izith čet 7.11.2019 13:57
One Man Games Studio kaže...

Opet nema linka, cemu poanta ovoga kad kod svakog clanka na BOL-u moram sam obaviti istrazivanje i naci link, cemu je onda poanta uopce i nastaviti citati BOL.

 A ova 3 linka unutar embedanog tvita ti nisu dovoljni?

O_O_O čet 7.11.2019 16:08
Ajar kaže...

nema još te ai koja će se uspješno nositi s morfologijom rvackog (posebno s padeži). 

 Provociras ovaj napaceni narod. 

Inace super stvar, bilo dobro da ste napisali da li je pusten i training model. Nema spavanja par dana dok se ne istrenira AI na djelima Krleže i Zagorke, pa onda ide objava nove knjige.

O_O_O čet 7.11.2019 16:12
danen kaže...
U čemu je problem? Zar i čovjek ne može pisati lažne vijesti?

 Ne toliko brzo i automatizirano. Pogotovo ako mu engleski nije maternji. Napises jednu laznu vijest i onda s ovim AIem napravis 1000 varijacija i postas ih na 1000 website sa laznim vjestima. Vijest skace na google serachu i ljudi citaju.

ihush čet 7.11.2019 17:08
Ajar kaže...

nema još te ai koja će se uspješno nositi s morfologijom rvackog (posebno s padeži). 

 .. nisi čitao textove sandra vrbanusa :) napredniji smo od razvijenog zapada neusporedivo. (btw, jezik-pravopis za win-mso radi hr tim, tu smo lideri, samo da vrbanusa patchiraju i imamo overklokano novinarstvo koje može tipkati kartice texta bez pauze, godišnjeg, poreza ili plaće, dok baneri-addsi lete naokolo i stvaraju realan prihod uz tzv klikbajtove i našu malu pomoć honorarnih tipkača (svih dva).. :))

 

edit+ i ovo je primjer loremipsuma, razumljivog samo meni pa disklejmer, nije za svačije oči, jamesbond i par čitača koji to mogu bez translatora prevesti... :))

PzKpfw čet 7.11.2019 17:23

 

 

Gledaj izvor informacija. Najte se informirati na tom famoznom Internetu za sve živo i neživo. Preko Interneta je lako stvarati paniku, kolektivnu histeriju. 

Kad si na Internetu gledaj koji medij što piše, ne vjerujte idiotima iza svojih profila na socijalnim mrežama. I izbjegavajte sumljive sajtove koji šire mržnju, neznanje, te bilo koju vrstu fanatizma.

Tako rade ozbiljni ljudi.

 

A, ako hoćete biti neozbiljni to vam je kao da netko sa prirodnih znanosti(visoke škole) ulazi u diskusiju sa budalom koja je naučila da je Zemlja ravna preko Interneta.

 

 

Pošto ljudi generalno nisu baš nešto pametni, moraju ih se informatički obrazovati. Kao što ljudi su se ljudi morali naučiti čitati i pisati, tako se moraju naučiti služiti Internetom na odgovorni način.

wyks čet 7.11.2019 17:27

Oduzimaju se poslovi posteno placenih spisatelja laznih vijesti!

Jedina industrija koja je procvjetala dolaskom Trumpa na vlast sad se uništava nereguliranom tehnologijom kojima se doslovno oduzima kruh tisućama novinara sa trumpove not-fake-media liste.

Nitko nije razmisljao kako ce svi ti ljudi naci novi posao. Kako ih prekvalificirati na nove poslove!? Nitko nije ni razmisljao mogu li ti ljudi uopće pisati tocne vijesti!

leo_91 pet 8.11.2019 02:03
morrisoN kaže...

HR, BiH i SRB novinari u panici!!!

 *HR, BiH i SRB novinari na aparatima!!!

blaga korekcija inspirirana trendovima doticne struke. 

 

Neznam za vas ali ja sam odavno poceo zaobilaziti senzacionalisticke naslove. Zakljucio sam da je kvaliteta clanka obrnuto proporcionalna zanimanju za navedeni tekst¹.
necemo se lagati, tu i tamo i dalje kliknem na 24sata clanke o lubenicama i mandarinama. covjek sam, nisam stroj 

 

1. Izjava se ne odnosi na clanke sa renomiranih domacih internet portala gdje se moze naci puno kvalitetnih informacija i samo ponekad poneka dezinformacija kada novinar pise clanak u 3 sata ujutro umjesto da spava².

 

2. Svjestan sam da ovo pisem u 2 sata ujutro i da je velika mogucnost da i sam pisem gluposti 

 

Imao sam namjeru napisati i nesto pametno ali je laptop na 2% baterije pa za sada preskacem i idem spavat! 

 

danen pet 8.11.2019 03:48

Novinarstvo se danas nalazi u stanju hiperprodukcije: svaki dan treba iznaći neku važnu, feonomenalnu, epohalnu vijest - a nema je. Usto novinari pišu više nego što objektivno mogu: ne može se pisati više od dvije kartice suvislog i kvalitetnog teksta dnevno, u prosjeku naravno. Zato i imamo to da se vijesti modificiraju, da se ni od čega pravi senzacija (npr. o mjestu u SAD bez mobitela), da se piše automatski, bez duha i sluha za temu. Kad vidim da nijedan prilog na televiziji, a često ni jedna rečenica ne može biti bez fraze "jedan od naj..." smuči mi se. No to je tako, ako netko hoće biti sveudilj zasipan vijestima, onda mora biti na čisto s time da te vijesti neće biti ni točne, ni kvalitetne, ni važne, ni jasne. Primjer masovne produkcije: u Drugom svjetskom ratu pola je njemačkih borbenih zrakoplova padalo zbog neprijateljske vatre, a druga polovica zbog tehničkih kvarova (slabog održavanja) i greške pilota (slabe obuke).

Anđeo bez falinge pet 8.11.2019 08:42
ihush kaže...

 .. nisi čitao textove sandra vrbanusa :) napredniji smo od razvijenog zapada neusporedivo. (btw, jezik-pravopis za win-mso radi hr tim, tu smo lideri, samo da vrbanusa patchiraju i imamo overklokano novinarstvo koje može tipkati kartice texta bez pauze, godišnjeg, poreza ili plaće, dok baneri-addsi lete naokolo i stvaraju realan prihod uz tzv klikbajtove i našu malu pomoć honorarnih tipkača (svih dva).. :))

 

edit+ i ovo je primjer loremipsuma, razumljivog samo meni pa disklejmer, nije za svačije oči, jamesbond i par čitača koji to mogu bez translatora prevesti... :))

 ooojdaaa,,, u rvackom se ne piše tekst već text... 

CalvinRi pet 8.11.2019 09:29

Sve ide u quratz. Od gomile vijesti i informacija danas, umjetnost je biti dobro informiran. Znaci mladja populacija ljudi koji nemaju puno iskustva, citaju svakakve vijesti i ne mogu nikako razluciti sto je istina a sto nije. Ja koji sam stariji mogo malo bolje, ali od cijele poplave informacija, vijesti citam sve manje, jer me zamara to analiziranje i provjeravanje. 

 

Problem je i sta kad se dogodi neka istinita vijest koja odskace od normalnoga, hrpa ljudi ce ju preskociti jer ce djelovati sumnjivo.

 

Neki dan je izasla vijest kako u Japanu skracuju radni tjedan i kako je produktivnost strasno porasla. Tek kad sam nakon par dana vidio da neki portali vijest i dalje imaju na stranici sam isao citati, jer na prvu mi je djelovala kao fake news i senzacionalizam.

morrisoN pet 8.11.2019 09:31
danen kaže...
Novinarstvo se danas nalazi u stanju hiperprodukcije: svaki dan treba iznaći neku važnu, feonomenalnu, epohalnu vijest - a nema je. Usto novinari pišu više nego što objektivno mogu: ne može se pisati više od dvije kartice suvislog i kvalitetnog teksta dnevno, u prosjeku naravno. Zato i imamo to da se vijesti modificiraju, da se ni od čega pravi senzacija (npr. o mjestu u SAD bez mobitela), da se piše automatski, bez duha i sluha za temu. Kad vidim da nijedan prilog na televiziji, a često ni jedna rečenica ne može biti bez fraze "jedan od naj..." smuči mi se. No to je tako, ako netko hoće biti sveudilj zasipan vijestima, onda mora biti na čisto s time da te vijesti neće biti ni točne, ni kvalitetne, ni važne, ni jasne. Primjer masovne produkcije: u Drugom svjetskom ratu pola je njemačkih borbenih zrakoplova padalo zbog neprijateljske vatre, a druga polovica zbog tehničkih kvarova (slabog održavanja) i greške pilota (slabe obuke).

 U sridu!

Dodao bih samo - sve se danas nalazi u szanju hiperprodukcije. Ono što je specifično za naše područje je to da smo devedesetih imali nasilnu promjenu društveno-ekonmskog modela iz jednog "take it easy" stanja u turbokapitalizam, a naši umovi to nisu mogli dovoljno brzo prihvatiti.

Konzumerizam nas je spržio i postali smo "daj još" potrošači preko noći. Djeca više ne žele igračku koja će trajati, nego žele svaki dan novu; Djevojke ne žele kvalitetnu torbu/čizme koje će joj dati osobnost i koje će potrajati - radije će kupiti nekoliko pari jeftikanerskog trendi smeća; Rijetko ko ima živaca slušati cijeli album i uživati u njemu - preskaču se pjesme ili se čak preslušavaju samo fragmenti pjesama. Niko ne čita čitave članke - često naletim na komentare iz kojih se vidi da su nastali nakon čitanja samo naslova. Ovo su samo neki od primjera toga šta smo postali.

Zbog toga se produkcija svega (pa i tekstova) pretvorila u hiperprodukciju. Ne pravdam novinare, no - ko će danas pisati eseje i istraživačke članke za čitaoce koji (u velikom broju) ne pročitaju članak, a daju komentar na njega. Ko će proizvoditi kvalitetne čizme koje mogu trajati 3+ godina, ako će se baciti nakon jedne sezone, jer 2020. neće biti in. Bolje napraviti 5 škart modela na kojima če se više zaraditi. Plebs tako želi. Plebs je nezasitan u svome "hoćemo još". Prilagodba potražnji je normalna stvar - evo vam još.

 

ihush pet 8.11.2019 10:25
CalvinRi kaže...

..

 

Neki dan je izasla vijest kako u Japanu skracuju radni tjedan i kako je produktivnost strasno porasla. Tek kad sam nakon par dana vidio da neki portali vijest i dalje imaju na stranici sam isao citati, jer na prvu mi je djelovala kao fake news i senzacionalizam.

 -a kad malo razmisliš.. i to je ekšli fejknjuz, berem kad se uđe dublje, kad se malo razmisli. Ili ovako, to je microsoft-japan.. što radi microsoft? -soft, gdje/što rade? To je izmišljen posao, kao što je to EMEAa sjedište u irskoj i produktivnost je skočila čistom matematikom, tj promjenom znamenke kojom se dijeli (radno vrijeme) a napravi isti posao, jer se zapravo ne radi ništa, sastanci traju kraće.. (ne posao, jer ms je soft firma, što rade? ništa.. većinu vremena).

-nije to fordova traka za skalpanje auta, nije to kopanje ugljena s izmišljenim radnicima koji vade više rude nego postoji u rudniku.. nego je to microsoft-ured i čari statistike.

-produktivnost u nekom poslu gdje je važna kreativnost? npr glazba-sport i sl? nema, tj može glazbenk skladati 8 sati dnevno i ne napraviti ništa ili nema neki hit.. a može i za sat vremena imati sve i slavu... nisu svi poslovi jednako usporedivi ili normativno mjerljivi po komadu ili radnom satu. Zetova linija kad je vozilo puno ili noćna kad je prazno itd.. i pazi sad, da nam treba ms ili neki japanac koji će reći da noćnu liniju možemo ukinuti? ili obrnuto, da se ukine dnevna? (jer je tad a)-gužva, b)-veći trošak zbog većeg broja putnika a time i tereta + skuplja struja.. itd.. a to bi statističar mogao tako prikazati i potkrijepiti brojkama .. pogrešno. (i to samo na karikiranom primjeru).

MrBlc pet 8.11.2019 11:33
CalvinRi kaže...

Neki dan je izasla vijest kako u Japanu skracuju radni tjedan i kako je produktivnost strasno porasla. Tek kad sam nakon par dana vidio da neki portali vijest i dalje imaju na stranici sam isao citati, jer na prvu mi je djelovala kao fake news i senzacionalizam.

Zato je paralelno s tom viješću izašla i vijest o hrvatskoj firmi koja je skratila radni tjedan na 4 dana, ali kako zakon propisuje 40 radnih sati tjedno, rade svaki dan 10 sati (uz pauzu za ručak od 1,5 sati), što u neku ruku i je fake news (nisu ništa skratili, već su napravili preraspodjelu radnih sati, jedino je dulja pauza za ručak neki bonus).

O_O_O pet 8.11.2019 11:39
ihush kaže...
CalvinRi kaže...

..

 

Neki dan je izasla vijest kako u Japanu skracuju radni tjedan i kako je produktivnost strasno porasla. Tek kad sam nakon par dana vidio da neki portali vijest i dalje imaju na stranici sam isao citati, jer na prvu mi je djelovala kao fake news i senzacionalizam.

 -a kad malo razmisliš.. i to je ekšli fejknjuz, berem kad se uđe dublje, kad se malo razmisli. Ili ovako, to je microsoft-japan.. što radi microsoft? -soft, gdje/što rade? To je izmišljen posao, kao što je to EMEAa sjedište u irskoj i produktivnost je skočila čistom matematikom, tj promjenom znamenke kojom se dijeli (radno vrijeme) a napravi isti posao, jer se zapravo ne radi ništa, sastanci traju kraće.. (ne posao, jer ms je soft firma, što rade? ništa.. većinu vremena).

-nije to fordova traka za skalpanje auta, nije to kopanje ugljena s izmišljenim radnicima koji vade više rude nego postoji u rudniku.. nego je to microsoft-ured i čari statistike.

-produktivnost u nekom poslu gdje je važna kreativnost? npr glazba-sport i sl? nema, tj može glazbenk skladati 8 sati dnevno i ne napraviti ništa ili nema neki hit.. a može i za sat vremena imati sve i slavu... nisu svi poslovi jednako usporedivi ili normativno mjerljivi po komadu ili radnom satu. Zetova linija kad je vozilo puno ili noćna kad je prazno itd.. i pazi sad, da nam treba ms ili neki japanac koji će reći da noćnu liniju možemo ukinuti? ili obrnuto, da se ukine dnevna? (jer je tad a)-gužva, b)-veći trošak zbog većeg broja putnika a time i tereta + skuplja struja.. itd.. a to bi statističar mogao tako prikazati i potkrijepiti brojkama .. pogrešno. (i to samo na karikiranom primjeru).

 Ne, nego samo zaposliti vise ljudi.