Bitanga uto 10.9.2019 17:20
T700 kaže...
Punti kaže...
 

2. Ako i imate PBZ Visa karticu i dodali ste je na Google Pay, pa vam netko ukrade telefon, do trenutka kad prijavite krađu, lopov može ići po trgovinama i peglati vam mobitelom račune do 100 kn samo upalivši ekran (za veće iznose mora ga otključati), tako da može ispeglati svu lovu i minus, ako je hitar.

Ako ste dodali Revolut karticu, lopov vam može ispeglati maksimalno onoliko koliko imate na kartici. Iz tog razloga ja je punim sa onoliko novca koliko planiram potrošiti kad idem u kupovinu. Nadoplata je jednostavna, pa mi ne oduzima puno vremena, usput vidim koliko imam i kako trošim, sve u svemu 20ak sekundi.

 

Osim plaćanja mobitelom, zgodna stvar s Revolutom je i podizanje gotovine na bilo kom bankomatu bez naknade, tako da više nema traženja bankomata svoje banke (do 200 € mjesečno u standard varijanti).

 

 Zato imam vec više godina otvoren Devizni račun, i prebacujem po potrebi novce sa tekućeg računa.

 

Ali kad kupujem u trgovini onda koristim, maestro karticu koja ima bezkontaktno plačanje i opet sam u gubitku ako to n e primjetim. Htio sam pogasiti to da me pita uvjek za pin kada plačam bezkontaktno ali nisam nasao tu opciju unutar mzabe. Jednom sam smanjio iznos na nulu misleči da se radi o tome, ali zapravo potpuno blokirao plačanje :D kad plačam u trgovini, transakcija ne prolazi ali kada vratim to za koji tren, transakcija prolazi :D

 

Razmisljam o prelasku na revolut, i da zatvorim devizni račun, ali moram jos proučiti sve opcije, prednosti i mane.  Mozda bi kasnije plačao NFC-om  preko moba ali jos uvjek ne razumijem, jel to bolje od tekućeg tj maestro kartice jer ne plačam nikakavu naknadu i konverziju budući da je u nasoj valuti, valjda će isto vrijediti i za revolut ?

 

 

 

Koje vi probleme imate. Trebate samo više zarađivati.

najdix uto 10.9.2019 17:21

Da ponovimo, ako vam je isključen NFC na mobu, a mob je zaključan ili samo upaljen ekran, mobom ne možete izvršiti beskontaktno plaćanje. NFC se ne može uključiti bez otključavanja moba. Barem je tako na mom.
Beskontaktna kartica plaća više puta do 100 kn bez pina, zavisi kako joj dođe.

T700 uto 10.9.2019 18:30
najdix kaže...
Da ponovimo, ako vam je isključen NFC na mobu, a mob je zaključan ili samo upaljen ekran, mobom ne možete izvršiti beskontaktno plaćanje. NFC se ne može uključiti bez otključavanja moba. Barem je tako na mom.
Beskontaktna kartica plaća više puta do 100 kn bez pina, zavisi kako joj dođe.

 A kako se na zabinoj maestro kartici to iskljući ???  Tražio sam opciju i ne pronalazim ju, a ovi iz banke mi baš nisu od pomoči.

 

Druga opcija je , da ja to bezkontaktno plačanje isključim tako da bušim karticu da bi uništio čip, ima na youtubeu upute kako to uraditi ali nakon toga samo radi kad se karticu ubaci u čitač.

 

izzy007 uto 10.9.2019 19:57

Za ove koji se brinu oko krađe mobitela. Ako koristite Google Pay, onda u samoj Google Pay aplikaciji, ako vam je NFC isključen, imate opciju da uključite NFC. Znači otvorim aplikaciju, kliknem na gumb da aktivira NFC i platim. Nakon plaćanja isključim NFC. 

Znači ne ostavljam NFC uključenim. Za isklljučiti NFC je potrebno par klikova. Neki ga imaju u šortkatima u padajućem izborniku, a neki nemaju već moraju ići u settingse. Ali opet, nije problem. Par klikova i deaktiviran je.

Ako netko i ukrade telefon ionako se spojiš na svoj google račun (sa PC-a, koleginog mobitela što već) i pobrišeš sve s mobitela tako da ne vidim u čemu je problem/panika.

Koliko sam testirao na svom Android One telefonu, nije moguće isključiti data promet ako je telefon zaključan. To znači da se telefon može remote obrisati preko Google računa.

Evo i upute za one koji ne znaju kako:

 

Remotely find, lock, or erase

  Go to android.com/find and sign in to your Google Account.

  If you have more than one device, click the lost device at the top of the screen.
  If your lost device has more than one user profile, sign in with a Google Account that's on the main profile.
  Learn about user profiles.
The lost device gets a notification.
On the map, you'll get info about where the device is.
  The location is approximate and might not be accurate.
  If your device can't be found, you'll see its last known location, if available.
Pick what you want to do. If needed, first click Enable lock & erase.
  Play sound
  Rings your device at full volume for 5 minutes, even if it's set to silent or vibrate.
  Lock
  Locks your device with your PIN, pattern, or password. If you don't have a lock, you can set one. To help someone return your device to you, you can add a message or phone number to the lock screen.
  Erase
  Permanently deletes all data on your device (but might not delete SD cards). After you erase, Find My Device won't work on the device.
  Important: If you find your device after erasing, you'll likely need your Google Account password to use it again. Learn about device protection.

T700 sri 11.9.2019 00:13
najdix kaže...
Da ponovimo, ako vam je isključen NFC na mobu, a mob je zaključan ili samo upaljen ekran, mobom ne možete izvršiti beskontaktno plaćanje. NFC se ne može uključiti bez otključavanja moba. Barem je tako na mom.
Beskontaktna kartica plaća više puta do 100 kn bez pina, zavisi kako joj dođe.

 koji mob imas ? Kad plačas sa NFC, dali moras sto reći blagajnici ili mozes odma proči preko čitača ?

 

Bitanga sri 11.9.2019 01:13
T700 kaže...
najdix kaže...
Da ponovimo, ako vam je isključen NFC na mobu, a mob je zaključan ili samo upaljen ekran, mobom ne možete izvršiti beskontaktno plaćanje. NFC se ne može uključiti bez otključavanja moba. Barem je tako na mom.
Beskontaktna kartica plaća više puta do 100 kn bez pina, zavisi kako joj dođe.

 koji mob imas ? Kad plačas sa NFC, dali moras sto reći blagajnici ili mozes odma proči preko čitača ?

 

 

Mora joj reći "molim vas mogu li platiti mobitelom"

najdix sri 11.9.2019 06:40

@T700
Ništa ne moraš reći, prije prislanjanja moba na pos aparat samo uključiš ekran, za više od 100 kn otključaš mob prije plaćanja. Mobom plaćaš kao i beskontaktnom karticom.
Mob je GalaxyNote9.
Prije toga moraš srediti si Google Pay i uključiti NFC.

robijan sri 11.9.2019 07:02

Dali netko zna ili pokušavao plačati išta u Srbiji, jučer pokušam uplatiti rezervaciju preko Bookinga u Novom sadu i odbijena mi je kartica od strane

hotela dok mi na Booking recimo povrat ili nagrada koju sam imao od ranije normalno sijelo na Revolut, nakon toga probam i nadoplatiti VIP bon

isto u Srbiji i također odbije. Isto pitanje i za Bosnu me zanima, dali te dvije države nisu još u funkciji za Revolut ili .....????

 

Iskustvo u Mađarskoj, Poljskoj, Austriji mi Revolut normalno prolazio jer mi klinac išao na ekskurziju i svuda je mogao plačati i to Google Payom

koji sam mu povezao s Revolutom..

Sad sam pronašao..... Izgleda da se ne može u Srbiji i BiH.....

 

 

"What countries are supported?

We are currently only supporting legal residents in the European Economic Area (EEA), Switzerland, Australia, and Singapore. The EEA includes:

Austria, Belgium, Bulgaria, Croatia, Republic of Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Iceland, Ireland, Italy, Latvia, Liechtenstein, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, and the United Kingdom.

We are launching across the world soon, so stay tuned!

Eld sri 11.9.2019 08:01
robijan kaže...

Dali netko zna ili pokušavao plačati išta u Srbiji, jučer pokušam uplatiti rezervaciju preko Bookinga u Novom sadu i odbijena mi je kartica od strane

hotela dok mi na Booking recimo povrat ili nagrada koju sam imao od ranije normalno sijelo na Revolut, nakon toga probam i nadoplatiti VIP bon

isto u Srbiji i također odbije. Isto pitanje i za Bosnu me zanima, dali te dvije države nisu još u funkciji za Revolut ili .....????

 Ja redovno idem u Bogojevo u Srbiji i Revolut uredno prolazi u trgovini i apoteci. Dok recimo kod nas Hrvatska lutrija ne prihvaca Revolut kod online uplata a na Ebay-u preko Paypala ide. Tako da ... ne znam u cemu je tu stvar.

191x7 sri 11.9.2019 08:07

Kartica kao takva radi svugdje gdje prolazi MasterCard, a Google Pay radi svugdje gdje radi beskontaktno plaćanje karticom.

Ovo o podršci država se odnosi na to gdje se Revolut može aktivirati, ne gdje se može koristiti.

najdix sri 11.9.2019 08:13

I obavezno prilikom plaćanja Gpay-om imati uključene mobilne podatke, mob mora biti spojen na mrežu.
NFC se podrazumijeva.
I dovoljno love za trošenje.
Možda i nešto za rezervno plaćanje ako baš ne prođe.

Eld sri 11.9.2019 08:14
191x7 kaže...

Kartica kao takva radi svugdje gdje prolazi MasterCard, a Google Pay radi svugdje gdje radi beskontaktno plaćanje karticom.

Ovo o podršci država se odnosi na to gdje se Revolut može aktivirati, ne gdje se može koristiti.

 Na stranicama Hrvatske lutrije kod uplate pise Maestro, Master, Visa ali Revolut ne prolazi.

kipo sri 11.9.2019 11:40
robijan kaže...

Isto pitanje i za Bosnu me zanima, dali te dvije države nisu još u funkciji za Revolut ili .....????

U Bosni sam Revolut karticom plaćao na desetak različitih mjesta i nikakvih problema nije bilo.

Netkan sri 11.9.2019 20:05

Evo imao sam veću uplatu na Revolut i zaključalo mi je akaunt. Kroz dva tjedna sve je riješeno i nebi trebao imati iste probleme kako oni kažu.
Koristim ga u kombinaciji s Curve karticom za 1% cashback u nekim dućanima


Usput ako nekom treba link za 50kn besplatno + karticu + ja dajem 10Kn za svakog tko se registrira preko mog linka evo:
LINK za 60kn , također kod za CURVE 5 funti se dobije : N3M8GM4D

Nadalje, kombinacija ove dvije kartice omogućuje prekoračenje Revolut limita, znači umjesto 200 funti, možete dignuti sa bankomata 200 sa curve i 200 sa revolut zasebno što udvostručava vaš free ATM limit 

191x7 sri 11.9.2019 20:53
Netkan kaže...

Ima li tko problema sa refferalom?
Naime, prijatelj mi se registrirao preko mog linka (LINK za 60kn + besplatna dostava kartice ) i top-upao sa 90kn no ništa nismo dobili?

Treba li možda neko vrijeme da se procesuira ?

 Kada nešto kupi, onda pričekate nekoliko dana i sjeda vam lova.

Netkan sri 11.9.2019 22:21
191x7 kaže...
Netkan kaže...

Ima li tko problema sa refferalom?
Naime, prijatelj mi se registrirao preko mog linka (LINK za 60kn + besplatna dostava kartice ) i top-upao sa 90kn no ništa nismo dobili?

Treba li možda neko vrijeme da se procesuira ?

 Kada nešto kupi, onda pričekate nekoliko dana i sjeda vam lova.

 Hvala ti :)