gocc01 sri 8.11.2017 09:33

Hoće moć radit upscale sa fullhd? 

 

4K televizori kad su izašli su imali nekog smisla pošto je fullhd materijal bio neki standard a još je i uvijek a mislim da će za većinu ljudi bit još dugo.

 

Za te 8K telke osim mogućeg 8K materijala će jedino 4K uz neki solidan upscale bit dobar.  

 

Za sada, ne vrijedi bubrega 

NEW_MAN sri 8.11.2017 15:20

Kupil sam novi tv jer je stari prdnul i sad imam 4K tv za koji realno gledano nema sadrzaja. Ono kaj i streamaju u 4K je sve ili 99,9999% snimano HD pa rade upscale na 4K kaj mi TV radi po defaultu. Jedino kaj sad obicni program koji nije HD nakon upscale na 4K izgleda puno puno bolje.

overhaul čet 9.11.2017 20:48
NEW_MAN kaže...
Jedino kaj sad obicni program koji nije HD nakon upscale na 4K izgleda puno puno bolje.

 E tu caruje bez premca plazma. Imam nekakvu staru panasonic "hd ready" koja spegla lijepim kontrastom i peglanjem interlacea ovaj šugavi domaći program da izgleda savršeno.
4K samsung upalim ponekad za pogledat koji hd film. Inače, od native 4k imam samo planet zemlja 2. I to izgleda fantastično, ali ono... vidio sam seriju par puta pa što dalje? :)

ATJLučko čet 9.11.2017 21:09

Uz toliku dijagonalu i rezoluciju, kolika prostorija treba biti za takav uređaj, i sa koje daljine je "dozvoljeno" gledanje programa, bilo kakvog ?!?! 

Ustvari, zanima me i kakva će cijena biti, hoće li biti manje od 50.000.00 kuna kod nas u Hrvatskoj?!?! 

overhaul pet 10.11.2017 02:04
ATJLučko kaže...

Uz toliku dijagonalu i rezoluciju, kolika prostorija treba biti za takav uređaj, i sa koje daljine je "dozvoljeno" gledanje programa, bilo kakvog ?!?! 

Ustvari, zanima me i kakva će cijena biti, hoće li biti manje od 50.000.00 kuna kod nas u Hrvatskoj?!?! 

 Pa čim skuplje, to bilje. Samo da je to nekako pokazati, cijenu i uređaj u birtiji ili na ulici... Ovako doma, tko će znati kako je meni lijepo? A da, sjetio sam se. zato su izmislili instagram.

Lewis pet 10.11.2017 22:37
ATJLučko kaže...

Uz toliku dijagonalu i rezoluciju, kolika prostorija treba biti za takav uređaj, i sa koje daljine je "dozvoljeno" gledanje programa, bilo kakvog ?!?! 

Ustvari, zanima me i kakva će cijena biti, hoće li biti manje od 50.000.00 kuna kod nas u Hrvatskoj?!?! 

 S obzirom da su sada OLED 77" u 4K oko 120 000 kn cisto sumnjam da ce 80" 8K biti manje od 200 000 kn kod nas :D.

ATJLučko ned 12.11.2017 16:41
IvanDado kaže...

I da imam para ne bi kupio jel nemam prostoriju za takvo nesto.

Slažem se da je i prostorija bitna za moći gledati na takvom gadgetu nešto! 

 

Ali, ne vjerujem da se već sa udaljenosti od oko 4 metra nebi moglo gledati?! 

Možda sa kakvom kvalitetnom montažom na zid bi bio tek problem gledati "u razini očiju"?! 

IvanDado ned 12.11.2017 17:26
ATJLučko kaže...

Slažem se da je i prostorija bitna za moći gledati na takvom gadgetu nešto! 

 

Ali, ne vjerujem da se već sa udaljenosti od oko 4 metra nebi moglo gledati?! 

Možda sa kakvom kvalitetnom montažom na zid bi bio tek problem gledati "u razini očiju"?! 

 Dosta tesko na zalost. Ova moj tv od 109cm mi je taman i sve vece od toga bi mi bilo previse.

Ziga čet 20.6.2019 00:06
ATJLučko kaže...

 

Ali, ne vjerujem da se već sa udaljenosti od oko 4 metra nebi moglo gledati?! 

Možda sa kakvom kvalitetnom montažom na zid bi bio tek problem gledati "u razini očiju"?! 

 Zaboravi, ja imam 55" ekran na 4,5 metra gledanja i to mi je taman s 80" ne bi mogao obuhvatiti gledanje u vidnom polju bez micanja glavom/očima dabi pratio sliku/titl

 

jedno je kad je 80" televizor izložen u ogromnom prostoru dućana, drugo je kad je u stanu s zidovima okolo, posve drugačija perspektiva/percepcija gledanja

 

 

 

 

 

 

 

Flagship čet 20.6.2019 23:40

Dečki ako imate "viška" love evo, već je dostupan u EU. Promo cijena 29798 do 29999 eura 

 

 

https://www.hwonline.it/it/tv-led-e-oled/309634-lg-oled88z9pla-uhd-tv-oled-88-hd-triple-tuner-dvb-c-t2-s2-8806098388875.html

 

https://www.heimkinowelt.at/produkte/tv-geraete/lg-oled-88z9-88-8k-oled-tv-a25859.aspx

 

 

Ako ste mislili da je to puno love za 88" 8K OLED onda je ništa u usporedbi s novim 8K Sony 98" LED tv-om koji ima lijepu cijenu od ni manje ni više 626.019,40 kn

 

https://www.sony.hr/electronics/televizori/zg9-series/buy/kd-98zg9

overhaul sri 26.6.2019 17:59

Televizori sa sve više "K" i sve većim "hdr", a sve manje palim i gledam televiziju. Da je nešto i poput najjeftinijeg lcd tv-a bilo 90tih kad sam gutao svo smeće iz videoteka i tv programa jer na računalima nije bilo alternative, bio bih oduševljen. Sad me nemože biti manje briga. Pola tv-a u kući se kupilo iz te neke davne navike i jer su sad eto tako povoljni... ali inače, neznam. Pogotovo 8K na 80 inča: to nemožeš gledati iz tolike blizine da bi 8K imao smisla (kada bi i bilo sadržaja za to) a kada se udaljiš na 4 metra, niti orao nebi primjetio razliku između 4k (ma i fullhd) od tog marketinškog forsanja. Mjesto gdje očekujem smisao od 8K je na VR headsetu. Naravno za to će trebati lcd čelije u mikrometrima, a latencija i osvježenje na nivou gamerskih monitora. 8K televizor na drugom kraju sobe... njah. Edit:
BUG, kako vam ovo može stajati u "aktualne vijesti", a staro je godinu dana?