CalvinRi sri 21.8.2019 14:29

Ne kuzim zasto u 21.st jos uvijek imamo osobnu, vozacku, zdravstvenu, putovnicu. Zasto to nije jedan dokument sa OIB-om, nego se mora izradjivati nekoliko dokumenata, paziti na rok trajanja, i placati izrada svake posebno. A ponajvise mi ide na zivce, osobna kosta ~80kn, a vozacka ~180, a izgleda isto

sudy_freak sri 21.8.2019 14:38
CalvinRi kaže...

Ne kuzim zasto u 21.st jos uvijek imamo osobnu, vozacku, zdravstvenu, putovnicu. Zasto to nije jedan dokument sa OIB-om, nego se mora izradjivati nekoliko dokumenata, paziti na rok trajanja, i placati izrada svake posebno. A ponajvise mi ide na zivce, osobna kosta ~80kn, a vozacka ~180, a izgleda isto

A kako bi vukojebina poput Hrvatske punila proračun?

Damir22 sri 21.8.2019 14:41

Oprosti mi pape, ali...

 

Jos jedna kolosalna glupost, u nizu kolosalnih gluposti...pardon - egluposti.

 

Dakle, zelim provjeriti valjanost vozacke, za to mi je potrebna - tadaaa - vozacka. Kuzis ono, treba mi broj koji pise na vozackoj.

 

Za nevjerovati, kraj tog istog broja, pise i do kada je vozacka valjana.....

 

Scenarij 2 - hoce sef stranke, inace moj jako dobar prijatelj, posuditi od mene auto..... Opet, da bi provjerio dali je njegova vozacka valjana, treba mi - tadaaaa - njegova vozacka, radi gore spomenutog broja. Kraj spomenutog broja pise i spomenuti datum valjanosti. I dok ispijamo osmu lozu, sto mi je jednostavnije, ukucavati neki broj online ili jednostavno procitati sto pise na vozackoj?

 

Eventualna korisnost se vidi u provjeri da vozacka slucajno nije oduzeta, no, opet paradox, ako je nekome oduzeta vozacka, onda je per se ni ne moze imati u djepu da bi ti mogao procitati broj i provjeriti valjanost......

 

Dodatno, jedina stvarna provjera je ta da se, ukoliko imamo broj, moze provjeriti da vozacka slucajno nije krivotvorena, no, koliko to prosjecnoj osobi treba u zivotu...

 

Ne pape, i dalje ja ovo ne kuzim..... 

 

U ojibe, jmbgove i slicne identifikacijske brojcane oznake necu ni ulaziti, to je tek novi level.....

marsovac zemaljski sri 21.8.2019 14:42
CalvinRi kaže...

Ne kuzim zasto u 21.st jos uvijek imamo osobnu, vozacku, zdravstvenu, putovnicu. Zasto to nije jedan dokument sa OIB-om, nego se mora izradjivati nekoliko dokumenata, paziti na rok trajanja, i placati izrada svake posebno. A ponajvise mi ide na zivce, osobna kosta ~80kn, a vozacka ~180, a izgleda isto

 Gdje bi uhljebi onda radili?

 

Inace sam za sto vise e-usluga kako bi korisnici manje gubili vremena na birokraciju i kako bi imali manje zaposlenih uhljeba.

Zamislite e-izbore gdje nema pretplacivanja promatraca i brojaca glasova, te bez namjestanja. Ali vjerojatno nece to uvesti barem jos 10 godina jer znaju da bi to bila njihova propast

miki1981 sri 21.8.2019 14:47
Damir22 kaže...

Oprosti mi pape, ali...

 

Jos jedna kolosalna glupost, u nizu kolosalnih gluposti...pardon - egluposti.

 

Dakle, zelim provjeriti valjanost vozacke, za to mi je potrebna - tadaaa - vozacka. Kuzis ono, treba mi broj koji pise na vozackoj.

 

Za nevjerovati, kraj tog istog broja, pise i do kada je vozacka valjana.....

 

Scenarij 2 - hoce sef stranke, inace moj jako dobar prijatelj, posuditi od mene auto..... Opet, da bi provjerio dali je njegova vozacka valjana, treba mi - tadaaaa - njegova vozacka, radi gore spomenutog broja. Kraj spomenutog broja pise i spomenuti datum valjanosti. I dok ispijamo osmu lozu, sto mi je jednostavnije, ukucavati neki broj online ili jednostavno procitati sto pise na vozackoj?

 

Eventualna korisnost se vidi u provjeri da vozacka slucajno nije oduzeta, no, opet paradox, ako je nekome oduzeta vozacka, onda je per se ni ne moze imati u djepu da bi ti mogao procitati broj i provjeriti valjanost......

 

Dodatno, jedina stvarna provjera je ta da se, ukoliko imamo broj, moze provjeriti da vozacka slucajno nije krivotvorena, no, koliko to prosjecnoj osobi treba u zivotu...

 

Ne pape, i dalje ja ovo ne kuzim..... 

 

U ojibe, jmbgove i slicne identifikacijske brojcane oznake necu ni ulaziti, to je tek novi level.....

 Ma ovo će ljudi najviše koristiti za uslugu koju nisi naveo - da se vidi kako stoje s bodovima na vozačkoj, i eventualno ako je nekome vozačka ukinuta, a ne fizički oduzeta, ako je to uopće moguće, ono kao dobio si bodove neke koji te vode preko praga za oduzimanje vozačke, ali je još nisi predao ili tako neka situacija.

Ajar sri 21.8.2019 14:53

sviđa mi se. podnijet ću zahtjev za promjenu imena u Uzorak Specimen (za frendove "uzi"), a potpis (Knnr Duk) će jasno ukazivati da sam iz sazvježđa dikobraza. slika može ostati kao što je na ilustraciji. bar ću izgledati mlađe. 

BlackDog22 sri 21.8.2019 14:56
Damir22 kaže...

 

 

Eventualna korisnost se vidi u provjeri da vozacka slucajno nije oduzeta, no, opet paradox, ako je nekome oduzeta vozacka, onda je per se ni ne moze imati u djepu da bi ti mogao procitati broj i provjeriti valjanost......

 

 Kad se kaže da je nekom oduzeta vozačka, ne misli se da je ona doslovno oduzeta nego da imaš zabranu upravljanja vozilom XY kategorije. Nitko ti doslovno ne uzme onu plastičnu stvarčicu.

O_O_O sri 21.8.2019 15:05
sudy_freak kaže...
CalvinRi kaže...

Ne kuzim zasto u 21.st jos uvijek imamo osobnu, vozacku, zdravstvenu, putovnicu. Zasto to nije jedan dokument sa OIB-om, nego se mora izradjivati nekoliko dokumenata, paziti na rok trajanja, i placati izrada svake posebno. A ponajvise mi ide na zivce, osobna kosta ~80kn, a vozacka ~180, a izgleda isto

A kako bi vukojebina poput Hrvatske punila proračun?

 Pa sam si sebi odgovorio. Treba prva postojati neka svijest, pa humanost, pa ideja. Ovdje su grobari Hrvatske najveci domoljubi.

T700 sri 21.8.2019 18:22

Meni ova mogučnost ne smeta, bas mi je dobro doslo da provjerim kolikoimam kaznenih bodova i ostale detaje. Ovo bi moglo biti i još detaljnije ali onda bi trebalo biti unutar E-građani da bi se spriječilo da podaci budu lako dostupni onim koji nisu ovlašteni gledati.

 

I jos bi bilo dobro, da se to stavi na jedno mjesto kao tablicu za sve dozvole koje postoje. Ako netko mora obnavljati liječničku da piše do kada vrijedi ta liječnička koja je trenutno aktualna. Iako znam da na vozčaki onda piše kada važi, ali obratite pozornost da to nije isto kao prije.

 

Na starim vozačkim je bilo prostora da se stavi žig i novi datum do kada važi a nova vozačka ima samo jedan datum i čini mi se da treba onda novu izgraditi kada treba novu liječničku donjeti.

 

No sad da napomenem, ja ne trebam više obnavljati liječničku, prije sam morao to raditi svakih 5 godina jer nosim slušne aparate i kad idem podići novu liječničku (za koju mi uzmu 450kuna) + troškovi izrade vozačke + fotografija i to je tad bilo za mene previše, došao je u međuvremenu zakon po kojem liječnička više nije obavezna svakih 5 godina, već se tek sa 80 godina traži liječnička i to mi je rekao doktor na pregledu.

 

Brk sri 21.8.2019 18:26

T700, ako imas ogranicenje i dalje moras na pregled nakon isteka ogranicenja. Osim ako nisi ozdravio, pa ti ogranicenje ukinuto. Pregled za one sa 80 je za ljude bez ikakvih ogranicenja.

PC - stručnjak sri 21.8.2019 18:59

Ne oduzima se fizicki, dobines samo zabranu upravljanja vozilom tipa B kategorije ako si napravio prekrsaj sa automobilom.
Ali ako imas A i ostale i dalje mozes tim vozilima upravljat i shodno tome, ako ti je izrecena zabrana za B, ti i dalje mozes vozit motocikl ako imas polozeno A i moras imat vozacku dozvolu sasebom.

Procedora ti je da kad ti prekrsajni izrece zabranu upravljanja idređenom kategorijom, dobis da rijesenje di pise od tog tog datuma tipa slijedeci 3 mjeseca.

I ak te murja u tom vremenu upeca da vozis vozilo za koje imas zabranu si naje...

Znam iz osobnog a i iskustva kolega.

Vozacka fizicki ostaje, ali nesmes da vozis 😂

T700 sri 21.8.2019 19:18
Brk kaže...
T700, ako imas ogranicenje i dalje moras na pregled nakon isteka ogranicenja. Osim ako nisi ozdravio, pa ti ogranicenje ukinuto. Pregled za one sa 80 je za ljude bez ikakvih ogranicenja.

 Prije je na vozačkoj pisalo datum, i to su stavljali svakih 5 godina jer je to bio rok za podizanje nove liječničke jer sam tako jedino mogao produziti opet.

A sad mi je rok onoliko koliko vrijedi osobna, doktor je rekao da više nema toga da treba ici svakih pet godina po liječničku da je to novi zakon i sada tek sa 80 godina ili 70 nisam siguran. I to bude tako dok, sve dok se ne zakonski nesto ne promjeni.

 

 

Ako mi budu u policiji rekli da trebam novu liječničku onda ju budem donio, za sad (preko neta) i na osobnoj piše da mi važi do 2025 godine. 

Dex.pwn sri 21.8.2019 19:59
Damir22 kaže...

Oprosti mi pape, ali...

 

Jos jedna kolosalna glupost, u nizu kolosalnih gluposti...pardon - egluposti.

 

Dakle, zelim provjeriti valjanost vozacke, za to mi je potrebna - tadaaa - vozacka. Kuzis ono, treba mi broj koji pise na vozackoj.

 

Za nevjerovati, kraj tog istog broja, pise i do kada je vozacka valjana.....

 

Scenarij 2 - hoce sef stranke, inace moj jako dobar prijatelj, posuditi od mene auto..... Opet, da bi provjerio dali je njegova vozacka valjana, treba mi - tadaaaa - njegova vozacka, radi gore spomenutog broja. Kraj spomenutog broja pise i spomenuti datum valjanosti. I dok ispijamo osmu lozu, sto mi je jednostavnije, ukucavati neki broj online ili jednostavno procitati sto pise na vozackoj?

 

Eventualna korisnost se vidi u provjeri da vozacka slucajno nije oduzeta, no, opet paradox, ako je nekome oduzeta vozacka, onda je per se ni ne moze imati u djepu da bi ti mogao procitati broj i provjeriti valjanost......

 

Dodatno, jedina stvarna provjera je ta da se, ukoliko imamo broj, moze provjeriti da vozacka slucajno nije krivotvorena, no, koliko to prosjecnoj osobi treba u zivotu...

 

Ne pape, i dalje ja ovo ne kuzim..... 

 

U ojibe, jmbgove i slicne identifikacijske brojcane oznake necu ni ulaziti, to je tek novi level.....

 

 

Jedino šta ja vidim je ubijanje vremena - pišeš random brojeve u nadi da ćeš naletiti na jednu s više od nula bodova ili s A1+ kategorijom.

bus sri 21.8.2019 22:05
PC - stručnjak kaže...
Ne oduzima se fizicki, dobines samo zabranu upravljanja vozilom tipa B kategorije ako si napravio prekrsaj sa automobilom.
Ali ako imas A i ostale i dalje mozes tim vozilima upravljat i shodno tome, ako ti je izrecena zabrana za B, ti i dalje mozes vozit motocikl ako imas polozeno A i moras imat vozacku dozvolu sasebom.

Procedora ti je da kad ti prekrsajni izrece zabranu upravljanja idređenom kategorijom, dobis da rijesenje di pise od tog tog datuma tipa slijedeci 3 mjeseca.

I ak te murja u tom vremenu upeca da vozis vozilo za koje imas zabranu si naje...

Znam iz osobnog a i iskustva kolega.

Vozacka fizicki ostaje, ali nesmes da vozis 😂

 

Znaci naseres se i napravis sranje sa autom... i nakon par dana mozes to ponoviti sa motorom ili kamionom hahhahahaha genijalno

rimohit čet 22.8.2019 03:39

Wau
Da umreš od smijeha.
Ne vjeruju vlastitim oćima što im piše na osobnoj, vozačkoj, koji su puno "dalje" od moba i kompa.
Fenomenalno, za no belivet!
Ali možda ima koristi ako netko ima krivotvorene isprave za provjeriti da li još uvijek vrijede.

Antiseptik čet 22.8.2019 09:50

Vidim da je gosn. Speciment dosta kasno položio vozački. Dobra bi informacija bila iz kojeg pokušaja. A opet, možda mu je samo trebalo 17-18 godina da skupi traženu lovu. Sad još samo skupiti za neki polovnjakis bemve i na konju je ;)

Old Iggy čet 22.8.2019 09:52
boatenga kaže...

Uslugu koriste osiguranja..

Još jedan jak loby u ovoj nazovi državi..Eto, uspjelo im je i ovo..

Koristit će i poslodavci..

 

Građane tko jebe i njihova prava na privatnost..

 

Smeće od države..

Kakva vražja privatnost? Nema tu nikakvih problema s privatnošću niti ima problema s problemom potrebe / svrsishovitosti tog servisa.

 

Jbt jednom država napravi nešto imalo upotrebljivo i odmah pljuvanja...

tomy2105 čet 22.8.2019 10:12
Carlo kaže...

A najbitnija mogucnost, npr da te obavijesti mjesec dana prije nogo ti istice vozacka, tu mogucnost vjerojatno nema. Sta ce ci pidatak kad mi istice istice kad to oise na samoj vozackoj. 

 

To ti već postoji neko vrijeme.

MUP ti šalje obavijest u Osobni Pretinac eGradjanin-a o isteku vozačke, osobne i registracije vozila.

Ja sam dobio obavijest za vozačku/osobnu prošle godine, a registraciju vozila već par godina unazad.

jocommb čet 22.8.2019 10:20

Mene zanima koja cifra je otisla na ovu glupost da se neki sefic ili cak i ministar hvali evo sad imamo i ovo... ako hloverka daje 180 000 kuna nekom da 3 put tjedno otvori face htz-a i okaci sliku tu i tamo... mogu samo mislit kolko ovo cudo tehnike kosta....