ZovemseZoranidolazimizRijeke sub 21.3.2020 19:05

Jedini način jest ostati doma. Doslovce. Nema ljudi vani, nema se kome virus prenijeti. U roku 2 mjeseca kurvinski COVID-19 virus odleprša u pi*du materinu, nećemo ga zaboraviti ali ćemo se praviti da je bio samo jedan ružni san.

 

Ovo je jedina provjerena metoda koja uspjeva. Uspjela je u Kini potpuno, na pragu je toga da uspije u Južnoj Koreji (već sada je u silaznoj putanji ona krivulja).

 

Cjepiva niti lijeka neće biti toliko dugo da jednom kad ono dođe u masovnu upotrebu (ako uopće pronađu cjepivo, za sada nema ništa) lako bi se moglo dogoditi da će i više od milijun ljudi nastradati. Posebice u Americi. Tamo će biti sranje neviđenih razmjera.

 

Tako da ono, ljudi, ostanite u kućama, a vani fino par metara razmaka, socijalna distanca. Nama informatičarima će to jaaaako teško pasti.

 

 

Spiridon sub 21.3.2020 19:13

Izolacija je najbolji način da se bar uspori širenje virusa... Nije svejedno kojim ritmom će biti opterećene bolnice i medicinsko osoblje...

Jbt, jučer stojim u dvorištu, na svojoj terasi i najednom mi se cijela situacija učinila nestvarna...

Friday sub 21.3.2020 20:37
Gee kaže...

Instalirao, podesio sukladno uputama, ali ništa se ne događa...

 

Kao sto pise u clanku - broj foldera je skocio i uglavnom se sve "prozvace" jako brzo

 

strawa kaže...

I ja sam pustio comp da vrti fah vec neko vrijeme. Ionako u zadnje vrijeme ne radi nista korisno :)

 

Pridruzi se nasem timu ako vec nisi, da pokazemo da nas ima

Envy sub 21.3.2020 21:06
Friday kaže...
* * *

 

Pridruzi se nasem timu ako vec nisi, da pokazemo da nas ima

Kojem našem timu? Hoću i ja, nek Xeon konačno mlati nešto korisni.

Ali prvo odo pročitati članak :-D 

Friday sub 21.3.2020 21:06
kerum kaže...

Ako ima i vise no dovoljno foldera, sto je bottleneck za nove work unite? 

 

Znanstvenici ih pripremaju i onda se salju u mrezu na obradu. Ono sto je obradjeno obradjeno je. Dakle netko mora sloziti te strukture proteina i kojecega u odredjeni file format i onda to poslati nama da "prozvacemo"

Friday sub 21.3.2020 21:07
Envy kaže...
Friday kaže...
* * *

 

Pridruzi se nasem timu ako vec nisi, da pokazemo da nas ima

Kojem našem timu? Hoću i ja, nek Xeon konačno mlati nešto korisni.

Ali prvo odo pročitati članak :-D 

 

Pise sve u clanku, tim je broj 137516

Na screenshotu se vidi kako treba biti podeseno.

Envy sub 21.3.2020 21:12
Friday kaže...
Envy kaže...
Friday kaže...
* * *

 

Pridruzi se nasem timu ako vec nisi, da pokazemo da nas ima

Kojem našem timu? Hoću i ja, nek Xeon konačno mlati nešto korisni.

Ali prvo odo pročitati članak :-D 

 

Pise sve u clanku, tim je broj 137516

Na screenshotu se vidi kako treba biti podeseno.

Skužio sam, kad sam već pročitao. Ja ionako ne gasim PC, ali čim počne neto ozbiljno da radi počne i da zuji.. pa ćemo da vidimo. 

Friday sub 21.3.2020 21:15
Envy kaže...

Skužio sam, kad sam već pročitao. Ja ionako ne gasim PC, ali čim počne neto ozbiljno da radi počne i da zuji.. pa ćemo da vidimo. 

 

Meni je grafa undervoltana a proc je u ECO modu. Na taj nacin gubim par % performansi na grafi i nekih 20-ak% na procesoru. Ali morao sam inace bi me ventilatori izludili.

Dobra stvar je to da mozes podesiti broj threadova koje ce F@H koristiti pa na taj nacin smanjis TDP posljedicno i buku.

Configure -> Slots -> CPU -> opcija se zove CPUs

Friday sub 21.3.2020 21:21

Inace, nevjerojatan je podatak da smo jos uvijek kao tim ispred tima r/AMD koji broji cak 487 aktivnih clanova. Ocito je da ce nas prestici ali to pokazuje kako smo nekad dobro foldali. A i opet cemo

Envy sub 21.3.2020 21:27
Friday kaže...

Inace, nevjerojatan je podatak da smo jos uvijek kao tim ispred tima r/AMD koji broji cak 487 aktivnih clanova. Ocito je da ce nas prestici ali to pokazuje kako smo nekad dobro foldali. A i opet cemo

Joj pa ti si se po AMD-ovio totalno. Gdje su ti oni NUC-evi sa antivirusom? Još malo i Dell ćeš zamjeniti Asus ROGOVIMA :-D

Neki 4Life me ganja (crećom nije Cro) u Destiny 2 k'o lud. 

 

Friday sub 21.3.2020 21:28
Envy kaže...
Friday kaže...

Inace, nevjerojatan je podatak da smo jos uvijek kao tim ispred tima r/AMD koji broji cak 487 aktivnih clanova. Ocito je da ce nas prestici ali to pokazuje kako smo nekad dobro foldali. A i opet cemo

Joj pa ti si se po AMD-ovio totalno. Gdje su ti oni NUC-evi sa antivirusom? Još malo i Dell ćeš zamjeniti Asus ROGOVIMA :-D

 

 

NUC-a oba su u normalnom pogonu

dreadmoore sub 21.3.2020 21:30
Friday kaže...
Envy kaže...

Skužio sam, kad sam već pročitao. Ja ionako ne gasim PC, ali čim počne neto ozbiljno da radi počne i da zuji.. pa ćemo da vidimo. 

 

Meni je grafa undervoltana a proc je u ECO modu. Na taj nacin gubim par % performansi na grafi i nekih 20-ak% na procesoru. Ali morao sam inace bi me ventilatori izludili.

Dobra stvar je to da mozes podesiti broj threadova koje ce F@H koristiti pa na taj nacin smanjis TDP posljedicno i buku.

Configure -> Slots -> CPU -> opcija se zove CPUs

 Ja sam svoju buku rijesio sa noctu ventovi ne prelaze 500 rpm a i grafa ne ide visoko do 65˘C skinio vent od 140mm noctua i stavio 120mm sa 4 pina.Tko ima ryzen neka proba mislim da ce mu moci se hladiti na tim postavkama meni procesor ide do 70°C

Envy sub 21.3.2020 21:35
Friday kaže...

Inace, nevjerojatan je podatak da smo jos uvijek kao tim ispred tima r/AMD koji broji cak 487 aktivnih clanova. Ocito je da ce nas prestici ali to pokazuje kako smo nekad dobro foldali. A i opet cemo

Ubij me ako rambox nije u tom r/AMD timu. Vjerujem da bi i vlastitu državu izdao za AMD :-D

Puuuu... pisalo obje verizije u instaleru a meni instalira x86 verziju.. ajde nema veze. 

Friday sub 21.3.2020 22:09
dreadmoore kaže...
Friday kaže...
Envy kaže...

Skužio sam, kad sam već pročitao. Ja ionako ne gasim PC, ali čim počne neto ozbiljno da radi počne i da zuji.. pa ćemo da vidimo. 

 

Meni je grafa undervoltana a proc je u ECO modu. Na taj nacin gubim par % performansi na grafi i nekih 20-ak% na procesoru. Ali morao sam inace bi me ventilatori izludili.

Dobra stvar je to da mozes podesiti broj threadova koje ce F@H koristiti pa na taj nacin smanjis TDP posljedicno i buku.

Configure -> Slots -> CPU -> opcija se zove CPUs

 Ja sam svoju buku rijesio sa noctu ventovi ne prelaze 500 rpm a i grafa ne ide visoko do 65˘C skinio vent od 140mm noctua i stavio 120mm sa 4 pina.Tko ima ryzen neka proba mislim da ce mu moci se hladiti na tim postavkama meni procesor ide do 70°C

 

Meni proc ide do nekih 60 stupnjeva recimo (najvisa zabiljezena od jutros je 63, a foldam i sa CPU i sa GPU), grafa je na cca 68 recimo dok folda s time da je vent podesen da ne ide preko 45%. Uglavnom je na nekih 1200 okretaja, kad gpu ode blizu 70 onda skoci do nekih 1600. Vrlo podnosljivo. Noctua na procesoru je upravo na 700 tako da se apsolutno ne cuje. Najveca brzina vrtnje od jutros je bila 851 rpm.

Bas sam jutros isprobao nesto sto mi je jucer stiglo i odusevljen sam kako funkcionira. Malac je sad cist kao suza...

overhaul sub 21.3.2020 23:16

Pa tu bi sad mogli uskočiti oni silni instituti koji su se natjecali koji ima jači superkompjuter. Valjda im ovaj tren baš i netreba krunčanje simulacije širenja svemira ili nuklearne eksplozije, nek to malo pauziraju i upregnu foldanje. 

ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Jedini način jest ostati doma. Doslovce. Nema ljudi vani, nema se kome virus prenijeti. U roku 2 mjeseca kurvinski COVID-19 virus odleprša u pi*du materinu, nećemo ga zaboraviti ali ćemo se praviti da je bio samo jedan ružni san.

 

Ovo je jedina provjerena metoda koja uspjeva. Uspjela je u Kini potpuno, na pragu je toga da uspije u Južnoj Koreji (već sada je u silaznoj putanji ona krivulja).

 

Cjepiva niti lijeka neće biti toliko dugo da jednom kad ono dođe u masovnu upotrebu (ako uopće pronađu cjepivo, za sada nema ništa) lako bi se moglo dogoditi da će i više od milijun ljudi nastradati. Posebice u Americi. Tamo će biti sranje neviđenih razmjera.

 

Tako da ono, ljudi, ostanite u kućama, a vani fino par metara razmaka, socijalna distanca. Nama informatičarima će to jaaaako teško pasti. 

 Ništa od toga. Izačuni sa MiT-a govore, s obzirom da je to pandemija, da će se krivulja vratiti nazad u eksponencijalan rast prvom prilikom kad dopuste ljudima normalan rad i život jer će uvijek doći ponovno odnekud. Otišlo je predaleko i preširoko. I onda opet stroga karantena kad prijeđe prag kojeg mogu bolnice podnijeti i tako u krug gore-dolje. kažu da bi 2/3 vremena tim tempom bili pod karantenom. Dakle to ne šljaka. Samo upregnut tehnologiju i znanje da se iznađe zaštita i lijek. 

Kolacic ned 22.3.2020 00:54

Kad nesto ne znam moram pitati.

Superracunala za sto sluze? Vjerujem izracune kojekakvih stvari itd. Da sad ne googlam.

Nisu dovoljna,ne zeli nitko prepustiti,ne moze se platiti,ili su vec upogonjena da pomazu?

SamoPitam3 ned 22.3.2020 01:11

Ne bi da kvarim zabavu, ali na tim @home projektima sam za sada bio na dva. Seti i lijek/molekula za rak. Na kraju niti smo nasli vanzemaljce, a u medjuvremenu obolio i zavrsio na kemoterapijama.

Dakle, dva puta jedno veliko nista. Mozda je bolje da ne palim ovo, jer prema mojim iskustvima ili ne djeluje ili sam baksuz

Jakic007 ned 22.3.2020 05:53

Vec 10 dana mi folda laptop (AMD A10-5757M, AMD Radeon HD 8650G + HD 8750M)  koji je vec neko vrijeme skupljao prasinu. Nije mnogo ali kad se male ruke sloze, sve se moze. 

Main PC isto nije nesto jak ali mi je u spavacoj sobi tako da preko noci ga ne mogu imati upaljenog a preko dana sam na njemu cijelo vrijeme jer radim od doma.