tompa_zmaj sri 25.9.2019 14:04

počistio sam sve bio.. evo konačno smo se sprijateljili!  radi ko vurica, glasniji mi je cooler od proca nego kartica . do sad sam isprobao još wot u 4k ultra bfv 4k ne skroz ultra i vrti perfektno. Nemam monitor nego 49" 4k telku tak da sam sa zadovoljan sa prosjekom od 65fps.. dobra je kartica. za 4 soma krznenih je super.

pozdrav!

fight čet 26.9.2019 17:55

pitanjce koju bih grafa bolja od ove dvje i koju bih ste uzeli bez da gledate i da nije cijena u pitanju ili nesto ovako.PCI-E grafička kartica ASUS GeForce GTX 1660Ti Rog Strix Gaming, 6GB GDDR6 vs Grafička kartica ASUS Radeon rog Strix gaming RX 5700 XT OC, 8GB GDDR6.molim hitno pomoc koja je bolja bez obzira na lovu.. Amd ryzen 7 2700x,prime x470 pro..lp

ansha čet 26.9.2019 18:01
fight kaže...

pitanjce koju bih grafa bolja od ove dvje i koju bih ste uzeli bez da gledate i da nije cijena u pitanju ili nesto ovako.PCI-E grafička kartica ASUS GeForce GTX 1660Ti Rog Strix Gaming, 6GB GDDR6 vs Grafička kartica ASUS Radeon rog Strix gaming RX 5700 XT OC, 8GB GDDR6.molim hitno pomoc koja je bolja bez obzira na lovu.. Amd ryzen 7 2700x,prime x470 pro..lp

Naravno da je 5700XT bolja, al nisu ni priblizno isti cijenovni rang...

fight čet 26.9.2019 20:24

opet ja znaci kupio sam rog strix geforce gtx1160ti oc gaming 6 gb gddr6,pa vratio nazad i uzeo istu samo od amd rx5700oc 8gb gddr6,ali sam se zeznu jer sam mislio da se radi o isto grafi samo sto je ova rx5700xt oc e sad gledao sam malo taktove i ova s xt je nsjjaca u tim taktovima,mene zanim dali sam pogrijesio sto sam vratio 1660ti i uzeo ovu s zabunom jer sam mislio da je asus rog rx5700xt ali sam uzeo ovu bez xt mozeteli mi pomoci i reci dali sam u icemu pogrijesio ..molim pomoc...

ansha čet 26.9.2019 20:27
fight kaže...

opet ja znaci kupio sam rog strix geforce gtx1160ti oc gaming 6 gb gddr6,pa vratio nazad i uzeo istu samo od amd rx5700oc 8gb gddr6,ali sam se zeznu jer sam mislio da se radi o isto grafi samo sto je ova rx5700xt oc e sad gledao sam malo taktove i ova s xt je nsjjaca u tim taktovima,mene zanim dali sam pogrijesio sto sam vratio 1660ti i uzeo ovu s zabunom jer sam mislio da je asus rog rx5700xt ali sam uzeo ovu bez xt mozeteli mi pomoci i reci dali sam u icemu pogrijesio ..molim pomoc...

Kolko para si dao?

fight čet 26.9.2019 20:45
ansha kaže...
fight kaže...

opet ja znaci kupio sam rog strix geforce gtx1660ti oc gaming 6 gb gddr6,pa vratio nazad i uzeo istu samo od amd rx5700oc 8gb gddr6,ali sam se zeznu jer sam mislio da se radi o isto grafi samo sto je ova rx5700xt oc e sad gledao sam malo taktove i ova s xt je nsjjaca u tim taktovima,mene zanim dali sam pogrijesio sto sam vratio 1660ti i uzeo ovu s zabunom jer sam mislio da je asus rog rx5700xt ali sam uzeo ovu bez xt mozeteli mi pomoci i reci dali sam u icemu pogrijesio ..molim pomoc...

Kolko para si dao?

 nij da me zanimaju pare ima bolji stvari i jeftinijih ne ova 1660ti je bila oko 2900,recimo,a ova znaci isti proizvozac samo amd znaci rx 5700oc 8gb gddr6 je oko 4200 kn,a ova rx5700xt 4500kn ja sam morao za prehodnu dodati jos 1300kkn a za ovu bih morao 1600kn ali tu sam se i zeznu jer ocito tu 5700xt nisu imali samo ovu rx5700 ali isto rogstrix gaming,dali sam pozurio mozda ili sam morao jos cekati .iskreno me zanima dali sam se odlucio za dobar odabir iskreno me to zanima..

 

ansha pet 27.9.2019 08:10
fight kaže...
ansha kaže...
fight kaže...

opet ja znaci kupio sam rog strix geforce gtx1660ti oc gaming 6 gb gddr6,pa vratio nazad i uzeo istu samo od amd rx5700oc 8gb gddr6,ali sam se zeznu jer sam mislio da se radi o isto grafi samo sto je ova rx5700xt oc e sad gledao sam malo taktove i ova s xt je nsjjaca u tim taktovima,mene zanim dali sam pogrijesio sto sam vratio 1660ti i uzeo ovu s zabunom jer sam mislio da je asus rog rx5700xt ali sam uzeo ovu bez xt mozeteli mi pomoci i reci dali sam u icemu pogrijesio ..molim pomoc...

Kolko para si dao?

 nij da me zanimaju pare ima bolji stvari i jeftinijih ne ova 1660ti je bila oko 2900,recimo,a ova znaci isti proizvozac samo amd znaci rx 5700oc 8gb gddr6 je oko 4200 kn,a ova rx5700xt 4500kn ja sam morao za prehodnu dodati jos 1300kkn a za ovu bih morao 1600kn ali tu sam se i zeznu jer ocito tu 5700xt nisu imali samo ovu rx5700 ali isto rogstrix gaming,dali sam pozurio mozda ili sam morao jos cekati .iskreno me zanima dali sam se odlucio za dobar odabir iskreno me to zanima..

 

Pa i nisi bas, al ako ti novci nisu bitni, ok je to. Ta Strixica (5700) je jedno 1000kn precijenjena....

DonOscar pet 27.9.2019 11:24
Elubrylla kaže...

AMD-ovim karticama vise ne vjerujem. Imao RX 580 Strix i Sapphire Nitro verzije i obe su znale biti itekako bucne.

 Prije par dana prijatelj prodavao rx 580 nitro i covjek koji je kupovao htio je testirati karticu dal je sve ok. Posto prijatelj ceka na novu plocu testirali smo karticu kod mene, u heavenu par loopova je bila izrazito tiha i to sa otvorenom bocnom stranicom kucista, a temp nije prelazila 61 stupanj, sobna temp je bila oko 25-26 stupnjeva. Da je stranica bila zatvorena s vremenom bi se tempreature popele pa samim time i RPM, ali nema sanse da bi doslo do levela "itekako bucna"...

Jakovp sub 28.9.2019 09:56
Elubrylla kaže...

Vidi se da si neupucen. Black Widow je itekako dobro kuciste. Siguran sam da nisi ni vidio ni probao kuciste nego sto je MS mislis da ne valja.

 Ma imaju oni ok kućišta, imao sam jedno i bilo je super za cijenu, ali jednostavno to tvoje kućište nije ni približno optimizirano za airflow (čisti hotbox ili pećnica). Sa kućištima koja imaju top airflow ti temperature mogu ići 10-20 stupnjeva niže.

 

Probaj sve komponente izvaditi van, i zavrti iste testove (sa istom amb temp) pa ćeš vidjeti razliku.

Envy sri 2.10.2019 12:29
Jakovp kaže...
Elubrylla kaže...

Vidi se da si neupucen. Black Widow je itekako dobro kuciste. Siguran sam da nisi ni vidio ni probao kuciste nego sto je MS mislis da ne valja.

 Ma imaju oni ok kućišta, imao sam jedno i bilo je super za cijenu, ali jednostavno to tvoje kućište nije ni približno optimizirano za airflow (čisti hotbox ili pećnica). Sa kućištima koja imaju top airflow ti temperature mogu ići 10-20 stupnjeva niže.

 

Probaj sve komponente izvaditi van, i zavrti iste testove (sa istom amb temp) pa ćeš vidjeti razliku.

(1) Nije optimizirano za airflow (!!!)
(2) Top Airflow
(3) Tempereture niže i do 20 stupnjeva niže (!!)
(4) (Probaj sve komponente izvaditi vani (?!)

 

... da se upucač... 

Jakovp sri 2.10.2019 12:43
Envy kaže...
Jakovp kaže...
Elubrylla kaže...

Vidi se da si neupucen. Black Widow je itekako dobro kuciste. Siguran sam da nisi ni vidio ni probao kuciste nego sto je MS mislis da ne valja.

 Ma imaju oni ok kućišta, imao sam jedno i bilo je super za cijenu, ali jednostavno to tvoje kućište nije ni približno optimizirano za airflow (čisti hotbox ili pećnica). Sa kućištima koja imaju top airflow ti temperature mogu ići 10-20 stupnjeva niže.

 

Probaj sve komponente izvaditi van, i zavrti iste testove (sa istom amb temp) pa ćeš vidjeti razliku.

(1) Nije optimizirano za airflow (!!!)
(2) Top Airflow
(3) Tempereture niže i do 20 stupnjeva niže (!!)
(4) (Probaj sve komponente izvaditi vani (?!)

 

... da se upucač... 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=GJz66wm95-M

 

 

 

Envy sri 2.10.2019 14:57
Jakovp kaže...
* * *

 

Dijete drago nastavljaj ti slagati svoju konfiguraciju kao po "potpisu iz profila" pa ti božićna jelka malo drugačije bude sjajila.

I nastavi i dalje čitati grafikone potpuno nečitljive naigrat ćeš se video igrica:

Dokle dok ne vidim ovakva kućišta na tim kvazi-testovima: 

 

  

slobodno lijepi naljepnice na Silverstone, Coler Master, Termaltake i sl. jer su ta kućišta cijenovno skuplja isključivo radi imena - imena za tebe i ne zaboravi redoviti pratiti dešavanj sa gamernexus pa ćeš dogurati kao na ovoj slici:

 

fight sri 9.10.2019 14:45

Ja ne vjerujem niti ničemu što podržava ventilacije,sve što posjeduje ventilatore iskreno buci, a nije sve do ventilatore,nego s kucistom kava je kvaliteta i kava je izolacija jei od zvukova u kucista,a trebali bih praviti hladnjak kao što podržavaju matične ploče..

Jakovp sri 9.10.2019 14:57
fight kaže...

Ja ne vjerujem niti ničemu što podržava ventilacije,sve što posjeduje ventilatore iskreno buci, a nije sve do ventilatore,nego s kucistom kava je kvaliteta i kava je izolacija jei od zvukova u kucista,a trebali bih praviti hladnjak kao što podržavaju matične ploče..

 Nisam te baš skužio 100%, ali samo pogledaj ovaj video s razumijevanjem:

 

https://www.youtube.com/watch?v=T6jxiE2GQpY

 

Uglavnom bolje je imati prozračno nego izolirano kućište.

fight sri 9.10.2019 16:12

mislio sam na izolaciju kucista od buke da se slabije cuju ventilatori,nisam mislio na pozracivanje..jer sve sto posjeduje ventilatore iskreno sve buci.

a pogotvo jos kada se ubrzaju..ne.na to mislim..

 

Jakovp sri 9.10.2019 18:51
fight kaže...

mislio sam na izolaciju kucista od buke da se slabije cuju ventilatori,nisam mislio na pozracivanje..jer sve sto posjeduje ventilatore iskreno sve buci.

a pogotvo jos kada se ubrzaju..ne.na to mislim..

 

 

Ponata je da u kućištu koje ima dobru ventilaciju možeš smanjiti brzinu ventilatora za u odnosu na kućište koje je dosta izolirano, i time ne kraju dobiješ manju buku za iste temperature komponenti.

fight sri 9.10.2019 20:19

da znam to !al evo recimo ja ti imam kuciste sama,koje je jako pozracno,ima rupica mali milijun,6 vetilatora 4 komada od 120, i od vodenog hladenja 140 2 komada ,grafa ima tri venta.

kuciste je tako tanko, lim kao da je od flips papira,jedino stakla s strane su deblja,na najmanjem rmp se cuju. i to dok grafa u stanju mirovanaj,i odem u bios podesim ventilatore na silent, ali svjedno se cuje nije jako ali se cuje.

ali hocu reci da ljudi pricaju gluposti. nema nista sto ima ventilatore a da nije bucno nepostoji to,kao sto kazu na grafickoj ne znam,. da se necuje kad se igraju igrice ma mozes mislit,nek skinu slusalice dok igraju pa ce cut ..

ansha sri 9.10.2019 22:21
fight kaže...

 

ali hocu reci da ljudi pricaju gluposti. nema nista sto ima ventilatore a da nije bucno nepostoji to

Ne blebetaj, ko zna na koliko rpm-a ti se vrte ti ventovi a vjerojatno su i sroteks kvalitete, vrhunske 120mm ventove ne cujes u kucistu ni na 1000rpm.... 

 

Ja kuciste ne cujem dok igram, ML-ovi na 750rpm i silencio na 1000rpm i to je grobna tisina, vent na napajanju je mlazni motor al srecom ima eco mode....

Jakovp sri 9.10.2019 22:35
fight kaže...

da znam to !al evo recimo ja ti imam kuciste sama,koje je jako pozracno,ima rupica mali milijun,6 vetilatora 4 komada od 120, i od vodenog hladenja 140 2 komada ,grafa ima tri venta.

kuciste je tako tanko, lim kao da je od flips papira,jedino stakla s strane su deblja,na najmanjem rmp se cuju. i to dok grafa u stanju mirovanaj,i odem u bios podesim ventilatore na silent, ali svjedno se cuje nije jako ali se cuje.

ali hocu reci da ljudi pricaju gluposti. nema nista sto ima ventilatore a da nije bucno nepostoji to,kao sto kazu na grafickoj ne znam,. da se necuje kad se igraju igrice ma mozes mislit,nek skinu slusalice dok igraju pa ce cut ..

 loši ventovi :))