robijan pon 12.8.2019 11:26
MSN kaže...

Znači prvo što napravim je instaliraš vpn, ako ga nemaš, imaš tunnel bear free vpn. 

 

Pokreneš vpn na nekom uređaju, tipa komp ili mob, za državu odaberi indija. 

 

Guglaj my ip da provjeriš dal ti je uređaj stvarno na indijskom ip-u.

 

Zatim odi na YouTube, nadi tamo Premium i trebao bi vidjeti cijenu u rupijima, nekih 100 i nešto rupija odnosno to ti je oko 12kn.

 

Ides da ga aktiviras, pitat će te za ime, prezime, adresu (stavi neku random indijsku adresu) i broj kartice (ja koristim virtualnu revolut) i to je to. Nakon toga isključi vpn i možeš normalno koristiti Youtube Premium, što uključuje Google play music, YouTube music, YouTube bez reklama i Youtube original content. Također možeš slušati videe ugasenog ekrana.

 

Ako imaš više članova obitelji, možeš za extra 5 kuna mjesečno dodati do 5 članova u tvoju Google obitelj pa svi imaju besplatno sve gore navedeno 🙂

 A dali se nakon toga mogu logirati na moj YouTube ili moram ostati na tome !

MSN pon 12.8.2019 11:37

Tvoj račun će postati premium, tako da će ti na svim uređajima gdje si logiranim s svojim Google racunom, biti aktivne YouTube Premium opcije. 

 

Primjer:

 

Tvoj glavni račun je marko.maric@gmail.com i želiš da ti je on Premium račun. 

 

Kada imaš aktiviran indijski vpn, samo se logiraj s tim racunom i pretplati se na premium kako sam napisao, i svi uređaji na kojima je taj račun će imati premium funkcije 🙂

jozef pon 12.8.2019 11:38

nije dosta pozivnica, nego smo sad offtopicom prešli i na indijski youtube premium? (što već ima svoju temu na forumu!)

To što naše banke naplaćuju SEPA transfer 70kn je čisti lopovluk, jer prema SEPA pravilima transfer novca unutar eurozone mora koštati jednako kao lokalni transfer. Izmislili su dodatne transakcije preko prijelaznih računa i konverzije (iz strane u domaću valutu, pa opet u stranu) da bi nas derali.
No, izgleda da problemi nisu samo kod nas:
Je li itko na Revolutu imao problem s primanjima uplata (€) iz drugih EU zemalja na UK IBAN? Frend koji sad radi u Njemačkoj kaže da mi konačno može vratit novce koje je posudio prije par godina (a ja to već otpisao i zaboravio), no vidio sam na nekom forumu starije postove da su ljudi imali problema kad su iz DE htjeli uplatiti na Revolut pa su se morali obratiti nekoj njihovoj regulatornoj agenciji. Ima li netko svježija iskustva? Sad je zbog potencijalno skorog brexita možda specifična situacija.


kipo pon 12.8.2019 12:13
Rebas kaže...
Pri nadoplatama paziti da nisu preko 200€ jer postoji velika vjerojatnost da vam zablokiraju račun dok ne dostavite potvrde od kud je novac došao do vas.

 

Otkud ti ova informacija? Prebacio sam puno veći iznos (OK, s PayPal-a, a ne s povezane kreditne kartice) i nikakvih problema nije bilo?

ONeill pon 12.8.2019 19:21

Neka se nađe i dodatna pozivnica za Revolut s bonusom od 50 kn, ništa se neće dogoditi da svi dobiju bonus za trošenje.

Već se osoba registrirala preko mene i dobili smo bonuse, dakle to radi. Zašto onda ne bi i ostali koji ovo čitaju, a nemaju Revolut još, isto to napravili i priskrbili si 50kn na računu bez imalo truda.

sosta uto 13.8.2019 10:47
jozef kaže...



To što naše banke naplaćuju SEPA transfer 70kn je čisti lopovluk, jer prema SEPA pravilima transfer novca unutar eurozone mora koštati jednako kao lokalni transfer. Izmislili su dodatne transakcije preko prijelaznih računa i konverzije (iz strane u domaću valutu, pa opet u stranu) da bi nas derali.
No, izgleda da problemi nisu samo kod nas:

 Bitno je da obje strane budu u SEPI, onda bi možda bila manja naknada, pitanje je li revolut račun u sepi?

Za naše banke postoji registar https://www.hub.hr/hr/registar-sudionika-sdd-osnovne-sheme-za-potro%c5%a1a%c4%8de

 

jozef uto 13.8.2019 11:19
sosta kaže...

 Bitno je da obje strane budu u SEPI, onda bi možda bila manja naknada, pitanje je li revolut račun u sepi?

Za naše banke postoji registar https://www.hub.hr/hr/registar-sudionika-sdd-osnovne-sheme-za-potro%c5%a1a%c4%8de

 

 prvi put čujem da postoje banke koje nisu u SEPA sustavu(?!). Zar to nije zakonski obvezujuće za sve banke na području EU, ili možda samo za one u "eurozoni"? U ovom drugom slučaju moguće je da ni Revolut račun nije SEPA.

sosta uto 13.8.2019 11:48

Ne znam jeli zakonski obvezujeće, kod nas postoji neka nacionalna strategija, sad do kad su zakonski rokovi, neda mi se sad čitati sve to.

Osim toga, članstvo u SEPI nije besplatno koliko znam, pa možda zato neke banke ne žele u to.

Srce Isusovo sri 21.8.2019 15:21

Pred neki dan mi se kao vratila neka sića cca 8,00kn od jedne trgovine i cca 14,00 kuna od druge trgovine, ne sječam se što je točno pisalo ali nešto u stilu reversed trasaction i ako se trgovac ne požali da će mi novci ostat. Pošto je to bilo rano ujutro dok sam kenjao na WC totalno sam zaboravio na to... I danas odem nešto provjerit u aplikaciji a kad ono u minusu 9 kuna?! Vratili su mi pare da s njima raspolažem i onda ih opet uzeli nazad i stavili me u jebeni minus.

Punti sri 21.8.2019 15:30

Meni se slična stvar dogodila neki dan, kupio spizu u Pivca, platio mobitelom, transakcija prošla, ali se na Revolutu pokazala kao poništena. Par dana kasnije se pojavila, pa sam i ja otišao u minus.

Obzirom da znam o kojoj je transakciji riječ, i da sam robu definitivno preuzeo, smatram da smo Revolut i ja ok. Nadopunio sam račun i sve je ok. Daljnja plaćanja idu bez problema.

Srce Isusovo sri 21.8.2019 15:35
Punti kaže...

Meni se slična stvar dogodila neki dan, kupio spizu u Pivca, platio mobitelom, transakcija prošla, ali se na Revolutu pokazala kao poništena. Par dana kasnije se pojavila, pa sam i ja otišao u minus.

Obzirom da znam o kojoj je transakciji riječ, i da sam robu definitivno preuzeo, smatram da smo Revolut i ja ok. Nadopunio sam račun i sve je ok. Daljnja plaćanja idu bez problema.

 Ma ok je to ali nek ne stavljaju tu lovu kao raspoloživu kad nije raspoloživa tj ne zna se oće bit raspoloživa... Taj dio je malo bezveze. 

JupiPupi čet 22.8.2019 00:10

Dobio sam Fizičku karticu te sam bez problema digao po 100kn na bankomatima 4 različite banke bez ikakve naknade, mada sam jedino na bankomatu Poštanske banke dobio ponudu da koristim njihovu konverziju u Eure i to dva puta, što sam naravno odbio. Treba pripaziti na takve ponude te ih obavezno izbjeći. Bankomati ostalih banaka su mi uredno naplatili u kunama te nisu nudili pjlačku na konverziji.

 

Ono što mi nije radilo je isplata gotovine na bankomatu koristeči NFC i Google Pay. Dobivao sam poruku da karticu nije moguče koristiti.

Isplata NFC-om je radila kada sam koristio karticu i aplikaciju Zagrebačke banke, mada to nema veze sa Revolutom.

Overdry čet 22.8.2019 00:56
Overdry kaže...

skužio sam da ima dosta pitanja o proceduri i načinu kako od Revoluta dobiti 50kn, free karticu i free dostavu.. neki ne dobiju, neki odustanu u pol procesa jer nisu unijeli broj u link a instalirali Revolut naknadno..

i zato slažem:

 

Mali vodič: kako do Revolut kartice i 50kn bonusa, besplatno skroz

 

Korak 1:

klikni na link Revolut pozivnica sa 50kn bonusa i upiši svoj broj moba

 

Korak 2:

skini aplikaciju sa storea, bilo apple, bilo google.. instaliraj i pokreni..

 

Korak 3:

Ovo je važno.. Isti broji koji je ukucan prilikom koraka 1 treba koristiti i prilikom prijavljivanja u aplikaciju. Revolut će poslati SMS, potvrdi prijavu s kodom koji je stigao na SMS

 

Korak 4:

Unos osobnih podataka, ime, adresa, slično.. 

 

Korak 5:

Identifikacija i verifikacija: slika osobne s jedne strane, druge strane, selfie.. 

 

Korak 6:

Uplati si na račun minimalno 90kn.. najbrže i najjednostavnije je platiti karticom tekućeg računa.. ista procedura kao i kad se kupuje nešto preko interneta..

 

Korak 7:

Naruči fizičku karticu.. standard karticu, plastičnu.. izaberi standard dostavu.. nikakve kerefeke, jer sve drugačije od standarda naplaćuju

Adresa za dostavu može biti bilo koja. ne mora biti ona s osobne

 

Korak 8:

Obavi kupnju s tom karticom. Odmah se vidi broj kartice, vrijedi do i ccv.. kupnja se može obaviti u webshopu nekom, može se dodati kartica na applepay, googlepay pa kupiti u dućanu nešto..

 

Korak 9:

Nakon prve kupnje stiže 50kn.. ja sam osobno čekao cca 4 dana dok bonus nije sjeo na račun, al pričaju neki da im je stiglo i prije..

 

 

i eto ga, u manje od 10 jednostavnih koraka i 7 minuta :) imaš Revolut mastercard i bonus 50Kn na računu ako koristiš link Revolut pozivnica sa 50kn bonusa

 

disclamer: ako koristiš link koji sam dao, i ja ću isto dobiti 50Kn.. što bi rekli, uzeli im 100Kn a ni orali ni kopali..  #uzmimoimpare ;)

 Laganih 50kn, vrijedi još samo par dana.. nakon toga se vraćamo na to da će ekipa žicati pozivnice za free karticu jer nitko više neće linkove davati :)

Revolut pozivnica sa 50kn bonusa

Mnghwa čet 22.8.2019 12:27

Kratko iskustvo: radi sve osim Hrvatske lutrije :D

 

HL ne dozvoljava uplatu preko kartice koje nisu izdale HR banke.

Što je smiješno, jer sam dobio MasterCard s hrvatskim BIN brojem.

 

 

Evo i referal link sa 50kn bonusa - vrijedi još 15 dana.
LINK