

U 2020. Apple će biti sretan ako isporuči više od 100 milijuna mobitela  - 25 milijuna kvartalno, prosječno. Zvuči super, dok se ne uzme da će se kvartalno prodati 300 milijuna mobitela globalno. 

 

U Q4 2018 je iPhone imao enorman rast na domicilnom tržištu (USA) zahvaljujući rasprodaji iPhone 8, i to bar četvrtinu recikliranih. I što kad sad u 2020 zdilaju 50-100M novih "iPHone 8 Redux" (upola cijene iPhone 11), što će dalje prodavati i kome? Ususret padu (zasićenosti) tržišta i nadolazećoj recesiji?

southy sri 9.10.2019 13:59
Zechina kaže...

"povećanje isporuka iPhonea od 10% na godišnjoj razini, u prvom kvartalu 2020. godine" znači 11% umjesto 10% globalno. Odnosno, 35-40 milijuna kvartalno (Kuo veli 37-40).

Samo Huawei isporučuje 60 milijuna smartphonea kvartalno. Bez Samsunga (70+), Xiaomija, Oppo (po 25) itd.

Sa svim mogućim rastom isporuka, teško da će se iPhone zadržati iznad 10% global market share, niti biti u top 4 do polovice 2020 (u biti za godinu dana).

 

U 2020. Apple će biti sretan ako isporuči više od 100 milijuna mobitela  - 25 milijuna kvartalno, prosječno. Zvuči super, dok se ne uzme da će se kvartalno prodati 300 milijuna mobitela globalno. 

 

U Q4 2018 je iPhone imao enorman rast na domicilnom tržištu (USA) zahvaljujući rasprodaji iPhone 8, i to bar četvrtinu recikliranih. I što kad sad u 2020 zdilaju 50-100M novih "iPHone 8 Redux" (upola cijene iPhone 11), što će dalje prodavati i kome? Ususret padu (zasićenosti) tržišta i nadolazećoj recesiji?

Hahaha, donedavno su tvoje statističke tablike govorile da će imati udio 8% (ili manje), sad si već na 11%. Kompa, mislim da ti je vrijeme da se ostaviš statistika jer nije to za tebe

Zechina sri 9.10.2019 17:36
southy kaže...

Hahaha, donedavno su tvoje statističke tablike govorile da će imati udio 8% (ili manje), sad si već na 11%. Kompa, mislim da ti je vrijeme da se ostaviš statistika jer nije to za tebe

 

Gle, možeš ti natezati (reinterpretirati) i moje izjave i činjenice, ali stvarnost ne možeš promijeniti.

Dodatna je stvar što ne možeš ili ne želiš čitati sa razumijevanjem:

Kuo (a ne ja) je rekao da će povećanje iznositi "toliko i toliko" (za 1Q2020 10% prema godišnjoj razini); 10% od 10 je 1, 10+1 =11%.

Ono što i ti i Kuo prešućujete (a inače uredno napominješ!) jest sezonska oscilacija prodaje kod Applea: kao i uvijek, po predstavljanju novog modela + black friday itd, u cca 12. mjesecu će biti sezonski boost, koji bi se zbog iPhone8 redux jeftinofona trebao preliti na 1. mjesec - sl. kvartal.

I ono što znaš - kvartal ne čini godinu, tako da stojim iza onog što sam i ranije napisao, i ovog sada: da, iPhone global market share pada (na godišnjoj razini) ispod 10% slijedeće godine ako ne već i ove, a pao bi sigurno već i ranije da nije bilo Trumpističke opstrukcije Huaweia.

Pa ti pjevaj borbene.

southy sri 9.10.2019 19:03
Zechina kaže...

 

Gle, možeš ti natezati (reinterpretirati) i moje izjave i činjenice, ali stvarnost ne možeš promijeniti.

Dodatna je stvar što ne možeš ili ne želiš čitati sa razumijevanjem:

Kuo (a ne ja) je rekao da će povećanje iznositi "toliko i toliko" (za 1Q2020 10% prema godišnjoj razini); 10% od 10 je 1, 10+1 =11%.

Ono što i ti i Kuo prešućujete (a inače uredno napominješ!) jest sezonska oscilacija prodaje kod Applea: kao i uvijek, po predstavljanju novog modela + black friday itd, u cca 12. mjesecu će biti sezonski boost, koji bi se zbog iPhone8 redux jeftinofona trebao preliti na 1. mjesec - sl. kvartal.

I ono što znaš - kvartal ne čini godinu, tako da stojim iza onog što sam i ranije napisao, i ovog sada: da, iPhone global market share pada (na godišnjoj razini) ispod 10% slijedeće godine ako ne već i ove, a pao bi sigurno već i ranije da nije bilo Trumpističke opstrukcije Huaweia.

Pa ti pjevaj borbene.

Nemam potrebe ja ništa mijenjati, a tvoj trud da statistički pokažeš neke stvari me zapravo zabavlja i možda je malo zločesto, ali mi je više fora pokazati ti koliko si u krivu i koliko neke stvari krivo shvaćaš na račun brojki koje osciliraju. Meni je apsolutno svejedno da li je iPhonea 50% udio ili 5%, nema ništa od toga koliko ispada. S druge strane, ti se boriš da to dokažeš kao da ti je to životni poziv

 

A ja ti još pjevam samo narodne, borbene su ostala godinama iza mene.

Zechina čet 10.10.2019 01:10

Gle, reagiram kad vidim plaćeni agitprop koji služi samo zato da se i dalje neuki strižu.

Zamisli da sad Zamzung najavi da će slijedeće godine imati 120% posto udjela na tržištu. Naravno da bi reagirao.

E, pa ovo ti je isto, samo s druge strane.

Tu po Balkanu i po valjda Africi je valjda prodano više winphonea nego li u pola Amerike. Jbt, kad se u Hr već WP povlačio, u BiH je tek krenula kampanja, masovno putem jumbo plakata, pa su im uvaljivali uređaje koje su već povukli svugdje s tržišta. Tu naprosto ima previše neukih i neobrazovanih pa im se štošta može uvaliti. Apple je vrhunska PR firma, više ulažu u marketing nego u r&d već 30 godina, kad o tome drugi nisu ni pomišljali. Fućka mi se kad strižu npr Amere, tamo ih doista ima mogućnost zaraditi za bilo koji hrkljuš pa nek dođe i 5K$. A uglavnom su si i sami krivi za takve pisdarije i svjetonazor. Ovdje je druga situacija: je, formalno smo i mi u EU ali je prevladavajući mentalitet i dalje između Tonsona i Daniele (ili što je već sad u trendu), do kuruza cajki. Takav demos je lako dodatno poglupiti, a standard im nije toliki da si kupuju besmisleno preskupe gadgete.

Iskreno, dopisdilo mi je gledati frenda, godinama, sa selotejpom preko strganog ekrana izraubanog ajfona. Sad kad je konačno došao do neke malo veće parice, umjesto da se konsolidira - kupuje iPhone 11. I sad će opet od mene posuđivat novce za koji mjesec. Nabijem vas sve take na Audije, Louis Vuittone, Rolexe i iPhone.

volegradele čet 10.10.2019 09:02

Btw bio u Londonu za vikend,hebo me pas ako 95% ljudi tamo nema iPhone i to plus model,za ne povjerovat a gužva u Apple storu kao da djele nešto.

 

ne brinite Apple ima svoju vjernu publiku bez obzira na kvalitetu i jeftinoću ekipe iz android tabora.

Zechina čet 10.10.2019 14:21
volegradele kaže...

Btw bio u Londonu za vikend,hebo me pas ako 95% ljudi tamo nema iPhone i to plus model,za ne povjerovat a gužva u Apple storu kao da djele nešto.

 

ne brinite Apple ima svoju vjernu publiku bez obzira na kvalitetu i jeftinoću ekipe iz android tabora.

 

Nisi trebao do Londona, mogao si samo u Dubravu u ZG. Ili Lučko ;)

 

Evo, u Manchesteru ti je bila još veća gužva prošli tjedan, kao da dijele nešto.

Ne brinite, imaju svoju vjernu publiku bez obzira na... činjenice. Straight to hell.

    

southy čet 10.10.2019 19:24

Ti neke stvari brkaš, ljudi koriste iPhone jer je prakticniji za korištenje i nemaš se potrebe baviti nebitnim glupostima, Audi jer im treba pouzdani auto (probaj ti raditi 60-70 tisuća km godišnje s Daciom), dok je Rolex samo statusni simbol.

Posmatrač pet 11.10.2019 08:05
southy kaže...
Ti neke stvari brkaš, ljudi koriste iPhone jer je prakticniji za korištenje i nemaš se potrebe baviti nebitnim glupostima, Audi jer im treba pouzdani auto (probaj ti raditi 60-70 tisuća km godišnje s Daciom), dok je Rolex samo statusni simbol.

 Kojim to nepotrebnim glupostima se mi koji ne koristimo iphone imamo potrebu baviti?

Prosvijetli me.....

 

Mislil li recimo na bugove koje svaki IOS kad izadje ima pa izdaju nadogradnje svakih 7 dana ko windows? TO je cuvena ima nadogradnje fora? Ja se ne sjecam buga na andoridu koji je bilo potrebno krpati za 7 dana...

 

13.0[edit]

iOS 13.0 was released on September 19, 2019.[10]

13.1[edit]

iOS 13.1 was released on September 24, 2019.[11]

13.1.1[edit]

iOS 13.1.1 was released on September 27, 2019.[12]

13.1.2[edit]

iOS 13.1.2 was released on September 30, 2019, and iPadOS 13.1.2, as well as watchOS 6.0.1. All of the updates are focused on bug fixes.

 

 U 11 dana 4 verzije....

WOW......

Posmatrač pet 11.10.2019 11:22
volegradele kaže...

Bar fixaju bugove u vrlo kratkom roku,za mene je to vrlo pohvalno.Inace ja još nisam stavio iOS 13 na nijedan uređaj,sačekaš da sve legne kako treba i napraviš update!

 Covjek se zapita otkud toliko bugova kad imaju par uredjaja manje vise istih....

 

Just works ;)

southy pet 11.10.2019 14:18
Posmatrač kaže...

 Kojim to nepotrebnim glupostima se mi koji ne koristimo iphone imamo potrebu baviti?

Prosvijetli me.....

 

Mislil li recimo na bugove koje svaki IOS kad izadje ima pa izdaju nadogradnje svakih 7 dana ko windows? TO je cuvena ima nadogradnje fora? Ja se ne sjecam buga na andoridu koji je bilo potrebno krpati za 7 dana...

 

 

Sorry ako je ispalo da imam nešto protiv ne-korisnika iPhonea, no imam par simptomatičnih kolega koji pretjeruju sa customizacijama. Jedan od njih je freak za launchere, mislim da ih svakodnevno mijenja. Nemam ništa protiv toga, ali apsolutno nemam takvih fetiša vezano uz telefon. iPhone ima svojih ograničenja, no nisam naišao do sad na nijednog da bi mi bilo toliko bitno da bih prešao sa iOS-a na Android.

 

A što se tiče bugova na Androidu siguran sam zato što nisi čuo za njih da ih ni nema i da sve radi savršeno. Dodatno problem je valjda kod Androida da kad izađe nova verzija se instalira na 0,00001% uređaja u prvih mjesec dana pa se baš nema previše ni tko buniti da je bilo problema. No, ostanimo radije na verziji da je Android bez bugova Ok, možda malo previše ironiziram, no bugove imaju svi, a na iOS-u (kao i na Windowsima) iskaču zato jer se sustav koristi u širokom krugu. Android uređaja ima neusporedivo više, no samo mali dio uređaja koristi zadnju verziju.

Posmatrač pet 11.10.2019 20:02

Ti si napisao da je jednostavniji za korištenje i ne MORAS se baviti glupostima. Jos cekam da mi kažeš kojim glupostima se MORAMO baviti. Ti sta su ti frendovi radili ne MORAJU raditi ali mogu. To je plus a ne minus kao sto ti predstavljas....4 updatea u 11 dana je sramota za tako veliku kompaniju sa tako malo uredjaja...

Imaju li oni ikakvo interno testiranje ilu su kupci beta testeri. Ionako se ne bune ni za sta.....