Zechina sri 26.2.2020 20:17
hudo kaže...

Mozda Huawei i nagovori tamo neke chat aplikacije ako im je veliki broj korisnika u azijskim zemljama, al bez Google aplikacija platforma je apsolutno beskorisna za valjda 95% korisnika na zapadu.

Google se moze zainatiti i blokirati razvoj za Huawei platformu (u biti to i radi), ono sto je napravio Windows Phoneu, i eto svi znamo sto se desilo toj platformi.

 

Predvidjam slabu prodaju na zapadu malobrojnim entuzijastima koji cijene hardverske mogucnosti, solidan uspijeh na istoku, ali u konacnici ce presuditi geo-politicka situacija u svijetu: ili ce nastati dva odvojena eko-sustava, ili ce se ponovno spojiti u jedan gdje dominiraju Google i Apple. Ne vidim imalo sanse da EU i USA prihvate azijsku kontrolu trgovine aplikacijama.

 

Puno ti tu kruški i jabuka brkaš.

> Mozda Huawei i nagovori tamo neke chat aplikacije

tamo neke???? WeChat je negdje uz Twitter po globalnoj zastupljenosti, s time da raste na zapadu, a Twitter globalno sve više izaziva proljev.

Viber uredno radi npr (afaik). Kod nas popularan Deezer također, a nije "Google aplikacija".

> al bez Google aplikacija platforma je apsolutno beskorisna za valjda 95% korisnika na zapadu.

E sad, jesi li ograničen ili samo trolaš, pitanje je sad.

"Apsolutno"? 95%?  Nisi li ti jedan od onih likova koji je dugo tvrdio da je WinPhone superioran, makar NIKAD nije zaživio u postocima u kojma je Huawei (kao brand, ne platforma) odavno?

Koje su ti to Google aplikacije nužne a da im ne možeš prekoweb browsera pristupiti??? Kako si uopće živio bez Google servisa (ne appsa!) do sad?

Ima ih, ali imaju i zamjene. Npr: TomTom Maps je prilično dobra "offline" zamjena za Google Maps.

Nisam probao Huawei Browser, ali Opera im valjda normalno radi :D

 Dodatno, možeš si sam skinuti skoro sve (pa čak i Google Play Services) sa npr APKMirror i drugih web stores, a tu je uvijek i F-Droid.

> Google se moze zainatiti i blokirati razvoj za Huawei platformu (u biti to i radi), ono sto je napravio Windows Phoneu, i eto svi znamo sto se desilo toj platformi.

LOL, sad je Google nešto napravio WP da je ovaj podbacio? Je li itko ikad branio MSu da koristi Android (kao Amazon npr) i prodaje svoje aplikacije preko Play Store (kao što to radi danas:D )?
Opet, to su kruške i jabuke; Nokia je mogla konkurirati Googleu (ili surađivati s njim) - kao što to uspješno radi danas. Kao što Google nije uništio iOS. Truli dio bio je MS WP i to baš nema veze s Googletom.

Huawei i Google nisu neprijatelji već dugogodišnji partneri i žele to i ostati, no ovo je nužno zlo (ne njihovom krivnjom) i nitko tu nikoga ne želi "uništiti".

edit: evo, Google moli za dopuštenje  za suradnju s Huawijem (a MS-u je to već dopušteno!)

https://www.theregister.co.uk/2020/02/26/huawei_google_embargo_exemption_plea/

> Predvidjam ... Ne vidim imalo sanse da EU i USA prihvate azijsku kontrolu trgovine aplikacijama.

E moj hudo, koji si ti lik... EU je veći trn u oku USA nego li Kina (po riječima Trumpa).

Glede "azijske trgovine aplikacijama":

Headquartered in MunichHuawei’s German Research Center (GRC) with nine subsidiaries in six European countries

Huawei Recognised as a European Regional Certified Top Employer 2020 (od prije 2 tjedna)

Huawei Launches AI Ecosystem Program in Europe, with 100M Euros Investment in 5 Years Nov 05, 2019

OVER 1.35 BILLION EUROS FOR SOFTWARE DEVELOPMENT Sep 20, 2019

love2ml86 čet 27.2.2020 10:44
Zechina kaže...

 

Puno ti tu kruški i jabuka brkaš.

> Mozda Huawei i nagovori tamo neke chat aplikacije

tamo neke???? WeChat je negdje uz Twitter po globalnoj zastupljenosti, s time da raste na zapadu, a Twitter globalno sve više izaziva proljev.

Viber uredno radi npr (afaik). Kod nas popularan Deezer također, a nije "Google aplikacija".

 

Google je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima zbog integracije s ostalim uređajima i uslugama / android auto, gmail integracija s ostalim uslugama, gmaps koje imaju više informacija o prometu kao i popratnim sadržajima od TomTom-a, kompatibilnost s ostalim smart uređajima (prije svega naravno Nest odnosno Ghome, Ring i sl.), zašto bi većina kupovala nešto što zahtjeva tranziciju i nešto što je kompliciranije ako ima alternativu na koju je navikla?

Zechina čet 27.2.2020 12:54
love2ml86 kaže...
Zechina kaže...

 

Puno ti tu kruški i jabuka brkaš.

> Mozda Huawei i nagovori tamo neke chat aplikacije

tamo neke???? WeChat je negdje uz Twitter po globalnoj zastupljenosti, s time da raste na zapadu, a Twitter globalno sve više izaziva proljev.

Viber uredno radi npr (afaik). Kod nas popularan Deezer također, a nije "Google aplikacija".

Google je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima zbog integracije s ostalim uređajima i uslugama / android auto, gmail integracija s ostalim uslugama, gmaps koje imaju više informacija o prometu kao i popratnim sadržajima od TomTom-a, kompatibilnost s ostalim smart uređajima (prije svega naravno Nest odnosno Ghome, Ring i sl.), zašto bi većina kupovala nešto što zahtjeva tranziciju i nešto što je kompliciranije ako ima alternativu na koju je navikla?

 

Pažljivije čitaj.

Većina Google servisa (gmaps, gmail...) su web servisi, dostupni preko browsera tako da tu nisi prikraćen. TomTom sam naveo za offline upotrebu.

Osim toga možeš sideloadati sve Google apps, pa i G. servise (samo ne možeš iz Google Play Storea).

"Kompliciranost" si izmislio (odakle znaš da alternative nisu manje "komplicirane"?); da, slažem se da je Google standard; što se pak "navika" tiče, ljudi ne bi koristili smartfone uopće da je samo do toga.

Alternativa se koristi ako pruža nešto više/bolje; tko kaže da će Google biti u svemu jedini izbor i to dovijeka? Samo zbog navike?

Huawei/HiSilicon Kirin je možda najnapredniji SOC uopće; ima moćan, poseban NPU (Neural Processing Unit) koji tek treba vidjeti kako ga iskoristiti ("QuickApps").

S druge strane, imaš inicijativu GDSA alijanse (Huawei, Xiaomi, OPPO, Vivo) za zajednički "store" i razmjenu appsa, koji drže 40% tržišta.
Tako da ne bih o "nezamjenjivosti"; zvuči poput Ballmera kad se smijao na iPhone, ili "nezamjenjive Nokie".

love2ml86 čet 27.2.2020 13:42
Zechina kaže...
love2ml86 kaže...
Zechina kaže...

 

Puno ti tu kruški i jabuka brkaš.

> Mozda Huawei i nagovori tamo neke chat aplikacije

tamo neke???? WeChat je negdje uz Twitter po globalnoj zastupljenosti, s time da raste na zapadu, a Twitter globalno sve više izaziva proljev.

Viber uredno radi npr (afaik). Kod nas popularan Deezer također, a nije "Google aplikacija".

Google je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima zbog integracije s ostalim uređajima i uslugama / android auto, gmail integracija s ostalim uslugama, gmaps koje imaju više informacija o prometu kao i popratnim sadržajima od TomTom-a, kompatibilnost s ostalim smart uređajima (prije svega naravno Nest odnosno Ghome, Ring i sl.), zašto bi većina kupovala nešto što zahtjeva tranziciju i nešto što je kompliciranije ako ima alternativu na koju je navikla?

 

Pažljivije čitaj.

Većina Google servisa (gmaps, gmail...) su web servisi, dostupni preko browsera tako da tu nisi prikraćen. TomTom sam naveo za offline upotrebu.

Osim toga možeš sideloadati sve Google apps, pa i G. servise (samo ne možeš iz Google Play Storea).

"Kompliciranost" si izmislio (odakle znaš da alternative nisu manje "komplicirane"?); da, slažem se da je Google standard; što se pak "navika" tiče, ljudi ne bi koristili smartfone uopće da je samo do toga.

Alternativa se koristi ako pruža nešto više/bolje; tko kaže da će Google biti u svemu jedini izbor i to dovijeka? Samo zbog navike?

Huawei/HiSilicon Kirin je možda najnapredniji SOC uopće; ima moćan, poseban NPU (Neural Processing Unit) koji tek treba vidjeti kako ga iskoristiti ("QuickApps").

S druge strane, imaš inicijativu GDSA alijanse (Huawei, Xiaomi, OPPO, Vivo) za zajednički "store" i razmjenu appsa, koji drže 40% tržišta.
Tako da ne bih o "nezamjenjivosti"; zvuči poput Ballmera kad se smijao na iPhone, ili "nezamjenjive Nokie".

Google Maps tebi ima iste mogućnosti preko browsera kao i samostalna aplikacija?? Sideloadati G servise je većini korisnika komplicirano.

Kirin je toliko dobar da ne podržava 8K snimanje..

Zechina čet 27.2.2020 14:18
love2ml86 kaže...

Google Maps tebi ima iste mogućnosti preko browsera kao i samostalna aplikacija?? Sideloadati G servise je većini korisnika komplicirano.

Kirin je toliko dobar da ne podržava 8K snimanje..

 

> Google Maps tebi ima iste mogućnosti preko browsera kao i samostalna aplikacija??

Gdje je to i tko rekao?

NE, nego možeš koristiti GMaps online i Huawei-TomTom online/offline (kao samostalnu aplikaciju) asap (a naravno i GMaps itd naknadno downloadano).

 

https://www.slant.co/versus/6934/29092/~google-maps_vs_tomtom-go

 

https://developer.huawei.com/consumer/en/hms/huawei-MapKit

 

> Sideloadati G servise je većini korisnika komplicirano.

Da, jer je grozno komplicirano kliknuti na "download" na nekom drugom servisu umjesto na Google Play.

 

> Kirin je toliko dobar da ne podržava 8K snimanje..

Jer je poznato da, prosječni korisnik navikao na Google, koristi isključivo 8K snimanje.

Slika je mutna na mobitelu ako nije bar 7680 × 4320.

 

Gle, ovako možemo do sutra.

"Moj Pokemon je jači od tvog..."

Zechina čet 27.2.2020 15:34
love2ml86 kaže...
Zechina kaže...

 

Gle, ovako možemo do sutra.

"Moj Pokemon je jači od tvog..."

 Tvoj citat: ''Huawei/HiSilicon Kirin je možda najnapredniji SOC uopće''..

 

Tvoj citat: "Google 8K je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima..." :D

 

Ili pravila i navodi vrijede samo od  posta do posta? Kontekst, ništa?

 

I sad si iz gujce, od sve tehnologije izvukao - 8K, jer prosječni korisnik na mobu inače koristi 4K video, ali u biti treba 8K.

Jbt PC-ChipAA itd copy&paste PR članaka.

 

NPU im je daleko iznad konkurencije, to nije tajna; ...ali 8K video je sad nova čokolada. I 64 selfie kamere :D

 

FYI: 8K tehnologiju imaju preko 2 godine, bez brige budi; AI/NN za manipulaciju time koriste daleko prije/iznad ostalih.

Pitaj se zašto to ugrađuju u TV, a ne u mobitele.

http://www.hisilicon.com/en/Media-Center/News/CES2018_hisilicon_8k_end_to_end
"HiSilicon empowers the video industry with its first and world’s leading 8K 30fps capture chipset, Hi3559A..."

 

Sad još reci da je to HiSilicon, a ne Huawei :)

southy čet 27.2.2020 19:06
Zechina kaže...

 

Pažljivije čitaj.

Većina Google servisa (gmaps, gmail...) su web servisi, dostupni preko browsera tako da tu nisi prikraćen. TomTom sam naveo za offline upotrebu.

Osim toga možeš sideloadati sve Google apps, pa i G. servise (samo ne možeš iz Google Play Storea).

"Kompliciranost" si izmislio (odakle znaš da alternative nisu manje "komplicirane"?); da, slažem se da je Google standard; što se pak "navika" tiče, ljudi ne bi koristili smartfone uopće da je samo do toga.

Alternativa se koristi ako pruža nešto više/bolje; tko kaže da će Google biti u svemu jedini izbor i to dovijeka? Samo zbog navike?

Huawei/HiSilicon Kirin je možda najnapredniji SOC uopće; ima moćan, poseban NPU (Neural Processing Unit) koji tek treba vidjeti kako ga iskoristiti ("QuickApps").

S druge strane, imaš inicijativu GDSA alijanse (Huawei, Xiaomi, OPPO, Vivo) za zajednički "store" i razmjenu appsa, koji drže 40% tržišta.
Tako da ne bih o "nezamjenjivosti"; zvuči poput Ballmera kad se smijao na iPhone, ili "nezamjenjive Nokie".

Jesi ti kad koristio servise poput GMapsa iz browsera? To uopće nije usporedivo sa nativnom aplikacijom!

 

Što znači da neki procesor tj. po tvojem Kirin najnapredniji? Zaseban NPU? Pa to je jedinstveni takav primjer!

southy čet 27.2.2020 21:04
Zechina kaže...
southy kaže...

Jesi ti kad koristio servise poput GMapsa iz browsera? 

 Ne, ja koristim samo Apple Maps.   Šta je bilo, kraj mjeseca a plaća će kasniti, pa smo malo nervousni?

 

Bez brige, plaća sjeda prvi radni dan u sljedećem mjesecu.

 

Google maps mi je zapravo najbitnija Googleove usluga i primarno je koristim, no iskreno, Apple maps nakon početnih problema radi jako dobro, pogotovo u Americi i kad sam tamo koristim ih umjesto Googleovih. No, nije to bit mojeg komentara nego to da takve aplikacije iz browsera nisu ni približno dobre kao nativne. To je poanta. Fali ti malo osjećaja za uhvatiti bit poruke

Zechina čet 27.2.2020 22:10

I kaj sad, sad bi ja trebao nasjesti na tvoju navlakušu da ti širiš svoje PR bajke o "Apple Bionic" NPU čipu?

 

Momak, Apple unajmljuje mrežu, cloud od drugih; Huawei to proizvodi, posjeduje i iznajmljuje. Koristi interno, razvija za svoje aplikacije.

Ne u Kini ili tvojoj Ameriki već globalno, dobrim dijelom tu u EUropi.

Neuralne mreže koje koriste za aplikacije su potpuno novi standard aplikacija.

Primjer:

WPS Office (jedan od vodećih standarada na Androidu, imaš ga dž i na App Store) na Kirinu sad radi čuda o kojima možeš sanjati drugdje.

Fotkaš npr sliku ekrana ili dokument iz daljine, na koso; ovo čudo ti u 3 sekunde to izrenderira u super čistu rezoluciju, zarotira, kadrira i izbaci nepotrebne detalje, OCRa (pretipka) tekst i sve uklopi u običan dokument (.docx, PowerPoint prezentaciju ili po želji).

 

https://developer.huawei.com/consumer/en/doc/2020407

 

Najbliže tome je nekadašnja Googleova "Goggles", sad samo za image search i OCR u Google Docs (samo online! Samo preko GDrive), ali ni do koljena nije ovome (do daljnjeg).

aJfon... 

 

nadalje, web vs native:

 

Quick apps su vrlo slično kao Google Instant Apps.

"Quick apps are a new type of installation-free app and are supported by more than 12 major Chinese mobile phone manufacturers."

(to je vjerojatno dio ovog što sam ranije naveo:)

S druge strane, imaš inicijativu GDSA alijanse (Huawei, Xiaomi, OPPO, Vivo) za zajednički "store" i razmjenu appsa, koji drže 40% tržišta.

Ali:

Huawei Quick apps su hibrid Google Instant Apps+PWA+AI. Ponašaju se kao nativne, ali u pozadini intenzivno koriste web + neuralne mreže.

Mislim da to ni sa hardverske strane (Kirin), infrastrukture (Huawei Cloud), neuralnih mreža (HiAI) a ni softvera nitko nema u ponudi.
Parcijalno, da: kad bi se udružili Qualcomm (Snapdragon), Amazon, Google, Apple... bilo bi to neusporedivo bolje/jače. No to i ti znaš da se ali nikad neće desiti.

 

Koliko je tog implementirano u Huawei Maps, pojma nemam (Map Kit za developere na prvu izgleda impresivno) 

Hoće li to tržište prepoznati, pojma nemam.

love2ml86 pet 28.2.2020 15:54
Zechina kaže...

 

Tvoj citat: "Google 8K je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima..." :D

 

Ili pravila i navodi vrijede samo od  posta do posta? Kontekst, ništa?

 

I sad si iz gujce, od sve tehnologije izvukao - 8K, jer prosječni korisnik na mobu inače koristi 4K video, ali u biti treba 8K.

Jbt PC-ChipAA itd copy&paste PR članaka.

 

NPU im je daleko iznad konkurencije, to nije tajna; ...ali 8K video je sad nova čokolada. I 64 selfie kamere :D

 

FYI: 8K tehnologiju imaju preko 2 godine, bez brige budi; AI/NN za manipulaciju time koriste daleko prije/iznad ostalih.

Pitaj se zašto to ugrađuju u TV, a ne u mobitele.

http://www.hisilicon.com/en/Media-Center/News/CES2018_hisilicon_8k_end_to_end
"HiSilicon empowers the video industry with its first and world’s leading 8K 30fps capture chipset, Hi3559A..."

 

Sad još reci da je to HiSilicon, a ne Huawei :)

Kontekst je jako bitan, a kontekst je da si ti naveo prvi da je njihov SOC najnapredniji. Što je netočno.

love2ml86 pet 28.2.2020 15:57
Zechina kaže...

 

Neuralne mreže koje koriste za aplikacije su potpuno novi standard aplikacija.

Primjer:

WPS Office (jedan od vodećih standarada na Androidu, imaš ga dž i na App Store) na Kirinu sad radi čuda o kojima možeš sanjati drugdje.

Fotkaš npr sliku ekrana ili dokument iz daljine, na koso; ovo čudo ti u 3 sekunde to izrenderira u super čistu rezoluciju, zarotira, kadrira i izbaci nepotrebne detalje, OCRa (pretipka) tekst i sve uklopi u običan dokument (.docx, PowerPoint prezentaciju ili po želji).

Tko te prisilio da spominješ docx i WPS  kompatibilnost 100%-na..

Zechina pet 28.2.2020 16:08
love2ml86 kaže...

Kontekst je jako bitan, a kontekst je da si ti naveo prvi da je njihov SOC najnapredniji. Što je netočno.

 

1) Ajd još jednom pročitaj. Počelo je s tvojim "prosječan korisnik" blabla

2) Ne stavljaj mi riječi u usta koje nisam izgovorio, odn. napisao.
"možda najnapredniji SOC uopće" != "najnapredniji"

I iza tog stojim. Tek se treba dokazati u praksi, stoga i ograda. Osim NPU, ostale performanse su više/manje iste kao kod konkurencije, ili irelevantne.

editz: ajd, kameru imaju nešto bolju, i procesiju slike (npr u "mraku"; no za to je opet odgovorna NPU)

 

love2ml86 kaže...
Zechina kaže...

 

Neuralne mreže koje koriste za aplikacije su potpuno novi standard aplikacija.

Primjer:

WPS Office (jedan od vodećih standarada na Androidu, imaš ga dž i na App Store) na Kirinu sad radi čuda o kojima možeš sanjati drugdje.

Fotkaš npr sliku ekrana ili dokument iz daljine, na koso; ovo čudo ti u 3 sekunde to izrenderira u super čistu rezoluciju, zarotira, kadrira i izbaci nepotrebne detalje, OCRa (pretipka) tekst i sve uklopi u običan dokument (.docx, PowerPoint prezentaciju ili po želji).

Tko te prisilio da spominješ docx i WPS  kompatibilnost 100%-na..

 

To je zato da i ti razumiješ što podrazumijeva preopća imenica "dokument", u praksi. ;)

Naime, gomila ljudi koristi WPS Office a da to uopće ne zna (što je to). "Tamo neki sistemski, predinstalirisan" (i ja sam ga takvog dobio na svom Xiaomiju).

 

Ovo sa kompatibilnošću neću komentirati, što god da si mislio, trolanje je.

Zechina pet 28.2.2020 16:27

...kaže trol pionir.

Prvo što si uopće napisao na ovom topicu je "Google je na zapadu nezamjenjiv"  - a JA sam fanboy uređaja/branda koji nemam niti mislim doskora kupiti???

Makar, ova sad premijera u Španjolskoj, P40 Lite za 300€ + džabe bežične sluše koje su navodno 100€ inače... da sad mislim kupovati, možda bi to ubro.

To je no-brainer (uloženo-dobiveno), imho. Ali svakome po ukusu. 

 

love2ml86 pet 28.2.2020 17:07
Zechina kaže...

...kaže trol pionir.

Prvo što si uopće napisao na ovom topicu je "Google je na zapadu nezamjenjiv"  - a JA sam fanboy uređaja/branda koji nemam niti mislim doskora kupiti???

Makar, ova sad premijera u Španjolskoj, P40 Lite za 300€ + džabe bežične sluše koje su navodno 100€ inače... da sad mislim kupovati, možda bi to ubro.

To je no-brainer (uloženo-dobiveno), imho. Ali svakome po ukusu. 

 

Zanimljivo si izostavio ostatak: Google je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima zbog integracije s ostalim uređajima i uslugama 

P40 lite najbolje uloženo dobiveno, pored Realme i Redmi uređaja, teško..

Zechina pet 28.2.2020 21:43

Bar 5 puta sam do sad spomenuo "prosječnog korisnika", i sad me prozivaš da sam to izostavio.
I sad da to (opet) navedem, ti bi opet rekao "da ali ti si spomenuo najjači SoC" i možemo ispočetka.

 

Imaš čitav slijed, dakle: Guglo nezamjenjivo prosječnim korisnicima blabla.  Pa ja kažem nije baš, više stvar navike, većina tog radi ili ima alternativu...

...pa ja kažem osim ako ne nudi nešto novo, a to je vjerojatno najjači SoC na tržištu, pa'š ti reć "hahahaha, nema 8K", pa ću ti ja navesti da su oni prvi uopće imali 8K, ali da imaju NPU kaki niko nemade itd.

 

Evo ti link, provjeri što ljudi stavljaju umjesto Google Mobile Service uvjetovanih:

[Mate 30 Series] Breaking From The Norm: Less GMS, More HMS - My Apps List

https://consumer.huawei.com/en/community/details/%5BMate-30-Series%5D-Breaking-From-The-Norm:-Less-GMS,-More-HMS---My-Apps-List/topicId_64099/

 

A imaš i regularne pa i "Google" appse na Amazon Store, Aptoide, APKPure, F-Droid itd 

 

Imam Redmi, zadovoljan sam, ali ovaj P40 je klasa više... što me inače ne bi dotikavalo, ali od moje ruine ima bolju bateriju/punjenje (7nm!), bolju i funkcionalniju kameru plus gro tih "neuralnih" funkcija ("DaVinci NPU"), koje nisu samo buzzword. Za 200€ (ako oduzmeš sluše) nije to ništa više nego li bi platio Redmi. To je promo cijena, inače ne-hvala.

 

Ovo ti je usporedba Xiaomi Mi 9T i Huawei P40 lite, skoro sve isto za istu paru, ali sad promo uz P40 dobiš 100€ sluše, ali moraš sideloadati GMS ako ih trebaš.

 

https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=9738&idPhone2=9996

 

Tu ti je sad spomenuto na BOL (Bug), a imaš u komentarima link na uvalimovamga preporucamo.com i ElReg.

 

Zechina pet 28.2.2020 23:41
love2ml86 kaže...

Tko te prisilio da spominješ docx i WPS  kompatibilnost 100%-na..

 

Sad sam baš naletio:

Osim predinstaliranog WPS Office, imaš Microsoft Office Mobile u standardnoj Huawei App Gallery.

 

Osim ova dva, nitko ti ne brani da koristiš i GoogleDocs iz browsera ;)

 

Toliko o sumnji u kompatiibilnost.

picajzla0707 sub 29.2.2020 09:33
love2ml86 kaže...

Zanimljivo si izostavio ostatak: Google je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima zbog integracije s ostalim uređajima i uslugama 

 to nikako nisu prosječni, nego napredni korisnici

među stotinu prosječnih korisnika na prste jedne ruke možeš nabrojati one kojima treba "integracija s ostalim uređajima i uslugama"

love2ml86 sub 29.2.2020 10:11
picajzla0707 kaže...
love2ml86 kaže...

Zanimljivo si izostavio ostatak: Google je na zapadu nezamjenjiv prosječnim korisnicima zbog integracije s ostalim uređajima i uslugama 

 to nikako nisu prosječni, nego napredni korisnici

među stotinu prosječnih korisnika na prste jedne ruke možeš nabrojati one kojima treba "integracija s ostalim uređajima i uslugama"

Spajanje npr Facebook s Google accountom koristi par starijih osoba koje znam jer im je lakše nego se registrirati iznova na druge servise..

love2ml86 sub 29.2.2020 14:09
Zechina kaže...

A kak se to "spaja" Facebook i Google account? Candy Crush auto-login?

Password managere ima svaki mobile OS afaik.

Ma ne to, govorim kada još nemas acc negdje (npr FB) pa se logiraš s G accountom..

Zechina sub 29.2.2020 17:24

To stoji, ali to se promijeni preko noći. Svakome je u interesu da pribavi što više korisnika, pa mu je svejedno hoće li se logirati sa Fb, Google, Apple, MS ili nekim drugim accountom. Uglavnom je riječ o auto-skriptama koje se lako implementiraju.

Inače, nisam proučavao, ali Huawei mobiteli imaju te neke "copy apps" alate, gdje ti prebaci sve iz jednog ekosustava u drugi, valjda.

Nešto čudno radi, WhatsApp ili Twitter, moraš napraviti dupli account, i to je sve još ok, ali ti ne može kopirati "povijest chata" - što nije baš fora.