EZY-E sri 19.6.2019 23:32

Hoću ja ugledati dan kad će se antutu prestati uzimati kao nekakav mjerodavan pokazatelj brzine mobitela? Ili moja djeca barem?

Zašto se ne priča o brzini odaziva touchscreena na gestu prsta? O prosječnom broju fps-a kojeg mobiteli drže vrteći po sučelju?

Solo761 pet 21.6.2019 09:44

Ako nekog zanima, Redmi K20 (i K20 Pro) su samo za kinesko i indijsko tržište. Ne podržavaju sve frekvencijske spektre (poglavito 4G B20, tj. 800MHz pojas) tko da je prilično irelevantan za naše potrebe.

Na globalnom tržištu se taj model zove Xiaomi Mi 9T (i 9T Pro) i pod tim imenom se može naći i u našim trgovinama.

Peruneph pet 21.6.2019 23:46

Ako glavni razlog za kupnju Mi 9T nije to što nema notch ja bih ti preporučio kupnju običnog Mi 9 ili Mi 9 SE koji je meni osobno još bolji zbog kompaktnih dimenzija. Oba su vrhunski mobiteli, a cijena im je već dobrano pala jer je prošlo par mjeseci od predstavljanja na tržištu.

southy ned 23.6.2019 20:20

Nije, u podosta segmenata nije, jedino u kategoriji isplativosti (možda). Android se približio iOS-u i već duže vrijeme (cca od verzije 5) nije neupotrebljiv, no teško da će ga skoro ili ikada dostići. Xiaomi i Huawei su napravili jako dobre kopije iOS-a i zato su uspješni, no još su uvijek velik korak iza iOS-a.

dtdtdt ned 23.6.2019 23:16
southy kaže...
Nije, u podosta segmenata nije, jedino u kategoriji isplativosti (možda). Android se približio iOS-u i već duže vrijeme (cca od verzije 5) nije neupotrebljiv, no teško da će ga skoro ili ikada dostići. Xiaomi i Huawei su napravili jako dobre kopije iOS-a i zato su uspješni, no još su uvijek velik korak iza iOS-a.

 Zašto bi to Android morao dostizati iOS? Ako gledaš s perspektive Androidovih prednosti nad iOS-om, tad bi bilo obrnuto, iOS bi morao dostizati Android  Nemoj me krivo shvatiti, nisam Apple hejter, samo bi htio da spomeneš par bitnijih prednosti iOS-a nad Androidom za prosječnog korisnika kod nas. U Usa/Canada je drugačija situacija zbog velikog broja korisnika iMac-a,Macbook-a,Mac-a iPad-a tj Appleovog ekosistema. Recimo da imam npr. K20 Pro i iPhone Xs, koje su bitne prednosti iOS-a u svakodnevnom korištenju,gledajući samo softwaresku stranu?

southy ned 23.6.2019 23:48

Integracija cijelog ekosustava je daleko ispred ičega sto Android može ponuditi, setup i migracija sa starog na novi uredjaj je neusporedivo efikasnija, iMessage, sigurnost, a ako si kojim slučajem Developer znaš koja je gnjavaža razvijati za Android

dtdtdt pon 24.6.2019 00:11
southy kaže...
Integracija cijelog ekosustava je daleko ispred ičega sto Android može ponuditi, setup i migracija sa starog na novi uredjaj je neusporedivo efikasnija, iMessage, sigurnost, a ako si kojim slučajem Developer znaš koja je gnjavaža razvijati za Android

 Osim iMessage i eventualno sigurnosti, to i dalje nije toliko puno prednosti u svakodnevnom korištenju za prosječne korisnike. Migracija na novi uređaj se radi jednom u godinu-dvije-tri pa mi nije problem čak i ako bi bila gnjavaža, developer nisam tako da mi s te strane nema razlike. Kod nas se iPhone kupuje jer je to iPhone tj zbog statusa a ne OS-a, čak smatram da mnoge tatine kćerke/sinovi koji su dobile iPhone kupljen na 100 rata mislile da on također ima Android i nisu ni znale da postoji zaseban Appleov OS. Sve u svemu, jedno je sigurno - i Android i iOs imaju svoje i prednosti i nedostake. 

southy pon 24.6.2019 11:08
dtdtdt kaže...

 Osim iMessage i eventualno sigurnosti, to i dalje nije toliko puno prednosti u svakodnevnom korištenju za prosječne korisnike. Migracija na novi uređaj se radi jednom u godinu-dvije-tri pa mi nije problem čak i ako bi bila gnjavaža, developer nisam tako da mi s te strane nema razlike. Kod nas se iPhone kupuje jer je to iPhone tj zbog statusa a ne OS-a, čak smatram da mnoge tatine kćerke/sinovi koji su dobile iPhone kupljen na 100 rata mislile da on također ima Android i nisu ni znale da postoji zaseban Appleov OS. Sve u svemu, jedno je sigurno - i Android i iOs imaju svoje i prednosti i nedostake.

Naravno da imaju i prednosti i nedostatke, nisam ni tvrdio da je iOS savršen, no ako zanemariš predrasude prema iPhoneu nastale radi raznih preseratora smatram da je to ipak puno bolja platforma. Osobno kupujem iPhone radi OS-a i integracije sa ekosustavom, i to sam obično 2-3 generacije unatrag jer su uređaji mnogo povoljniji, a nove generacije svih telefona ne nude ništa novo što bi bilo bitno. Novi XS nikad ne bih kupio po ovoj cijeni jer jedina stvar u kojoj je bolji od 8-ice je za mene kamera, a 8-icu dobiješ za ispod 2k kuna.

 

Kao developer sam izrazito iziritiran sa Android razvojem jer ako želiš napraviti ozbiljnu aplikaciju moraš instalirati milijun verzija OS-a, testirati do besvijesti jer postoje takvi glupavi problemi između verzija i uređaja, milijuni kombinacija form factora, Swift je svjetlosnim godinama ispred Jave za Android i sve u svemu povraća mi se kad treba nešto raditi za Android.

 

Android je izrazito napredovao zadnjih 4-5 godina, čak bi se moglo reći da je dostigao iOS, ali sa verzijom 13 iOS je opet otišao na pristojnu razdaljinu.

southy pon 24.6.2019 11:12
dtdtdt kaže...

 Osim iMessage i eventualno sigurnosti, to i dalje nije toliko puno prednosti u svakodnevnom korištenju za prosječne korisnike. Migracija na novi uređaj se radi jednom u godinu-dvije-tri pa mi nije problem čak i ako bi bila gnjavaža, developer nisam tako da mi s te strane nema razlike. Kod nas se iPhone kupuje jer je to iPhone tj zbog statusa a ne OS-a, čak smatram da mnoge tatine kćerke/sinovi koji su dobile iPhone kupljen na 100 rata mislile da on također ima Android i nisu ni znale da postoji zaseban Appleov OS. Sve u svemu, jedno je sigurno - i Android i iOs imaju svoje i prednosti i nedostake. 

Što se tiče ovog označenoga, priznajem da kad vidim tko sve i na koji način koristi iPhone ponekad mi ga je neugodno izvući iz džepa negdje u društvu, no to je stvar našeg okruženja. Na zapadu (SAD, Britanija) su te razlike mnogo manje i iPhone dominira radi funkcionalnosti. Također, mislim da od modela X cijena telefona je van svake pameti.

d0nkey pon 24.6.2019 15:47
Peruneph kaže...
Ako glavni razlog za kupnju Mi 9T nije to što nema notch ja bih ti preporučio kupnju običnog Mi 9 ili Mi 9 SE koji je meni osobno još bolji zbog kompaktnih dimenzija. Oba su vrhunski mobiteli, a cijena im je već dobrano pala jer je prošlo par mjeseci od predstavljanja na tržištu.

 
Mi 9t je manji u 2/3 dimenzije. edit: u odnosu na mi 9, mi 9 se je manji u svim dimenzijama, ali zato ima manji ekran.

Moja preporuka je mi 9t (pro), cak i ako je notch beznacajan jer baterija je rijetko kome beznacajan, a mi 9t (pro) ima vecu bateriju od mi 9/mi 9 se.  

d0nkey čet 27.6.2019 15:02
Peruneph kaže...
Ogromne li razlike. Punih 0.8 mm kraći i čak 0.4 mm uži. A to što je teži za gotovo 20 g i deblji za 1.2 mm? U usporedbi s Mi 9. Hvala, ne bi ciglu u džepu.

Ako je tebi osobno bolji mobitel mi 9 to je ok, ali to ne znaci da je ok da govoris bilo sta. Rekao si da bi je tebi bolji "zbog kompaktnih dimenzija", a samo je u 1 dimenzij kompaktnij. Da si usporedio mi 9t i mi 9 se, koji je kompatknij, razumio bi da reknes da ti je 1 cigla i drugi nije, ali ovako to smijesno ispada. Ali ti se slobodno pravi da je mi 9t cigla a mi 9 nije, ako ce ti tako biti lakse. 

Peruneph čet 27.6.2019 16:40

Kompaktne dimenzije odnose se na Mi 9 SE kojeg i posjedujem pa znam šta pričam. Za mene su Mi 9 i Mi 9t što se tiče dimenzija isti mobiteli, očito nisi shvatio sarkazam. Ako bi već jednog od ta dva izabrao kao zgodnijeg za rukovanje onda bi to definitivno bio lakši i tanji Mi 9.