Gadgeti čet 12.9.2019 16:01

iPhone sam imao ja mislim prvi i onda 3ku i to je to. Nakon toga sam nazad na Android, prosao ih sve, pa OnePlus koj osobno mi je postao tesko srxxe pogotovo kad je memorija puna mobitel kao da je iz 90ih, te sam evo prije 2 mjeseca vratio se na apple i uzeo 8 Plus jer mi je savrsen, ne volim notch tako da evo dva mjeseca prezadovoljan, bas kao sto je netko rekao optimizirani software PUNO ZNACI! Cak sam evo uzeo si i iPad Pro 11 koji je malo reci savrsen i nemogu docekat novi iPad OS, tako da moje preporuke. Naravno da necu svake godine mjenjati mobitel, nebitno kolko para imam, cekat cu koju godinu sad pa cu si onda uzet neki drugi i super!

ansha čet 12.9.2019 16:17
HCMAA kaže...

Možemo se mi sprdati....ali optimizirani software znači da se može ići na slabiji hardware...slabiji hardware jeftiniji u proizvodnji...razlika koja ti ostaje u djepu je veća

 

 

Osim sta imaju jaci hardware...

Mitch čet 12.9.2019 16:46
=XFX=PlayHard kaže...

Ipad OS mi se cini odlican, konacno je od Ipada napravio upotrebljivu masinu. Samo ne znam da li da kupim Ipad pro ili da uzmem puno jeftiniji ipad kojeg su prezentirali... mislim da ce ipak pro legnut... 

 Pro + tipkovnica + Pencil je uredaj razinu iznad. Ali zato kupis 3 obicna za tu cijenu.

 

120 Hz, manji rubovi...performanse i uredaj bez kompromisa.

 

iPad Air i 10.2 su mrvu zanimljiviji s tipkovnicom sada, inace su dugo godina bili za filmove, klince i malo surfanja na responzivnim stranicama...

Gadgeti čet 12.9.2019 16:47
=XFX=PlayHard kaže...

Ipad OS mi se cini odlican, konacno je od Ipada napravio upotrebljivu masinu. Samo ne znam da li da kupim Ipad pro ili da uzmem puno jeftiniji ipad kojeg su prezentirali... mislim da ce ipak pro legnut... 

 Ja imam Pro, Air 2 te iPad 2. Najgori je naravno iPad 2, ali iskreno neku veliku razliku nemam izmedju Air 2 i iPad Pro 11 ako cemo iskreno :) bar ne u radu nista posebno, a cijena je ogromna u razlici.

drpetric čet 12.9.2019 16:57
Adin kaže...

Tolike vijesti o Iphone-u, iOS-u, Apple-u, a nijedan nije napisao Petric. Ja sam zabrinut. Dragane javi se! :) 

 Dobro sam, hvala na pitanju...  Radim na nekim novim Bugovim projektima koji su daleko uzbudljiviji od nikad dosadnijeg launcha iPhonea 11, a o tome uskoro... 

Adin čet 12.9.2019 17:06
drpetric kaže...
Adin kaže...

Tolike vijesti o Iphone-u, iOS-u, Apple-u, a nijedan nije napisao Petric. Ja sam zabrinut. Dragane javi se! :) 

 Dobro sam, hvala na pitanju...  Radim na nekim novim Bugovim projektima koji su daleko uzbudljiviji od nikad dosadnijeg launcha iPhonea 11, a o tome uskoro... 

 Fakat sam pomislio da nisi gdje otisao! Zivio! Svako dobro!

vladtepes975 čet 12.9.2019 17:11
HCMAA kaže...

Možemo se mi sprdati....ali optimizirani software znači da se može ići na slabiji hardware...slabiji hardware jeftiniji u proizvodnji...razlika koja ti ostaje u djepu je veća

 

 

 Nekako mi Apple i usteda ne idu u istu recenicu.

Dr. Vicko čet 12.9.2019 18:43
=XFX=PlayHard kaže...

Ipad OS mi se cini odlican, konacno je od Ipada napravio upotrebljivu masinu. Samo ne znam da li da kupim Ipad pro ili da uzmem puno jeftiniji ipad kojeg su prezentirali... mislim da ce ipak pro legnut... 

 Sve zavisi sta planiras od te “upotrebljive masine”. 

Odvojeni OSnza ipad ce donijeti dosta promjena na bolje, koje da budemo iskreni su odavno trebale biti implementirane ali pitanje je da li i te nove promjene opravdavaju cijenu jednog pro modela.

 

Jedina bitna promjena je redizajnirani file manager i mogucnost koristenja vanjskih uredjaja za pohranu ali poznavajuci Apple i tu ce biti sigurno nekih ogranicenja i zezancija.

Onda imas uredjaj koji je odlican ali koji ima samo jedan usb c port i sa kojim ces uvijek biti ovisan o dodacima i dodatnim kablovima. Dok uzmes pro model, pa tastaturu za njega doci ces na cijenu od nekih 1000 eura (i vise ako ides na 12,9 inchni model) i imat ces tablet dimenzija i tezine kao npr Macbook air, Dell xps 13 i slicni ultrbookovi. 

Ako si umjetnik i crtas dosta onda je ok, definitivno se isplati sa olovkom ali sve ce ti opet biti otezano.

 

 Ako si developer ponuda aplikacija tu je losa i veoma je tesko pisati code na ipadu. Office aplikacije postoje ali su dosta losije u odnosu na windows i MacOS i moras imati pretplatu na Office 365 ako zelis da mozes uredjivati dokumente na ipadu sto ti je dodatni trosak. 

Pretpostavljam da ce sada biti dosta lakse npr skinuti neku sliku sa neta i prebaciti je na usb memoriju ali sve je to dosta lakse na windowsu ili MacOS. Ipadima fali podrska za mis i to mislim na pravu podrsku a ne ovo sto uvode sada.

 

Ukoliko bas zelis neki uredjaj u ovoj klasi Microsoft Surface pro ili Book su po meni dosta bolji izbori za ljude koji rade na svojim uredjajima i koriste za neku produktivnost ili neki ultrabook svejedno da li je na windowsu ili Macbook.

Ukoliko ti treba mocan tablet za kurcenje i da se zajebavas na njemu onda je odlican izbor i za ljude kojima treba pencil.

 

Za multimediju, igrice, zabavu, ucenje, biljeske i crtanje je mozda najbolji uredjaj ali to sve moze i obicni iPad ili Galaxy tab s modeli.

 

Evo ti fotke MS worka i pagesa kako izgledaju na ipadu pa sam procijeni koliko je uredjivanje obicnog tekstualnog dokumenta mocna stvar na ipad pro.

 

Napisano sa iPad pro 12,9 2017 modela, najbolji beskorisni komad hardwera kojega sam ikada posjedovao :)

Posmatrač čet 12.9.2019 18:49
vladtepes975 kaže...
HCMAA kaže...

Možemo se mi sprdati....ali optimizirani software znači da se može ići na slabiji hardware...slabiji hardware jeftiniji u proizvodnji...razlika koja ti ostaje u djepu je veća

 

 

 Nekako mi Apple i usteda ne idu u istu recenicu.

 To se inace zove povecanje marze.... ;)

volegradele čet 12.9.2019 19:41
Gadgeti kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ipad OS mi se cini odlican, konacno je od Ipada napravio upotrebljivu masinu. Samo ne znam da li da kupim Ipad pro ili da uzmem puno jeftiniji ipad kojeg su prezentirali... mislim da ce ipak pro legnut... 

 Ja imam Pro, Air 2 te iPad 2. Najgori je naravno iPad 2, ali iskreno neku veliku razliku nemam izmedju Air 2 i iPad Pro 11 ako cemo iskreno :) bar ne u radu nista posebno, a cijena je ogromna u razlici.

 Ja ima Air2 i iPad 6en oba cellular ne vidim nikakvu razliku,koristim ih na dvenoj bazi radi posla i doma !

O_O_O čet 12.9.2019 19:45
volegradele kaže...
Gadgeti kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ipad OS mi se cini odlican, konacno je od Ipada napravio upotrebljivu masinu. Samo ne znam da li da kupim Ipad pro ili da uzmem puno jeftiniji ipad kojeg su prezentirali... mislim da ce ipak pro legnut... 

 Ja imam Pro, Air 2 te iPad 2. Najgori je naravno iPad 2, ali iskreno neku veliku razliku nemam izmedju Air 2 i iPad Pro 11 ako cemo iskreno :) bar ne u radu nista posebno, a cijena je ogromna u razlici.

 Ja ima Air2 i iPad 6en oba cellular ne vidim nikakvu razliku,koristim ih na dvenoj bazi radi posla i doma !

 Ja korisitim olovku i papir, te iPad Pro 12.9 i ne vidim nikakvu razliku.

Adin čet 12.9.2019 20:57
Mitch kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ipad OS mi se cini odlican, konacno je od Ipada napravio upotrebljivu masinu. Samo ne znam da li da kupim Ipad pro ili da uzmem puno jeftiniji ipad kojeg su prezentirali... mislim da ce ipak pro legnut... 

 Pro + tipkovnica + Pencil je uredaj razinu iznad. Ali zato kupis 3 obicna za tu cijenu.

 

120 Hz, manji rubovi...performanse i uredaj bez kompromisa.

 

iPad Air i 10.2 su mrvu zanimljiviji s tipkovnicom sada, inace su dugo godina bili za filmove, klince i malo surfanja na responzivnim stranicama...

 Kako je neko rekao gore, zavisi za sto ces da ga koristis... ja sam imao iPad Pro 10.5 i poklonio sam ga, vratio sam se licno na iPad Air 2... razlog je bio cisto jer nisam htio dati vece pare na iPad ponovo - Air 2 sam platio 180 dolara. iPad sam koristio za citanje vijesti, magazina... nista specialno tako da mi je Air 2 bio ok. Ako slicno planiras, nema potrebe za Pro. Pozz

southy čet 12.9.2019 21:21
Dr. Vicko kaže...

 Sve zavisi sta planiras od te “upotrebljive masine”. 

Odvojeni OS za ipad ce donijeti dosta promjena na bolje, koje da budemo iskreni su odavno trebale biti implementirane ali pitanje je da li i te nove promjene opravdavaju cijenu jednog pro modela.

 

Jedina bitna promjena je redizajnirani file manager i mogucnost koristenja vanjskih uredjaja za pohranu ali poznavajuci Apple i tu ce biti sigurno nekih ogranicenja i zezancija.

Onda imas uredjaj koji je odlican ali koji ima samo jedan usb c port i sa kojim ces uvijek biti ovisan o dodacima i dodatnim kablovima. Dok uzmes pro model, pa tastaturu za njega doci ces na cijenu od nekih 1000 eura (i vise ako ides na 12,9 inchni model) i imat ces tablet dimenzija i tezine kao npr Macbook air, Dell xps 13 i slicni ultrbookovi. 

Ako si umjetnik i crtas dosta onda je ok, definitivno se isplati sa olovkom ali sve ce ti opet biti otezano.

 

 Ako si developer ponuda aplikacija tu je losa i veoma je tesko pisati code na ipadu. Office aplikacije postoje ali su dosta losije u odnosu na windows i MacOS i moras imati pretplatu na Office 365 ako zelis da mozes uredjivati dokumente na ipadu sto ti je dodatni trosak. 

Pretpostavljam da ce sada biti dosta lakse npr skinuti neku sliku sa neta i prebaciti je na usb memoriju ali sve je to dosta lakse na windowsu ili MacOS. Ipadima fali podrska za mis i to mislim na pravu podrsku a ne ovo sto uvode sada.

 

Ukoliko bas zelis neki uredjaj u ovoj klasi Microsoft Surface pro ili Book su po meni dosta bolji izbori za ljude koji rade na svojim uredjajima i koriste za neku produktivnost ili neki ultrabook svejedno da li je na windowsu ili Macbook.

Ukoliko ti treba mocan tablet za kurcenje i da se zajebavas na njemu onda je odlican izbor i za ljude kojima treba pencil.

 

Za multimediju, igrice, zabavu, ucenje, biljeske i crtanje je mozda najbolji uredjaj ali to sve moze i obicni iPad ili Galaxy tab s modeli.

 

Evo ti fotke MS worka i pagesa kako izgledaju na ipadu pa sam procijeni koliko je uredjivanje obicnog tekstualnog dokumenta mocna stvar na ipad pro.

 

Napisano sa iPad pro 12,9 2017 modela, najbolji beskorisni komad hardwera kojega sam ikada posjedovao :)

Dobrim dijelom se slažem sa tvojim kometarima, no još par crtica od mene:

- iPad Pro uzmi samo ako si grafičar ili ako imaš viška novaca pa da se ku..., ovaj praviš važan, iako time možeš samo impresionirati skupinu ljudi s kojom vjerojatno ne želiš previše kontakta. Da ne bude zabune, iPad Pro je opaka mašina, no moraš baš biti ta niša da možeš iskoristiti tu snagu i mogućnosti. Ako želiš uzeti iPad Pro i njime zamijeniti laptop i table budi spreman na puno kompromisa odnosno jednom rječju: nemoj!

- iPad Air 3 je po meni najbolji izbor (bar je bio do sada, ovaj novi nisam isprobao) jer je cjenovno ok (450$), izrazito je moćan hardverski i na njemu možeš sve što i na Pro modelu (makar to možeš i na "običnom" iPadu). Ja sam prošle godine uzeo iPad 6.-u generaciji u zamijenio sam ga ove godine za Air 3 ponajviše radi toga jer je imao 32GB, dok Air 3 ima 64 GB (govorimo o entry modelu). Uz to ovih skoro inč na ekranu se primijeti najviše kod otvaranja PDF-a, a zgodno je i da je malo tanji i sve u svemu sam izrazito zadovoljan kupovinom

-iPad ("obični") sada sa povećanim ekranom bi mogao biti pravi hit jer već verzija 9,7" mi je bila stvaro super i nemam puno prigovora. Kao i Air baterija traje stvarno ok i za taj novac (330$) nećeš naći bolji tablet.

 

Ono na što se sve svodi je za što ga želiš koristiti i koliko si spreman platiti. Već sa običnim možeš ugavnom sve što poželiš i sve za što bi tablet trebao služiti, no ja da opet kupujem uzeo bih Air. Dodatna stvar je i to da ovisno o "razini" tableta se kreće i cijena opreme (coveri, tipkovnice, pencil) pa ako ti je budžet bitan nemoj podleći besprijekornom šarmu Pro-a.

 

Ako ti je ideja od tableta imati all-in-one uređaj mislim da to ne možeš dobiti ni sa iPad-om, a još manje sa Surface Pro ili nekim drugim tabletom. Po meni bi tablet trebao biti tablet, uvijek tu ako trebaš nešto pročitati, odgovoriti na mail, pogledati video, načrčkati nešto, ... itd. Za IT korisnika on ne može zamijeniti laptop i uvijek će biti sekundarndi uređaj i moje iskustvo je da je Surface Pro nedovoljno dobar da bude primarni uređaj, a neprikladan za sekundardni. Zašto? Mislim da je jasno svima da IT korisnik treba mnogo više "snage" u primarnom uređaju nekog Surface Pro može pružiti (Surface Book je druga priča, ali i druga kategorija po svemu i usporediv je sa Mac Book Pro, a ne iPadom). S druge strane, kao sekundarni uređaj najvažnije mi je da bude uvijek spreman za korištenje, a Surface (kao i ostali Windows tableti) troši bateriju koristio ga ti ili ne i kad sam svaki put nakon 3-4 dana kod kuće nešto želio na njemu odraditi prvo bih ga trebao zaštekati u struju što mi je značajno ograničavalo portabilnost što mu je glavna svrha.

 

Ukoliko si developer i želiš nešto ultra portabilno za razvoj u pokretu predlažem lagani ultrabook. Ja sam nakon dugo traženja uzeo MacBook 12 (preporučujem 2016 ili 2017) i to je bio komad hardvera koji mi se savršeno uklopio u moje potrebe. Dugo vremena sam tražio konvergenciju kroz razne uređaje i sustave (HP-ov smartphone sa Windowsima, Ubuntu Phone, ...) i shvatio da je najbolje sve samo povezati kroz cloud jer nikad jedan uređaj neće zamijeniti potrebu više njih. Trenutno koristim MBP 15 za redovni rad, MB 12 za mailove i povremeno kodiranje i testiranje, iPad Air za čitanje, mail, zabavu i sve povezano kroz cloud (i Office 365). iPad Pro ne može nadomjestiti MB 12 + tablet unatoč tome što je iPad OS veliki korak naprijed, no to je još uvijek (samo) tablet.

 

Bitanga pet 13.9.2019 16:36
Gadgeti kaže...

iPhone sam imao ja mislim prvi i onda 3ku i to je to. Nakon toga sam nazad na Android, prosao ih sve, pa OnePlus koj osobno mi je postao tesko srxxe pogotovo kad je memorija puna mobitel kao da je iz 90ih, te sam evo prije 2 mjeseca vratio se na apple i uzeo 8 Plus jer mi je savrsen, ne volim notch tako da evo dva mjeseca prezadovoljan, bas kao sto je netko rekao optimizirani software PUNO ZNACI! Cak sam evo uzeo si i iPad Pro 11 koji je malo reci savrsen i nemogu docekat novi iPad OS, tako da moje preporuke. Naravno da necu svake godine mjenjati mobitel, nebitno kolko para imam, cekat cu koju godinu sad pa cu si onda uzet neki drugi i super!

 

Stavi betu 3, neki dan izašla. Ja furam na iPad Pro 11 već tjedan dana betu 2 i super radi.

Mitch pet 13.9.2019 17:40
Gadgeti kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Ipad OS mi se cini odlican, konacno je od Ipada napravio upotrebljivu masinu. Samo ne znam da li da kupim Ipad pro ili da uzmem puno jeftiniji ipad kojeg su prezentirali... mislim da ce ipak pro legnut... 

 Ja imam Pro, Air 2 te iPad 2. Najgori je naravno iPad 2, ali iskreno neku veliku razliku nemam izmedju Air 2 i iPad Pro 11 ako cemo iskreno :) bar ne u radu nista posebno, a cijena je ogromna u razlici.

 Pro 11 2018 ili Pro 10.5?

 

Jer Pro 11 2018 je zbilja neusporediv.

playjob pet 20.9.2019 14:23

Sve super, ali mi se nikako ne sviđa kad idem u App Store ažurirat neke aplikacije pa umjesto da dolje desno pritisnem karticu ažuriranje, ne, ja moram ić na svoj profil u App Storeu i tamo onda ažuriram. Mislim nisam ljenčina, al ono mi je bilo čas posla.

ibosilj pet 20.9.2019 18:19

Stize 24. i po meni dosta bolje od 13.0 zadnje verzije. Trenutno sam na 13.1 db4 i Whatsapp se vise ne crasha kad pokusam poslati vise slika od jedanput, u ostalim app koje koristim nisam primjetil neke bugove, s tim da bi ako vec nisu trebala brzo stici azuriranja za sve aplikacije s ispravcima za 13.

ATJLučko pet 20.9.2019 21:47
Mitch kaže...

Los update za sad. Dosta glitcheva u Gappsima, crasheva u random aplikacijama (ukljucujuci Whatsapp).

 

Ceka se 13.1.

Neznam za tebe Mika, ali meni sve aplikacije rade uredno. 

Jedino nisam sve novitete pokopčao, ali oblak za pojačavanje/smanjivanje glasnoće je baš dobar, meni barem! 

Mitch kaže...
Meni na XS Max vec treci put danas se smrzla rotacija u landscape na lockscreenu...i onda FaceID radi zeznuto.

Koliko je tebi velik bio uodate, obzirom si u USA dok je meni u Hrvatskoj bio oko 2.5GB ?!