HCMAA uto 24.3.2020 13:32
ansha kaže...
HCMAA kaže...

Nakon koliko vrimena se mogu očekivati neki rezultati?

Nakon 2 tjedna ti posalju univerzalni lijek za sidu i rak na kucnu adresu...

 ozbiljan odgovor bi bio...za jedno desetak i više godina...pokušaj računalne simulacije ponašanja organske materije za sadašnja računala je fantasy...u ovakvim situacijama triba biti iskren a ne eto sad ćemo priko noći....

phoenix2003 sri 25.3.2020 10:12

"Foldam" preko 15 godina kroz razne BOINC projekte. Nešto malo sam radio i folding@home. Mogu reći da smo za sada, uz svu sirovi snagu koja je uključena u ove projekte, pokupili samo mrvice. Bez kvantnih računala i vještačke inteligencije napredak na ovom polju je teško moguć. 

passat sri 25.3.2020 22:07
volegradele kaže...

Tek sad vidio ovaj topic,bravo ekipa ja sam dugo foldao za nas tim Cro4Life ,ali vec dugo nisam,naravno ponovno se ukljucujem!

 Tebe se sjecam prije puno godina da si bas aktivan bio u tom. Cak sam i sâm na kratko usao sa svojom intelicom 4500MHD i dualcem T6570.

 

Vec neko vrijeme ne pratim nove grafe i cpu-e i evo cudim se kako sa sa GTXicom 1050(M) imam samo 25 000 PPD (radi doduse na 40% samo iz nekog razloga) dok ovdje ljudi stavljaju po 1M+.

Do prije godinu i pol je gtx 1050 bila i vise nego ok.

 

BTW: na redditu su prije mozda 2 dana znanstvenici koji rade na Folding@home bili odusevljeni sto mogu odraditi posao za 1 dan koji im je prije trebao 5 dana (Jer je bio naglo skok na 450 TFLOPsa) - i to je dakle vise nego 7 najbrzih svjetskih superkompjutera zajedno.

A sada smo na 750!

dreadmoore čet 26.3.2020 12:41
phoenix2003 kaže...

Da sam rudario bitcoin umjesto BOINCa sada bih bio milioner Inače imam preko 223 miliona bodova skupljenih u raznim boinc projektima. Dugo sam, u ukupnom poretku, bio prvi u BiH, sada sam drugi....

 Sta mislis jel ti netko ikad rekao bar  hvala 

Ivan(4) čet 26.3.2020 13:26
phoenix2003 kaže...

Da sam rudario bitcoin umjesto BOINCa sada bih bio milioner Inače imam preko 223 miliona bodova skupljenih u raznim boinc projektima. Dugo sam, u ukupnom poretku, bio prvi u BiH, sada sam drugi....

 Da su rudari foldali ili bili na BOINC-u, do sada bismo možda imali lek za neku od bolesti koje istražuju. Rudarenje je neviđeno traćenje resursa. Svi kripto-zaluđenici su kao neka hipi-ekipa, a totalno ignorišu količinu energije koja globalno odlazi na ono što rade i uticaj na životnu sredinu koji to ima.