Mandor pon 1.6.2020 11:45

Skrbnik je taj koji odlučuje je li nešto u interesu djeteta. Prvo skrbnik, a potom socijalna služba, pravobranitelj, sud...

Da li su skrbnikove odluke razumne ili ne ovisi o situaciji. Upleo se i sud ovdje pa rekao da jesu.

 

Moje je mišljenje da je pogrešna usporedba bake sa slikom u novčaniku koju pokazuje svojim prijateljima.

Točnija usporedba bi bila da baka stoji na ulici i dijeli nebrojeno mnogo kopija prolaznicima, ako je javno objavljeno. 

Ako je privatno u zatvorenojh grupi opet dijeli kopije slike ljudima koji dalje mogu dijeliti kopije kopija unedogled, a skrbnik koji prvi odlučuje o pravima djeteta ne zna kome.

 

Dakle nije isto. Svi koji naiđu na sliku ju mogu iskopirati, zadržati, proslijediti, urediti, čuvati, a samo jednom je pokazana. Ali nije pokazane, već je objavljena. Internet je medij. Mogla je isto tako objaviti na televiziji i u novinama sliku. To je prava usporedba.

 

"tako da se može reći da je povod čitave priče i presude majka, ne interes djeteta!" - ah zaključci bez dovoljno informacija za temelj. 

 

Baka je dokazano dobra? Kako znaš? Možda je dijete patilo kod bake? Možda je tek sad sretno? Logoraši su bili prisilno u logorima par godina pa to dokazuje da su logori dovoljno dobri?

Bah. Ja kažem da ne znam i nema smisla izmišljati što je bolje za dijete i mi to ne moćemo znati.