Posmatrač čet 23.5.2019 12:32
Marko :D kaže...

Ništa, tebi nema spasa. Pakiraj kofer i trk u Kinu. Ipak je tamo sustav najpravedniji. 

 A sta azes na cinjneicu da je prosjecna plata u Kini prestigla prosjecnu platu u Hrvatskoj?

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/kinezi-imaju-vece-place-od-hrvata/1000365.aspx

https://www.liberal.hr/prestize-nas-i-kina--u-najvecim-kineskim-gradovima-place-vece-nego-u-hrvatskoj-372

 

I da demokratija nije samo da mozes lupardati sta ti padne na pamet vec povlaci odgovorsnost za izgovorenu rijec i demokratija ima puno mana kao i totalitarni rezimi. Ne toliko ali ih ima i to velikih....

Sta je demokratija nama na balkanu dobro donijela???????

 

Posmatrač čet 23.5.2019 12:40
Marko :D kaže...

Eto veća plaća, pa što još radiš tu? Trk u Kinu. Samo jedan savjet, nemoj se zamjeriti komunističkoj partiji. 

 Ja ne zivim u Hrvatskoj ;) I moja je plata jos uvijek iznad tog praga ;) I pricas bezveze ne razumijevajuci tematiku.... Nije u Kini sve tako crno kao sto ti mislis.....

mbaksa čet 23.5.2019 12:59
Visak kaže...
Dosta zapadnjaka ostane tamo živjeti. Frend koji je radio par godina (a vrlo je liberalnih nazora) je razmišljao ostati. Ti vjerojatno nisi nikad bio tamo, ali sve znaš.

Ispravak netočnog navoda - ostajalo je. Više baš i ne ostaju, jer se Kina povampirila i sve više komplicira oko viza. Stranci su tamo sve manje dobrodošli - zato su se i ovi s ADVChina pred par mjeseci maknuli iz Kine (i poveli svoje žene kineske i dijete), iako su tamo proveli desetak godina ako se ne varam.

Visak čet 23.5.2019 13:19

Ne znam što se trenutno događa, ali oni obožavaju bijelce. Imaš radno mjesto 'bijelac', gdje te kompanija zaposli da samo dolaziš na sastanke koje imaju s drugim kompanijama, da ovi vide kako imaju bijelca u timu.

Mene su svako malo zaustavljali na cesti i molili da im zagrlim curu/ženu kako bi me slikali s njom. A žene bi se sve udale za bijelca.

ante_etna čet 23.5.2019 13:29
Visak kaže...
Ne znam što se trenutno događa, ali oni obožavaju bijelce. Imaš radno mjesto 'bijelac', gdje te kompanija zaposli da samo dolaziš na sastanke koje imaju s drugim kompanijama, da ovi vide kako imaju bijelca u timu.

Mene su svako malo zaustavljali na cesti i molili da im zagrlim curu/ženu kako bi me slikali s njom. A žene bi se sve udale za bijelca.

I tebe? Doduše to je zbog prirode posla. Ja sam bio u McChing burgers, ti?

 

mbaksa čet 23.5.2019 13:42
Visak kaže...
Ne znam što se trenutno događa, ali oni obožavaju bijelce. Imaš radno mjesto 'bijelac', gdje te kompanija zaposli da samo dolaziš na sastanke koje imaju s drugim kompanijama, da ovi vide kako imaju bijelca u timu.

Mene su svako malo zaustavljali na cesti i molili da im zagrlim curu/ženu kako bi me slikali s njom. A žene bi se sve udale za bijelca.

Prije je bilo tako, no stvari su se zadnjih godina okrenule i Kina je sve više ksenofobična, zato stranci polako odlaze u druge njima egzotične zemlje.

 

Motorino čet 23.5.2019 14:03

Kao prvo rasprava je skrenula u totalno retardiranom smjeru...

Kao drugo vjerujem da su barem pola od ovih šta se klanjaju Kini pred desetak godina pričali kako kinezi izgledaju kao vanzemaljci i smijali im se kako jedu mačke i zmije, a sad kad se Kina nakupila para odjednom su doživjeli prosvjetljenje.

Smatram da je mišljenje u vezi takvih tema najbolje zadržati za sebe jer se u suprotnom vidi da se ljudi okreću kako vjetar puše i meni je to nešto pre odvratno. Kako čujem ista stvar se je događala nakon raspada bivše Juge, a kako je tada SAD bio na vrhu mnogi su se misteriozno predomislili čak do te mjere da su se krstili, i od najvećih komunista postali vrhunski vjernici. 

 

 

 

Oldy čet 23.5.2019 14:27

Motorino. Ja nisam sigurno. Ja nikada ne pljujem po onima koji rade.
Neka vam Ameri proizvode, pa ćemo vidjeti koliko ćete platiti i sada mnogi kukate kako je preskupo. A onda će vam tek biti skupo.

Motorino čet 23.5.2019 14:59
Oldy kaže...
Motorino. Ja nisam sigurno. Ja nikada ne pljujem po onima koji rade.
Neka vam Ameri proizvode, pa ćemo vidjeti koliko ćete platiti i sada mnogi kukate kako je preskupo. A onda će vam tek biti skupo.

 Ameri su proizvodili u prošlosti, Kina će možda manje proizvoditi u budučnosti.

Zato ti kažem da ovakva rasprava nema smisla jer nećeš nikome ništa dokazati, svatko će i dalje tvrditi svoje, a u budućnosti možeš samo pokazati svoju dvoličnost.

U svakom slučaju ne pokazujem prstom na tebe.

Oldy sri 5.6.2019 14:02

Nismo. Nego smo u trulom kapitalizmu. Samo sebi i svojim rođacima, ajmo krasti ko hebe raju. Nepotizam, pljačka, organizirani kriminal. Gazimo djecu na zebri nitko nam ništa ne može. Zaostala prčija.

Oldy sri 5.6.2019 14:08

I onda se mi imamo obraza još sprdati sa Kinezima? Pa ti Kinezi nešto i proizvode, a mi proizvodimo pifku mame svoje. Jadnici niti obični most ne znamo sagraditi. Most je svakako znanstvena fantastika to još nitko nije uspio sagraditi. Hajde molim te. Mi smo jedni obični luftiguzi.

ihush sri 5.6.2019 18:11
Oldy kaže...
Nismo. Nego smo u trulom kapitalizmu. ..

 -da, +eu..

Oldy kaže...
... Jadnici niti obični most ne znamo sagraditi. Most je svakako znanstvena fantastika to još nitko nije uspio sagraditi. Hajde molim te. Mi smo jedni obični luftiguzi.

 -pravila igre, natječaj + cijena. Kako naši moraju piturati tunel, ovo je brže+jeftinije (ali bilo bi bolje da to rade naše firme, za državu/standard/sve.. no tako je to.. tržište iz prvog posta..).