učo sri 22.5.2019 22:23

Eto, ja sam poslao. Nije da je bitno ali već kada se može, zašto ne. Dobio sam pass, pa mogu dokazati da će mi bar ime biti dalje od Zemlje, pa jednom daleko u budućnosti će netko možda istraživati tko su bili ti ljudi na popisu.

učo čet 23.5.2019 07:36
Ajar kaže...

a koji će im q poštanski broj ("postal code") na prijavi? netko će s marsa slati razglednice? 

 Ajde Ajar, daj podatke, da ti ja pošaljem razglednicu s Marsa, pošto ću biti (nažalost samo moje ime) gore

Ajar čet 23.5.2019 09:51
učo kaže...

 Ajde Ajar, daj podatke, da ti ja pošaljem razglednicu s Marsa, pošto ću biti (nažalost samo moje ime) gore

 ali već jesam na marsu (ne vidi se zadrška u tipkanju? ) i ne kužim ni to s imenima a nekmoli. imamo mi tu i elektroniku za slanje poruka 

danen pet 24.5.2019 07:57

Zašto sve to NASA čini? U pitanju nije novac, jer ništa se ne plaća da ti ime bude zapisano na čipu. Dakle, u čemu je štos? Prvo je što više ljudi zainteresirati za projekt, pa će se tako lakše dobiti novac bilo od države bilo od donacija. Drugo je, čini mi se, isprobati pouzdanost pohrane podataka u marsovskim uvjetima. Kada ljudi konačno dođu na Mars moći će usporediti podatke na marsovskom čipu s onim kojeg donesu sa Zemlje. Podaci koje traže su dobar test jer sadrže i slova i brojeve. Tako se bar meni čini.