crazy_luđak čet 7.11.2019 20:36

Ovo je super, samo sto se voze ko ludaci. Koga god pitam imao je jedan bliski susret trece vrste s nekim od manijakalnih vozaca na biciklima, bilo u obliku auta ili sebe kao persone pjesaka. To je opcenito problem s biciklistima u Zg, ali posebno s ovima koji zure da zadovolje vremenske rokove, a bez zastitne opreme i obzira prema prometnim propisima jurcaju 100 na sat

Azmo pet 8.11.2019 10:25

Transformirali su na način da u restoranima "brze" prehrane (MC, KFC...) više ne čekaš 2 minute da te posluže već pol sata što je u konačnici dobro za mene jer sam ih zbog toga počeo izbjegavati pa više ne jedem shit.

zoki.zlikowski pet 8.11.2019 11:38

Zagreb je napokon postao velegrad s takvim uslugama isuper mi je drago vidjeti klince kako voze okolo bicikle. Napokon su i djeca dobila mogucnost da rade nesto korisno.
Sto se tice navedenih firmi, koristim sve tri, Wolt i Glovo imaju super izbor restorana, osjetno su skuplji od Pauze, ali je hrana iz Pauze uglavnom smece - pizze i cevapi.

wyks pet 8.11.2019 12:06
zoki.zlikowski kaže...

Zagreb je napokon postao velegrad s takvim uslugama isuper mi je drago vidjeti klince kako voze okolo bicikle. Napokon su i djeca dobila mogucnost da rade nesto korisno.
Sto se tice navedenih firmi, koristim sve tri, Wolt i Glovo imaju super izbor restorana, osjetno su skuplji od Pauze, ali je hrana iz Pauze uglavnom smece - pizze i cevapi.

Haha, u kojem ti balonu zivis...

Velegrad? Kad zbog obnove jedinog rotora starog 50 godina, put sa posla preko Dubrovacke traje sat vremena, mulac na bicikli mi je bas znak velegrada, kozmopolitske metropole, megalopolisa.

 

Hrana u Zagrebu je opcenito smece, neovisno o "digitalnoj platformi" jer su svi trendovski orijentirani. Prije 5-6 godina imao si 5 mjesta u kojima je hamburger bio hamburger a ne "spojio sam ti 6 cevapa u pljesku" sad ih imas na svakom cosku. Kad opadne poznati purgerski "trendi" entuzijazam (vidi KHL Medvescak) opet ces dobivati pljesku, pa ce se svi pomalo i pozatvarati. Kao sto su se pozatvarale i cevapdzinice, i "talijanske paste" koje su bile trendi 2012.

Kad mi napisu 100% junece meso - kao da je svjetska sramota staviti malo svinjetine - mislim i bit ce "sramota" dok ne dodje novi trend - svinjska mast (koja ima opaki trending na Tubeu :D)

 

A rad djece? Jest, bolje je da po kisi voze bicikl, nego da su na praksi za zanimanja za koja se skoluju... Daj me nemoj zajebavati...

Sad kao start-up iz Finske daje djeci posao, kao da je od vitalne vaznosti tko ce ti dovesti hranu djete na bicikli ili mladic na skuteru. To mozda funkcionira bolje u gradovima koji imaju infrastrukturu i kulturu voznje bicikli, no u dijelovima Zagreba je to suicid sa delayom.

Gle ok je da se zaradi novac i da nekoliko ljudi ima i tu mogucnost, no i mi smo kao djeca prali prozore, i prodavali sladoled, pa sigurno nisi pisao eto napokon je Ledo donio nesto korisno. (Koji u mom mjestu ima 4-5 kioska sa sladoledima i super im ide, rade samo srednjoskolci), niti si pisao da je Ledo napravio velegrad...

Roberto pet 8.11.2019 14:18

Hrana u Zagrebu smeće?

Jesi ti jeo negdje izvan HR? :D

 

Zbog posla puno putujem a također i ugošćavam i goste iz Europe. Nedvojbeno mogu ustvrditi da su svi oduševljeni kad ih u HR odvedem negdje na ručak ili večeru, a i iz mog isksutva vani je klopa puno lošija nego kod nas.

 

To što je hrana "trendi" ne znači da je hrana smeće, daleko od toga. A da ljudi ne žele jesti trendi, ne bi za time ni bilo potrebe. Uostalom, ima sasvim dosta i klasičnih, ribljih i drugih restorana koji nude i ne trendovsku hranu, a koja je opet bolja nego vani.

 

Ne želim time reći da je Zagreb velegrad zbog ove ponude, jer nije. Ali ovo za hranu ti nikako ne stoji.

wyks pet 8.11.2019 15:06
Roberto kaže...

Hrana u Zagrebu smeće?

Jesi ti jeo negdje izvan HR? :D

 Ovo ti je presirok pojam, a da postoje mjesta vani gdje je hrana smece - pa to je valjda normalno i stvarnost.

Roberto kaže...
Zbog posla puno putujem a također i ugošćavam i goste iz Europe. Nedvojbeno mogu ustvrditi da su svi oduševljeni kad ih u HR odvedem negdje na ručak ili večeru, a i iz mog isksutva vani je klopa puno lošija nego kod nas.

Da, zato sto ih vodis na probrana mjesta, dok ako putujes sam vece su sanse da ces uletiti u los lokal, ili da ces procitati nehajpane reviewove koji nece bas ispuniti ocekivanja.

 

Roberto kaže...
To što je hrana "trendi" ne znači da je hrana smeće, daleko od toga. A da ljudi ne žele jesti trendi, ne bi za time ni bilo potrebe. Uostalom, ima sasvim dosta i klasičnih, ribljih i drugih restorana koji nude i ne trendovsku hranu, a koja je opet bolja nego vani.

Ja nisam rekao da je trendi hrana smece, dapace mislim da je tek pojavom trenda moguce pojesti hamburger kakav treba biti - no to ne znaci da su svi takvi, jer ono sto ce se neminovno dogoditi je da ce vecina poceti koristiti sve losije sastojke i da ce im sama kvaliteta poslovanja opadati - odlika hrvatskih ugostitelja je da se ne unaprijedjuju vec smanjuju troskove ukoliko im krene losije. Zasto? Jer najcesce vlasnik nema veze sa ugostiteljstvom ili misli da ce zato jer je prije 5 godina bio hit da ce uvijek biti isto.

 

Roberto kaže...
 Uostalom, ima sasvim dosta i klasičnih, ribljih i drugih restorana koji nude i ne trendovsku hranu, a koja je opet bolja nego vani.

Ok, ali nesto sto u Zagrebu ne postoji - svakodnevno dobra ponuda za rucak. Mjeriti ponudu hrane na nekoliko kvalitetnih restorana nije valjano - jer u ta mjesta se planirano ide. Meni je nekoliko restorana vrh, ali tamo idem jednom u mjesec dana ili rjedje.

 

Zagreb nema ponudu kvalitetnog obroka za radni rucak ili poslijeradni obrok koji nije preskup. Po kvalitetom ne mislim na pecenjarske obroke i pohano meso koje vecina pristupacnijih restorana i nudi kao obrok.

 

Tu je problem i ekonomije i navika stanovnistva, jer mi jos nismo napravili tranziciju od navike kucnog rucka iz socijalizma u relanost da vecina radi do 5 sati i nema pauzu za rucak. Pa je vecina stanovnista osudjena na obliznju pekaru - sto je najgori oblik prehrane. Dubravica jest fina (u odnosu na kvartovsku pekaru), ali je najgori oblik prehrane.

Problem je sto se sad vecina ugostitelja odlucila na burger, kao da ne postoji nijedan drugi oblik hrane. A kad si gladan za vrijeme ili poslije posla, ne zelis uvijek burger, a ni ne zelis putovati pola sata do boljeg restorana u kojem znas da je hrana ok.

 

Drugi problem trendizacije je da je mediokritetski obrok ucinilo skupim luksuzom. Burger i rebarca su otpad od koljaze, dok su kod nas postali luksuzni obroci od 75+kuna. To ozbiljno zalazi u cijenu ramsteka i lungica sa finijim umakom.

 

Treci problem trendizacije je da se radna snaga ne moze usavrsiti i napredovati, kad im vlasnici mjenjaju nacin poslovanja kako se okrece trend. Zato i nemas sastojak tipa brokula ili mahuna na meniju, niti imas unikatno jelo za pristupacniji restoran, vec se sve svodi na oblike pecenjarskog mesa i burger/wrap. Nas ekonomski problem je da nam cijena rucka ne odgovara cijeni radnog sata. Steak u prosjecnom restoranu u prosjecnom americkom gradu je oko 5$ skuplji od minimalca - 15$, sto znaci da za dva sata rada opravdas i skuplji rucak.

 

Mene je jucer cheesburger u burger baru na velesajmu sa pomfritom i pivom kostao 75 kuna, sto je 3 puta skuplje od 25kn po satu.

Sto u Zagrebu mozes pojesti za 25 kuna da nisu cevapi ili pekara?

 

Cetvrti probolem trendizacije je da kupca ne navikavas na standrad cijene i usluge, sto vodi u zacarani krug - kad kupci prestanu dolaziti smanjuju troskove i kvalitetu, pa se kupci navikli na jedan standrad okrecu novom trendu koji zbog noviteta ima veci standard kvalitete.

 

Peti problem trendizacije je da u Zagrebu fali ljudi kojima je kuhanje zivotni poziv, a da nisu chefovi ili vlasnici skupih restorana. Svima su puna usta odlazenja na plac po najsvjezije sastojke, ali koliko dugo? Dvije godine pa se restoran/bistro zatvori ili se prenamjeni u drugi meni jer se eto sad burger bolje prodaje. U USA nakon trenda lanaca fast-foodova ponovno guraju lokalne restorancice sa 30ak mjesta i lokalni BBQ/Grill/autenticnu kuhinju. Znas sto svi oni imaju zajednicko - ili kuhaju svoju unikatnu hranu koju ce uvijek nuditi ili imaju natpis - otvoreni smo dok ima hrane. A hrane nekad nestane u 4 sata, nekad prije. Kad si vidio taj natpis u hrvatskom restoranu? Tj. kad si u Zagrebu vidio da restoran vodi kuhar, a da nije elitni restoran ala Gretic/Jankovic? Kad si u Zagrebu vidio familiju da radi po 14 sati u svom restoranu? Kad te u Zagrebu sluzio isti konobar godinama?

 

Zato je i Wolt/Glovo popularan jer daje malo laksi nacin dostave hrane - jer najcesce ne postoji bolje i pristupacnije mjesto za pojesti, a da je u zoni krace setnje.

 

I hrana ne mora biti bozansko savrsenstvo, ali 75 kuna za burger obrok? To je smece hrana koje ima domino efekt na trziste. Ako u Submarine hrle ljudi na takve burgere, zasto bi ijedan drugi burger u Zagrebu kostao manje? A ako buger kosta 75 kuna, koliko onda mora kostati steak? Jer za flipat burger ne trebaju godine radnog iskustva.

 

wyks pet 8.11.2019 15:08
JozoBozo121 kaže...

Hrana u Zagrebu je jedna od boljih što sam jeo u Europi, a ne lošija, a bio sam u većini zemalja EU.

 Navedi mi primjer na sto mislis pod "hrana" gdje si ju jeo i koliko kosta.

 

Drage volje cu ti reci da sam napravio pogrsku i da si u pravu.

 

Ako nisi detaljno cu ti napisati zasto nisi - od zrna soli pa do interijera lokala.

JozoBozo121 pet 8.11.2019 15:25
wyks kaže...

 Navedi mi primjer na sto mislis pod "hrana" gdje si ju jeo i koliko kosta.

 

Drage volje cu ti reci da sam napravio pogrsku i da si u pravu.

 

Ako nisi detaljno cu ti napisati zasto nisi - od zrna soli pa do interijera lokala.

 Što god hoćeš, od fast fooda, do skupljih restorana, tradicionalnih restorana, kakvu god hoćeš. U Zagrebu imaš vrhunska rebarca, BBQ, piletinu, oćeš možda nešto fancy imaš na tkalči, imaš grčku, uz sve konobe i domaće. U jednom od skupljih restorana u centru Krakowa sam jeo pizzu, takvu pizzu u Hrvatskoj radi svaka prosječna pizzeria. U budimpešti smo bili u nekom resotranu u centru, trendy mjesto, naručio sam Rib-eye, koštalo je više, a bilo je lošije od onoga što možeš dobiti u batku. Pivnička rebarca kakva imaš u Zlatnom medi nisam probao ni približno dobra nigdje, možda mi se dogodilo jednom od deset puta da nisu bila toliko sočna i mekana da se tope u ustima dok ih jedeš. Ćevape kakve imaš u Sarajevu sam jedino jeo još tu u Zagrebu, i to u Čingaču, što toplo preporučam svakome.

Submarine ima odlične burgere u zagrebu, sočni su, ukusni i uz njihov krumpir su fantastični, a nisu niti previše skupi.

 

U prosjeku je kod nas hrana daleko bolja nego igdje drugdje u europi, i to mi nije reklo malo ljudi.

 

To je uvijek problem, hrvati se uvijek prave kako su vani u europi držali Boga za jaja dok su večerali, a hrana kod nas je smeće i sranje, pljuvat po domaćem je kod nas pravi sport u kojem smo šampioni kakvima nema premca. A da ti uštedim riječi, meni ne moraš pisat o zrnima soli, mene to ne zanima, niti mi netko treba objašanjavti kako da gledam kad sam već sam vidio uživo sve to vani, a što više idem van to sve bolje ovakav stav potvrđujem.

 

wyks pet 8.11.2019 15:54
JozoBozo121 kaže...
Što god hoćeš, od fast fooda, do skupljih restorana, tradicionalnih restorana, kakvu god hoćeš.

 

 Ja sam te pitao konkretno i tocno da mi kazes sto ti je dobro:

 - Ime restorana, jelo i cijena koju si platio.

 

JozoBozo121 kaže...
U jednom od skupljih restorana u centru Krakowa sam jeo pizzu, takvu pizzu u Hrvatskoj radi svaka prosječna pizzeria. U budimpešti smo bili u nekom resotranu u centru, trendy mjesto, naručio sam Rib-eye, koštalo je više, a bilo je lošije od onoga što možeš dobiti u batku.

Ovo me ne zanima, jer ja nisam rekao da je hrana u Krakovu bolje, niti sam povlacio usporedbe. Da, postoje mjesta vani koja su super i koja su losa. Kakve veze to ima sa Zagrebom? Ili:

 

Ako je u mojoj juhi u Zagrebu žohar - kakave veze ima juha iz Krakowa u kojem je dva žohara?

 

JozoBozo121 kaže...
 naručio sam Rib-eye, koštalo je više, a bilo je lošije od onoga što možeš dobiti u batku.

Ok, odi u lokalnu mesnicu i pitaj mesara da ti kaze razliku izmedju Ribeye i ramsteka. Sto je cak i ok za nas kupce jer nekad za cijenu ramsteka dobijes Ribeye, kao sto za cijenu kotleta dobijes cijela ledja svinje...

Isto pitaj kuhara i konobara u restoranu u kojem narucujes ramstek.

 

JozoBozo121 kaže...
Pivnička rebarca kakva imaš u Zlatnom medi nisam probao ni približno dobra nigdje, možda mi se dogodilo jednom od deset puta da nisu bila toliko sočna i mekana da se tope u ustima dok ih jedeš. Ćevape kakve imaš u Sarajevu sam jedino jeo još tu u Zagrebu, i to u Čingaču, što toplo preporučam svakome.

Opet ti govorim - rebarca i cevapi nisu mjerilo kvalitete - jer su oboje otpad od koljaze koje se nama prodaju kao luksuz. Dobri cevapi su oko 50-ak kuna za porciju, koliko su u Sarajevu? Razumijs li sto je odnos cijene artikla i cijene rada? Zasto bi cevapi bili dobri u Krakovu?

 

JozoBozo121 kaže...
Submarine ima odlične burgere u zagrebu, sočni su, ukusni i uz njihov krumpir su fantastični, a nisu niti previše skupi.

Ok - kad se Subamarine otvorio? 1995? Je li burger isti od tad? Sto to znaci? Da si godinama jeo smece. E sad, pitanje - iskreno - koliko si cesto mozes priustiti da jedes u Submarinu?

Ne pokusavam biti tvoj neprijatelj, samo ti ukazujem da si do pojave trenda najcesce jeo jako losu hranu, pa imas i niske standarde. A sad te trend kosta, pa i najobicniju przenu mljevazu mesu placas skupo.

Njihov krumpir je ok, ali isto se pitaj zasto je trebalo 30 godina da netko nudi svjezi krumpir. S time da im je onaj sa kulenom u biti los, jer ono nije kulen za przenje, pa ako se kuhar zajebe dobijes piljevinu sa okusom paprike.

 

JozoBozo121 kaže...
To je uvijek problem, hrvati se uvijek prave kako su vani u europi držali Boga za jaja dok su večerali, a hrana kod nas je smeće i sranje, pljuvat po domaćem je kod nas pravi sport u kojem smo šampioni kakvima nema premca.

I opet navodis nesto sto ja nisam rekao niti usporedjivao. Sto meni znaci da je negdje hrana bolja?

Ili - ako u mojoj juhi u Zagrebu nema zohara, sto mi znaci da u Briselu postoji restoran u kojem je dva zohara u juhi?

 

I sad:

 

Naveo si burger, pizzu, rebarca i cevape - gdje je tu mahuna, celer, bob, janjeci but, osso bucco, broskva, kadulja, pasticada? (Tj. kvalitetna hrana a ne mljeveno meso)

 

JozoBozo121 pet 8.11.2019 16:07

Iskreno, tvoj post sam pročitao, ali ne planiram ti odgovorat na njega jer me tvoj stvar realno ne zanima. To što ti smatraš da su ćevapi, krvavice i slično smeće, to je tvoj stav koji me 100% ne zanima. Ja cijene proizvoda i imena restorana ne zapisujem, niti ću početi samo zato da bi imao materijala za raspravu nekim da mu dokazujem kako je hrana u Hrvatskoj sranje jer imam i pametnijeg posla. Find hrane sam jeo i za 100 eura, a bome i za 3 eura sam jeo giros u grčkoj kojeg bi i bogovi lizali. 

 

Još nisam jeo ni bob ni mahune koje mogu nadmašit samo onaj Podravkin gulaš u konzervi, a kamoli nešto bolje od toga, a više puta su mi vegani demonstrirali kako oni spremaju te salatice i slične pripravke. Valja se držat one germanske, "Mesa i pive."

wyks pet 8.11.2019 16:54
Santana kaže...

rebra su smece ?

Teleca rebra ispod peke su nekaj najbolje kaj sam jel

Nisam to rekao. Rekao sa da takva jednostavnija hrana je doesgla cijene steakova i filea, a da tu cijenu ne prati ni kvaliteta ni usluga, a bome ni standrad, jer ces u sijecnju pojesti vrhunski, a na ljeto ce to sve otici kvragu jer nema bas puno ikakvih restorana koji su konzistentno dobri bar dvije-tri godine. Mene nije bilo u Zagrebu 5 godina - vecina mjesta gdje sam jeo je sad zatvoreno ili je nesto drugo na istoj lokaciji. Primjeti kako se Tkalca promjenila - bilo je jedno 7-8 kebaba, danas nema nijednog, pa su bile slasticarne, pa sad burgeri i svjetska kuhinja.

 

Onaj lokal gdje je sad Submarine je od 2010 - 2019 - bila birtija, pa rakijarnica, pa slasticarna pa ona Krava Tava (il sta vec) pa je sad Submarine.

 

Problem je sto se sa trendizacijom vise placa jeftinije jelo (burger), a da se gube mjesta na kojima mozes pojesti dobra tradicionalnija rebra- kao sto si naveo ove ispod peke.

Jer postoji sansa da ces negdje vise platiti "BBQ" rebrica - koja su napravljena u konvektomatu i glazirana Zvijezdinim BBQ umakom nego sto ces platiti teleca rebra ispod peke, a na drugim mjestima ce te oderati na toj peki.

 

Postoje dani kad bi ubio za buncek i zelje, pa eto ako znate za mjesta gdje je buncek odlican slobodno mi javite :D!

Santana pet 8.11.2019 17:26
wyks kaže...
Santana kaže...

rebra su smece ?

Teleca rebra ispod peke su nekaj najbolje kaj sam jel

Nisam to rekao. Rekao sa da takva jednostavnija hrana je doesgla cijene steakova i filea, a da tu cijenu ne prati ni kvaliteta ni usluga, a bome ni standrad, jer ces u sijecnju pojesti vrhunski, a na ljeto ce to sve otici kvragu jer nema bas puno ikakvih restorana koji su konzistentno dobri bar dvije-tri godine. Mene nije bilo u Zagrebu 5 godina - vecina mjesta gdje sam jeo je sad zatvoreno ili je nesto drugo na istoj lokaciji. Primjeti kako se Tkalca promjenila - bilo je jedno 7-8 kebaba, danas nema nijednog, pa su bile slasticarne, pa sad burgeri i svjetska kuhinja.

 

Onaj lokal gdje je sad Submarine je od 2010 - 2019 - bila birtija, pa rakijarnica, pa slasticarna pa ona Krava Tava (il sta vec) pa je sad Submarine.

 

Problem je sto se sa trendizacijom vise placa jeftinije jelo (burger), a da se gube mjesta na kojima mozes pojesti dobra tradicionalnija rebra- kao sto si naveo ove ispod peke.

Jer postoji sansa da ces negdje vise platiti "BBQ" rebrica - koja su napravljena u konvektomatu i glazirana Zvijezdinim BBQ umakom nego sto ces platiti teleca rebra ispod peke, a na drugim mjestima ce te oderati na toj peki.

 

Postoje dani kad bi ubio za buncek i zelje, pa eto ako znate za mjesta gdje je buncek odlican slobodno mi javite :D!

 Ma dobro te burgere i slicno ne jedem.

Buncek i zelje doma jedem, a i na poslu nekad kuham pa nemam potrebe da takve stvari jedem vani.

Obicno se ide na tak neko pecenje. No bolje da pojedem pecenje bilo kakvo nego nekakav kebab il te burgere.

 

pa i u mcdonalds da ides moras potrosit barem 100kn da bi se posteno najeo(i to je upitno )

 

ATJLučko pet 8.11.2019 17:39

Uvjeren sam da je ovo najzanimljivija, po mojem skromnom subjektivnom razmišljanju tema mjeseca studenog 2019 

 

Zbog toga, budem nešto i ja napisao na temu "dostave gotove hrane", vrlo često upitne kvalitete! 

Uglavnom volim kuhati i fino papati, tako da sam sklon svugdje zabiti nos, svašta pomirišiti, pod nepce staviti! 

U Plamotićevoj sam kasnih 90-tih naletio ne jedan domaći restoran, koji je bio oaza kvalitetne hrane a nadasve povoljnih cijena, vodili su ga gazdarica Štefica i njezin muž Vojo. 

Po neki puta sam znao otići i u "Purger", isto tako u "Dva goluba" gdje sam mogao za pristojne novce dobro se najesti! 

Po neki puta sam završio i u "Starom Puntijaru", kod ako sam dobro upamtio gazde Željka Puntijara. 

 

Danas, Zagreb je prepun novootvorenih fastfood objekta, a meni je po otvaranju za oko zapela "Lokma" u Tkalči, gdje sam se najeo tako tako, bilo je fino, ali po meni nekako malo preskupo! Isto tako i burgeri, za cijenu koju moram platiti, jedino znam to je Zagreb i njegov standard! 

 

Uglavnom, ne vidim razloga da ikada naručim nešto preko aplikacije, barem ne u Zagrebu, gdje je tolika pokrivenost da je sve skorom nadohvat noge! 

EZY-E sub 9.11.2019 01:00

Baš smo frend i ja raspravljali par puta kako u zagrebu nema nikakve poštene fast food hrane a da nije pekarna, ćevapi, kebab ili hamburger.

U beču na svakom koraku imaš kineski ili japanski fast food sa stvarno dobrim i ukusnim sastojcima, i to sve nije nešto tolko skupo.

Čujem i da ima masu veganske hrane ali nismo tražili.

Kao što je kolega gore rekao, vani za ručak ne možeš ništa normalno pojesti, osuđen si na masu i masu pekarni i konzuma/sparova i nadaš se da oni imaju nešto toplo.

Santana sub 9.11.2019 16:22
EZY-E kaže...

Baš smo frend i ja raspravljali par puta kako u zagrebu nema nikakve poštene fast food hrane a da nije pekarna, ćevapi, kebab ili hamburger.

U beču na svakom koraku imaš kineski ili japanski fast food sa stvarno dobrim i ukusnim sastojcima, i to sve nije nešto tolko skupo.

Čujem i da ima masu veganske hrane ali nismo tražili.

Kao što je kolega gore rekao, vani za ručak ne možeš ništa normalno pojesti, osuđen si na masu i masu pekarni i konzuma/sparova i nadaš se da oni imaju nešto toplo.

 Kak nemozes. Odi fino u restoran pa jedi ko covjek. Nebus valjda fast food jeo za rucak.

EZY-E sub 9.11.2019 20:02
Santana kaže...
EZY-E kaže...

Baš smo frend i ja raspravljali par puta kako u zagrebu nema nikakve poštene fast food hrane a da nije pekarna, ćevapi, kebab ili hamburger.

U beču na svakom koraku imaš kineski ili japanski fast food sa stvarno dobrim i ukusnim sastojcima, i to sve nije nešto tolko skupo.

Čujem i da ima masu veganske hrane ali nismo tražili.

Kao što je kolega gore rekao, vani za ručak ne možeš ništa normalno pojesti, osuđen si na masu i masu pekarni i konzuma/sparova i nadaš se da oni imaju nešto toplo.

 Kak nemozes. Odi fino u restoran pa jedi ko covjek. Nebus valjda fast food jeo za rucak.

 Uh da, zaboravio sam da zarađujemo ko amerikanci pa da si od par sati rada možemo priuštiti obrok restoranu, kako li sam glup.

Santana sub 9.11.2019 20:38
EZY-E kaže...
Santana kaže...
EZY-E kaže...

Baš smo frend i ja raspravljali par puta kako u zagrebu nema nikakve poštene fast food hrane a da nije pekarna, ćevapi, kebab ili hamburger.

U beču na svakom koraku imaš kineski ili japanski fast food sa stvarno dobrim i ukusnim sastojcima, i to sve nije nešto tolko skupo.

Čujem i da ima masu veganske hrane ali nismo tražili.

Kao što je kolega gore rekao, vani za ručak ne možeš ništa normalno pojesti, osuđen si na masu i masu pekarni i konzuma/sparova i nadaš se da oni imaju nešto toplo.

 Kak nemozes. Odi fino u restoran pa jedi ko covjek. Nebus valjda fast food jeo za rucak.

 Uh da, zaboravio sam da zarađujemo ko amerikanci pa da si od par sati rada možemo priuštiti obrok restoranu, kako li sam glup.

 Pa onda 10 deka tirolske i frtalj kruha :P