Mitch sub 23.5.2020 15:42

@bloodborne AKG i Bose su odavno u k.rcu. Ni blizu sto je to bilo prije 10 godina. A Apple i Sony su sad neck 2 neck, pakiraju punchy zvuk sa hrpom gimmicka i dobrom batkom, i to ih prodaje.

Monitore i sl. logicno ides s audiotechnicom, ali ovako day2day Apple i Sony trenutno rulaju trzistem za obicne potrosace i to dosta uvjerljivo. Beatsi su bili prodaja magle pod Monsterom, nakon sto su dosli pod Apple stvari su se nesto promijenile, a pogotovo prosle godine sa Powerbeats Pro.

digitall sub 23.5.2020 16:51

ja imam sony-eve studijske iz 1994 ili 95, jos uvijek sviraju savrseno, iako se koza ogulila i slova modela izbrisala.. prezivjele su torture spajanja na razne miksete i pojacala, izivljavanje technom toliko da ti bas probije mozak, zapinjanja kabelom, padova.. 

od featurea imaju to da su lagane i satima ne smetaju na glavi, kabel 5m koji se ne moze zapetljati, pozlacen utor i 6.35mm nastavak.. i sto ti vise treba.

hrpa slusalica i dan danas nema tako dobar zvuk, ukljucujuci 90% bezicnih koje sam probao..

 

zato mrzim taj "napredak" izbacivanjem 3.5mm i sl retardacije.. a jos vise mrzim ne poboljsavanje zvuka nego gimmicka

Mitch ned 24.5.2020 05:49

Ha gle, promijenila se vrsta glazbe i otisla prema EDMu.
Kompresija u EDMu i je jedan od najvecih temelja onoga sto se trenutno producira i bas zbog toga ljudi preferiraju punchiness over clarity...jer ne znaju za glazbu gdje bi osjetili razliku