GRDI-146 čet 18.7.2019 13:42

Ovo im je, naime, prvi puta u povijesti da nakon tik-tak ciklusa, tj. osnovnog i "S" modela, ne predstavljaju potpuno novi dizajn uređaja već se vraćaju treći put na staro – nešto što je nazvao tik-tak-tak.

 

Iphone 6, Iphone 6s, Iphone 7, Iphone 8 - Tik Tik Tik Tik ?

southy čet 18.7.2019 15:13

Zanimljiva stvar je da osim što XI ne nudi ništa novo, već na veliko se priča o novostima u modelu za 2020.-u koji će imati sve što bi po nekoj logici novi trebao dobiti tako da si i time potkopavaju prodaju.

Ajar čet 18.7.2019 19:19

ak zviznu cijenu od neakvih 2000 USD neto/kom. (bez punjača, sluški, ičega osim fofona), manijaci će to razgrabjeti i još se tradicionalno prekenjavati pred začuđenima. eto prospertitea za razdragane dioničare! 

xiaomi007 čet 18.7.2019 22:12

Opet će se iPhone prodavati ko vruće kifle, a razni luzeri će iz svoje sobice 2x2m u nekoj selendri komentirati poteze Applea, dizajnera, inženjera, marketinga itd...

Dok svi ti isti zaposlenici Applea mlate pare, luzeri u svojoj sobici će glumiti forumske ratnike, jer ipak oni znaju najbolje kako treba napraviti mobitel, auto, procesor, tko treba igrati u prvom sastavu Reala i šta treba raditi Trump.

 

Sve dečki na forumu znaju, a greška Applea je što ih ne pita za savjet nego idu na svoju ruku nešto proizvoditi.

Forumski ratnici već godinama tupe kako je iPhone preskup i loš ali ne - Apple ih ne sluša, prodaje milijune i zarađuje milijarde.

Kraj im se bliži u svakom slučaju.

Cansee pet 19.7.2019 08:19
xiaomi007 kaže...

Opet će se iPhone prodavati ko vruće kifle, a razni luzeri će iz svoje sobice 2x2m u nekoj selendri komentirati poteze Applea, dizajnera, inženjera, marketinga itd...

Dok svi ti isti zaposlenici Applea mlate pare, luzeri u svojoj sobici će glumiti forumske ratnike, jer ipak oni znaju najbolje kako treba napraviti mobitel, auto, procesor, tko treba igrati u prvom sastavu Reala i šta treba raditi Trump.

 

Sve dečki na forumu znaju, a greška Applea je što ih ne pita za savjet nego idu na svoju ruku nešto proizvoditi.

Forumski ratnici već godinama tupe kako je iPhone preskup i loš ali ne - Apple ih ne sluša, prodaje milijune i zarađuje milijarde.

Kraj im se bliži u svakom slučaju.

 

ja se uopće ne sprdam s Appleom, sprdam se s njihovom fan bazom, s ljudima koje troše novac na njihove mobitele. Appleu kapa do poda, nikakvu inovaciju nisu imali godinama, a događa se točno to što kažeš-prodaju ih po vruće kifle. Onaj stalak od 999$ im je potez i pol

S tim da su mi jasni ameri, oni su baš ekstremno konzumerističko društvo, izađe mobitel za 1500$-2000$, samo ima jabukicu, a oni će ga odmah kupiti, čovjek ima plaću 3000$-4000$ mjesečno on to i može priuštiti

nije mi jasan prosječan hrvat koji ode i potpiše ugovor na dvije godine i plaća mjesečno po 400 kuna za tu jabukicu, a zarađuje 5000 kn mjesečno - ima se može se, nek selo vidi. I onda kad stigne ovrha-jebem ti državu, gdje mi to živimo

 

ja si osobno mogu priuštiti novi iphone, al mi ne pada na kraj pameti. Moja pametna sestra si također može priuštiti, ima i iphone i macbook, za oboje sam joj lijepo govorio da joj ne treba i da baca novce, ali ne, njoj baš treba to, i sad češće koristi stari lenovo laptop nego macbook. 

 

Posmatrač pet 19.7.2019 11:44
cesnjovka kaže...
Posmatrač kaže...

Hej pa to je mob za one koji imaju. Ostali sline za njim jer su sirotinja ;) 

 Sline moj q**ac!

 Ironija buraz. Ironija ;) Vjeruj mi ja sam zadnji na ovom forumu koji bi ovako nesto izjavio ;) Poznati sam "ljubitelj" Applea generalno ;) Pitaj DEAD-a ili ATJLUCKO ;)

Dead kaže...
Posmatrač kaže...

Hej pa to je mob za one koji imaju. Ostali sline za njim jer su sirotinja ;) 

 Kakve to veze ima s temom? Ili ciljaš na nekoga?

 Opet se ti nasao prozvan cim se spomene Apple.... Ako se ti tu prepoznajes tvoj problem. Da sam ciljao na tebe spomenuo bih te ne brini....

 

Ovo gore je izjava koju sam procitao milion puta na ovom forumu..... I svaki put je glupa..... 

Entry Point pet 19.7.2019 15:16

Tko voli nek izvoli. Ljepota je subjektivna, a svađanje oko nje je za bedake. Meni se osobno ne sviđa jer izgleda kao da je dio za kamere naknadno naljepljen na telefon. Čak da nije crno "kučište" za kamere izgledalo bi daleko bolje.

ATJLučko pet 19.7.2019 19:53
Posmatrač kaže...

Hej pa to je mob za one koji imaju. Ostali sline za njim jer su sirotinja ;) 

Obzirom sam p(r)ozvan i od vas kolega, red je da se oglasim. 

To što je učinio Američanski marketing, vi osobno malo puuuuuuno krivo koristite, a čisto iz razloga što Američansko tržište nema jednako slabu, čitaj nisku kupovnu moć u Hrvatskoj, ili Srbiji! 

Kada netko ima prihode u visini od 5000.00$ ili čak 20.000.00$, njemu je to stavka u potrošnji kao kada ja uzmem ADIDAS majicu od 399.00 ali na 50% popusta, gdje on još krajem godine plaća porez! 

To što neki ljudi ne žele uzimati  proizvode jer ne vole iOS ekosustav, jer im se jednostavno ne dopadaju njihovi gadgeti, jer još jednostavnije vole više android platformu, jebiga, to su ukusi, a o njima se NE RASPRAVLJA!!!! 

Nitko nema pravo za nikoga kazati da je sirotinja, obzirom sam osobno jednom prilikom snimio lika koji je skorom u prnje bio obučen, ali sam uočio na ruci uru od 1.000.000.00€, pa si ti mili koliko te vara mozebitan prvi dojam! 

Dead kaže... 
EZY-E kaže...

Da mi je samo znati koja je misao dizajnera bila dok su ovo stvarali...

 Nezapamćena ružnoća. To im je bila misao. Sad će biti originalni po ružnoći. Nadam se boljim danima.

Postoji puuuuuuuno situacija u kojima sam se osobno našao, gdje sam odokativnom metodom, onako na prvu kazao; "ovo je ružno/bljak/..."!!!!

Dok sam mogao isto pogledati uživo svojim očima, morao sam sam sebi priznati da sam grdno pogriješio, i da sam morao revidirati svoje mišljenje ali i stav, što jako teško mijenjam.  

Entry Point kaže...

Tko voli nek izvoli. Ljepota je subjektivna, a svađanje oko nje je za bedake. Meni se osobno ne sviđa jer izgleda kao da je dio za kamere naknadno naljepljen na telefon. Čak da nije crno "kučište" za kamere izgledalo bi daleko bolje.

Uglavnom se slažem sa vašim postom kolega, ali dok pojedinci "viču" na dizajn, ja bih volio vidjeti njih, kako bi oni učinili nešto, neka dizajniraju bilo android bilo  mobitel, pa da vidim kada i kako bi se njihov dizajn uopće prihvatio i kako bi ga tržište prihvatilo, ako bi uopće dospio do reklama koliko bi možda bio ruuuužan ?!?!  

Da se recimo mene pita, učinio bih ove flagship modele u ljepšim bojama, jer mi niti zlatna niti spejs gray nisu nešto od šmeka, gdje mi uvijek je krivo kada u seriji nema kraljevski plavog, trešnja crvenog, limun žute a posebice neke lijepe zelene, recimo boje mladog lišća na drveću?! 

U slijedjećih dva mjeseca, plus/minus koji dan, budemo pametniji kada budemo vidjeli što će i kakvo nadoići, a onda udri komentarima! 

bus pet 19.7.2019 23:07

Ja neznam sta vise mogu izmislit na tim mobitelima... to je sve isto +/-... osim da im cijenu spuste na neku razumnu cifru.. ova preseravanja sa brojem pixela ekrana, pa kamere... bahhh

Gogy7 sub 20.7.2019 11:53

Iphone se nije promijenio od X verzije. Niti ove godine nema značajnijih promjena ali opet ce se prodavati jer je "novo". Nakon jobsa apple nije vise firma koja donosi nesto zaista novo i inovativno. Neznam gdje su svi ti njihovi patenti kad xiaomi i huawei i ostali svake godine skoro donose nesto novo. Govorim o kliznom mehanizmu i pop up kameri. Čak i samsung je napravio kameru urezanu u ekran. Ako apple uspije prvi napraviti kameru ispod ekrana to bi bilo hit i vjerojatno najprodavaniji iphone. Ali oni ce to napraviti 3 godine poslije drugih i reci ce kako je to nesto novo i amazing. :)

playjob sub 20.7.2019 16:32

Ja se nadam da je većina vas svjesna odnosno da promišljate na način da oni svake godine jedno izbace, drugo ubace. Za koju godinu ili odmah iduće godine to izbačeno ubace, pa ubačeno izbace, a sve sa svrhom kako bi zgrtali novce prodavajući muda pod bubrege.
Eklatantan primjer te strategije je FIFA, jedne godine uvedu da možeš istovremeno kontrolirat dva igrača kada si u napadu, pa onda to izbace, zatim ciljnik prilikom izvođenja slobodnih udaraca koji su postojali 2004., 2005. i nisam siguran je li 2006., evo sad i to uvode nazad. I to tako ide u nedogled samo da bi okretali pare.
Što se tiče iPhone-a, ove godine mi ističe pretplata, a samim time i garancija pa ću svoj iP8+ dat na bubanj i uzet najnoviji, kakav je da je. Definitivno najoptimiziraniji sustav, nikakvih kočnica, prepreka, blokada nema i to je temeljni aspekt od kojeg polazim kada biram mobitel. Na stranu to što će imat stražnje kamere pozicionirane u obliku kvadrata jer znam da će taj dizajn počet primjenjivat i Apple-ovi konkurenti.

xiaomi007 sub 20.7.2019 17:17
Cansee kaže...

ja se uopće ne sprdam s Appleom, sprdam se s njihovom fan bazom, s ljudima koje troše novac na njihove mobitele.

 Čiji novac troše? Tvoj? Šta te boli k. na šta će netko potrošiti svoje pare?

Ti ćeš možda kupiti grafičku koja košta 2000 kn pa ajmo se sprdat s tobom jer bacaš novce na sranje od hardvera da bi mogao igrati neke besmislene igrice.

 

ATJLučko kaže...
Nitko nema pravo za nikoga kazati da je sirotinja, obzirom sam osobno jednom prilikom snimio lika koji je skorom u prnje bio obučen, ali sam uočio na ruci uru od 1.000.000.00€, pa si ti mili koliko te vara mozebitan prvi dojam!

  daj šuti molim te....

Posmatrač sub 20.7.2019 18:10
Gogy7 kaže...
Iphone se nije promijenio od X verzije. Niti ove godine nema značajnijih promjena ali opet ce se prodavati jer je "novo". Nakon jobsa apple nije vise firma koja donosi nesto zaista novo i inovativno. Neznam gdje su svi ti njihovi patenti kad xiaomi i huawei i ostali svake godine skoro donose nesto novo. Govorim o kliznom mehanizmu i pop up kameri. Čak i samsung je napravio kameru urezanu u ekran. Ako apple uspije prvi napraviti kameru ispod ekrana to bi bilo hit i vjerojatno najprodavaniji iphone. Ali oni ce to napraviti 3 godine poslije drugih i reci ce kako je to nesto novo i amazing. :)

 Ti si naravno svjestan da je to vec napravljeno....???? Ili nisi????????????

Posmatrač ned 21.7.2019 09:48
Posmatrač kaže...
Gogy7 kaže...
Iphone se nije promijenio od X verzije. Niti ove godine nema značajnijih promjena ali opet ce se prodavati jer je "novo". Nakon jobsa apple nije vise firma koja donosi nesto zaista novo i inovativno. Neznam gdje su svi ti njihovi patenti kad xiaomi i huawei i ostali svake godine skoro donose nesto novo. Govorim o kliznom mehanizmu i pop up kameri. Čak i samsung je napravio kameru urezanu u ekran. Ako apple uspije prvi napraviti kameru ispod ekrana to bi bilo hit i vjerojatno najprodavaniji iphone. Ali oni ce to napraviti 3 godine poslije drugih i reci ce kako je to nesto novo i amazing. :)

 Ti si naravno svjestan da je to vec napravljeno....???? Ili nisi????????????

 

Gogy7 kaže...
Napravljen je i savitljivi mobitel pa je povucen s tržišta. Jeli izasao na tržište mobitel s kamerom ispod ekrana?

 Ti si rekao prvi napraviti a ne pustiti u prodaju. Ne moze prvi napraviti jer je vec napravljeno.....I kakve su sanse da apple ista prvi pusti u prodaju?????