BarbaVeli čet 3.11.2016 09:50

Ovo čini razliku. Godinama koristim 1Password na iOS-u i, unatoč visokoj cijeni na AppStoru, jako mi smeta što moram platiti i za inačicu na PC-u.

Ima li zadovoljnih bagovaca s LastPassom u odnosu na 1Password? Dajte koju napišite...

sirka666 čet 3.11.2016 10:09
BarbaVeli kaže...

Ovo čini razliku. Godinama koristim 1Password na iOS-u i, unatoč visokoj cijeni na AppStoru, jako mi smeta što moram platiti i za inačicu na PC-u.

Ima li zadovoljnih bagovaca s LastPassom u odnosu na 1Password? Dajte koju napišite...

 Osobno sam razmišljao o prelasku na LastPass sa Keepassa ali mi jednostavno ne uljevaju povjerenje, pogotovo sada kada će reklame biti unutar aplikacije, a svi znamo kako su reklame glavni izvor malwarea, mislim da to dosta utječe na privatnost.

Također imaju još uvijek par problema koje nisu riješili, plus firma koja je vlasnik (LogMeIn) nije baš poznata po tome da se brine za korisnike.

 

Više ti se isplati pozabaviti sa KeePassom i namjestiti ga da radi nego plaćati za nešto što može biti probijeno. (naravno sve može biti ranjivo, ali mislim da offline baza podataka KeePassa je najsigurnija)

Chronosus čet 3.11.2016 12:05
BarbaVeli kaže...

Ovo čini razliku. Godinama koristim 1Password na iOS-u i, unatoč visokoj cijeni na AppStoru, jako mi smeta što moram platiti i za inačicu na PC-u.

Ima li zadovoljnih bagovaca s LastPassom u odnosu na 1Password? Dajte koju napišite...

 

Ja koristim godinama LastPass, plaćam godišnju pretplatu jer zaista značajno olakšava hendlanje svih osjetljivih podataka (ne samo login credentialsa). Shareanje credentialsa bez da druga osoba vidi podatke je također dosta korisno.

Super je što ima addon za Firefox za Android, a aplikacija za Android jako dobro funkcionira sa popunjavanjem podataka u sve aplikacije.

U svakom slučaju, preporuka.

 

Originalni_manic čet 3.11.2016 12:16
Chronosus kaže...
BarbaVeli kaže...

Ovo čini razliku. Godinama koristim 1Password na iOS-u i, unatoč visokoj cijeni na AppStoru, jako mi smeta što moram platiti i za inačicu na PC-u.

Ima li zadovoljnih bagovaca s LastPassom u odnosu na 1Password? Dajte koju napišite...

 

Ja koristim godinama LastPass, plaćam godišnju pretplatu jer zaista značajno olakšava hendlanje svih osjetljivih podataka (ne samo login credentialsa). Shareanje credentialsa bez da druga osoba vidi podatke je također dosta korisno.

Super je što ima addon za Firefox za Android, a aplikacija za Android jako dobro funkcionira sa popunjavanjem podataka u sve aplikacije.

U svakom slučaju, preporuka.

 

 Potpisujem. Isto koristim godinama - na poslu i privatno, kroz browser i na mobilnim uredajima. Odlican utility, preporucam.

Bitanga čet 3.11.2016 12:20
BarbaVeli kaže...

Ovo čini razliku. Godinama koristim 1Password na iOS-u i, unatoč visokoj cijeni na AppStoru, jako mi smeta što moram platiti i za inačicu na PC-u.

Ima li zadovoljnih bagovaca s LastPassom u odnosu na 1Password? Dajte koju napišite...

 

Ja sam prije godinu dana prešao na LastPassa sa 1Passworda (koji sam koristio godinama). 1Password mi je bio ljepši i praktičniji, ali konstantno omalovažavanje Windows i Android korisnika te davanje prednosti Macu i iOSu, spori sync preko Dropboxa me ponukalo na prelazak na nešto drugo.

Windows app je kaskao non stop, ništa se nije unaprijedilo godinama, browser plugin čudan. Tek su nedavno prešli na 1Password for Teams koji bi jednog dana mogao biti ok, al prve verzije su smeće i poluproizvod.

LastPass je u to vrijeme bio gadan, ali dok je izašla verzija 4.0 sa ljepšim sučeljem odlučio sam se prijeći i nisam požalio. Preporučam.

DragonShit čet 3.11.2016 18:17

Koristim KeePass ali želim nešto jednostavnije i praktičnije s nativnom podrškom za sinkronizaciju jer sve više koristim mobitel. Može li se kako na Androidu jednostavno prijavljivati na web stranice otiskom prsta? Vidim da Keepass2Android podržava fingerprint unlock na Androidu 6.0+ ali moj mobitel nema čitač otiska prsta da isprobam. Zanima me kako to funkcionira. Do sada sam morao svaki put promijeniti virtualnu tipkovicu da bi Keepass2Android mogao kopirati i zalijepiti lozinku što mi je jako glupo i sporo. Podržava li LastPass čitač otiska prsta i koliko su mu nametljive reklame u besplatnoj verziji?

Originalni_manic čet 3.11.2016 18:59
DragonShit kaže...

Koristim KeePass ali želim nešto jednostavnije i praktičnije s nativnom podrškom za sinkronizaciju jer sve više koristim mobitel. Može li se kako na Androidu jednostavno prijavljivati na web stranice otiskom prsta? Vidim da Keepass2Android podržava fingerprint unlock na Androidu 6.0+ ali moj mobitel nema čitač otiska prsta da isprobam. Zanima me kako to funkcionira. Do sada sam morao svaki put promijeniti virtualnu tipkovicu da bi Keepass2Android mogao kopirati i zalijepiti lozinku što mi je jako glupo i sporo. Podržava li LastPass čitač otiska prsta i koliko su mu nametljive reklame u besplatnoj verziji?

Moze. Kada dodem na stranicu sa username/passwrod poljima, LP iskoci (Samsung Galagy S6) i sa otiskom prsta "otkljucam" LP i biram koji login (ako ih je vise za taj website) zelim koristiti. Nisam ziher kako je na iPhoneu.