Anđeo bez falinge čet 12.9.2019 07:28
Jura iz druge galaksije kaže...

 Ne, ne treba ti posebna antena. Ali trebaš majstora koji će ti ispravno spojiti postojeću antenu. Ovo što ti se javlja kada auto prođe ulicom događa se jer "masa" nije dobro spojena.

 automobil nije kvalitetno uzemljen.

nekada su na autima bile trake koje su dodirivale asvalt..

tako su autići bili pravilno uzemljeni.. 

fer-de-lance čet 12.9.2019 10:32

Koja se tu rasprava razvila oko terminologije, strašno...

Svemir je digitalan, ali analogno i digitalno su samo koncepti kojima ljudi definiraju aproksimaciju određenih vrijednosti.

Ako pri sempliranju signala (tj. kvantizaciji) nailaziš samo na dvije vrijednosti, onda je signal digitalan, i točka.

Naravno, fizikalno je to nemoguće, i digitalne vrijednosti se dobivaju zaokruživanjem na low i high vrijednost, često pogrešno (nikad nije dijagram oka savršen).

Uglavnom, samo je zapis digitalan (tj. opet analogan, ali sama krajnja vrijednost koju želimo isčitati je digitalna), i u svakom trenutku je bilo kakva vrijednost bilo čega "analogna", ali zbog toga što su nam računala (zbog tranzistorske osnove) prilagođena radu u binarnom sustavu, cijeli smo sustav prilagodili tome da se iz analognih vrijednosti čim lakše razaznaje "digitalna" informacija, i tu je kraj rasprave.

A ovo kaj kolege pričaju, istina je, svaki bi signal mogli prikazati kao digitalan kad bi mogli semplirati pojedinačne čestice (a to se radi samo u nekim granama tehnike), tj. sigurno bi mogli sve prikazati digitalnim kad bi imali beskonačni sample rate na beskonačno razina, a to je nemoguće, tak da slobodno možemo raditi grešku i smatrati svaku vrijednost analognom, jer je nemoguće aproksimirati nekaj kaj ne možeš izmjeriti bez da znaš samu jednadžbu funkcoje po kojoj se ta vrijednost mijenja, što nikad ne znaš točno.

 

 

Jura iz druge galaksije čet 12.9.2019 13:51
Anđeo bez falinge kaže...
Jura iz druge galaksije kaže...

 Ne, ne treba ti posebna antena. Ali trebaš majstora koji će ti ispravno spojiti postojeću antenu. Ovo što ti se javlja kada auto prođe ulicom događa se jer "masa" nije dobro spojena.

 automobil nije kvalitetno uzemljen.

nekada su na autima bile trake koje su dodirivale asvalt..

tako su autići bili pravilno uzemljeni.. 

 

sosta kaže...

Odnosno ima svjećicu koja radi RF smetnje, vidim da je to većinom slučaj na ovim malim skuterima

 Sve je to odavno riješeno na pravim autima sa tzv. blokadama koje su na kablovima svjećica. Kojekakve Zastave, Warburzi, Lade i sl. smeće radilo je ogromne probleme kod radio prijema na tadašnjim autoradio prijemnicima. Uh, kad se samo sjetim tih zavrzlama. Dodatni kondenzatori i druga skalamerija da možeš koliko-toliko čuti prijenos tekme dok se voziš. Bilo, ne ponovilo se nikada.

Anđeo bez falinge čet 12.9.2019 15:19
fer-de-lance kaže...

Koja se tu rasprava razvila oko terminologije, strašno...

Svemir je digitalan, ali analogno i digitalno su samo koncepti kojima ljudi definiraju aproksimaciju određenih vrijednosti.

Ako pri sempliranju signala (tj. kvantizaciji) nailaziš samo na dvije vrijednosti, onda je signal digitalan, i točka.

Naravno, fizikalno je to nemoguće, i digitalne vrijednosti se dobivaju zaokruživanjem na low i high vrijednost, često pogrešno (nikad nije dijagram oka savršen).

Uglavnom, samo je zapis digitalan (tj. opet analogan, ali sama krajnja vrijednost koju želimo isčitati je digitalna), i u svakom trenutku je bilo kakva vrijednost bilo čega "analogna", ali zbog toga što su nam računala (zbog tranzistorske osnove) prilagođena radu u binarnom sustavu, cijeli smo sustav prilagodili tome da se iz analognih vrijednosti čim lakše razaznaje "digitalna" informacija, i tu je kraj rasprave.

A ovo kaj kolege pričaju, istina je, svaki bi signal mogli prikazati kao digitalan kad bi mogli semplirati pojedinačne čestice (a to se radi samo u nekim granama tehnike), tj. sigurno bi mogli sve prikazati digitalnim kad bi imali beskonačni sample rate na beskonačno razina, a to je nemoguće, tak da slobodno možemo raditi grešku i smatrati svaku vrijednost analognom, jer je nemoguće aproksimirati nekaj kaj ne možeš izmjeriti bez da znaš samu jednadžbu funkcoje po kojoj se ta vrijednost mijenja, što nikad ne znaš točno.

 

 

 aaaaaaa... koji sam ti ja kurac kliknuo hvala 

Keso čet 12.9.2019 21:02

Prijatelju, nema veze s pravljenjem "pametnijim", nego s iskrenom fascinacijom svijetom kakav jest: krenemo od pretpostavke da je svijet analogni, izmislimo digitalno tumačenje, i ispadne da svijet stvarno jest digitalni. Stvarnost je čudnija od najluđe mašte. Još nisu otkrivene neke osnovne stvari u fizici, a u školama se nerijetko pogrešno (zastarjelo) tumače elektroni, materija i shvaćanje uopće.

Shockwave čet 12.9.2019 21:10

Što se mene tiče (a vjerujem i 99% ljudi u Hr) može se ukinuti nacionalna televizija, a pogotovo HRT pretplata, i za tih 80 kn mjesečno si uzet full paket od nekog telekom operatera i uživati u stranim programima, pregršt dokumentaraca, sporta, glazbe, erotike itd, a manje saborskih sjednica i lopova.

JozoBozo121 čet 12.9.2019 21:46
Keso kaže...

Prijatelju, nema veze s pravljenjem "pametnijim", nego s iskrenom fascinacijom svijetom kakav jest: krenemo od pretpostavke da je svijet analogni, izmislimo digitalno tumačenje, i ispadne da svijet stvarno jest digitalni. Stvarnost je čudnija od najluđe mašte. Još nisu otkrivene neke osnovne stvari u fizici, a u školama se nerijetko pogrešno (zastarjelo) tumače elektroni, materija i shvaćanje uopće.

 Digitalno i analogno su pojmovi i koncepti kojima mi pokušavamo opisati nešto izvan našeg prirodnog razumijevanja i što je nama vrlo neintuitivno. To je više pitanje filozofije nego znanosti. Pakete energije nikako ne bih definirao da je to dokaz nekakve "digitalnosti" svemira, ali opet se ne može reći i da je svemir analogan. Zapravo nije baš ni jedno ni drugo, ali to nisu rasprave za ovu temu.

SamoPitam3 sub 14.9.2019 01:36
Shockwave kaže...

Što se mene tiče (a vjerujem i 99% ljudi u Hr) može se ukinuti nacionalna televizija, a pogotovo HRT pretplata, i za tih 80 kn mjesečno si uzet full paket od nekog telekom operatera i uživati u stranim programima, pregršt dokumentaraca, sporta, glazbe, erotike itd, a manje saborskih sjednica i lopova.

 Nemoj tako. Vidis da se mary sue uhljebila tamo i udara TD na takve komentare po PS-u (oliti naredjenju partije)

Mada se generalno slazem. Neka lijepo zakodiraju i neka im placaju oni koji misle da im program vrijedi tih novaca. Za nas ostale moze i 20ak kuna pretplata i samo jedan program (vijesti, dokumentarci, crtici za djecu i oni rijetki sportski prijenosi gdje nasi igraju). Objektivno, ono sto im valja lagano strpaju na samo jedan kanal. Sigurno ne zelim gledati milijunasa ili slicno na nacionalnoj televiziji. To je program koji bi trebao ici na komercijalnoj. Nidje veze da se nagrade dijele iz obvezne pretplate kao recimo u potjeri, gdje gotovo da i nema reklama, a ne od sponzora.

Jura iz druge galaksije sub 14.9.2019 05:57
nitro_vip kaže...

BTW što je s nama na iptv-u? tipa t-com

 Ako namjeravaš ostati na MNaxTVu ili sl. platformi sada je pravo vrijeme na kupiš solidan, veliki televizor. Trgovci će se rješavati novom standardu nekompatibilnih televizora pa cijene idu dolje. Isti je slučaj da se za 200tinjak kn kupi neki risiver, a za relativno male novce ovakav odličan TV. Samo treba malo razmisliti i ne zalijetati se.

Anđeo bez falinge sub 14.9.2019 11:51
Shockwave kaže...

Što se mene tiče (a vjerujem i 99% ljudi u Hr) može se ukinuti nacionalna televizija, a pogotovo HRT pretplata, i za tih 80 kn mjesečno si uzet full paket od nekog telekom operatera i uživati u stranim programima, pregršt dokumentaraca, sporta, glazbe, erotike itd, a manje saborskih sjednica i lopova.

 pitanje je što je to "pretplata" na gledanje, korištenje nacionalne televizije ?

možda bi se taj pojam trebao ukinuti, ukinuti taj glupi izdatak i financirati se kao i sve javne ,državne firmice iz proračuna...

dakle, bilo bi nam isto ali ljudi ne bi primjetili...

 

postoji li pretplata na djelovanje zaposlenika policije, vojske, bezbrojnih potrebnih i nepotrebnih javnih i državnih službi ?

 

osim toga, u drž i javnim službama...ljudi imaju svoje koeficijente po stručnoj spremi koja se utvrđuje kolektivnim ugovorima....

nije mi normalno kada je prije desetak godina bilo objavljeno (procurio je podatak a tada je i Latin bio na pojilu ) da pojedini "veliki voditelji" imaju plaće do 10t € mjesečno...

e, to ne valja.

 

azo/dakle, trijeba ukinuti to govance zvano "pretplata" koje samo ljude zbunjuje... lijepo čovjeku uzmeš taj dio para putem trošarina, poreza i fertig, čemu glupiranje nekakvim arhaičnim sustavima harača.

isto bih napravio s tzv "dopunskim osiguranjem" ...

svima brate uzmi preko doprinosa za zdravstveno i neće nitko primjetiti, svi će biti sretni jer više ne plaćaju "namet".

 

razumijete ?

Shockwave sub 14.9.2019 12:16

Najbolje bi bilo ukinuti HRT kao i večinu javnih firmi koje su višak i teret proračunu, a funkcija im je financiranje uhljeba, stranačkih ljudi. HRT je dotakao dno unatoč snažnoj financijskoj injekciji od 80 kn mjesečno koje mora plačati svaki građanin RH koji posjeduje bilo kakvu opremu s kojom može gledati, slušati HRT, i nikakvim ulaganjima u program, to najbolje opisuje koliko je ta televizija teret i trošak. Neka se snalaze kao i sve druge tv kuće, a mislim da svi znamo koliko bi dugo opstali da ih se stavi u takve uvjete.

JozoBozo121 sub 14.9.2019 12:27
Shockwave kaže...

Najbolje bi bilo ukinuti HRT kao i večinu javnih firmi koje su višak i teret proračunu, a funkcija im je financiranje uhljeba, stranačkih ljudi. 

 Dok druge zemlje zapadne europe govore da je privatizacija velikih firmi i njihova prodaja bila ogromna greška, mi bi sad očito tu grešku trebali ponoviti.

Shockwave sub 14.9.2019 12:43
JozoBozo121 kaže...
Shockwave kaže...

Najbolje bi bilo ukinuti HRT kao i večinu javnih firmi koje su višak i teret proračunu, a funkcija im je financiranje uhljeba, stranačkih ljudi. 

 Dok druge zemlje zapadne europe govore da je privatizacija velikih firmi i njihova prodaja bila ogromna greška, mi bi sad očito tu grešku trebali ponoviti.

To možda vrijedi za INU i HT, no za HRT ne.

dudo3 sub 14.9.2019 22:51
Shockwave kaže...

Najbolje bi bilo ukinuti HRT kao i večinu javnih firmi koje su višak i teret proračunu, a funkcija im je financiranje uhljeba, stranačkih ljudi. HRT je dotakao dno unatoč snažnoj financijskoj injekciji od 80 kn mjesečno koje mora plačati svaki građanin RH koji posjeduje bilo kakvu opremu s kojom može gledati, slušati HRT, i nikakvim ulaganjima u program, to najbolje opisuje koliko je ta televizija teret i trošak. Neka se snalaze kao i sve druge tv kuće, a mislim da svi znamo koliko bi dugo opstali da ih se stavi u takve uvjete.

 Oko nas su več davno na hd i počinju sa 4k a mi još godinu dana trebamo čekat to su trebali odmah kad su išli na dvbt 

JozoBozo121 ned 15.9.2019 09:34
dudo3 kaže...

 Oko nas su več davno na hd i počinju sa 4k a mi još godinu dana trebamo čekat to su trebali odmah kad su išli na dvbt 

 Ajde nemoj pričati gluposti. Nitko ne testira prijenos 4K nacionalnih kanala zemaljskom televizijom jer jednostavno nema bandwitha za to. A na satelitima za cijelu Europu ima dostupno možda 6-7 nekakvih test kanala različitih televizija i ostalo su sve test kanali od vlasnika satelita. 4K televizije putem satelita i zemaljske televizije ćemo se mi svi još dobrano načekati. 

Marko :D ned 15.9.2019 10:36
JozoBozo121 kaže...
dudo3 kaže...

 Oko nas su več davno na hd i počinju sa 4k a mi još godinu dana trebamo čekat to su trebali odmah kad su išli na dvbt 

 Ajde nemoj pričati gluposti. Nitko ne testira prijenos 4K nacionalnih kanala zemaljskom televizijom jer jednostavno nema bandwitha za to. A na satelitima za cijelu Europu ima dostupno možda 6-7 nekakvih test kanala različitih televizija i ostalo su sve test kanali od vlasnika satelita. 4K televizije putem satelita i zemaljske televizije ćemo se mi svi još dobrano načekati. 

U Italiji, u regiji Valle d'Aosta preko DVB-T2 se emitira Rai 4K.

JozoBozo121 ned 15.9.2019 13:10
Marko :D kaže...

U Italiji, u regiji Valle d'Aosta preko DVB-T2 se emitira Rai 4K.

 Taj zauzima jedan cijeli mux. I to samo zato jer talijani uopće ne poštuju europske dogovore o frekvencijama i muxevima pa ih imaju ko u priči i gdje god stignu.

 

Tako da u normalnim europskim državama teško da je to moguć koncept.

Marko :D ned 15.9.2019 13:20
JozoBozo121 kaže...
Marko :D kaže...

U Italiji, u regiji Valle d'Aosta preko DVB-T2 se emitira Rai 4K.

I to samo zato jer talijani uopće ne poštuju europske dogovore o frekvencijama i muxevima pa ih imaju ko u priči i gdje god stignu.

Možda bi i mi tako trebali.

najdix ned 15.9.2019 20:53

Sve je to isprana vodica u usporedbi sa SLO HD programima. Pogledajte dinamiku i glatkoću slike pri brzim promjenama kadra, na SLO HD i HRT HD, tko može uhvatiti oba kanala. Fali HTV-u bitratea, glatkoće i finoće. Ne vrijedi to 80 kn mjesečno niti da oni nama plate.