Chronosus čet 10.10.2019 10:09
Jakovp kaže...
fight kaže...

Ja ne vjerujem niti ničemu što podržava ventilacije,sve što posjeduje ventilatore iskreno buci, a nije sve do ventilatore,nego s kucistom kava je kvaliteta i kava je izolacija jei od zvukova u kucista,a trebali bih praviti hladnjak kao što podržavaju matične ploče..

 Nisam te baš skužio 100%, ali samo pogledaj ovaj video s razumijevanjem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=T6jxiE2GQpY

 

Uglavnom bolje je imati prozračno nego izolirano kućište.

Ako pametno biraš komponente, ne.

i7 6700 s hladnjakom koji većinom u pasivnom modu a i kad krene vent je praktički nečujan, predimenzionirano napajanje s pasivnim modom koje nikad neće upaliti ventilator jer ta konfa jednostavno ne može povući toliko struje, GTX 1060 s tihim hladnjakom u Fractal Designu R6. Kod gejmanja se apsolutno ništa ne čuje, čak i kad je grobna tišina u stanu.

Jakovp čet 10.10.2019 10:11
Chronosus kaže...
Jakovp kaže...
fight kaže...

Ja ne vjerujem niti ničemu što podržava ventilacije,sve što posjeduje ventilatore iskreno buci, a nije sve do ventilatore,nego s kucistom kava je kvaliteta i kava je izolacija jei od zvukova u kucista,a trebali bih praviti hladnjak kao što podržavaju matične ploče..

 Nisam te baš skužio 100%, ali samo pogledaj ovaj video s razumijevanjem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=T6jxiE2GQpY

 

Uglavnom bolje je imati prozračno nego izolirano kućište.

Ako pametno biraš komponente, ne.

i7 6700 s hladnjakom koji većinom u pasivnom modu a i kad krene vent je praktički nečujan, predimenzionirano napajanje s pasivnim modom koje nikad neće upaliti ventilator jer ta konfa jednostavno ne može povući toliko struje, GTX 1060 s tihim hladnjakom u Fractal Designu R6. Kod gejmanja se apsolutno ništa ne čuje, čak i kad je grobna tišina u stanu.

 

 

Naravno, ako pričamo o slabim komponentama koje se ne griju puno onda je ova rasparava besmislena, ali ako pričamo o nečemu što se ozbiljno grije onda su razlike osjetne.

picajzla0707 čet 10.10.2019 10:49
Jakovp kaže...
Chronosus kaže...

Ako pametno biraš komponente, ne.

i7 6700 s hladnjakom koji većinom u pasivnom modu a i kad krene vent je praktički nečujan, predimenzionirano napajanje s pasivnim modom koje nikad neće upaliti ventilator jer ta konfa jednostavno ne može povući toliko struje, GTX 1060 s tihim hladnjakom u Fractal Designu R6. Kod gejmanja se apsolutno ništa ne čuje, čak i kad je grobna tišina u stanu. 

Naravno, ako pričamo o slabim komponentama koje se ne griju puno onda je ova rasparava besmislena, ali ako pričamo o nečemu što se ozbiljno grije onda su razlike osjetne.

 ovisi što smatraš slabim, za chronosusov i7 6700 ne bih rekao da je slab, moj i5 haswell već je slab, no be quiet hladnjak koji se na mojem i5 ne vrti preko 600-700 rpm i na nekom jačem procesoru poput recimo r5 3600 također neće prelaziti puno preko 800-900 rpm, što je nečujno 

 

isto tako i moja gtx 1070 gaming u svoje vrijeme nije bila baš slaba - nije niti danas, valjda, a sve to se može podesiti da bude solidnih temperatura i bez previše airflowa - u sred ljeta ventovi od kućišta mi ne prelaze 800-900 rpm, grafa jedva preko 1200, hladnjak od procesora na 600-700, ništa se ne pregrijava, a nečujno je i kod gejmanja

 

tako da može se itekako dobro složiti konfa, od ne baš tako slabih komponenti, i da to bude vrlo tiho i dobro hlađeno u silent kućištu

airflow kućišta su ipak možda za one koji klokaju proc i grafu do ibera, možda i štede na hladnjacima, pa im onda treba i puno airflowa

Jakovp čet 10.10.2019 10:55
picajzla0707 kaže...
Jakovp kaže...
Chronosus kaže...

Ako pametno biraš komponente, ne.

i7 6700 s hladnjakom koji većinom u pasivnom modu a i kad krene vent je praktički nečujan, predimenzionirano napajanje s pasivnim modom koje nikad neće upaliti ventilator jer ta konfa jednostavno ne može povući toliko struje, GTX 1060 s tihim hladnjakom u Fractal Designu R6. Kod gejmanja se apsolutno ništa ne čuje, čak i kad je grobna tišina u stanu. 

Naravno, ako pričamo o slabim komponentama koje se ne griju puno onda je ova rasparava besmislena, ali ako pričamo o nečemu što se ozbiljno grije onda su razlike osjetne.

 ovisi što smatraš slabim, za chronosusov i7 6700 ne bih rekao da je slab, moj i5 haswell već je slab, no be quiet hladnjak koji se na mojem i5 ne vrti preko 600-700 rpm i na nekom jačem procesoru poput recimo r5 3600 također neće prelaziti puno preko 800-900 rpm, što je nečujno 

 

isto tako i moja gtx 1070 gaming u svoje vrijeme nije bila baš slaba - nije niti danas, valjda, a sve to se može podesiti da bude solidnih temperatura i bez previše airflowa - u sred ljeta ventovi od kućišta mi ne prelaze 800-900 rpm, grafa jedva preko 1200, hladnjak od procesora na 600-700, ništa se ne pregrijava, a nečujno je i kod gejmanja

 

tako da može se itekako dobro složiti konfa, od ne baš tako slabih komponenti, i da to bude vrlo tiho i dobro hlađeno u silent kućištu

airflow kućišta su ipak možda za one koji klokaju proc i grafu do ibera, možda i štede na hladnjacima, pa im onda treba i puno airflowa

 

 

Ovaj test od GN dokazuje (bar po meni) da silent kućišta nemaju smisla, kakve god komponente imaš će biti hladnija na noise-normalized testu.

 

A pod slabe sam mislio na TDP, 65W proc je skoro najmanji tdp ako pričamo o gaming komponentama, a i grafa od 150W isto nije baš neka grijalica.

 

 

Mali disclaimer, ja imam malo drukčiji pogled na stvari (trenutno imam 180w cpu i 250w gpu u kućištu od 9 litara i hlade se bez beda).

picajzla0707 čet 10.10.2019 11:12
Jakovp kaže...

Ovaj test od GN dokazuje (bar po meni) da silent kućišta nemaju smisla, kakve god komponente imaš će biti hladnija na noise-normalized testu.

 slažem se, no ako ti je buka ispred temperature, a temperture nisu niti blizu kritičnih, onda silent kućište itekako ima smisla

 

recimo, upravo moj be quiet hladnjak - totalno je prediomenzioniran za moj procesor (čak i za r5 3600 koji ću vjerojatno uzimati sljedeće godine), no zato ne prelazi 800rpm čak i kad je airflow minimalan

isto tako temperatura ne prelazi 65-66 stupnjeva, a hoće li on u nekom prozračnijem kućištu (iako arc serija fractala jest prozračna) imati 5 stupnjeva nižu temperaturu sasvim mi je svejedno

 

dakle, dok god su temperature grafe i proca ispod 70 meni je to ok i ciljam na tišinu

moje komponente (čak i jači proc poput colocusovog 6700) ne bi s mojim hladnjacima i ventovima prelazile tih 70 stupnjeva niti u potpuno silent kućištu s istim silent wings ventovima do 900-1000 rpm

dobiti da su mi grafa i proc na 65 stupnjeva ne znači mi ništa ukoliko ću zato povećati buku

Chronosus pet 11.10.2019 09:25
Jakovp kaže...

 

 

 

 

A pod slabe sam mislio na TDP, 65W proc je skoro najmanji tdp ako pričamo o gaming komponentama, a i grafa od 150W isto nije baš neka grijalica.

 

 

Mali disclaimer, ja imam malo drukčiji pogled na stvari (trenutno imam 180w cpu i 250w gpu u kućištu od 9 litara i hlade se bez beda).

 

Ako želiš tihi, onda želiš i učinkovit komp, a onda sigurno nećeš uzet Threadrippera s 180W TDP-a. Ali ako govorimo o gejming strojevima ovo što ti govoriš je overkill. i7 6700 je do prije 3 godine bio drugi najjači consumer proc u intelovoj liniji, jedino otključani 6700k s TDP-om od 91W iznad njega, a slična je situacija i s novijim generacijama.

Jakovp pet 11.10.2019 09:33
Chronosus kaže...
Jakovp kaže...

 

 

 

 

A pod slabe sam mislio na TDP, 65W proc je skoro najmanji tdp ako pričamo o gaming komponentama, a i grafa od 150W isto nije baš neka grijalica.

 

 

Mali disclaimer, ja imam malo drukčiji pogled na stvari (trenutno imam 180w cpu i 250w gpu u kućištu od 9 litara i hlade se bez beda).

 

Ako želiš tihi, onda želiš i učinkovit komp, a onda sigurno nećeš uzet Threadrippera s 180W TDP-a. Ali ako govorimo o gejming strojevima ovo što ti govoriš je overkill. i7 6700 je do prije 3 godine bio drugi najjači consumer proc u intelovoj liniji, jedino otključani 6700k s TDP-om od 91W iznad njega, a slična je situacija i s novijim generacijama.

 

Pa nije baš 100% tako, sa TR se bez beda može napraviti tiha konfiguracija. Onaj tko uzima TR mu treba TR (ili sličan proc sa velikim TDP-om) i nema drugog izbora, mora nekako riješiti hlađenje a za to će prije uzeti kućište sa dobrim protokom zraka, a ne neki hot-box.

 

Za ovo drugo se također ne slažem, danas su top gaming procesori 9900k koji troši oko 140W, i 3900x koji troši oko 120W na full load. Ok, ne opetere igre te procesore na 100%, ali stoji da troše puno više nego skylake generacija sa 4 jezgre.

DonOscar pet 11.10.2019 09:40
Jakovp kaže...

 

Pa nije baš 100% tako, sa TR se bez beda može napraviti tiha konfiguracija. Onaj tko uzima TR mu treba TR (ili sličan proc sa velikim TDP-om) i nema drugog izbora, mora nekako riješiti hlađenje a za to će prije uzeti kućište sa dobrim protokom zraka, a ne neki hot-box.

 

Za ovo drugo se također ne slažem, danas su top gaming procesori 9900k koji troši oko 140W, i 3900x koji troši oko 120W na full load. Ok, ne opetere igre te procesore na 100%, ali stoji da troše puno više nego skylake generacija sa 4 jezgre.

 Shvacam tvoju poantu gdje zelis objasniti kako procesori danas dosta trose i da je potrebno prozracno kluciste, ali ako vec spominjes gaming procesore onda nema smisla spominjati 9900k kad ce 9700k obaviti identican posao, a trosi i grije se manje.

Jakovp pet 11.10.2019 09:41
DonOscar kaže...
Jakovp kaže...

 

Pa nije baš 100% tako, sa TR se bez beda može napraviti tiha konfiguracija. Onaj tko uzima TR mu treba TR (ili sličan proc sa velikim TDP-om) i nema drugog izbora, mora nekako riješiti hlađenje a za to će prije uzeti kućište sa dobrim protokom zraka, a ne neki hot-box.

 

Za ovo drugo se također ne slažem, danas su top gaming procesori 9900k koji troši oko 140W, i 3900x koji troši oko 120W na full load. Ok, ne opetere igre te procesore na 100%, ali stoji da troše puno više nego skylake generacija sa 4 jezgre.

 Shvacam tvoju poantu gdje zelis objasniti kako procesori danas dosta trose i da je potrebno prozracno kluciste, ali ako vec spominjes gaming procesore onda nema smisla spominjati 9900k kad ce 9700k obaviti identican posao, a trosi i grije se manje.

 

Govorim o usporedbi što je tada bilo top, a što je danas. Prije je bilo 4 jezgre na 4.3, a sa da je 8 jezgri na 4.7, i to na istoj arhitekturi. Tako da potrošnja mora biti dosta veća.

ansha pet 11.10.2019 12:13
Chronosus kaže...

 

Ako želiš tihi, onda želiš i učinkovit komp, a onda sigurno nećeš uzet Threadrippera s 180W TDP-a. Ali ako govorimo o gejming strojevima ovo što ti govoriš je overkill. i7 6700 je do prije 3 godine bio drugi najjači consumer proc u intelovoj liniji, jedino otključani 6700k s TDP-om od 91W iznad njega, a slična je situacija i s novijim generacijama.

TR je cpu s daleko najefikasnijim prenosom topline sa jezgre, pri 180W TDP-a ga dobro hladjenje drzi ispod 50°C...

Kod mene je clockan pri skoro 400W bio ispod 75°C...

Chronosus pon 21.10.2019 11:39
Jakovp kaže...

 

Pa nije baš 100% tako, sa TR se bez beda može napraviti tiha konfiguracija. Onaj tko uzima TR mu treba TR (ili sličan proc sa velikim TDP-om) i nema drugog izbora, mora nekako riješiti hlađenje a za to će prije uzeti kućište sa dobrim protokom zraka, a ne neki hot-box.

 

Za ovo drugo se također ne slažem, danas su top gaming procesori 9900k koji troši oko 140W, i 3900x koji troši oko 120W na full load. Ok, ne opetere igre te procesore na 100%, ali stoji da troše puno više nego skylake generacija sa 4 jezgre.

 

Imaš moju ispriku, nisam znao koliko su TDP vrijednosti besmislene, pogotovo kad se uspoređuje Intel i AMD (sad sam pogledao GN video o TDP-u)

Izzy sri 25.12.2019 17:08

Recite vi meni koliko su pouzdane kartice i što je sa driverima? Vidim da se opet ljudi žale da su loši. Rušenja, resetiranja, blicanje ekrana, black screen itd. Za nekoliko mjeseci, kada skupim novca bih uzeo 5700XT, ali ako su nepouzdane onda ću RTX 2060 Super koje su tu negdje cijenom. Znam da su hardverski slabije, ali ako su RX-ice nepouzdane onda nemam izbora. Jedino ostaje nada da će driveri biti sve bolji što kao već i jesu u odnosu na početke tj. na dan izlaska kartica. Gledam ovu od Sapphirea i ovu od MSI-a. A najradije bih ovu ako ne bude preskupa. Ali tu se naveliko spominju loši driveri. Na sva 3 linka. Jednostavno užas i katastrofa. Zbog toga me odbija. Jer zašto da dam oko 4k kn za grafičku pa da me tako podj*****.

 

EDIT: A čak mi je zapela za oko i Vega 64. Pitanje je samo hoće li biti dostupna za 3-4 mjeseca. Tu i tu.

fer-de-lance sri 25.12.2019 17:16

A i to na reviewovima nemoj uzimati zdravo za gotovo.

Uvijek kod promjene grafe moraš očistiti apsolutno sve kaj je ostalo od prošle, npr. s onim toolom s Guru3D stranice, premda je kod takvih ozbiljnijih promjena hardvera najbolje reinstalirati windowse, a pitanje koliko je tih kaj se žale to napravilo, tak da možda nije uopće ni do drivera ni do grafe.

Ja ti jedino mogu reći da mi ni jednom nova grafa nije radila kak spada ili se konstantno crashalo sve dok nisam reinstalirao windowse.

Ali, onaj Guru3D tool bi trebao to odraditi kak spada.

 

fer-de-lance sri 25.12.2019 17:31

Da, premda bi to trebalo koristiti svaki put, čak i kad updateaš drivere od grafičke.

Jer to je milijun fileova, i dosta da jedan stvara probleme i eto ti sranja...

A puno tih fileova windowsi sami potrpaju kod instalacije, i ne mora uopće biti problem do drivera, nego neki file koji je dio kernela ili nekaj ostane od stare grafe i eto ti sranja.

Dok sam bio mlad hrvao sam se s tim sranjima, ali s godinama skužiš da je to sizifov posao, i najbolja i najbrža stvar je reinstall windowsa kod svake veće promjene hardvera.

Znači, bez reinstalla jedino možeš ram, lan karticu i neke usb adaptere ubacit, za bilo kaj više reinstall windowsa  i nema problema.

 

tigerija sri 25.12.2019 18:50

Ja sam uzeo Sapphire  RX 5700 XT Nitro+ za 3700kn, dok se MSI Gaming X nade za 3200kn (vani, a ovdje sam vidio za 3400, ima mozda sad vec i nize). Uzeo R5 3600, Tomahawk Max, novi ram.

Ostavio storage, windows, napajanje i kuciste.

 

Koristio sam DDU prije nego sam stavio novu graficku.

 

I sve je radilo. I jos uvijek radi...

 

Prije toga sam imao i5 2500k, Asrock z68 extreme3 gen3, r9 280, drugi ram.

 

Tako da ono... I umjesto DVI kablova za 2 monitora, sad koristim HDMI + DP.

Envy pet 27.12.2019 13:32
fer-de-lance kaže...

* * *

Uvijek kod promjene grafe moraš očistiti apsolutno sve kaj je ostalo od prošle, * * *

 

 

Izzy kaže...

Znam, spominje se često i DDU. Ali to ponajviše kada se radi o prijelazu sa AMD na nVidiju i obratno. Je li tako?

 

Ovo su neka moja iskustva. Dakle SSD na živo iščupan (dok je radila konfa u vidu AMD 5000+, AMD-ov chipset, Sapphire ATI 4670HD) i fino takav SSD ubacim u Intel/Nvidia konfiguraciju.
OS na SSD-u bio je Windows Develeoper Preview (nije se znalo ni da će se zvati 8), prvo što me izennadilo je sasvim normalno bootanje sistama, i fino sistem sebi pohvata sve drivere koje su mu trebali. Poslije toga Clean instalacija nakon sigurno jedno 100-500 Updateova Windowsa sa Builda na Build. (trenutni Build 19536).
Pisalo se to tamo oko Windows Insider Preview, da je to valjda zbog toga što je u Insider verziji puno toga otključano.

I nikad nikakvih problema.

picajzla0707 pet 27.12.2019 13:53
fer-de-lance kaže...

Da, premda bi to trebalo koristiti svaki put, čak i kad updateaš drivere od grafičke.

Jer to je milijun fileova, i dosta da jedan stvara probleme i eto ti sranja...

A puno tih fileova windowsi sami potrpaju kod instalacije, i ne mora uopće biti problem do drivera, nego neki file koji je dio kernela ili nekaj ostane od stare grafe i eto ti sranja.

Dok sam bio mlad hrvao sam se s tim sranjima, ali s godinama skužiš da je to sizifov posao, i najbolja i najbrža stvar je reinstall windowsa kod svake veće promjene hardvera.

Znači, bez reinstalla jedino možeš ram, lan karticu i neke usb adaptere ubacit, za bilo kaj više reinstall windowsa  i nema problema.

 

 huh, toga je bilo na starijim windozama

no otkako sam na desetki na svom kompu sam promijenio nekoliko grafa, isprobao nakratko još par, dodao ssd i 8gb rama

na dječjem sam promijenio cijelu konfu - sa intel pentiuma na amd ryzen, ssd s windozama ostao isti - samo se kratko updejtao i prilagodio novoj platformi

slično i s nekoliko kompova od susjeda/prijatelja/rodbine koje održavam

 

niti na jednom nisam mijenjao windowse već godinama i apsolutno nikakvih problema nisam imao (osim kod redovitih updejta kojih me pomalo već i strah i obavezno radim restore point prije)

Envy pet 27.12.2019 14:47
picajzla0707 kaže...
* * *

 

* * * samo se kratko updejtao i prilagodio novoj platformi

* * *

Eh baš o tome sam gore pričao. Računar se boota i čovjek bi očekivao more jedno BSoD-ova ali ne, uđe u VGA način rada i fino skine sve drivere. A riječ je manje više o kompletnoj platformi.
OD 2014-te samo updejtam sa Windows Insider na Windows Insider, nekada i nekoliko puta u toku tjedan dana.

Izzy pet 27.12.2019 14:59

Hvala na podijeljenim iskustvima i savjetima. Najvjerojatnije će biti 5700 XT. Koristiti ću DDU kada dođe vrijeme promjene grafičke. Iskreno, i ne da mi se nanovo instalirati OS, mada instalacija ide brzo, ali sve drugo dok instaliram... Jedino ako bude problema.

 

2060 Super je dobra, ali koliko vidim 5700 XT je u rangu 2070 Super, tj. malo slabija u prosjeku, a dosta povoljnija od nje. Što se tiče branda, kao što sam rekao MSI Gaming X, ona sa 3 ventilatora od Sapphirea, Gigabyte Aorus i Asus Strix. Ali iskreno, ne bih davao preko 4000k kn za 5700 XT. Ta Sapphire i Gaming X su negdje oko 3700-3800 kn (ADM), a odlične su koliko čitam.

 

Vidim da i Evoke od također MSI-a je još malo jeftiniji i GPU je na 66-69°C, što je dobro, ali čitam da je memorija loše hlađena. Kao loše su postavljeni tzv. thermal padovi. Ona Mesh me ne interesira. 

 

Tako da Gaming X je moj izbor od MSI-a. Samo, vidim da je prilično teška. Čak 1.4 kg. Što me pomalo brine da se ne bi savijala, a duže bih je koristio. Sapphire, Gigabyte i Asus koliko vidim ne navode masu svojih kartica. Vjerojatno su ti bolji njihovi primjerci jednako masivni. Ne znam, valjda dođe nekakav nosać sa takvim karticama. A ako ne, kupiti ću ga.

segregator pet 27.12.2019 15:13
Envy kaže...
picajzla0707 kaže...
* * *

 

* * * samo se kratko updejtao i prilagodio novoj platformi

* * *

Eh baš o tome sam gore pričao. Računar se boota i čovjek bi očekivao more jedno BSoD-ova ali ne, uđe u VGA način rada i fino skine sve drivere. A riječ je manje više o kompletnoj platformi.
OD 2014-te samo updejtam sa Windows Insider na Windows Insider, nekada i nekoliko puta u toku tjedan dana.

 

Ja sam još gori, mislim da apdejtam sa windowsa na windowse negdje od 2005-te, mijenjam matične, procesore, grafičke, ukratko sve, a instalacija stalno ista.

Stalno mislim kako ću konačno uzeti full novi komp i na miru reinstall svega, al nikako da se desi, samo stalno radim upgrade nečega

picajzla0707 pet 27.12.2019 15:16
Izzy kaže...

2060 Super je dobra, ali koliko vidim 5700 XT je u rangu 2070 Super, tj. malo slabija u prosjeku, a dosta povoljnija od nje. Što se tiče branda, kao što sam rekao MSI Gaming X, ona sa 3 ventilatora od Sapphirea, Gigabyte Aorus i Asus Strix. Ali iskreno, ne bih davao preko 4000k kn za 5700 XT. Ta Sapphire i Gaming X su negdje oko 3700-3800 kn (ADM), a odlične su koliko čitam.

 zapravo je rx 5700xt negdje između 2060s i 2070s

po ovome testu u preko 20 igara čak je bliža 2060s

Envy pet 27.12.2019 15:38
Izzy kaže...

Hvala na podijeljenim iskustvima i savjetima. Najvjerojatnije će biti 5700 XT. Koristiti ću DDU kada dođe vrijeme promjene grafičke. Iskreno, i ne da mi se nanovo instalirati OS, mada instalacija ide brzo, ali sve drugo dok instaliram... Jedino ako bude problema.

 

2060 Super je dobra, ali koliko vidim 5700 XT je u rangu 2070 Super, tj. malo slabija u prosjeku, a dosta povoljnija od nje. Što se tiče branda, kao što sam rekao MSI Gaming X, ona sa 3 ventilatora od Sapphirea, Gigabyte Aorus i Asus Strix. Ali iskreno, ne bih davao preko 4000k kn za 5700 XT. Ta Sapphire i Gaming X su negdje oko 3700-3800 kn (ADM), a odlične su koliko čitam.

 

Vidim da i Evoke od također MSI-a je još malo jeftiniji i GPU je na 66-69°C, što je dobro, ali čitam da je memorija loše hlađena. Kao loše su postavljeni tzv. thermal padovi. Ona Mesh me ne interesira. 

 

Tako da Gaming X je moj izbor od MSI-a. Samo, vidim da je prilično teška. Čak 1.4 kg. Što me pomalo brine da se ne bi savijala, a duže bih je koristio. Sapphire, Gigabyte i Asus koliko vidim ne navode masu svojih kartica. Vjerojatno su ti bolji njihovi primjerci jednako masivni. Ne znam, valjda dođe nekakav nosać sa takvim karticama. A ako ne, kupiti ću ga.

Sapphire je kolika ja znam najbolji brand koji proizvodi AMD-ove grafulje a i ne čudi me što se ugrađuje u Apple Mac Pro.

Što se tiče težine. Težina = kvaliteta. Nije na odmet par vodilica da "podupru" tu gromadu PCB-a, ali vjerojatno će ga dobro štititi zadnji panel.

 

segregator kaže...
* * *

 

Ja sam još gori, mislim da apdejtam sa windowsa na windowse negdje od 2005-te, mijenjam matične, procesore, grafičke, ukratko sve, a instalacija stalno ista.

Stalno mislim kako ću konačno uzeti full novi komp i na miru reinstall svega, al nikako da se desi, samo stalno radim upgrade nečega

Da ali da i kupiš novi PC samo stari SSD u novi PC i tako ga podići. Barem ja tako radim i nemam problema.
Problemi su mi nekada sami vendori posebice HP. Instaliram 10-tku na Atomu nekom ŽNJ tabletu i Windows 10 radi kako treba imam de facto HTPC (zašto mi je i trebalo), ali instalacija na HP i3 3-ća generacija Core arhitekute neće nova 10-tka. HOće stara kroz cjelonoćno ažuriranje i čekanje i čekanje.. pa onda mi pukne film i vratim liku 7-cu.
 

picajzla0707 kaže...
* * *

 zapravo je rx 5700xt negdje između 2060s i 2070s

po ovome testu u preko 20 igara čak je bliža 2060s

Ne znam kako ti čitaš taj grafikon ali vidi se da je između GTX (1070Ti) i RTX (2070) što se tiče konkurenata iz Zelenog tabora.

Ali ja nikada tako ne bi kupovao grafičke, ne više. Kažem ne više jer prije sam se uvijek tako Cik-Cak gledajući performanse da se uštedi svaka kuna. Sada malo drugačije razmišljam.

Da biram za, lupam 3000 kuna Nvidiju i AMD uvijek bi birao Nvidiju iako mi daje lupam 20% manje rezultate nego AMD. Vrijedi i obratno. Radije bi dao više para ako želim Nvidiju koja će mi davati isto rezultata kao i AMD.

Dođe ili sa godinama ili sa iskustvom. Znam da se mnogi neće složiti sa mnom (čak i ja se nekad ne slažem sa samim sobom) ali eto možda nekome pomogne.

segregator pet 27.12.2019 15:55
Envy kaže...
Ne znam kako ti čitaš taj grafikon ali vidi se da je između GTX (1070Ti) i RTX (2070) što se tiče konkurenata iz Zelenog tabora.


Ali ja nikada tako ne bi kupovao grafičke, ne više. Kažem ne više jer prije sam se uvijek tako Cik-Cak gledajući performanse da se uštedi svaka kuna. Sada malo drugačije razmišljam.

Da biram za, lupam 3000 kuna Nvidiju i AMD uvijek bi birao Nvidiju iako mi daje lupam 20% manje rezultate nego AMD. Vrijedi i obratno. Radije bi dao više para ako želim Nvidiju koja će mi davati isto rezultata kao i AMD.

Dođe ili sa godinama ili sa iskustvom. Znam da se mnogi neće složiti sa mnom (čak i ja se nekad ne slažem sa samim sobom) ali eto možda nekome pomogne.

 

Slično bilo i kod mene, pogledao jednom na Nvidiji onaj 3dmark gdje ženska leti na zmaju, a zmaja zbog "optimizacija"...nema

 

Rekoh sam sebi, firma koja može pasti tako nisko nikad neće napraviti pošten proizvod, i od tada evo već 20-ak godina,

uvijek ATI/AMD, nikad problema