bunker ned 11.8.2019 16:10

Pa čitam druže, i ugovor i sve clanke koje ste linkali, i zasad nisam uočio pravnu zackoljicu kojom bismo ih nagazili za nepostivanje ugovora.

Cesto si naglasavao da nije oprater taj koji ce tumaciti zakone nego da su to mjerodavne drzavne institucije poput hakoma i sl. Pa kaj i u ovoj temi nismo vec vidjeli odgovore tih mjerodavnih institucija na upite korisnika ?

Kaj bi se jos trebalo desiti da shvatis da je ugovor nemoralan ali je zakonit. A zakonit je zahvaljujući lobijima koji su preko saborske glasacke masinerije kreirali i izglasali takve zakone. Stvarno mi je zao ako i nakon sve ove silne prepiske nevidis prave uzrocnike problema i moguca rjesenja...

john142 sri 14.8.2019 07:52

Nista to nije spektakularno. Njemu djeluje super zato sto je imao racun 219kn. Ja imam racun 164kn i nudem mi novi ugovor za 169kn sa tom famoznom brzinom 150. Znaci u mom slucaju sa konja na magarca a u njegovom obratno :)

Minneyar sri 14.8.2019 09:12

Bio u poslovnici raskinut ugovor, rekla je zenska da ce kao sad svi uvest tu naknadu i da ne trebam zato raskidat ugovor. Nasmijao sam joj se u facu i rekao da cu onda raskinut i s drugim operaterom ak to naprave.

Dogovorio inace Terrakom, 150 mbit flat net, 100 programa (ukljucujuci 3 xxx programa u osnovnom paketu!), telefon, hbo paket i cinemax paket, 79 kn/mj prvih 6 mjeseci, 209 kn nakon (ili 199 uz trajni nalog).

A1 zasad nije nudio nikakve bolje uvjete

spiderhr sri 14.8.2019 09:57
Minneyar kaže...
Bio u poslovnici raskinut ugovor, rekla je zenska da ce kao sad svi uvest tu naknadu i da ne trebam zato raskidat ugovor. Nasmijao sam joj se u facu i rekao da cu onda raskinut i s drugim operaterom ak to naprave.

Dogovorio inace Terrakom, 150 mbit flat net, 100 programa (ukljucujuci 3 xxx programa u osnovnom paketu!), telefon, hbo paket i cinemax paket, 79 kn/mj prvih 6 mjeseci, 209 kn nakon (ili 199 uz trajni nalog).

A1 zasad nije nudio nikakve bolje uvjete

 

Isto dogovorio terrakom. Samo net ali ako se odlučim kao i ti isto su mi ponudili. Mene samo muči razvlačenje kablova ako će trebati za TV, ako da onda neću uzeti tv.

 

zabranjeniples sri 14.8.2019 20:48
stražar kaže...
Zatražio prekid ugovora (ostalo još godinu dana 219 kn mjesečno), nakon par dana ponudili mi novi ugovor za 180 kn i još dobio 150 mbit brzinu

Šta je u ovoj ponudi (ako nije tajna) ?

Poslao sam ti PM, pa možeš odgovorit i tamo.

stražar sri 14.8.2019 21:22

Osnovni paket TV, internet 150 mbit i telefon koji ne koristim, pregovarali smo telefonom oko 15 min. Prvo su nudili prošireni paket za 209 kn, ali eto završili smo na 180 kn jer sam ja rekao da mi ne treba prošireni paket, ali sam inzistirao na ful brzini interneta

šnikerikik ned 18.8.2019 09:36

Samo da javim, zvalo iz A1, ponudilo trio + 150MBit za 199 kn. A da nisam išao raskinuti bilo bi 250 kn. Treba kazniti managere za ovu odluku, jer rade bedaste poteze i onda beru bonuse. Inače bih se možda i klackao.

MasterG ned 18.8.2019 13:05

Evo što su meni odgovorili na prigovor.

 

 

Poštovani gospodine ********,

razumijem vašu ljutnju no unatoč novoj naknadi, koju plaćaju svi novi i postojeći korisnici, i dalje imate izvrsnu ponudu. Ugovorili ste uslugu prije unatrag nekoliko mjeseci po vrlo povoljnim uvjetima.

 

Raskid ugovora možete zatražiti na 3 načina:

  1. 1. Odlaskom na A1 prodajno mjesto. Tamo trebate ispuniti Zahtjev za trajno isključenje usluge (ponesite osobnu iskaznicu, putovnicu ili OIB). Više informacija možete pronaći na našoj stranici http://www.A1.hr/prodajna-mjesta .
  2. 2. Slanjem pisanog zahtjeva preporučenom poštom na adresu A1 Hrvatska d.o.o., p.p. 470, 10 002 Zagreb. Da bi proces bio brži i da bismo mogli uvažiti zahtjev, trebate učiniti 3 stvari: napisati osobne podatke i broj linije za koju je zahtjev vezan, vlastoručno ga potpisati i priložiti obostranu presliku osobne iskaznice ili putovnice.
  3. 3. Slanjem pisanog zahtjeva e-mailom na adresu zahtjev.za.raskid-privatni@A1.hr . Da bi proces bio brži i da bismo mogli uvažiti zahtjev, trebate učiniti 3 stvari: navesti osobne podatke i broj linije za koju je zahtjev vezan, vlastoručno ga potpisati i priložiti obostranu presliku osobne iskaznice ili putovnice.

Žao nam je što želite otići i tu smo za Vas ako budete imali dodatnih pitanja. Samo nam odgovorite na ovaj mail ili nazovite broj 0800 091 091.

Pozdrav,

čekam da mi stari pošalje osobnu da pošaljem raskid ugovora.

Ako ne ponude ništa, u najgorem slučaju uzimam samo internet umjesto trio paketa.

AnCu ned 18.8.2019 17:37

Ja sam sličnu situaciju imao i spustio se samo na internet za 170kn (150Mbit).

 

10 dana sam intenzivno tražio kod koga preći ali nažalost nitko mi ne može ponuditi ovu brzinu. (optika mi nije dostupna)

Juzerica ned 18.8.2019 18:32
AnCu kaže...

Ja sam sličnu situaciju imao i spustio se samo na internet za 170kn (150Mbit).

 

10 dana sam intenzivno tražio kod koga preći ali nažalost nitko mi ne može ponuditi ovu brzinu. (optika mi nije dostupna)

 To je fakat previše, a nije da ti ne mogu ponuditi nešto bolje. Ja prigovaram jer mi dižu cijenu od 104,40kn  za 20 kuna. (isto 150 Mbit)

AnCu ned 18.8.2019 18:59
Juzerica kaže...
AnCu kaže...

Ja sam sličnu situaciju imao i spustio se samo na internet za 170kn (150Mbit).

 

10 dana sam intenzivno tražio kod koga preći ali nažalost nitko mi ne može ponuditi ovu brzinu. (optika mi nije dostupna)

 To je fakat previše, a nije da ti ne mogu ponuditi nešto bolje. Ja prigovaram jer mi dižu cijenu od 104,40kn  za 20 kuna. (isto 150 Mbit)

 Naspram tvog iznosa je, ali na tržištu trenutno nema bolje ponude van optike. Drži tih 124kn, nije to loše.

 

 

dejo74 ned 18.8.2019 23:12
šnikerikik kaže...
Samo da javim, zvalo iz A1, ponudilo trio + 150MBit za 199 kn. A da nisam išao raskinuti bilo bi 250 kn. Treba kazniti managere za ovu odluku, jer rade bedaste poteze i onda beru bonuse. Inače bih se možda i klackao.

 ovo je ko lutrija meni neki dan ponudili 219 za trio da ne odlazim a brzina je glibavih 10-11mb al za brzinu nisu krivi

tomislav10 pon 19.8.2019 09:23
AnCu kaže...

Ja sam sličnu situaciju imao i spustio se samo na internet za 170kn (150Mbit).

 

10 dana sam intenzivno tražio kod koga preći ali nažalost nitko mi ne može ponuditi ovu brzinu. (optika mi nije dostupna)

 Možeš, molim te, pojasniti, imaš brzinu 150, a nije ti dostupna optika?

malij pon 19.8.2019 09:26
tomislav10 kaže...
AnCu kaže...

Ja sam sličnu situaciju imao i spustio se samo na internet za 170kn (150Mbit).

 

10 dana sam intenzivno tražio kod koga preći ali nažalost nitko mi ne može ponuditi ovu brzinu. (optika mi nije dostupna)

 Možeš, molim te, pojasniti, imaš brzinu 150, a nije ti dostupna optika?

 To je max dostupna brzina preko kablovske, tak da ne mora bit optika

R36 pon 19.8.2019 09:43

Neću nikog citirat...

 

Frend mi je radio do prije 3mj u A1 - služba za zadržavanje korisnika. 

 

Da skratim priču - špranca postoji kako dobit popuste...i što je bitno naglasit - imaju buđžet koji smiju potrošit na zadržavanje korisnika., tako da nekom daju nekom ne.

R36 pon 19.8.2019 09:54
Visak kaže...
A špranca je...

 Samo ću tebi reći : hahahahha, predaš zahtjev za prebacivanje broja kod drugog operatera i onda te oni između tog prebacivanja zovu...

 

I bez njega to znam, jer ja to radim svaki put kad hoću popuste...

 

Kod A1 i T-coma to pali., kod Tele 2 mislim da ne. Tele 2 boli ona stvar hočeš ostat kod njih ili se prebacit.

R36 pon 19.8.2019 10:00

Da ne odgovaram privatno na poruke...nije ništa toliko tajno da se ne smije znat.

 

Obavezno zatražiš prijenos broja kod drugog operatera i onda te oni zovu i tu pregovaraš. Najčešće daju popuste na tarifu..., na mobitele ne. Ne možeš očekivat da će ti dati popust na tarifu i da ćeš dobit npr S10+ za 1kn. Nema šanse.

 

Već je šansa za popust ako si dugogodišnji korisnik...

 

Kažem imaju budžet tj limit...

AnCu pon 19.8.2019 10:50
malij kaže...
tomislav10 kaže...
AnCu kaže...

Ja sam sličnu situaciju imao i spustio se samo na internet za 170kn (150Mbit).

 

10 dana sam intenzivno tražio kod koga preći ali nažalost nitko mi ne može ponuditi ovu brzinu. (optika mi nije dostupna)

 Možeš, molim te, pojasniti, imaš brzinu 150, a nije ti dostupna optika?

 To je max dostupna brzina preko kablovske, tak da ne mora bit optika

 Tako je, tu nude 150 a navodno može i još puno brže samo što ne žele pustiti, zato je brzina uvijek (kad mjeriš) zakucana na 150. ADSL/VDSL ne mogu iznad 60/70

 

 

R36 pon 19.8.2019 10:54
Marko :D kaže...

A što ako te nitko ne nazove? Ja bih prešao, ali nitko ne nudi 100/100 i cijene su još veće. 

 

AnCu kaže...
malij kaže...
tomislav10 kaže...
AnCu kaže...

Ja sam sličnu situaciju imao i spustio se samo na internet za 170kn (150Mbit).

 

10 dana sam intenzivno tražio kod koga preći ali nažalost nitko mi ne može ponuditi ovu brzinu. (optika mi nije dostupna)

 Možeš, molim te, pojasniti, imaš brzinu 150, a nije ti dostupna optika?

 To je max dostupna brzina preko kablovske, tak da ne mora bit optika

 Tako je, tu nude 150 a navodno može i još puno brže samo što ne žele pustiti, zato je brzina uvijek (kad mjeriš) zakucana na 150. ADSL/VDSL ne mogu iznad 60/70

 

 

 

Šta sam ja rekao još u početku teme...

 

Dubrava - 500 mbps, nitko ne nudi više od 20mbps osim A1 koji nudi jedini optiku i tu brzinu. Sad plačam 159kn za 500mbps, sad ću plačat 20kn više. Mogli su dići i 50kn ja ne mogu ništa jer se ne mislim vračat s konja na magarca.

 

Želim reći da bezveze kmećite...

 

Nećeš ti da mi imamo alternative...pa nije ni A1 lud. Znaju oni da nemao izbora.

Sweet F.A. pon 19.8.2019 10:56

Ima netko da su mu ponudili i prihvatio novi ugovor s najvećom mogućom brzinom (50-60mbps) na bakrenoj žici preko T-coma i koliko se čeka na taj switch?

Ja ga konkretno čekam već tri tjedna, godišnji, nema ljudi, nema volje,... nešto peto ili jednostavno zaje*avaju?!

Sweet F.A. pon 19.8.2019 12:28
Kolacic kaže...

Ja sam poslije par dana zvao i rekao da cu prekinuti ugovor ziher bi cekao tri tjedna. 

I? Prebacili su te nakon par dana na veću brzinu?

Ja sam zvao već četiri puta i poslao mail - odgovori su u stilu - ''treba desetak dana''

Rekoh, imam 14 dana za raskid, pa me uvjeravaju da mogu raskinuti i nakon toga ako do kraja 8. mjeseca nemam nove opcije.

Tako da bi to mogao biti konačni raskid s tim zajebavalima?!