IvanBrekalo sub 2.11.2019 16:30

Dobro moze netko reci koliki dio postotka opada samo na Ameriku?

Prosjecni Amer si kupi Ford-a od 35k$ da nije trepnuo.

Ameri su statisticki mozda i najgluplji narod na ovoj planeti a i monopol Applea u zadnjih 10g na tom trzistu svakako treba uzeti u obzir pa onda nebi neki pomislili da apple radi nekakva cudesa po ovoj planeti jer ispada da su najpametniji.

Ipak sam misljenja da su svoj proizvod uspjeli tokom tog monopola prodatavati tom istom narodu kao sto je i kod nas jedno vrijeme bio naprodavaniji mobitel Noa, sad zamislite tako 10gma kakav Applezz

BlueMax sub 2.11.2019 17:57
IvanBrekalo kaže...

Dobro moze netko reci koliki dio postotka opada samo na Ameriku?

Prosjecni Amer si kupi Ford-a od 35k$ da nije trepnuo.

Ameri su statisticki mozda i najgluplji narod na ovoj planeti a i monopol Applea u zadnjih 10g na tom trzistu svakako treba uzeti u obzir pa onda nebi neki pomislili da apple radi nekakva cudesa po ovoj planeti jer ispada da su najpametniji.

Ipak sam misljenja da su svoj proizvod uspjeli tokom tog monopola prodatavati tom istom narodu kao sto je i kod nas jedno vrijeme bio naprodavaniji mobitel Noa, sad zamislite tako 10gma kakav Applezz

 Možešli staviti link na ovu statistiku. Ja samo uspijevam pronači ovo: https://www.thedubrovniktimes.com/news/croatia/item/5970-croatia-still-holds-the-throne-as-the-stupidest-country-in-the-world

 

 

Ali nije Amerika jedina država u kojoj Apple ima najveći udio tržišta. UK, Australija, Novi Zealand, Švicarska, Luksemburg, Japan... izgleda da je za biti glup osnovni kriterij biti bogat i uspješan.

 

Apple radi odličan posao s uslugama. Vežeš se za uslugu, kupiš Apple hardware. I obrnuto, kupiš Apple hardware i vežeš se za uslugu. Istovremeno maksimalno iskorištavaju usluge drugih (youtube, search engine, Netflix...). 

Samsung i slični su nebitni. Danas jesu, sutra nisu. Apple sam sebi stvara tržište i kupce. Samsungu to radi Google i u svakom trenutku ih može odhebati.

 

Posmatrač sub 2.11.2019 19:43
BlueMax kaže...
IvanBrekalo kaže...

Dobro moze netko reci koliki dio postotka opada samo na Ameriku?

Prosjecni Amer si kupi Ford-a od 35k$ da nije trepnuo.

Ameri su statisticki mozda i najgluplji narod na ovoj planeti a i monopol Applea u zadnjih 10g na tom trzistu svakako treba uzeti u obzir pa onda nebi neki pomislili da apple radi nekakva cudesa po ovoj planeti jer ispada da su najpametniji.

Ipak sam misljenja da su svoj proizvod uspjeli tokom tog monopola prodatavati tom istom narodu kao sto je i kod nas jedno vrijeme bio naprodavaniji mobitel Noa, sad zamislite tako 10gma kakav Applezz

 Možešli staviti link na ovu statistiku. Ja samo uspijevam pronači ovo: https://www.thedubrovniktimes.com/news/croatia/item/5970-croatia-still-holds-the-throne-as-the-stupidest-country-in-the-world

 

 

Ali nije Amerika jedina država u kojoj Apple ima najveći udio tržišta. UK, Australija, Novi Zealand, Švicarska, Luksemburg, Japan... izgleda da je za biti glup osnovni kriterij biti bogat i uspješan.

 

Apple radi odličan posao s uslugama. Vežeš se za uslugu, kupiš Apple hardware. I obrnuto, kupiš Apple hardware i vežeš se za uslugu. Istovremeno maksimalno iskorištavaju usluge drugih (youtube, search engine, Netflix...). 

Samsung i slični su nebitni. Danas jesu, sutra nisu. Apple sam sebi stvara tržište i kupce. Samsungu to radi Google i u svakom trenutku ih može odhebati.

 

 Isto tako samsung moze sutra zatvoriti samsung mobile diviziju i zivjeti od brodova ;) Apple ne moze ;)

BlueMax sub 2.11.2019 20:51
Louis Pluto kaže...
BlueMax kaže...

 svakog pravog hrvata raduje vidjeti da smo i u ovome bolji od srba za neznatna 4  postotka, bravo! razvaljujemo 

 Ma da je za dlaku, bolji smo :)

 

Neki dan sam prisustvovao navijačkoj raspravi tj. dilemi bi li više voljeli da na sljedećem svjetskom prvenstvu budemo opet drugi a Srbija prva ili bi više voljeli da smo predzadnji a Srbija zadnja.

Na kraju su se svi složili da je ova druga opcija bolja.

ivanm75 ned 3.11.2019 12:57

Apple, mac, iphone i dalje su statusni simbol. Jer cim skuplju stvar imas, raste tvoj ego i vrijednost u ocima drugih ljudi koji svijet gledaju kroz istu perspektivu. Svaki Apple proizvod je preplacen kao i npr neki luksuzni auto. Ljudi koji imaju apple u djepu su mocni, lijepi i uspjesni, u ocima onih koji imaju isti takav povrsan stav o zivotu.

Posmatrač ned 3.11.2019 17:11
ivanm75 kaže...
Apple, mac, iphone i dalje su statusni simbol. Jer cim skuplju stvar imas, raste tvoj ego i vrijednost u ocima drugih ljudi koji svijet gledaju kroz istu perspektivu. Svaki Apple proizvod je preplacen kao i npr neki luksuzni auto. Ljudi koji imaju apple u djepu su mocni, lijepi i uspjesni, u ocima onih koji imaju isti takav povrsan stav o zivotu.

 I profesionalci. Ne zaboravi da su to sve PRO proizvodi ;)

DonOscar ned 3.11.2019 20:04

Nije to nista cudno, niti prvi niti zadnji put da se neki proizvod kupuje prvenstveno radi imena pa onda svega ostalog. Ono sto je pak cudno je to da ljudi umjesto da napreduju sve vise zaostaju pa tako dizu kredit kako bi bili prihvaceni od strane iskompleksiranog drustva, a to sto jedu jedu pastetu dok drugi ne gledaju je manje bitno.

ivanm75 sub 9.11.2019 14:36

Moj sef ima iphone od prvog do zadnjeg, je inteligentan ali o tehnici pojma nema. Nezna sto je to android, kaze onaj drugi telefon. Sinovi su mu ispjesni i imaju galaxy note telefone. 

Reci da vlasnik iphonea ima veci iq je smjesno. Jer zapravo ios je tako "pametan" da ga i najveca budala moze koristiti potpuno nenaptegnutog mozga.

Opet mnogi inovatori koriste mac pa se njihove aplikacije ni ne daju koristiti izvan jabuke. Mnogi koriste windowse. Neki linux.