TomekK pon 24.6.2019 09:49

1) A koliko je naknada za placanje nekome tko nije u Revolutu?

2) Mogu li rezije placati sa Revolutom? i kolika je naknada?

3) Mogu li nekom (tko nema i ne zeli Revolut ili KEKS) na IBAN prebaciti kune i kolika je naknada?

 

 

1. Nema naknade

2. Režije ne jer nemaš gdje upisati poziv na broj (negdje sam vidio da ide preko e-pošte,ali oni uzimaju neku naknadu). Iban je iz UK

3. Ne bi trebalo biti naknade

 

JosephBullet uto 25.6.2019 13:03

Sad sam probao poslati na svoj tekuci u hpbu. Saljem 5 kuna :) Pise da u druge zemlje ide preko SEPE. I kazu da ce banka primatelj mozda uzet neke pare od toga. Javim kako je proslo. Sto se brzine transakcije tice iz Revoluta na drugi IBAN u HR putuje 7 dana :D Uplatio dans 25.06. U 13 sati a kazu da ce stici 2.7.
Imao sam i opciju turbo transfer koju imas dzaba sa premium pretplatom ili sam mogo platiti 40kn. Onda bi putovalo 3 dana (stiglo bi 28.6.)

JosephBullet uto 25.6.2019 13:03

Moderator mozes li obrisati duplu poruku?

Sad sam probao poslati na svoj tekuci u hpbu. Saljem 5 kuna :) Pise da u druge zemlje ide preko SEPE. I kazu da ce banka primatelj mozda uzet neke pare od toga. Javim kako je proslo. Sto se brzine transakcije tice iz Revoluta na drugi IBAN u HR putuje 7 dana :D Uplatio dans 25.06. U 13 sati a kazu da ce stici 2.7.
Imao sam i opciju turbo transfer koju imas dzaba sa premium pretplatom ili sam mogo platiti 40kn. Onda bi putovalo 3 dana (stiglo bi 28.6.)

vlado051 sri 26.6.2019 09:06
JosephBullet kaže...

1) A koliko je naknada za placanje nekome tko nije u Revolutu?

2) Mogu li rezije placati sa Revolutom? i kolika je naknada?

3) Mogu li nekom (tko nema i ne zeli Revolut ili KEKS) na IBAN prebaciti kune i kolika je naknada?

 1)2)3)

sve uplate sa revoluta u hr idu iz uk preko sepa transfera na što sve naše banke naplaćuju nakadu od 7.5kn kad sjedne novac na hr račun (osim agram banke i sber banke koje nemaju naknadu na doznake iz inozemstva, mozda postoji jos neka za koju neznam), a revolut nema nikakvu naknadu za običan (duže vremena da dodju novci) sepa transfer

Punti sri 26.6.2019 13:33

Trenutna situacija na HNB tečajnici je:

 

EMU  7,371767 (kupovni za devize)  7,393949 (srednji)  7,416131 (prodajni)

 

tako da nije ništa čudno.

 

Kod komercijalnih banaka još je i gore, tako da je na Revolutu tečaj odličan.

 

(Inače, ljeto je, turisti su nagrnuli i tečaj je nizak.)

kipo sri 26.6.2019 16:40
kuro kaže...

 Možeš potpuno besplatno ako otvoriš i TransferWise račun. TW ti daje osobni američki bankovni račun. Prebacivanje s PP na američki račun je besplatno. Nakon toga jedmostavno napraviš topup na Revolutu s TW karticom. Pritom trebaš odabrati opciju da TW *ne radi* konverziju. Dnevni limit za ovaj topup je 300$.

Ide i direktno s PayPal-a na Revolut - dodao sam virtualnu Revolut karticu na PayPal, povukao novce s PayPal-a na tu karticu (u subotu) i ta isplata mi se pojavila jutros na Revolutu.

NEW_MAN čet 27.6.2019 12:28
Bitanga kaže...
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 U Zabi je prodajni 7,45kn pa ti vidi gdje je lošiji.

 Je ZABA ti proda po 7,45 ali ako ti mjenjas onda dobijes 7,345. 7,38 je vise nego 7,345.

vlado051 čet 27.6.2019 13:46
JosephBullet kaže...

Sve banke imaju naknadu od 7.5Kn? Dakle ja mogu nekom slat po 2 kune i svaki put kad mu sjedne ce mu banka uzet 5.5Kn?

Nadam se da nije tako...

 Da, na svaku uplatu izvana banke uzimaju 7.5 kuna po uplati.

Znaci da nekom posaljes 5 * 2 kn je 10kn. A banka mu uzme 5*7.5kn sto je 37.5kn. tako da Ce mu onda racun bit u minusu 27.5kn (37.5-10). Neznam dal' je to slučaj samo za banke u hr ili i vani. Znam da ove virtualne banke kao revolut i transferwise nemaju nikakve naknade na uplate.

dax-lax čet 27.6.2019 14:10

Na koji način iskoristim referal za đaba šipanje standardne kartice, tj. kako se manifestira ako je referal već ispucan. Koji god od najsvježijih isprobam, ukucam pozivni, broj telefona i ćorak, ništa ne stiže. Mislim, radije bi da mi pošalju free, nego platit 41kn trenutno.

 

dax-lax čet 27.6.2019 14:18
TomekK kaže...

 Ne štima link. 404

 

 

EDIT: Možda sam samo glup. Drugi link me proslijedi na njihovu stranicu. Ukucam sve, ali ništa mi ne stiže na telefon, kao da krivi broj utipkavam. Koliko sam shvatio, trebao bi mi stići link putem sms-a? Kako god, hvala kolega na pomoći. Možda je nešto s njihovom uslugom, tako da ću probati opet kasnije.

dax-lax čet 27.6.2019 15:38
TomekK kaže...

Evo sad su linkovi sređeni...evo screenshot ekrana

 

http://prntscr.com/o7fizy

 

nakon pozivnog broja pišeš broj bez nule ,možda je u tome caka? (99 xxxxxxx)

 Došao mi je drugi link do toga. Ukucam pozivni i svoj broj. Prvo nekoliko puta bez nule, pa s nulom. Prihvati na oba načina. Iskoči screen zahvale, ali meni na mobu ne dođe poruka s linkom. Nema veze, nije da ću crć zbog tih 40kn (ćevapi i piva) šipinga. Hvala kolega na trudu.

Bitanga čet 27.6.2019 16:54
NEW_MAN kaže...
Bitanga kaže...
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 U Zabi je prodajni 7,45kn pa ti vidi gdje je lošiji.

 Je ZABA ti proda po 7,45 ali ako ti mjenjas onda dobijes 7,345. 7,38 je vise nego 7,345.

 

Ako mijenjam na revolutu kune u eure, platit ću euro 7,42kn. To je bolje nego Zabin prodajni.

Ako mijenjam na revolutu eure u kune, dobit ću 7,38 kn za euro. To je bolje nego Zabin kupovni.

Ne vidim gdje je problem. Tečaj je dobar.
Bolje je topup u kunama napraviti pa mijenjati na revolutu, nego raditi topup u stranoj valuti preko banke.

hummer0 čet 27.6.2019 16:59
dax-lax kaže...
TomekK kaže...

Evo sad su linkovi sređeni...evo screenshot ekrana

 

http://prntscr.com/o7fizy

 

nakon pozivnog broja pišeš broj bez nule ,možda je u tome caka? (99 xxxxxxx)

 Došao mi je drugi link do toga. Ukucam pozivni i svoj broj. Prvo nekoliko puta bez nule, pa s nulom. Prihvati na oba načina. Iskoči screen zahvale, ali meni na mobu ne dođe poruka s linkom. Nema veze, nije da ću crć zbog tih 40kn (ćevapi i piva) šipinga. Hvala kolega na trudu.

 Instaliraj revolut app. na mobitelu sa linka.

TomekK čet 27.6.2019 20:24
Bitanga kaže...
NEW_MAN kaže...
Bitanga kaže...
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 U Zabi je prodajni 7,45kn pa ti vidi gdje je lošiji.

 Je ZABA ti proda po 7,45 ali ako ti mjenjas onda dobijes 7,345. 7,38 je vise nego 7,345.

 

Ako mijenjam na revolutu kune u eure, platit ću euro 7,42kn. To je bolje nego Zabin prodajni.

Ako mijenjam na revolutu eure u kune, dobit ću 7,38 kn za euro. To je bolje nego Zabin kupovni.

Ne vidim gdje je problem. Tečaj je dobar.
Bolje je topup u kunama napraviti pa mijenjati na revolutu, nego raditi topup u stranoj valuti preko banke.

 Evo ja sam maloprije kupio eure po 7.40 . Ima opcija auto exchange I tamo sam stavio da kad tečaj bude 0.1350 da kupi eure. Inače tečaj kod njih nema veze sa HNB nego je to Interbank Exchange Rate.

Umbel pet 28.6.2019 01:01
10alex kaže...

Ja sam se jucer prijavio bez ikakve pozivnice i dobio sam besplatnu dostavu mastercard kartice. Mozda je sad neki promo period, cisto kao info ako netko zeli besplatnu dostavu.

 Ma to sa pozivnicom je fora da bi ljudi vukli za rukav okolo sa linkovima

dax-lax pet 28.6.2019 09:15

To mi je potpuno jasno. Stvar je da sam ja app instalirao prije par dana, a na temu naletio tek prekjučer. Nekako sam mislio da mogu free shipping iskoristiti naknadno, a ne isključivo instalirajuć app preko nečije poveznice. Free mi je nudilo jedino ako uzmem neku karticu s mjesečnim pretplatama, a to nisam voljan, bar ne za sad. 

borisko pet 28.6.2019 10:23

Ako netko treba besplatnu karticu (i besplatnu dostavu), može je dobiti ovdje https://www.revolut.com/referral/boris7pl

 

Na žalost, ja nisam bio te sreće pa mi traže 41,99kn za dostavu što je regularna cijena dostave.

 

Inače, nakon registracije također možete dijeliti link za besplatnu karticu svojim prijateljima.

 

Ja sam JAKO zadovoljan, prije svega time što nema naknade za nadopunu (sa PBZ Visa kartice) i nešto je povoljniji tečaj kod kupnje na eBayu i AliExpressu i sve je INSTANT, nadopuna, obavijest prilikom trošenja i sve ostalo.

Prije svega mi je to disposable kartica na kojoj nemam puno novaca i koja mi služi za sigurnost prilikom online kupovine (a može se i brzo "zamrznuti" preko aplikacije". Odlična fora.