Ajar sub 27.8.2016 14:19
Drago kaže...

Govorimo o evoluciji, biološkom procesu, a ti spominješ razvoj ljudskog društva što je kulturološki proces i odvija se na vremenskoj skali za nekoliko redova veličina različitoj. 

 

Miješaš kategorije, a posve si nesvjestan toga. 

 

 yup. ja sam od djeteta evoluirao u dobro držećeg sredovječnog gospodina (veća glava, trbuščić, uhogrlonos, veličina obuće ... svašta), s nekim boleštinama za koje prije nisam niti znao da postoje. a i mudrost se neprimjetno provukla kroz taj proces. no i dalje sam jednako nedruštven, s natruhama asocijalnosti.  

SupremeCommander sub 27.8.2016 16:40
Tony Marconi kaže... 

Inače, u čemu je bed.

Napravimo brod koji fura brzinom svjetlosti, dođemo tamo za 4,2 godine, malo popljačkamo, popalimo i kad se vratimo na zemlju nama prrođe u tom svemirskom brodu nekih 9 godina a na zemlji 1000. 

Koji je smisao tog putovanja, kad bi i mogli ?!

 Ako je planeta udaljena 4.5 svj. godine i putuješ (gotovo) brzinom svjetlosti tamo i natrag, tada će na zemlji proći točno 9 godina. Ali tebi na brodu će proći manje, ovisno koliko brzo se krećeš.

 

ramzocro-HCR sub 27.8.2016 17:35
SupremeCommander kaže...
Tony Marconi kaže... 

Inače, u čemu je bed.

Napravimo brod koji fura brzinom svjetlosti, dođemo tamo za 4,2 godine, malo popljačkamo, popalimo i kad se vratimo na zemlju nama prrođe u tom svemirskom brodu nekih 9 godina a na zemlji 1000. 

Koji je smisao tog putovanja, kad bi i mogli ?!

 Ako je planeta udaljena 4.5 svj. godine i putuješ (gotovo) brzinom svjetlosti tamo i natrag, tada će na zemlji proći točno 9 godina. Ali tebi na brodu će proći manje, ovisno koliko brzo se krećeš.

 

 https://youtu.be/GOoFkwj91pk

 

Za one koje više zanima ta tema.