Tallahassee ned 11.8.2019 08:25

.... slusam metal cijeli svoj zivot, do prije koju godinu nisam slusao Norveski BM, sad slusam i njih.... ali postoje granice (mislio sam da je to nemoguce), tak da se ne bi u potpunosti slozio s ovim : "što glasniji i čvršći bili, to bolje - učinkovito smiruju anksioznost i agresiju, potiču logičke procese i povećavaju mentalnu produktivnost." - jer ovo je primjer (da se razumijemo riff je odlican, ali atmosfera je vrlo uznemirujuca):

 

http://www.youtube.com/watch?v=L0Rf8N_kPCs

 

 

PzKpfw ned 11.8.2019 09:18

 

Hm, slušam pojedine pjesme, neovisno o žanru. Nekada poslije treninga zna reći ovima na porti da mi puste neku omiljenu pjesmu, itd...Well, jednom su pustili neki hevy metal, te sam 

uz navalu onog hormona sreće uz pomoć hevay metala jednostavno letio, instinkivno počeo head bangati....

 

Opet, well, slušam sve kaj mi se svidi, osim onih ustaško-"domoljubnih" degenerika.

Zato što znam da su banda i bagra.

 

 

Ajar ned 11.8.2019 09:26

ponovo nepotrebno istraživanje: mogli su mene pitati. ne mogu raditi ako u pozadini nije hard rock ili jazz. pri radu mi je nužna jeziva i neometana konjcentrancija na usredotočenje i takva glazba jednostavno pomaže (pjevam si usput, strižući ušima u ritmu). s devete strane, što se smatra heavy metalom? ono što slušam većina trpa u progresivni (ma što to značilo) ili hard rock ili čak "simfo-rock". dobar house je jednako poželjan. istodobno imam problem s nerazgovjetnim urlanjem/režanjem tipa "death metal" ili operama. takva glazba ne mora biti glasna i/ili brza. ganglije mi iznimno sretno reagiraju na strukturalno složenu glazbu s raznovrsnim ritmovima i (meni) suvislim (ako uopće) tekstovima.  na koncu konaca, i druže tito je bio metalski radnik. 

 

primjeri:

 

https://www.youtube.com/watch?v=RjxKVAOZCQY

 

ili 

 

https://www.youtube.com/watch?v=VWPACef2_eY

 

ili 

 

https://www.youtube.com/watch?v=MvEBp2qGHYU

 

 

 

p.s.

može povremeno i zajebancija (ne uz posao):

 

https://www.youtube.com/watch?v=wb8UgV4Cy5k

danen ned 11.8.2019 09:51

Sve više sam sklon onome što mi je u mladosti bilo teško prihvatiti: postoji doba i loša muzika. Meni nove pjesme idu na živce, prestajem ih slušati čim shvatim tekst i melodiju. Zašto? Zato što nijedno ne valja. Radi se na brzinu, po šabloni, masovnom produkcijom... Zato slušam stare stvari. Ne zato što se nekad komponiralo bolje, nego zato što je samo ono dobro nadživjelo kriterij vremena. Ukratko, treba u umjetnosti (ma što to značilo) pomodnost od kvalitete, umjetničke vrijednosti. Pomodnost privlači, ali na kratko; vrijednost priblači za stalno. Je li Beethovenova IX. simfonija "staromodna"? Jest, ali Oda radosti danas je himna Europske unije. (Inače, tekst "Ode radosti" je napisao Schiler. Tako danas zna za Schilera - osim (eventualno) po Odi radosti - književnika koji je u svoje vrijeme bio najpopularniji njemački pisac, koga su vrednovali čak više od Goethea!) No dobro, vratimo se temi. Pouka je članka: opusti se (može i seksom), pa ćeš lakše misliti.

digitall ned 11.8.2019 11:37

logički je da će glazba koju voliš ili ne voliš djelovati dobro ili loše na tebe..

nemam ništa protiv metalaca (imam samo protiv cajki), ali meni osobno je to prevelika hrpa neorganizirane buke i deranja.. ne čujem ni jedan instrument kako treba, a ni pjevača (znam da to nije ni poanta :)  

 

ako si želim malo podići puls onda ide elektronska glazba pažljivo odabrana, s dubokim basovima, brzim ritmom i perfektno čistim visokim tonovima..

inace za svakodnevno uživanje slušam od šezdesetih do osamdesetih, od novijeg chill, house i electroswing (u zadnje vrijeme mi paše taj miks starinskog i modernog) 

 

fer-de-lance ned 11.8.2019 13:05
Ajar kaže...

ponovo nepotrebno istraživanje: mogli su mene pitati. ne mogu raditi ako u pozadini nije hard rock ili jazz. pri radu mi je nužna jeziva i neometana konjcentrancija na usredotočenje i takva glazba jednostavno pomaže (pjevam si usput, strižući ušima u ritmu). s devete strane, što se smatra heavy metalom? ono što slušam većina trpa u progresivni (ma što to značilo) ili hard rock ili čak "simfo-rock". dobar house je jednako poželjan. istodobno imam problem s nerazgovjetnim urlanjem/režanjem tipa "death metal" ili operama. takva glazba ne mora biti glasna i/ili brza. ganglije mi iznimno sretno reagiraju na strukturalno složenu glazbu s raznovrsnim ritmovima i (meni) suvislim (ako uopće) tekstovima.  na koncu konaca, i druže tito je bio metalski radnik. 

 

 Takav sam i ja, samo u zadnje vrijeme slabo uopće išta slušam, nema se vremena, ali rad uvijek najbolje ide uz dobru mjuzu.

Inače, najjača stvar za slušat kad hoću živnut dok delam mi je a change of seasons od dream theatera (live 2000. u New Yorku, preporuka), a najjača stvar za nabrijavanje kad treba energije (npr. u teretani u koju nisam u životu kročio ) je jumpdafuckup od soulflya (preporuka također).

 

A ovo kaj se tiče progresiva, to se slažem, to je X žanr koji je kao takav skroz nedefiniran, pa svašta kaj nije žestoki podžanr metala trpaju pod to, a onda dođeš do sranja poput djenta i stjeraš ih sve u 3 pm.

Death metal je definitvno većinom u banani, jer je 99% bendova koji se time bave totalno pozersko smeće i bitno im je jedino forsati urlanje, growl itd., bez ikakvog osjećaja za glazbu, pogotovo s one strane bare.

Ali, oni koji shvate to ozbiljno, naprave remekdjela i uz puno growla (koji itekako može imati mjesta u glazbi), ali to je rijetkost, isto kao i dobar black metal (koji je većinom cringe sam po sebi, čak mi zna biti neugodno koliko sam retardirane bendove čuo), a opet, kad netko čuje npr. Bergtatt od Ulvera, instant zavole taj žanr (hibridni black-folk), pa ih sve ostalo ne može više zadovoljiti...

Uglavnom, teško je uopće voljeti neki žanr glazbe, kad svugdje ima totalnog smeća, a i genijalnih ostvarenja.

Neki se čude kaj volim slušat funeral doom (kaj je inače preteško gradivo za metalce), a zapravo mi je to najbolja stvar za smirenje (tipa neki ultrajaki lijek za smirenje, samo još bolje, muzika na cca. 0 BPM-a je prava stvar).

I obožavam npr. Haggard, zato kaj sviraju klasičnu glazbu miješanu s deathdoomom, milina za poslušat...

A opet, ima i onih pozera kaj si briju da su neka elita zato kaj slušaju određeni žanr, i ima onih koji isključivo slušaju razvikane heavy metal bendove, zato kaj je to "in" u određenom trenutku kod određene ekipe (takve isto ne volim), tipa kod amera je nacionalni metal Metallica, Slayer i Megadeth, a kod nas nema takvih (eventualno Thompson, koji im je opako smjestio kajlu da vođeni nacionalističkim ponosom zapravo slušaju ono kaj najviše mrze - metal , a popularno to nazivaju "borbene" ).

Uglavnom, kaj sam htio reći, uopće je glupo kaj ljudi generaliziraju druge zato kaj slušaju neki žanr muzike, dok je jedino muzika koja je dokazano za maloumne - moderne cajke (onaj mix trapa i svega živoga kaj prek drine već dugo miješaju i kaj ti ubije svaku volju za životom ako poslušaš i nisi retard) i moderni američki mummble rap i pop, imagine dragons i ostala sranja, te već prije navedeni djent.

Te stvari ako netko sluša  itekako imamo pravo generalizirat o dotičnom, a inače je glupo uopće trpati nekoga u neku skupinu zbog nečega kaj sluša.

 

 

Louis Pluto kaže...

a headbanging? nemojte mi reć' da je to zdravo...

inače ja sam umirovljeni panker, mi smo snifali ljepilo (što se da primijetiti)

 

neostik je sranje!

 Inače, kad smo kod ljepila, znam jednog lika koji je po zanimanju stolar, i kad je radio kod jednog lika stalno je snifao ljepilo (valjda drvofix) i dobio otkaz i završio na liječenju 

Posljedice su toliko gadne da je sad totalno mentalno zakinut, uopće mu mozak ne funkcionira, ali većina ostale ekipe kaj ih znam da su snifali ljepilo je čist ok danas.

Valjda je, kao i u svemu ostalome, bitna umjerenost...

 

Btw, kak možeš biti umirovljeni panker?

To je kao neki oksimoron.

Miriše na bipolarni poremećaj, jer nikome ova sranja oko nas  ne mogu toliko isprati mozak da se zakrene za 180°....

Tražim objašnjenje, odmah sada odmah 

GhostLoveScore ned 11.8.2019 13:07
digitall kaže...

logički je da će glazba koju voliš ili ne voliš djelovati dobro ili loše na tebe..

nemam ništa protiv metalaca (imam samo protiv cajki), ali meni osobno je to prevelika hrpa neorganizirane buke i deranja.. ne čujem ni jedan instrument kako treba, a ni pjevača (znam da to nije ni poanta :)  

 

 

Ima drugih žanrova metala kao npr. symphonic metal (Epica, Nightwish, Tristania) ili ako hoćeš nešto sporije doom metal (Saturnus, Draconian). Pa i death metal (Kalmah, Children of Bodom)

Sada će drugi metalci reć da je svetogrđe (sotonogrđe) ali kako si napisao, i meni su buka bendovi kao Slayer, Anthrax, Pantera, Korn... itd

fer-de-lance ned 11.8.2019 13:18
GhostLoveScore kaže...

1) Ima drugih žanrova metala kao npr. symphonic metal (Epica, Nightwish, Tristania) ili

2) ako hoćeš nešto sporije doom metal (Saturnus, Draconian).

3) Pa i death metal (Kalmah, Children of Bodom)

4) Sada će drugi metalci reć da je svetogrđe (sotonogrđe) ali kako si napisao, i meni su buka bendovi kao Slayer, Anthrax, Pantera, Korn... itd

 1) Epica i Nightwish (meni nekoć najdraži bend) da, jesu symphonic, ali Tristaniu (također nekad najdraži bend) ne stavljaj u symphonic, uz to kaj ekipa kaj to inače sluša ne trpi death (povremeno i doom i ne vidi uopće elemente symphonica u tome) vokalne dijelove, pogotovo nemoj trebama kaj slušaju Nightwish uletavat s pričama kak je Tristania isto zakon , premda Vibeke u onoj crnoj haljini...

2) i onda im predložiš zapravo brži doom 

3) Children of Bodom meni izazivaju mentalni proljev, ali ih ljudi valjda vole. Kad nekome želiš uvaliti death, predloži im stare In Flamese, "hitove" Amon Amartha itd.

4) slažem se u potpunosti, ti bendovi su baš bezvezna buka (premda su imali par dobrih ostvarenja), pogotovo Pantera.

 

Nisu primjedbe, samo kažem, da ne bi mislio da kritiziram 

 

 

Louis Pluto ned 11.8.2019 13:22
GhostLoveScore kaže...

Savršena vježba za razgibavanje vrata...

 ..., brain damage and neck injuries, na forumu postoje bar dva metalca s ozljedama mozga...

fer-de-lance kaže...
 Inače, kad smo kod ljepila, znam jednog lika koji je po zanimanju stolar, i kad je radio kod jednog lika stalno je snifao ljepilo (valjda drvofix) i dobio otkaz i završio na liječenju 

Posljedice su toliko gadne da je sad totalno mentalno zakinut, uopće mu mozak ne funkcionira, ali većina ostale ekipe kaj ih znam da su snifali ljepilo je čist ok danas.

Valjda je, kao i u svemu ostalome, bitna umjerenost...

 

Btw, kak možeš biti umirovljeni panker?

To je kao neki oksimoron.

Miriše na bipolarni poremećaj, jer nikome ova sranja oko nas  ne mogu toliko isprati mozak da se zakrene za 180°....

Tražim objašnjenje, odmah sada odmah 

 ne slušam više ništa, poslije tridesete drastično mi je opalo zanimanje za mjuzu, tu i tamo me opere nostalgija pa podivljam malo... sve u svemu iz tog doba ostao mi je samo tinitus i rupe u sjećanju...

GhostLoveScore ned 11.8.2019 13:36
fer-de-lance kaže...
GhostLoveScore kaže...

1) Ima drugih žanrova metala kao npr. symphonic metal (Epica, Nightwish, Tristania) ili

2) ako hoćeš nešto sporije doom metal (Saturnus, Draconian).

3) Pa i death metal (Kalmah, Children of Bodom)

4) Sada će drugi metalci reć da je svetogrđe (sotonogrđe) ali kako si napisao, i meni su buka bendovi kao Slayer, Anthrax, Pantera, Korn... itd

 1) Epica i Nightwish (meni nekoć najdraži bend) da, jesu symphonic, ali Tristaniu (također nekad najdraži bend) ne stavljaj u symphonic, uz to kaj ekipa kaj to inače sluša ne trpi death (povremeno i doom i ne vidi uopće elemente symphonica u tome) vokalne dijelove, pogotovo nemoj trebama kaj slušaju Nightwish uletavat s pričama kak je Tristania isto zakon , premda Vibeke u onoj crnoj haljini...

2) i onda im predložiš zapravo brži doom 

3) Children of Bodom meni izazivaju mentalni proljev, ali ih ljudi valjda vole. Kad nekome želiš uvaliti death, predloži im stare In Flamese, "hitove" Amon Amartha itd.

4) slažem se u potpunosti, ti bendovi su baš bezvezna buka (premda su imali par dobrih ostvarenja), pogotovo Pantera.

 

Nisu primjedbe, samo kažem, da ne bi mislio da kritiziram 

 

 

 

Gdje bi onda Tristania spadala? OK, gothic metal. Nekako su mi najbliži symphonic, mada imaju muški growl vokal. Je, Vibeke se super oblačila, pogotovo na Widow's Tour 2002.

OK, nisam previše upoznat sa drugim doom bendovima. Znam za onu šalu, tip zakasni 15 minuta na doom metal koncert i veli "super, tek su na polovici prve pjesme"

Amon Amarth su zakon, bio sam prije par godina u Tvornici na njima.

 

 

sisko93 ned 11.8.2019 14:30
Ajar kaže...

ponovo nepotrebno istraživanje...

 

Već sam se ranije uvjerio u tvoj kvalitetan glazbeni ukus  🔧

 

Doc Berecki kaže...
Nisam specifično heavymetalac. Općenito nisam isključiv, slušam puno i svašta. Ali ako trebam izdvojiti žanr, biram blues (stari delta-blues, stari čikaški, te britanski blues 60/70-ih), a to volim i svirati.

Opa...

EZY-E ned 11.8.2019 15:28
ChuckBorris24 kaže...

vidim ne spominju se nešto klasici kao judas priest, black sabbath, iron maiden, saxon, dio, accept...eto vam malo old school heavy metala, bez ovih slayera i anthraxa i azbesta ,to je ionako više hrkanje nego metal

 Ima i puno novije metal glazbe koju rijetko tko spominje, meni su svi ti mainstream bandovi niš posebno, al kad ideš malo dublje u scenu nađe se toliko dobrih bandova da se zapitaš "gdje ste dovraga bili cijelo vrijeme??" koji se ni ne vide od ovih "metalika".

Od ovih većih mi jedino Dio ima par dobrih stvari, metalica par i slayer jednu.