Jakovp sri 9.10.2019 10:58
MasterG kaže...

aktivist - čitaj "lupetam gluposti/istine i pametujem...no ništa ne radim po tom pitanju"

 Bolje nego "serem po aktivistima i time doprinosim još manje".  Kužiš da ovime sereš sam po sebi na neki način?

DarthMarkus sri 9.10.2019 11:16
BlueMax kaže...
memulica kaže...

 

Nisu isti. To su oni koji se bave znanošću, a ne političkim i pseudoreligijskim aktivizmom, širenjem straha i laži o Sudnjem danu. To je ona tiha većina znanstvenika koja rješava probleme, a ne stvara nove i nisu dio lažnog konsenzusa. Podaci se vrlo lako nađu, ako znaš di treba potražiti. Čak i oni iza 'paywalla' kojime su ogradili znanost od ostatka populacije.

 Nemaš ti blage veze o čemu pišeš. 97% znanstvenika iz polja direktno vezanih uz klimu potpisalo je konsenzus o ljudskom utjecaju na klimatske promjene. Naravno, lakše je potkupiti njih 97% nego onih 3%, jel tako? I naravno da novac za to imaju proizvođači solarnih panela a ne ugljena i nafte. Ili nije stvar u novcu nego ideologiji pa se čovjek zapita kako to da je toliki broj znanstvenika lijevo anti religijski orijentiran. Jesu li tako pametni jer su ljevičari ili su ljevičari jer su tako pametni?!

Btw, znanost nikad nije bila dostupnija širokim masama nego što je to danas.

 Ali onaj debil (koji vjeruje u goreće grmove) Rapsudija je rekao da ne postoji konsenzus u znanosti iako ti definicja iskoči čim ju zguglaš.

Retaji to sad ponavljaju kao papagaji.

 

Ovog Memulicu bi trebali pozvat na znavstveno izlaganje u Ruđer. Svaki članak o klimi, evo ga ...

memulica sri 9.10.2019 12:15
BlueMax kaže...

 

 Nemaš ti blage veze o čemu pišeš. 97% znanstvenika iz polja direktno vezanih uz klimu potpisalo je konsenzus o ljudskom utjecaju na klimatske promjene. Naravno, lakše je potkupiti njih 97% nego onih 3%, jel tako? I naravno da novac za to imaju proizvođači solarnih panela a ne ugljena i nafte. Ili nije stvar u novcu nego ideologiji pa se čovjek zapita kako to da je toliki broj znanstvenika lijevo anti religijski orijentiran. Jesu li tako pametni jer su ljevičari ili su ljevičari jer su tako pametni?!

Btw, znanost nikad nije bila dostupnija širokim masama nego što je to danas.

 Imam veze što pišem, ali ti se ne obazireš na ono šta sam napisa i dalje širiš praznovjerja o Sudnjem danu.

 

ZADNJI INTERGLACIJAL JE BI TOPLIJI OD OVOG, A ZADNJI GLACIJAL JE ZAVRŠEN NIZOM KATASTROFALNIH DOGAĐAJA I IZUMIRANJEM KOMPLETNE MEGAFAUNE. SVE TO JE LJUDSKA RASA PREŽIVJELA. MI SMO KA VRSTA VIŠE PRILAGOĐENIJI TOPLIJOJ KLIMI I VIŠIM TEMPERATURAMA I PRESTANITE LJUDE STRAŠIT TEMPERATURAMA ILI VREMENSKIM PROGNOZAMA.

 

Sve ovo gore imaš u znanstvenoj literaturi, ali tebi izgleda nedostupnoj. Inače klimatski znanstveni radovi nisu nikakva prčija klimatologa i klimatskim pojavama na Zemlji se bave i drugi znanstvenici.

MasterG sri 9.10.2019 12:25
Jakovp kaže...
MasterG kaže...

aktivist - čitaj "lupetam gluposti/istine i pametujem...no ništa ne radim po tom pitanju"

 Bolje nego "serem po aktivistima i time doprinosim još manje".  Kužiš da ovime sereš sam po sebi na neki način?

Po čemu serem po sebi? Serem po onima koji su samo glasni i ne rade ništa drugo...znaš onu "bitna su dijela ne riječi".

Dakle ja sam samo napisao da su ti aktivisti, kao što je Greta, ništa drugo nego marionete i gotovo pa 99% njih besmisleni lajavci.

 

Može ona pričat koliko hoće, ali nije napravila ništa. Niti će jedna 16-ogodišnjakinja mutavom Trumpu ili ostalima reć/nagovoriti ih "e pogasite sve eletrane, sve zgrade obojajte u bijelo, ne kupujte plastiku, pređite na HEMP" itd.

 

 

BTW ona nije prva koja govori o klimatskim promjenama, a bogami nije niti najmlađa...sjećaš se možda Martineza (ili tak nešto) sa 16god kad je govorio o klimatskim promjenama i zahtjevao promjene pred kongresom UN-a? ne sjećaš se naravno...jel se sjećaš možda Slat Boyana (netko stavio usporedbu sa Gretom na prvu stranicu)?

Klinac od 16 godina koji danas vodi najveći pokret za čišćenje oceana od plastike i ostalog smeća...pa ona koja je napravila da se jestivo ulje iskoristi za pogon...pa ona sa baterijama itd...ima njih još...

 

Ti ljudi nisu "samo" govorili o tome...nego su i djelovali...a za njih se više ne čuje niti zna.

 

Ja se slažem da su očigledne klimatske promjene i to je jasno svima sa mozgom. Ali zar stvarno misliš da će netko slušati karikaturu kao što je Greta? Ne slušaju vodeće znanstvenike koji su svojim doktoratima, istraživanjima i potpisom dali dokaze...ali ne vrijedi ništa. Ova Greta je malo više/dulje aktualna samo zbog soccijalnih medija, tj zbog dostupnosti istih...sve će se to sleći i nestati...baš kao i spomenuti Martinez i ostali.

Nek oni pričaju i pričaju pametuju...al pokupit smeće sa plaže...e tu se mora podvuć crta...čak mi je iritantna više sa svojim kazališnim pristupom, govorima i facama.

Jakovp sri 9.10.2019 13:03
MasterG kaže...
 Ali zar stvarno misliš da će netko slušati karikaturu kao što je Greta?

 

Možda da, možda ne, ali to nije bitno, potaknuta je rasprava puno veća sa ova dva koja si nabrojao kojih se nitko ne sjeća. Vjerojatno im je to i bio cilj, od nekud treba početi a nažalost ljudi danas reagiraju samo na skandale, ne na lijepe idlične priče o dečku koji kupi smeće iz mora.

wyks sri 9.10.2019 13:10
MrBlc kaže...
Postoje daleko efikasniji načini - bavljenje Kristinom mandarinom, buljenje u bijelu točku na bijelom zidu....

Ali ti dajes kredibilitet kristini i greti. Jer se bavis problemom koji je izmisljen - i racionaliziras ga time da je za to kriv i PR grete.

 

Koliko greta treba maknuti sa hrpe da prestane biti hrpa?

 

MrBlc kaže...
Problem nastaje tek onda kad se rasprava o klimi pokuša skrenuti na Gretu, a to uredno rade i aktivisti, a novinari samo prate.

Ali ako "oni" pricaju o greti, PR grete prica o greti, ti pricas da je greta kredibilna tema, a novinari pricaju ne samo o greti nego i sa Huicem daju kredibilitet tebi i "socijalnom diskursu" tko ce ostati i ugasiti svjetlo?

 

MrBlc kaže...

Ili da se vratimo na analogiji o fašizmu i antifašizmu. Kritika nasilnog incidenta na amtifašističkom prosvjedu je ne samo legitimna tema, već i dužnost, ali istovremeno taj incident ne može biti argument u raspravi protiv fašizma kojim bi se antifašizam i fašizam pokušali izjednačiti. Ova rasprava je kao da onome tko kritizira incident spočitavaš da oduzima medijski prostor antifašizmu.

Analogija antifazisam = fasizam i greta = fejk nije tu da ti uvodis demokratski diskurs na kulturnoj razini, vec je analogija da se svaka tema u kojoj zlotvor brani svoj kriminal moze svesti na to da ti u konacnici opravdavas sebe. Sto sad upravo cinis. A on ostaje rasist. Tema nisi ti, ali nekako je tebibitnije tvoje davanje kredibiliteta analizi fenomena kojeg je izmislio rasist.

 

Ako dodje greta koja nije fejk - sigurno je samo da ce rasist opet vikati da je fejk - je li onda i to pitanje kredibilno?

Koliko greta treba dodati na hrpu da postane hrpa?

 

Iliti - moram li ja na svaku opasku rasiste skakati u "kulturni diskurs o socijalnom fenomenu"? Jesam li debil?

Anđeo bez falinge sri 9.10.2019 13:18
Jakovp kaže...
MasterG kaže...

aktivist - čitaj "lupetam gluposti/istine i pametujem...no ništa ne radim po tom pitanju"

 Bolje nego "serem po aktivistima i time doprinosim još manje".  Kužiš da ovime sereš sam po sebi na neki način?

 Nisi kolegi objasnio..

Jesu li svi eko aktivisti znanstvenici ili su nešto drugo ?

 

E, još me nešto zanima, "Jesu li svi aktivisti ljevičari, liberali ili desničari...možda postoji još koja kombinacija, nisam baš uputjen i prosvetjen ?

MasterG sri 9.10.2019 14:33
Jakovp kaže...
MasterG kaže...
 Ali zar stvarno misliš da će netko slušati karikaturu kao što je Greta?

 

Možda da, možda ne, ali to nije bitno, potaknuta je rasprava puno veća sa ova dva koja si nabrojao kojih se nitko ne sjeća. Vjerojatno im je to i bio cilj, od nekud treba početi a nažalost ljudi danas reagiraju samo na skandale, ne na lijepe idlične priče o dečku koji kupi smeće iz mora.

 - da rasprava...0 effect...baš kao i ova rasprava.

HCMAA sri 9.10.2019 15:10

Živimo u društvu spektakla....i stoga bez spektakla ne ide...Greta je trenutno medijska zlatna koka...za par mjesec,sve ovo ide u zaborav...međutim postoje oni nevidljivi ljudi za koje se ne zna....ali oni ne govore nego rade...oni poduzimaju nešto i o tome ne govore

HCMAA sri 9.10.2019 15:23

BlueMax:
Samo bi u takvom scenariju imali punooooo više vremena za prilagodbu pa bi evoluirana vrsta mogla i opstati.

Postoji "sila" koja je to postigla puno brže nego vi ljudotine...ne samo što su te promjene bile 100 puta brže od vaših....nego toj "sili" možete biti zahvalni...jer bez tog događaja nebi bilo ni ljudi.... ASTEROID

MrBlc sri 9.10.2019 17:26
wyks kaže...

Ali ti dajes kredibilitet kristini i greti. Jer se bavis problemom koji je izmisljen - i racionaliziras ga time da je za to kriv i PR grete.

 

Koliko greta treba maknuti sa hrpe da prestane biti hrpa?

Ja se ne bavim problemom koji je izmišljen, već ti. Unatoč hrpi greta, u krugovima gdje je to bitno se o klimi priča. Greta je izmišljena u pokušaju da se problem približi širem pučanstvu, pri čemu je došlo do backfire-a koji se mogao predvidjeti i očekivati, što znači da je pristup pogrešan, što je problem koji nije izmišljen, već stvaran, a pričom kako je i zašto do njega došlo bi se eventualno u budućim pokušajima mogao izbjeći.

 

Po tebi i Visku ispada ako netko nešto radi pogrešno, ali iz dobrih namjera, ne smije ga se kritizirati jer se time miče fokus sa cilja koji pokušava postići. Oprosti, ali tu filozofiju ne mogu progutati ni s kilo putra.

Visak sri 9.10.2019 19:10
MrBlc kaže...

Po tebi i Visku ispada ako netko nešto radi pogrešno, ali iz dobrih namjera, ne smije ga se kritizirati jer se time miče fokus sa cilja koji pokušava postići. Oprosti, ali tu filozofiju ne mogu progutati ni s kilo putra.

 Daj mi objasni što je ona napravila pogrešno. Kakve je to grozote radila da zaslužuju kilometre teksta i specijalne emisije?

MrBlc sri 9.10.2019 19:34

Oprosti, ali ako nakon petog ponavljanja da s njene strane nije ništa pogrešno napravljeno niti joj se išta može zamjeriti, već da je problem u PR mašineriji koja stoji iza nje, ovakvo pitanje mogu očekivati samo od trolla.

Visak sri 9.10.2019 20:09
MrBlc kaže...

Oprosti, ali ako nakon petog ponavljanja da s njene strane nije ništa pogrešno napravljeno niti joj se išta može zamjeriti, već da je problem u PR mašineriji koja stoji iza nje, ovakvo pitanje mogu očekivati samo od trolla.

 Koja je to mašinerija? Soroš, Iluminati, ljudi gušteri? Veliki meštar ekološke industrije je nazvao urednika Timea iza ponoći i pozvao se na uslugu koju mu ovaj duguje, da stavi malu na naslovnu stranu?

 

Stvarno misliš da je medijima gladnima senzacije netko trebao narediti ili platiti da prikazuju slatku autističnu curicu koja se energično bori za okoliš? Sreća da ste Raspudić, Petric i ti to prozreli, pa nam otvorili oči, jer posljedice naše zablude su mogle biti strašne. Moglo se dogoditi... što zapravo?

 

I ponovo isto pitanje, što je ta navodna PR mašinerija tako strašno napravila?

MrBlc sri 9.10.2019 20:31

Sad već radiš straw-mana. Iza Grete službeno stoji PR agencija koja je uredila čitav nastup, vjerojatno stoji i iza ideje da se ide brodom i slično. Ta ista agencija je ne samo mogla, već i trebala predvidjeti ovakav razvoj događaja i znati da to nije u najboljem interesu borbe protiv klimatskih promjena, ali su ili računali na to da nitko neće smjeti prigovoriti curi s dijagnozom ili su mislili da je i loša reklama i dalje reklama. To je ono gdje ja vidim problem i to sam već jasno napisao, tako da je ovo imputiranje zavjere čisti, planirani i zlonamjerni straw-man. 

 

Šteta, inače te cijenim kao sugovornika, ali tu si se pokazao kao zadnji troll.

Visak sri 9.10.2019 21:35
MrBlc kaže...

Sad već radiš straw-mana. Iza Grete službeno stoji PR agencija koja je uredila čitav nastup, vjerojatno stoji i iza ideje da se ide brodom i slično. Ta ista agencija je ne samo mogla, već i trebala predvidjeti ovakav razvoj događaja i znati da to nije u najboljem interesu borbe protiv klimatskih promjena, ali su ili računali na to da nitko neće smjeti prigovoriti curi s dijagnozom ili su mislili da je i loša reklama i dalje reklama. To je ono gdje ja vidim problem i to sam već jasno napisao, tako da je ovo imputiranje zavjere čisti, planirani i zlonamjerni straw-man. 

Ne bih 'radio straw mana' da si jasno i glasno rekao o kome govoriš, ali to do sada nisi učinio.

 

 Netočno je da iza nje službeno stoji PR agencija. Postoji tip koji se sa svojom kompanijom mota oko nje i obitelji, i promovira ju iz upitnih namjera, ali nije službeno njen PR.

 

Ms Thunberg said people “love to spread rumours saying that I have people ‘behind me’ or that I’m being ‘paid’ or ‘used’ to do what I’m doing” but that “there is no one ‘behind’ me except for myself”.

 

Late last year, Mr Rentzhog was accused of using Ms Thunberg’s name to raise more than $1.5 million (10 million SEK) from investors in the company, which donates just 10 per cent of its profits to a charitable fund.

In October, he had asked her to sit on the Youth Advisory Board of We Don’t Have Time. He then used her name more than 11 times in promotional materials for a share issue announced on November 27, Svenska Dagbladet reported.

According to the newspaper, the prospectus promised investors the company could be “extremely profitable” by creating viral environmental content to pull in money via digital ads from green-aligned firms.

Ms Thunberg’s father told Svenska Dagbladetthat Mr Rentzhog had never informed the family her name would be used. “No, we haven’t received any information about that. Neither has Greta,” he said. “It is unfortunate if she was used commercially. But she hasn’t known anything about this. None of us have known this.”

In a statement in February, the company — which is aiming to build a climate-oriented social network with 100 million users — said it rejected accusations of exploiting Ms Thunberg but apologised for “miscommunication”.

“We failed to inform the Thunberg family in advance that Greta would be mentioned in our financial prospectus, a document aimed at raising funds for the company,” Mr Rentzhog said in the statement.

 

I na kraju treći put ponavljam pitanje, što je to tako strašno napravio, tko god da je napravio?

Visak sri 9.10.2019 22:10
MrBlc kaže...

Da se opet ponavljam, pa da se opet praviš da nisi vidio? Ne, hvala, i'm out.

Stvarno nisam vidio. Gdje si napisao tko je to bio (imenom), što je točno napravio i zašto je to loše? Cijelo vrijeme sipaš neka opća mjesta 'njen PR je pogriješio', ali bez ičega konkretnoga, a što god ja pretpostavim je odmah strašna uvreda. Da si jasno napisao, ja ne bih trebao pretpostavljati niti sto puta pitati. Evo, stvarno me zanima tko je to i kako točno zgriješio?

 

Inače, Greta je simbol, maskota. Mogao je netko napraviti i crtić s mišem koji skakuće i govori o klimatskim promjenama. Sada smo u situaciji da određene grupe ljudi kojima se cijela priča o ekologiji ne sviđa prigovaraju da miševi ne mogu govoriti, da u stvarnosti imaju 5, a ne 4 prsta i slično, a na odgovor da je miš u cijeloj priči nebitan, jer je svrha ukazati na klimatske promjene, ti odgovaraš da su klimatske promjene važne, ali da ovi imaju formalno pravo što se tiče mišje anatomije i da i o tome treba ozbiljno raspravljati, jer su pri izradi crtića napravljeni određeni propusti.

 

Pa se priča kako ona ne nudi odgovore, kako je iz bogate zemlje, kako je jednom pojela čokoladu, kako je spomenula nuklearnu energiju. Sve totalne gluposti, jer smisao maskote nije da riješi problem, niti je ona ikada pretendirala to učiniti. Zato je cijela priča o 'društvenom fenomenu Grete' (pri čemu se uopće ne govori o društvu niti o fenomenu, nego o isključivo o Greti osobno) potpuno promašena. 

wyks sri 9.10.2019 23:05

I ono što je najbitnije, maskotu smo već imali - AOC - pa je bila ista priča.  Zato pitam koliko pojedinaca moramo javno diskreditirati kako bi "kulturni diskurs" bio zadovoljen? 

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/pet-tehnologija-koje-trebale-omoguiti-z/266550.aspx?page=0&jumpto=5857412&sort=asc&view=flat 

 

Evo link na temu od prije 8 mjeseci. 4. Komentar u temi, bas nakon @MrBlc komentara!  AOC, grete, miševi, koliko aktivista moramo proanalizirati jesu li fejk?  Koliko smo trumpova zamjenili?

MrBlc sri 9.10.2019 23:31

Ono što čitavo vrijeme govorim nije o tome kakva nam je maskota, već da nam ne treba maskota već rješenje. Pogledaj primjerice reakcije na Boranku - odazvalo se masu ljudi, akciju je podržala još veća masa ljudi od koje su neki imali objektivne razloge zbog kojih nisu mogli sudjelovati, neki su možda samo bili lijeni, ali su reakcije pozitivne, nešto se napravilo, a ujedno se poslala i poruka. Zašto je to tako? Zato što se panika može funkcionirati kratkoročno, na klimatske promjene se ukazuje dugo, alarmantnih kampanja je bilo poprilično i ljudi jednostavno otupe. S druge strane, konkretno rješenje je nešto što može pokrenuti mase, što smo vidjeli u primjeru Boranke.

 

Mislim da sam to dovoljno dobro iznio, prenio i elaborirao i u prijašnjim postovima, a ako vam i dalje nije jasno, svoju energiju i vrijeme ne mislim dalje trošiti.

Visak čet 10.10.2019 00:44
MrBlc kaže...

Ono što čitavo vrijeme govorim nije o tome kakva nam je maskota, već da nam ne treba maskota već rješenje. 

 Ne, cijelo vrijeme govoriš da je netko nešto pogrešno napravio, ali odbijaš odgovoriti tko i što je to napravio, te zašto je to loše.

 

MrBlc kaže...

 Iza Grete službeno stoji PR agencija koja je uredila čitav nastup, vjerojatno stoji i iza ideje da se ide brodom i slično. Ta ista agencija je ne samo mogla, već i trebala predvidjeti ovakav razvoj događaja i znati da to nije u najboljem interesu borbe protiv klimatskih promjena

 Koja agencija, što je napravila, koji razvoj događaja? Nikada nisi odgovorio na ta pitanja.

 

Jedini razvoj događaja koji ja vidim je da su se konzervativci digli na stražnje noge, a malograđani pokazali u punom svjetlu. Ništa što nismo prije vidjeli ili znali. Ista reakcija je kad homići traže prava, crnci kažu da ne vole kad ih policija ubija ili žrtve pedofilije prijave svećenike.

 

Je li i Kaepernick pogriješio kad je kleknuo, pa postao maskota, ali nije riješio problem? Jan Palach?

 

MrBlc čet 10.10.2019 08:19

Ne, jasno sam na početku rekao to što sam gore napisao, a onda je krenulo navlačenje nadugo i naširoko da bi me se moglo ugurati u neki kalup, pa tko je kriv za takvu reakciju, pa ovo pa ono. Je, društvo je u nekoj stvari, novinari su željni senzacionalizma jer to prodaje novine, a građanstvo je očito gladno konzumacije istog jer se inače te novine ne bi tako prodavale, a novinari ne bi posizali za senzacionalizmom.

Da je društvo lako promijeniti, onda ova priča ne bi ni postojala iz dva razloga, prvo ne bi postojala ovakva reakcija, a drugi, ne bi postojao bi Gretin govor jer bi bio suvišan. Međutim, društvo je takvo kakvo jest i ako ideš raditi ikakav PR ili dizanje svijesti moraš uzeti to u obzir ili ono što radiš radiš pogrešno.

Netko je napisao da se radi o PR agenciji, ali nemam provjerenu informaciju i ne želim se upuštati u nagađanje. Ono što znam je da za ovaj pothvat treba dosta logistike i PR promišljenosti i za ono što želim reći je potpuno irelevantno tko je odradio taj dio - vanjska PR agencija, njeni roditelji ili netko pri UN-u. Također, za razliku od Raspudića i sličnih spodoba ne pretpostavljam da za to postoji skriveni motiv, već samo ističem da je čitava ideja neprilagođena društvu i time neproduktivna.

Kult ličnosti u ekologiji ne funkcionira, to je nešto za što mislim da se svi tu možemo složiti i da je praksa to pokazala. Akcije kod kojih je isti izbjegnut su uspješne, a one kod kojih nije otvaraju polemike i skreću fokus s teme. Ti je činjenično stanje. Onaj tko organizira neku akciju, govor, dizanje svijesti i slično, a ne uzme tu činjenicu u obzir je pogriješio (da ne bude zabune, nije kriv za postojenje te činjenice, već samo zbog neuzimanja iste u obzir loše radi to što radi) i to je ono što pokušavam reći - činjenično stanje. Sve ostalo su vaše projekcije jer se očito ne uklapam u niti jedan kalupo, pa moram biti na silu uguran.

wyks čet 10.10.2019 08:54

Opet spominjes situacije koje su tvoje impresije dogadjaja, pa primjeti da se ja niti jednom rečenicom u cijeloj temi nisam dotaknuo Grete Thunberg.

Ali ono sto ti ne shvacas, je činjenica da je tvoje isiticanje "kulta ličnosti" posljedica sad već korporativnog biznisa (Cambridge Analitica i Steve Bannon) koji bas ciljano diskreditiraju pojedinca bas kako bi se diskreditirao pokret koji taj pojedinac i ne mora predstavljati. Jer AOC nije bila Vođa nego su je oni učinili Vođom.

Jer racunaju da ce biti 25% pučanstva koje ce stati iza njihovih laži (oni koji su odmah rekli kako je Greta zla i sotona) kako ce 25% diskutirati je li fejk ili nije i kako ces ti sa 25% ljudi braniti kulturni diskirs u kojem je vrlina da se svaki pedro/greta/AOC dovede do suda istine.

Ne ostane puno pucanstva koje nije impresionirano svime time.

Kako takvi procesi direktno određuju moj život, jer je rasist i fasist na poziciji moći, a financiran je od prljave industrije, onda meni, ai svima taj pedro/greta/migrant/lgbt/mnajina mora biti apsolutno nebitan, jer u konačnici nece me te skupine deregulirati i regulirati zakonom.

Ali ti nastavi provoditi dane u kulturnom diskursu i odredjivanju je li 16 dijete kukt ličnosti, jer iza ugla je nova greta! Kao sto je bila iza proslog ugla ( a zemlja je okrugla pa se sve ponavlja).

Primjeti da i ne moraju lagati - dovoljno je da nadju dovoljno lošeg pedra/gretu (migrant ubojica) koji ce postati lice za unistavanje pokreta. Tako je prošao i Patriot Act jer je frakcija promila nacije predstavljao citav ostatk svijeta kao teroriste.

MrBlc čet 10.10.2019 09:32

Znači, po tebi je to sve jedna velika urota? I onda ćeš se sutra čuditi onima koji tvrde da je ekologija urota za prodati skupa rješenja nepostojećih problema (o da, ima i takvih), a zapravo se i sam vodiš istom logikom samo s druge ideološke pozicije.

Ja više nemam ni vremena ni energije za ovu raspravu koja se vrti u krug.

wyks čet 10.10.2019 09:42

Kako je urota ako je Trump predsjednik koji je deregulirao ekoloske propise u korist prljave industrije i dao poticaje na ugljen?

Gdje je tu urota?

I ne imputiraj rijec SVE, jer to nisam rekao. Rekao sam da postoji mehanizam koji se koristi.

MasterG ned 13.10.2019 00:16
Jakovp kaže...
MasterG kaže...

aktivist - čitaj "lupetam gluposti/istine i pametujem...no ništa ne radim po tom pitanju"

 Bolje nego "serem po aktivistima i time doprinosim još manje".  Kužiš da ovime sereš sam po sebi na neki način?

 vidi vidi....tema nestala....like I said

Visak sri 4.3.2020 10:20

Ovo nije komentar na forumu, nego plaćena akcija naftne kompanije, a Greta nije izabrani predsjednik, nego aktivist.

Ne znam što govori više o nečijoj relevantnosti kao aktivista od toga da ga velike kompanije napadaju plaćenim kampanjama.