Marko :D čet 20.2.2020 09:11
ihush kaže...
Hoggy kaže...
..
Novi tab nudi samo Bing dok Google search kao default može biti samo address bar.

 -netočno, podesi. Ostalo je neki drugi problem ili subjektivnost.

Nije netočno; točno je! U novoj kartici ne možeš postaviti Google kao tražilicu. Jedino što možeš napraviti je instalirati neki dodatak koji će novu karticu preusmjeriti na Google-ovu početnu stranicu, ali to nije to jer je sporije i taj novi dodatak dodatno usporava preglednik. Samo za usporedbu; kada na Chrome-u promijeniš zadanu tražilicu, mijenjaš je i u novoj kartici.

ihush čet 20.2.2020 09:26

-ili se nerazumijemo ili je ipak netočno :)

-nova kartica je nova izmišljotina-fičer.. i može biti koja želiš stranica, pa i google.hr i sl. = netočno.

-podesiti, ali da .. malo su skrivene-zavučene opcije dok je nova kartica sa svojim postavkama nešto na što se treba naviknuti ako to želiš ili ne treba ako ne želiš.. :) pa nakon postavljanja googlea, vratio sam se na novu karticu, zbog linkova.. tj ovisi što i kako želiš podesiti, favoriti-linkovi osobni izbor i stvar ukusa (ali ne vidim problem).

Marko :D čet 20.2.2020 09:39

Ti nas ili trolaš ili nisi upućen u sam preglednik. Ne, nova kartica se ne može promijeniti bez instaliranja kojekakvih dodataka za preusmjeravanje na neku stranicu. Kao što sam već rekao, to nije dobro rješenje jer se nova kartica sporije učitava i dodatno se usporava preglednik.

 

Chrome, s druge strane, nudi mogućnost promijene zadane tražilice u novoj kartici.

ihush čet 20.2.2020 09:44

-što te spriječava da umjesto nove kartice koristiš googe.com/hr? tj to je tržilica. Postaviš kao početnu stranicu tj to je smisao početne stranice, dok je 'nova kartica' samo nova izmišljotina i ako ti ne odgovara, ne koristiš, kao što to možemo reći za browsere = izbor.

 

 

ok, sad razumijem.. ''semantika'' :) tj isti naziv za novu karticu kao početnu stranicu i dodavanje-otvaranje novog taba u otvorenom browseru, tj novi tab može biti bilo koja stranica, npr google i tad se ponaša kao što se u povijesti ponašaju browseri. Nova stranica je pak novi 'fičer' kako je to zamislio MS i da, na njemu je bing bez opcije izbora. Pa tko želi, kroisti..

Marko :D sub 22.2.2020 11:18
Hoggy kaže...
Novi Edge ne radi dobro. Recimo TV za Van. Iako pokrene TV za Van, ne želi pokrenuti sam program, poruke koje šalje su kao da mreža ne radi. Chrome i Firefox uredno rade.Ima problema i sa ispisom na printer, formatira pogrešno itd.
Sporije otvara neke stranice od Chrome-a. Sporije radi ako je puno toga otvoreno na 32GB rama.
Novi tab nudi samo Bing dok Google search kao default može biti samo address bar.

Netko je na Redditu otkrio mali trik. Ako blokiraš  ntp.msn.com, otvara se lokalna stranica za novu karticu. Na njoj je tražilica ona koju si postavio kao zadanu. Ili, ako imaš Windows 10 Pro, u Group Policy Editoru postaviš  chrome-search://local-ntp/local-ntp.html kao zadanu stranicu za novu karticu u Edge-u. Home verzija nema Group Policy Editor, pa to na njoj ne možeš postaviti osim blokiranjem gore navedene adrese.

 

➡ https://redd.it/f78cp7

dagoberhr pon 24.2.2020 11:41

Kako je ihush rekao nije istina da Bing mora biti zadana tražilica jer moguće je narihtati 5 drugih da budu zadane kako je na slici u prilogu a to kaj netko nezna ili neda mu se tražiti/istraživati je drugi par cipela.

 

Što se tiče da na svakome novome tabu bude otprto nekaj drugog i to se može kako je na slici u prilogu ali valja poklikati kaj je potrebno poklikati da bi to delalo a ja sam kod sebe sva ta sranja poisključivao.

 

I da ovaj Edge je daleko bolji od Chromea meni osobno jer brži je te sve što mi je radilo u Chromeu dela i tu bez da ima 5 preglednika instaliranih a slabiji nešto od Firefox Portable-a kojega sam koristio za neke specifične stvari no kao i Chrome zbrisani su sa kompa jer napokon nakon dugo vremena imam 1 cjelovit preglednik sa funkcijama kaj mi trebaju da to dela kak bog zapovjeda. To kaj je svatko od nas po defaultu negativan i odmah traži mane tam gdje ih ponekad nema nije do preglednika, MS-a ili developera nego nas samih jer obožavamo tragat za dlakom u jajetu.

ihush pon 24.2.2020 14:03
Marko :D kaže...

Možeš promijenit zadanu tražlicu, ali Bing ostaje zadana tražilica u novoj kartici.

 -problem je u 'novoj kartici' .. tj to je sad tako nazvao MS, tj kao neka početna-interna-blank (sa sadržajem) .. dok je nova kartica = novi tab ono što podesiš, kako podesiš.. npr google.hr i tad se otvara upravo google, sa google searchom. - Nova kartica je novi fičer-izmišljotina, kao aboutblank.. i da, šteta što ms ne nudi normalno editiranje i tog izbora, no ne mora, jer ne ograničava search, tražilice ili početnu stranicu. To je samo jedna od mogućih početnih novih stranica i ako želiš msovu tad koristiš msovu.. i tražilicu tj upravo zato su 'zaboravili' dati opciju izbora na toj stranici.

-novi tab je i dalje novi tab, tj ono što je do sad bila nova kartica koja može biti blank, neka konkretna adresa ili u ovom slučaju msova stranica koja kao dio uključuje i bing tj ne nudi izmjenu nego uzmi ili ostavi (ili editiraš... no to prelazi okvire teme).

Envy pon 16.3.2020 11:24
dagoberhr kaže...

* * *

 

I da ovaj Edge je daleko bolji od Chromea meni osobno jer brži je * * *

Ja se ne sjećam kada sam upalio Chrome, a iscrpan review u korištenju Chromiranog Edgea sam i sâm pisao ovdje.
Je, brži je i troši manje memorije.

Tražilica u adresnoj traci se može naravno promjeniti ali dole u onoj malom okviru - ne može. Za sada i bez raznoraznog kemija, ali oko toga se ne treba uopće brinuti niti polemisati oko toga. Ionako moje navike su da pretražujem iz adresne trake.

Envy pon 16.3.2020 11:33
dagoberhr kaže...

Kako je ihush rekao nije istina da Bing mora biti zadana tražilica jer moguće je narihtati 5 drugih da budu zadane kako je na slici u prilogu a to kaj netko nezna ili neda mu se tražiti/istraživati je drugi par cipela.

 

Što se tiče da na svakome novome tabu bude otprto nekaj drugog i to se može kako je na slici u prilogu ali valja poklikati kaj je potrebno poklikati da bi to delalo a ja sam kod sebe sva ta sranja poisključivao.

 

I da ovaj Edge je daleko bolji od Chromea meni osobno jer brži je te sve što mi je radilo u Chromeu dela i tu bez da ima 5 preglednika instaliranih a slabiji nešto od Firefox Portable-a kojega sam koristio za neke specifične stvari no kao i Chrome zbrisani su sa kompa jer napokon nakon dugo vremena imam 1 cjelovit preglednik sa funkcijama kaj mi trebaju da to dela kak bog zapovjeda. To kaj je svatko od nas po defaultu negativan i odmah traži mane tam gdje ih ponekad nema nije do preglednika, MS-a ili developera nego nas samih jer obožavamo tragat za dlakom u jajetu.

Na drugoj slici na sredini ekrana gdje piše Microsoft i lijevo od plave kockice sa lupom pretraživanja stojit ti ikona Bing i to se ne može promjeniti O tome govorimo. Na prvoj slici si pokazao da se uredno može tražilica promijeniti u adresnoj traci (tamo gdje se kuca www.bug.hr).

Bilo bi dobro za nas koji smo serviseri da odma nakon što klijentima reinstaliramo OS uraditi kao što ihush kaže promejniti novi tab ili novu karticu (ne znam ni ja više kako se šta imenuje) u google.com/hr ili kako već čisto da korisnici ne koriste Bing (jer je stvarno loš za naše prostore) kroz onu tražilicu u sredini ekrana koja se ne može promjeniti.

Samo malo jasniji budite i svi ćemo doći do jedinog i logičkog razumjevanja.

 

PS: Mali savjet: promjeni taj ADB blocker u uBlock Origin i instaliraj Hover Zoom - preporodićeš se.

Envy sri 25.3.2020 20:36
dagoberhr kaže...

Envy hvala i u pravu si za uBlock a Hover do sada nisam probao ali stavio sam ga da ga isprobam.

ADB je kompromitiran odavno, propušta neke reklame tko mu plati, a uBlock Origin za sada nema niti bliži ni dalju konkurenciju.

Što se tiče Hover Zooma predobar dodatak za uveličavanje slike tako što pređeš mišem preko nje (recimo kada Googlaš Slike) i imaš onda recimo opciju kada pređeš mišem on ti naravno otvori sliku koliko je velika i stisneš S da sliku snimiš (downloaduješ) a ako ćeš samo u novom prozoru da je otvorišstisneš T slovo i onda možeš dalelje desni klik miša copy image. Vjerojatno Hoover Zoom ima još mogučnosti ali ja bez te dvije - ne mogu.

Eto ja više ne koristim Chrome. Tu je instaliran, ali doviđenja za sada.

Marko :D čet 26.3.2020 16:32
Envy kaže...
dagoberhr kaže...

Envy hvala i u pravu si za uBlock a Hover do sada nisam probao ali stavio sam ga da ga isprobam.

ADB je kompromitiran odavno, propušta neke reklame tko mu plati, a uBlock Origin za sada nema niti bliži ni dalju konkurenciju.

Što se tiče Hover Zooma predobar dodatak za uveličavanje slike tako što pređeš mišem preko nje (recimo kada Googlaš Slike) i imaš onda recimo opciju kada pređeš mišem on ti naravno otvori sliku koliko je velika i stisneš S da sliku snimiš (downloaduješ) a ako ćeš samo u novom prozoru da je otvorišstisneš T slovo i onda možeš dalelje desni klik miša copy image. Vjerojatno Hoover Zoom ima još mogučnosti ali ja bez te dvije - ne mogu.

Eto ja više ne koristim Chrome. Tu je instaliran, ali doviđenja za sada.

ADB? Valjda ABP (AdBlock Plus). 

 

I uBlock Origin ima konkurenciju; AdGuard.

Envy pon 6.4.2020 14:37
Marko :D kaže...
* * *

 

I uBlock Origin ima konkurenciju; AdGuard.

 

dagoberhr kaže...

Marko :D ADB skracenica od adblocker.

 

Marko :D kaže...
* * *

Nije. ADB je skraćenica Android Debug Bridge, a ABP je skraćenica za AdBlock Plus.


Ajde ljudi skontali ste šta sam htio da kažem.

Evo još jedne vijesti vezano za Edge sa jednog BH Portala: https://www.klix.ba/scitech/tehnologija/novi-microsoft-edge-postao-drugi-najpopularniji-desktop-web-browser/200406071

Marko :D pon 6.4.2020 14:46

Ova vijest je malo misleading i već se o tome raspravljalo na Redditu. Razlog zašto NetMarketShare pokazuje Edge kao drugi najpopularniji preglednik jest taj što oni kombiniraju broj korisnika starog Edgea i novog Edgea iako se radi o potpuno drugačijim preglednicima.

Envy pon 6.4.2020 14:49
Marko :D kaže...

Ova vijest je malo misleading i već se o tome raspravljalo na Redditu. Razlog zašto NetMarketShare pokazuje Edge kao drugi najpopularniji preglednik jest taj što oni kombiniraju broj korisnika starog Edgea i novog Edgea iako se radi o potpuno drugačijim preglednicima.

Vrlo vjerojatno. Jedino što znam ja da kada radim instalaciju OS-a klijentima više ne ubacujem Chrome. 

Marko :D pon 6.4.2020 15:15

Dok ne poprave privatnost, mene neće vidjeti. Ja sam i dalje na Chrome-u i ne planiram prelazak ni na jedan drugi preglednik. Da Google nešto gadno zezne s Chrome-om, prelazim na Brave ili čak Firefox. 

Hornet_93 pon 6.4.2020 16:24

Meni jedino nece otvorit netlfix na edgeu, na chromeu i ff radi normalno. Osim te stvari, edge je skroz ok. Ali nije fer kad zavaravaju kornisnike bajkom o privatnosti...

Ono kad su chrome i google good guys