Posmatrač čet 21.5.2020 21:50
alien kaže...

Da sam na mjestu Apple-a uveo bih mjesečnu naknadu za korištenje slušalica, ekrana... Ovčice bi sve to bezpogovorno plaćale.

 Ma ne. To ce biti inovacija koju ces morati dodatno platiti....

bor4c kaže...
Za očekivati je da će i ovaj potez Applea po običaju kopirati i ostali proizvođači.

 Ali nece braniti kao stado sto brani Apple... 

 

Mada s obzirom na kvalitet tih slusalica i nije neka steta iskreno....

 

Al barem svi ostali isporuke prave punjace za te mobitele za razliku od applea....To koristis svaki dan ;)

HCMAA čet 21.5.2020 22:22

Nije apple crveni križ...svima onima kojima nisu dovoljni ugrađeni zvučnici...svojom voljom odlučuju.

Ja bih i punjač izbacio....svaki novi mobitel dolazi s napunjenom baterijom,nije apple kriv što si je ispraznio do kraja pa ti treba punjač.

mzopg čet 21.5.2020 23:31
bor4c kaže...
Za očekivati je da će i ovaj potez Applea po običaju kopirati i ostali proizvođači.

Uz niti jedan Xiaomi nikada nisam dobio slušalice, bez obzira na cijenu uređaja.

 

Apple je vrhunac marketinga, pa oni prodaju monitor bez stalka koji se posebno kupuje. 

Dex.pwn čet 21.5.2020 23:56

Ovo me je iznenadilo manje već to da nas svake četiri godine jebu s druge strane. 

Mada, da nisam ovo pročitao, ne bi ni znao da je Apple davao sluške uz mob. 

Bez obzira što neće sluške imat, svakako će cijena porast 😏

Bitanga pet 22.5.2020 01:04
mzopg kaže...
Apple je vrhunac marketinga, pa oni prodaju monitor bez stalka koji se posebno kupuje. 

 

Ja kupim monitor sa stalkom pa onda skinem stalak, stavim ga na ormar i montiram monitor na stolni nosač za 2-3 monitora.

Rađe bih da mogu kupiti monitor bez stalka jeftinije, ili bolji monitor za iste novce ;-)

neampojma pet 22.5.2020 01:10
Bitanga kaže...
mzopg kaže...
Apple je vrhunac marketinga, pa oni prodaju monitor bez stalka koji se posebno kupuje. 

 

Ja kupim monitor sa stalkom pa onda skinem stalak, stavim ga na ormar i montiram monitor na stolni nosač za 2-3 monitora.

Rađe bih da mogu kupiti monitor bez stalka jeftinije, ili bolji monitor za iste novce ;-)

 gdje kupuješ takve monitore? gdje god sam vidio šupci pošalju u kutiji posebno stalak pa se mora montirat 

Bitanga pet 22.5.2020 01:20
neampojma kaže...

 gdje kupuješ takve monitore? gdje god sam vidio šupci pošalju u kutiji posebno stalak pa se mora montirat 

 

Ispričavam se na nedovoljno preciznom uvodu, moja je greška što nisi shvatio što sam htio reći.

Poanta i dalje ostaje ista.

neampojma pet 22.5.2020 01:31
Bitanga kaže...
neampojma kaže...

 gdje kupuješ takve monitore? gdje god sam vidio šupci pošalju u kutiji posebno stalak pa se mora montirat 

 

Ispričavam se na nedovoljno preciznom uvodu, moja je greška što nisi shvatio što sam htio reći.

Poanta i dalje ostaje ista.

 a sorry morao sam 

PlayMaker10 pet 22.5.2020 08:15

Radio bi to i Samsung da može, ali očekuje se druge godine, evo cijenu mobitela su kopirali, sljedeće je ovo. Samo za razliku od iPhonea Androidima prebrzo pada cijena pa ispadneš još gluplji kad daš takve cifre. Korostim Samsung prije nego me napadnu borci za prava građana.

Aldo pet 22.5.2020 11:36

Imam i ja par ideja. Zašto ne bi sljedeće izbacili punjač, ostavili samo kabel, pa onda i kabel izbacili. Nakon toga izbaciti i kutiju, staviti ga samo u neku jeftinu ala Banggood smrdljivu vreću od reciklirane plastike - Apple bijele boje i vakuumirano naravno.

wyks pet 22.5.2020 11:57
Bitanga kaže...
Ja kupim monitor sa stalkom pa onda skinem stalak, stavim ga na ormar i montiram monitor na stolni nosač za 2-3 monitora.

Rađe bih da mogu kupiti monitor bez stalka jeftinije, ili bolji monitor za iste novce ;-)

Super je kad vecina proizvodjaca ima Vesa standard, ali kod Applea je Vesa adapter 200$ :D - cijena sasvim soildnog 1080p Della :D.

 

 

KingNothing pet 22.5.2020 12:50
bor4c kaže...
Za očekivati je da će i ovaj potez Applea po običaju kopirati i ostali proizvođači.

 Bas u tome i je problem. Ostali vide da Apple muze svoje kupce sto vise moze pa kontaju da mogu i oni.  

Sve to ide preko leđa kupaca.

sirka666 pet 22.5.2020 13:09
KingNothing kaže...
bor4c kaže...
Za očekivati je da će i ovaj potez Applea po običaju kopirati i ostali proizvođači.

 Bas u tome i je problem. Ostali vide da Apple muze svoje kupce sto vise moze pa kontaju da mogu i oni.  

Sve to ide preko leđa kupaca.

 Glasaj svojim novčanikom...

Ajar pet 22.5.2020 13:36

još se nitko nije sjetio ugašen zaslon uporabiti kao solarni panel za punjenjenjenjenjenje baterijuma? možda da izbace i baterije. a koliko bi se tek ušparalo izbacivanjem elektronike iz uređaja! najviše se uštedi ako se "to" ne kupi i ne maže vrat debeloj guski. ma samo nebo je granica (šengenska). 

Posmatrač pet 22.5.2020 13:55
wyks kaže...
Bitanga kaže...
Ja kupim monitor sa stalkom pa onda skinem stalak, stavim ga na ormar i montiram monitor na stolni nosač za 2-3 monitora.

Rađe bih da mogu kupiti monitor bez stalka jeftinije, ili bolji monitor za iste novce ;-)

Super je kad vecina proizvodjaca ima Vesa standard, ali kod Applea je Vesa adapter 200$ :D - cijena sasvim soildnog 1080p Della :D.

 

 

 A taj adapter je vrhunac inzenjerstva. Adaptira jedan razmak izmedju rupa na drugi ;)

Kapa dolje Appleu. Niko to ne moze prodati osim njih....

Ali to nije sve. 4 nogice za namjestaj pardom mac pro samo 299 USD... Cijena sitnica....

 

Ajmo appleovci da cujem kako za ovo trebaju posebni alati, dugoogdisnji razvoj cnc masina i sve sto ide uz ovaj HI TECH proizvod.....

 

Ovo napravis u softu za 10 min max i generises G cod za 10 sec.....

wyks pet 22.5.2020 14:21
Posmatrač kaže...
 A taj adapter je vrhunac inzenjerstva. Adaptira jedan razmak izmedju rupa na drugi ;)

Kapa dolje Appleu. Niko to ne moze prodati osim njih....

 Taj adapter je reklamiran kao nuznost jer je mehanizam za pivotiranje bio razlog zasto stalak kosta 999$.

 

ispalo je da Dell od 200$ ima stabilniji stalak, i da se Appleov nestabilno trese.

MrBlc pet 22.5.2020 14:56

Da imam isti model dostupan u opciji sa slušalicama ili bez uzeo bih bez ukoliko bi razlika u cijeni bila veća od 30-50 kuna (ovisno o tome kakve su i u kakvom su stanju ove koje imam doma).

Ista vrijedi i za punjač - originalni punjač od zadnjeg mobitela, preko godinu dana starog, nije upotrebljen više od 10 puta. Jedino bih gledao imati jedan mali originalni punjač za rezervu i eventualno za put kad se pakiram minimalistički.

Posmatrač pet 22.5.2020 16:59
wyks kaže...
Posmatrač kaže...
 A taj adapter je vrhunac inzenjerstva. Adaptira jedan razmak izmedju rupa na drugi ;)

Kapa dolje Appleu. Niko to ne moze prodati osim njih....

 Taj adapter je reklamiran kao nuznost jer je mehanizam za pivotiranje bio razlog zasto stalak kosta 999$.

 

ispalo je da Dell od 200$ ima stabilniji stalak, i da se Appleov nestabilno trese.

 Ja imam Dell P2717H i ima pivotiranje kako hoces a nov kostao 300 EUR sa stalkom ;)

 

Posmatrač pet 22.5.2020 17:53
hmmmmmmm kaže...

Neka povećaju cijenu novog iPhone-a za malo manje od razlike cijene airpodsa i običnih earbudsa te neka ubace airpods u paket. Svi appleovci će to pokupovati.

 Da bas... Pa Apple godinama inovira iskljucivo u tome kako da proda sto manje za sto vise.....

Plus adapteri... Najbrze rastuca grana u Appleu ;)

MadDogMattis pet 22.5.2020 19:57
neampojma kaže...

kao da netko koristi slušalice na iPhoneu 

 najbolje slusalice koje dolaze uz mobitel su od iphonea, jedine koje godinama koristim da nemam nikakvih problema.

Imao na iPhone4, sada imam na iPhone 7. Svaki dan koristim.

neampojma pet 22.5.2020 21:30
MadDogMattis kaže...
neampojma kaže...

kao da netko koristi slušalice na iPhoneu 

 najbolje slusalice koje dolaze uz mobitel su od iphonea, jedine koje godinama koristim da nemam nikakvih problema.

Imao na iPhone4, sada imam na iPhone 7. Svaki dan koristim.

 eto više neće biti najbolje slušalice