Friday čet 12.9.2019 08:54
DonOscar kaže...
Friday kaže...

Mene zanima koja je poanta onog "zracnog tunela" dolje u kucistu. Kao saka u oko

 Na sto tocno mislis? Na pokrov za napajanje ili na rupe na tom pokrovu?

 

I pokrov i rupe i cijela ta glupost. Cemu to?

DonOscar čet 12.9.2019 09:07

To je praksa kod svih novijih kucista koje imaju napajanje dolje, a postoji par razloga. Prvenstveno je tu da sakrije napajanje, kablove i kaveze za diskove koji se cesto stave na tu poziciju radi cisceg izgleda. Moze podluziti kao vodilja za zrak koji upuhuje prednji ventilator, a ne da se zrak rasprsi u donji dio kucista, kaveze itd i takoder kod nekih kucista moze posluziti da se na njega stave nosaci za ssd.

boxer čet 12.9.2019 09:36
Friday kaže...
DonOscar kaže...
Friday kaže...

Mene zanima koja je poanta onog "zracnog tunela" dolje u kucistu. Kao saka u oko

 Na sto tocno mislis? Na pokrov za napajanje ili na rupe na tom pokrovu?

 

I pokrov i rupe i cijela ta glupost. Cemu to?

 Kod mene nema puno koristi osim da sakrije napajanje sa viškom kablova jer nije modularno i diskove i njihove žice. Iako imam 2 prednja ventilatora koji ubacuju zrak u kućište, a jedan od ta dva i u taj shroud nema puno koristi jer sam primijetio povećanje temperature diskova za par stepeni u odnosu na obični kavez. U dogledno vrijeme na red  će mi doći  i izbacivanje diskova i rad samo sa SSD-ovima većeg kapacita pa ni to neće biti problem. Više-manje je radi estetike posebno kod onih sa prozirnim stranicama kućišta a i to je subjektivno i ovisi od čovjeka do čovjeka. Generalno mi je OK. 

Friday čet 12.9.2019 09:36
DonOscar kaže...
To je praksa kod svih novijih kucista koje imaju napajanje dolje, a postoji par razloga. Prvenstveno je tu da sakrije napajanje, kablove i kaveze za diskove koji se cesto stave na tu poziciju radi cisceg izgleda. Moze podluziti kao vodilja za zrak koji upuhuje prednji ventilator, a ne da se zrak rasprsi u donji dio kucista, kaveze itd i takoder kod nekih kucista moze posluziti da se na njega stave nosaci za ssd.

 

Sakrivanje kaveza za diskove jos nekako i mogu progutati (iako mi je i to bezveze).

Vodilja za zrak da se ne rasprsi? Kao da se ne bi graficka previse ohladila ili sta?

Nosaci za SSD? Zanimljivo - HDD-ove sakrivamo a SSD-ove posluzimo kao svedski stol? Totalna glupost.

Ajar čet 12.9.2019 09:50
Friday kaže...
DonOscar kaže...
Friday kaže...

Mene zanima koja je poanta onog "zracnog tunela" dolje u kucistu. Kao saka u oko

 Na sto tocno mislis? Na pokrov za napajanje ili na rupe na tom pokrovu?

 

I pokrov i rupe i cijela ta glupost. Cemu to?

 to ti je da mali miš ima di spavati i igrati se a možeš umetnuti i napajalicu i dispenzer hrane. 

DonOscar čet 12.9.2019 10:12
Friday kaže...

 

Sakrivanje kaveza za diskove jos nekako i mogu progutati (iako mi je i to bezveze).

Vodilja za zrak da se ne rasprsi? Kao da se ne bi graficka previse ohladila ili sta?

Nosaci za SSD? Zanimljivo - HDD-ove sakrivamo a SSD-ove posluzimo kao svedski stol? Totalna glupost.

 A skrivanje kablova nije dobra svar? Trebaju strsati i narusavati estetiku kao u kucistima iz '95?

 

Ne, nego da usmjeri zrak direktno ispod kartice i time je bolje hladi.

 

HDD-ovi su telad koju nitko ne zeli gledati, dok neki ssd-ovi kao samsung evo lijepo izgledaju i ljudi ih bas zele prezentirati, da ne pricam o tome kako postoje i rgb ssd-ovi (ne kazem da sam fan toga, zapravo bas suprotno) pa ih ljudi zele posebno naglasiti... Osim toga to je samo opcija, uvijek ssd-ove mozes staviti iza maticne ili u vec spomenuti skriveni kavez za diskove.

O_O_O čet 12.9.2019 11:32
DonOscar kaže...
Friday kaže...

 

Sakrivanje kaveza za diskove jos nekako i mogu progutati (iako mi je i to bezveze).

Vodilja za zrak da se ne rasprsi? Kao da se ne bi graficka previse ohladila ili sta?

Nosaci za SSD? Zanimljivo - HDD-ove sakrivamo a SSD-ove posluzimo kao svedski stol? Totalna glupost.

 A skrivanje kablova nije dobra svar? Trebaju strsati i narusavati estetiku kao u kucistima iz '95?

 

Ne, nego da usmjeri zrak direktno ispod kartice i time je bolje hladi.

 

HDD-ovi su telad koju nitko ne zeli gledati, dok neki ssd-ovi kao samsung evo lijepo izgledaju i ljudi ih bas zele prezentirati, da ne pricam o tome kako postoje i rgb ssd-ovi (ne kazem da sam fan toga, zapravo bas suprotno) pa ih ljudi zele posebno naglasiti... Osim toga to je samo opcija, uvijek ssd-ove mozes staviti iza maticne ili u vec spomenuti skriveni kavez za diskove.

 Realno, koliko gledas kuciste osim ako ne stavis na stol na kojem radis. 

O_O_O čet 12.9.2019 11:38
DonOscar kaže...
O_O_O kaže...

 Realno, koliko gledas kuciste osim ako ne stavis na stol na kojem radis

 Upravo ovo boldano, puno ljudi kuciste stavi na stol.

 Pa to je kriminal. Na stolu hocu da imam sto vise prostora ne manje. Plus imati takvu mrcinu na stolu kvari sveukupni esteski izgled svega bez obzira kako si slozio kablove. A gdje ces staviti pivu, kikiriki, cips, kavu/redbull, kokice itd.

Louis Pluto čet 12.9.2019 11:46
O_O_O kaže...

 Pa to je kriminal. Na stolu hocu da imam sto vise prostora ne manje. Plus imati takvu mrcinu na stolu kvari sveukupni esteski izgled svega bez obzira kako si slozio kablove. A gdje ces staviti pivu, kikiriki, cips, kavu/redbull, kokice itd.

 čaplju i gondolu možeš staviti na tabletić na pokrivalo za napajanje... uz led rasvjetu i tg doći će do izražaja a i baka će biti sretna

DonOscar čet 12.9.2019 12:11
O_O_O kaže...

 Pa to je kriminal. Na stolu hocu da imam sto vise prostora ne manje. Plus imati takvu mrcinu na stolu kvari sveukupni esteski izgled svega bez obzira kako si slozio kablove. A gdje ces staviti pivu, kikiriki, cips, kavu/redbull, kokice itd.

 Kriminal je mozda tebi, ali ako malo okolo pogledas (pa cak ovdje u temama slike hwa i vas desk) vidjet ces koliko zapravo ljudi drzi pc na stolu. Ako je sve poslozeno kako spada kuciste na stolu moze samo estetski podici sliku, a kablove upravo sakriva taj pokrov (vidi vraga) dok ostatak ide iza maticne. Ako zelis da ti kuciste bude gore i uz to imati svedski stol onda ces i pripaziti da dimenzije budu dovoljne za takvo nesto. 

O_O_O čet 12.9.2019 12:20
DonOscar kaže...
O_O_O kaže...

 Pa to je kriminal. Na stolu hocu da imam sto vise prostora ne manje. Plus imati takvu mrcinu na stolu kvari sveukupni esteski izgled svega bez obzira kako si slozio kablove. A gdje ces staviti pivu, kikiriki, cips, kavu/redbull, kokice itd.

 Kriminal je mozda tebi, ali ako malo okolo pogledas (pa cak ovdje u temama slike hwa i vas desk) vidjet ces koliko zapravo ljudi drzi pc na stolu. Ako je sve poslozeno kako spada kuciste na stolu moze samo estetski podici sliku, a kablove upravo sakriva taj pokrov (vidi vraga) dok ostatak ide iza maticne. Ako zelis da ti kuciste bude gore i uz to imati svedski stol onda ces i pripaziti da dimenzije budu dovoljne za takvo nesto. 

 Dobro sto ljudi, nekoliko cudi. Ja gledam sad da mi stol bude kuciste. To mi izgleda kao najbolje iskoristen prostor.

O_O_O čet 12.9.2019 12:22
Louis Pluto kaže...
O_O_O kaže...

 Pa to je kriminal. Na stolu hocu da imam sto vise prostora ne manje. Plus imati takvu mrcinu na stolu kvari sveukupni esteski izgled svega bez obzira kako si slozio kablove. A gdje ces staviti pivu, kikiriki, cips, kavu/redbull, kokice itd.

 čaplju i gondolu možeš staviti na tabletić na pokrivalo za napajanje... uz led rasvjetu i tg doći će do izražaja a i baka će biti sretna

 Ili nesto ovako.

 

Louis Pluto čet 12.9.2019 12:36
O_O_O kaže...

 Ili nesto ovako.

 

 čuj ljudi su čudna bića i veseli ih svašta, zašto uopće kupovati TG kućište, da ga držiš ispod stola? čemu sva ta silna led rasvjeta, bekplejti i slično?

pusti ljude da se vesele... držim full tower na stolu i gledam igru svjetla led rasvjete sa vodenog hlađenja...

Louis Pluto čet 12.9.2019 14:30
Friday kaže...

Podjelit cemo kartone sada svima kojima je ova eskapada sa "oklopom napajanja" normalna. Pa vas molim da editirate postove dok jos nije kasno. 

I linuksasi ce isto dobiti kartone, naravno.

 meni odmah dva da se opametim... proizvoljnih boja molim

Ajar čet 12.9.2019 14:38
syncmaster245b kaže...

Gdje mogu skinuti drivere za ovo kuciste?

 

Friday kaže...

Podjelit cemo kartone sada svima kojima je ova eskapada sa "oklopom napajanja" normalna. Pa vas molim da editirate postove dok jos nije kasno. 

I linuksasi ce isto dobiti kartone, naravno.

 starije žene po susjedstvu, koje se u to razumiju, tvrde kako se najbolji drajveri za to kućište već nalaze u linuxu te da se napajanje skriva od sramote jer nije bilo love za bolje. usput i (sinergijom!) pokreće kolut da bi mišu bilo lakše trčati (eko poticaji za električne trčalice!). to je lin-lin* situacija i za vlasnika i za miša. 

 

*može biti i lin-win, ako se win pokrene pod virtualkom. 

metallic čet 12.9.2019 14:39
Friday kaže...

Podjelit cemo kartone sada svima kojima je ova eskapada sa "oklopom napajanja" normalna. Pa vas molim da editirate postove dok jos nije kasno. 

I linuksasi ce isto dobiti kartone, naravno.

Predlažem novu kategoriju kartona, "R. FCKN'. G. B.", eto da budemo u korak uz moderno doba PC-a.

boxer čet 12.9.2019 15:19

Btw da se neki ne uvrijede sa shroudom mislim da se u većini slučajeva može i izvaditi, svakako se napajanje prvršćuje za zadnji dio kućišta i leži na gumicama/spužvicama, dok je kavez sa diskovima negdje samostalan, a negdje je pričrvšćen dodatno i za shroud, ali ništa što borer i par šarafića/pop nitni ne može riješiti.

Friday čet 12.9.2019 22:31
ansha kaže...

Fractal u odnosu na prije par godina otisao cijenom 50% gore a kucista ostala isti drek. Nisu losa, al vise ni blizu ne vrijede te novce...

 

Sad bas gledam, svoje Define R5 sam platio 113 eura 2016. Nisam mislio davati toliko para za kuciste ali definitivno mi nije zao. Stvarno sam bio impresioniran kad sam raspakirao kutiju. Ali mislim da je to gornja granica love koju bih gao za kuciste osim da me nesto bas prejebeno i da me izuje iz cipela. S druge strane - vec nekih 3 godine mi na polici firewall stoji u dijelovima (i radi, preko njega idemo na internet). Vec valjda 2 godine gledam da uzmem neko malecko itx kuciste pa eto primam prijedloge (mora imati neku ventilaciju jer se seagate barracuda hdd grije za popizditi).

Santana čet 12.9.2019 22:54
Friday kaže...
DonOscar kaže...
To je praksa kod svih novijih kucista koje imaju napajanje dolje, a postoji par razloga. Prvenstveno je tu da sakrije napajanje, kablove i kaveze za diskove koji se cesto stave na tu poziciju radi cisceg izgleda. Moze podluziti kao vodilja za zrak koji upuhuje prednji ventilator, a ne da se zrak rasprsi u donji dio kucista, kaveze itd i takoder kod nekih kucista moze posluziti da se na njega stave nosaci za ssd.

 

Sakrivanje kaveza za diskove jos nekako i mogu progutati (iako mi je i to bezveze).

Vodilja za zrak da se ne rasprsi? Kao da se ne bi graficka previse ohladila ili sta?

Nosaci za SSD? Zanimljivo - HDD-ove sakrivamo a SSD-ove posluzimo kao svedski stol? Totalna glupost.

 Imam kuciste s tom "funcijom" i nemam nist protiv toga

Imam gdje kablove sakrit, ak nist drugo

Nema nikakav negativan utjecaj.

BlueMax čet 12.9.2019 23:35
Friday kaže...
ansha kaže...

Fractal u odnosu na prije par godina otisao cijenom 50% gore a kucista ostala isti drek. Nisu losa, al vise ni blizu ne vrijede te novce...

 

Sad bas gledam, svoje Define R5 sam platio 113 eura 2016. Nisam mislio davati toliko para za kuciste ali definitivno mi nije zao. Stvarno sam bio impresioniran kad sam raspakirao kutiju. Ali mislim da je to gornja granica love koju bih gao za kuciste osim da me nesto bas prejebeno i da me izuje iz cipela. S druge strane - vec nekih 3 godine mi na polici firewall stoji u dijelovima (i radi, preko njega idemo na internet). Vec valjda 2 godine gledam da uzmem neko malecko itx kuciste pa eto primam prijedloge (mora imati neku ventilaciju jer se seagate barracuda hdd grije za popizditi).

 Koji oblik? Box, tower, line? Baracudu ću zanemariti jer smo skoro u 2020. i HDD-ovi nemaju što tražiti u itx računalu.

NZXT H200i si gledao? Pristojno kućište za cca 100€.