the chosen one07 sri 26.6.2019 10:17

Ček, jel moguće staviti bilo koju MasterCard karticu (npr. onu koju sam dobio u ZaBa-i ili mora biti mutavi revolut MC (koji Bug gura na svakom čošku...)?

 

Jer žena na Androidu ima Google Pay I moguće je staviti samo VISA-u od PBZ-a...

JozoBozo121 sri 26.6.2019 10:20

Koja je prednost toga u odnosu da samo prislonim običnu karticu? Inače sam u PBZ i imam Google Pay ali jedino za što sam ga koristio je Play Store, ne vidim nikakvu prednost u odnosu na karticu, novčanik ionako moram uvijek imati sa sobom zbog dokumenata.

mblataric sri 26.6.2019 11:30
the chosen one07 kaže...

Ček, jel moguće staviti bilo koju MasterCard karticu (npr. onu koju sam dobio u ZaBa-i ili mora biti mutavi revolut MC (koji Bug gura na svakom čošku...)?

 

Jer žena na Androidu ima Google Pay I moguće je staviti samo VISA-u od PBZ-a...

 Zašto "mutav" Revolut MC? 

Ustvari je Revolut prilično dobar, naročito otkad se može doplatit Maestro karticama direktno s računa, bez provizije i podržava HRK račun. 

Zašto Revolut, a ne domaće mBankarstvo? 

Jer se aplikacije u domaćem bankarstvu razvijaju otprilike kao i HD televizija u 'rvata. 

 

Da, svako mBankarstvo bi moglo biti poput Revoluta, ali ne znam hoće li ikad biti. 

Evo nekoliko razloga zašto mi je Revolut dobar:

  •  - trenutni prikaz svih troškova (možeš sanjat u RBA gdje kartične rezervacije stoje danima i nemaš pojma gdje je što otišlo)
  •  - analitika (da postoji brdo aplikacija za to, ali ovdje je "sve u jedanom" i radi prilično dobro - automatski prepoznaje sve transakcije prema dućanu)
  •  - jednostavno i trenutno prebacivanje novca drugim Revolut korisnicima
  •  - automatska štednja - mogu se kreirat riznice, sve transakcije se zaokruže prema gore i razlika (umnožena za željeni faktor) ide u riznicu - jako zgodno
  •  - podjela troškova između Revolut korisnika (da, ima KEKS Pay, ali opet - sve u jednoj aplikaciji)
  •  - mogućnost da ti bilo tko preko linka plati na Revolut (privatnim korisnicima baš i nije jednostavno primat uplate preko Mastercarda)
  •  - virtualne kartice - možeš imati više virtualnih kartica čime smanjuješ mogućnost krađe na internetu
  •  - trenutno blokiranje / odblokiranje kartice, podešavanje sigurnosnih parametara po kartici (recimo možeš uključit/isključit swipe, online korištenje, bankomate, contactless)
  •  - geolokacijska zaštita po kartici - ako fizička kartica nije na istoj lokaciji kao i mobitel, transakcija se odbija
  •  - najpovoljniji tečaj (nedavni primjer 1 HRK = 0,1285 EUR i 0,1337 u Revolut)
  •  - dizanje keša u inozemstvu bez provizije do određenog iznosa, dalje 2% čini mi se (tko god je probao na skijanju dizat keš, zna koliko se provizija i tečajnih razlika može nakupit)
  •  - Apple Pay - da, tehno gimmick - pitat "pa što će ti to" je nešto kao pitat "pa što će ti mobitel - skroz smo dobro živjeli bez njega prije 20 godina" - ali za ljubitelje tehnologija ima nešto "magično" dok u dućanu prisloniš sat na uređaj i platiš - a čak se i blagajnice oduševe - što je sad to. 
  • Što se same "koristi" Apple Paya tiče - možda jedino sigurnost jer ne trebaš više nikome dati fizičku karticu u ruke, niti se broj kartice igdje šalje, a dobro znamo kakvih je sve trikova bilo da se ukradu brojevi kartice i kontrolni brojevi - i da - to je danas manje izraženo jer su sve veće transakcije zaštićene tokenima pa je time mogućnost krađe manja. 
  • Ali kažem - bez svega toga smo uspješno preživjeli od pračovjeka do danas, pa očito nije od životne važnosti, ali je fora, pruža dodatnu komociju i high-tech faktor :-) 

 

Idem sad probat jel mogu stavit bilo koji Master ili samo Revolut ... 

the chosen one07 sri 26.6.2019 11:51

Jako velika masa ljudi u HR jedva da korisit par stavki sa navedenog popisa pa mi se činin bzvze bazivat takvu vrstu usluge revolucionarnom.. Dosta toga gore napisanog postoji u novoj PBZ aplikaciji.

Na drugom mob-u koristim Google Pay tu i tamo (jer je gejfon non-stop samnom) i sviđa mi se mobilno plaćanje jer, da dam bzvze primjer, dok čekam u redu u Dubravici tipkam po mob., naručim, prislonim i aj bok. (ubrza se proces naplate maksimalno).

 

OT: da li mi kod plaćanja Apple Watch-em (sa ugrađenim eSIM) potreban i mob biti u blizini ili npr negdje uletim u dućan bez ičega, samo sa saatom - prislonim i ciao?

 

JozoBozo121 sri 26.6.2019 12:00
mblataric kaže...

 Zašto "mutav" Revolut MC? 

Ustvari je Revolut prilično dobar, naročito otkad se može doplatit Maestro karticama direktno s računa, bez provizije i podržava HRK račun. 

Zašto Revolut, a ne domaće mBankarstvo? 

Jer se aplikacije u domaćem bankarstvu razvijaju otprilike kao i HD televizija u 'rvata. 

...

 Evo, od sveg tog silnog popisa gdje si pisao kako te stvari koje nema u Hrvatskoj, osim dvije-tri stavke ja imam gotovo sve to na PBZ mobilnoj aplikaciji. 

cesnjovka sri 26.6.2019 13:01
chipina kaže...
Google pay, ne Apple...

 Tako je, ja koristim taj Google pay i dosad sam uspješno plaćao  svugdje di ima beskontaktno plaćanje, jedino još u mlinaru nisam, jer oni još nisu uveli vamo kod mene a Pan-pek je.

Samo neznam u čem je razlika ako je uopće ima između Apple pay-a i Google pay? Zna netko objasnit? Ili je to sve slično i isto...

RokzyYT sri 26.6.2019 13:33

Svima preporučam da se registriraju na Monese jer trenutno nude besplatno dizanje novca na bankomatima i promjene valuta bez naknade.

Za besplatan shipping kartice i €15 na poklon tko hoće može koristiti moj referral "MARKO258"

 

Za besplatan premium plan s prethodno navedenim povlasticama u "promotions" unesite "PREMIUMPLEASE".

 

Nadam se da će nekom pomoći :)

mblataric sri 26.6.2019 13:40

Pa ajde, super onda ako PBZ to stiže.
Ja sam u RBA i ZABA i tamo su aplikacije tri svjetlosne godine iza Revoluta, pa me sve skupa oduševilo.

Revolut radi u ApplePay, a Mastercard od RBA ne radi (ni privatni ni poslovni), a drugi nemam.
Baš me zanima kako je kod drugih banaka.

gamersject.com seVE! sri 26.6.2019 14:01
mblataric kaže...
Pa ajde, super onda ako PBZ to stiže.
Ja sam u RBA i ZABA i tamo su aplikacije tri svjetlosne godine iza Revoluta, pa me sve skupa oduševilo.

Revolut radi u ApplePay, a Mastercard od RBA ne radi (ni privatni ni poslovni), a drugi nemam.
Baš me zanima kako je kod drugih banaka.

 

ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

gamersject.com seVE! sri 26.6.2019 15:28
Dead kaže...
gamersject.com seVE! kaže...
mblataric kaže...
Pa ajde, super onda ako PBZ to stiže.
Ja sam u RBA i ZABA i tamo su aplikacije tri svjetlosne godine iza Revoluta, pa me sve skupa oduševilo.

Revolut radi u ApplePay, a Mastercard od RBA ne radi (ni privatni ni poslovni), a drugi nemam.
Baš me zanima kako je kod drugih banaka.

 

ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

 I ja provjerio u ZABA-e kod osobne bankarice. Veze nema o tome.

 

ma dosadilo mi cekat vise... uzeo Revolut, slozio sve u roku od 5min i gotovo.

Ako treba netko link za REVOLUT da ne plati dostavu: LINK ZA KARTICU BEZ NAPLATE DOSTAVE

Q-Tip sri 26.6.2019 18:01
gamersject.com seVE! kaže...
ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

 

Ma ne radi nijedan MC osim onog od Revoluta, Monesea ili N26. Piše vam lijepo u uvodu teksta, ali bi i autori mogli i u tekstu malo bolje naglasiti da se to odnosi samo na Revolut, Monese i sl.

gamersject.com seVE! sri 26.6.2019 18:24
Q-Tip kaže...
gamersject.com seVE! kaže...
ZABA mastercard ne radi. Zvao sam ih i ne znaju trenutno nista.

 

Ma ne radi nijedan MC osim onog od Revoluta, Monesea ili N26. Piše vam lijepo u uvodu teksta, ali bi i autori mogli i u tekstu malo bolje naglasiti da se to odnosi samo na Revolut, Monese i sl.

 

Pa i na sluzbenoj MasterCard stranici kad stavis hrvatsku regiju imas detaljan opis kako dodat karticu.

 

https://www.mastercard.hr/hr-hr/consumers/get-support/ApplePay.html

 

ali ne mozes dodat karticu

FiCoO sri 26.6.2019 18:26
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Ovo je provjerena informacija?

maxym sri 26.6.2019 18:46

Plaćanje (mobitelom ili  satom) preko ApplePay-a je ekvivalent približavanja karitce sa wireless plaćanjem POS uređaju.

Dakle, nema potrebe za bilo kakvom komunikacijom sata (ili mobitela) preko WiFi-a ili mobilne mreže, dovoljna je komunikcija NFC čipa u satu sa POS uređajem (i POS uređaja sa kartičnom kućom, ali to nema veze sa načinom plaćanja).

 

Mreža (mobilna ili WiFi) je potrebna jedino prilikom dodavanja karrtice u Wallet, jer se samo tada odvija komunikacija sa Apple serverima.

mblataric sri 26.6.2019 19:10
pasko kaže...

Prihvaca li Revolut Erste maestro karticu za nadoplatu novaca

 Bez problema sam nadoplatio Revolut s Maestro od RBA i ZABA, pa ne vidim razlog zašto bi Erste bio drukčiji.

 

Jel probao netko iz PBZa dodat MasterCard u Apple Pay?

mblataric sri 26.6.2019 19:13
FiCoO kaže...
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Ovo je provjerena informacija?

 Provjereno sa satom na mojoj ruci bez telefona u blizini.

Jel se to kvalificira u “iz prve ruke”? :-)

Tehnički, desna mi je prva ruka, a sat je na lijevoj ... 

summus sri 26.6.2019 20:10
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Da li ovo vrijedi I za Google pay?

FiCoO sri 26.6.2019 20:10
mblataric kaže...
FiCoO kaže...
dwade20 kaže...

za plaćanje Apple Payom preko sata ne treba ti ništa, osim sata. Čak ne trebaš biti spojen na internet, niti na mobitel. Samo sat i to je to

 Ovo je provjerena informacija?

 Provjereno sa satom na mojoj ruci bez telefona u blizini.

Jel se to kvalificira u “iz prve ruke”? :-)

Tehnički, desna mi je prva ruka, a sat je na lijevoj ... 

 Znači provjereno radi samo na lijevoj ruci? 

Tražio sam samo potvrdu zbog moguće komunikacije s internetom, jer obično znaju reći da podržava neke stvari apple watch i onda u zagradi piše gps+cellular, pa zato. Ovo je odlična vijest!