JozoBozo121 uto 10.9.2019 00:57
Anđeo bez falinge kaže...

od nekada čudne firme Strong se lijepo profilirao i za malo novaca daje puno, kao prvo kvalitetom...

 Da, nažalost kad nam je za jedan TV bez tunera riknuo stari receiver na brzinu sam išao kupiti drugi, uzeo u Pevecu neki Infinity DVB-T2 HEVC, iako radi na njemu su nakon tjedan dana počele rikavati lampice od displeja koje su pokazivale vrijeme ili broj kanala. Sad radi možda još 4-5 crtica od sve 4 znamenke. Ali sam receiver radi i dalje, ne mogu samo bi me smetalo da je taj receiver kod mene negdje to vidjeti.

Anđeo bez falinge uto 10.9.2019 01:04
JozoBozo121 kaže...

 Da, nažalost kad nam je za jedan TV bez tunera riknuo stari receiver na brzinu sam išao kupiti drugi, uzeo u Pevecu neki Infinity DVB-T2 HEVC, iako radi na njemu su nakon tjedan dana počele rikavati lampice od displeja koje su pokazivale vrijeme ili broj kanala. Sad radi možda još 4-5 crtica od sve 4 znamenke. Ali sam receiver radi i dalje, ne mogu samo bi me smetalo da je taj receiver kod mene negdje to vidjeti.

 da, kao i u svemu treba pratiti recenzije i iskustva forumaša s drugih foruma...

 

ne možeš vjerovati ali čitao sam postove sa stranih foruma no i oni imaju problema s hevc prijemom...

taj Strong je jako kvalitetan koliko sam čitao..

eto, ne zove se sony, LG, samsung itd

rambox uto 10.9.2019 01:45
Dino55 kaže...

Ma jasno da nema panike ali je glupo što ću sad opet morat natrčit receiver pored tv-a,no jbg šta je tu je,nema jeftinije opcije.

Koji su još dobri receiveri osim tih koje si linkao? 
Vidjeh danas u pevecu opticum,synergy.
Jel ima neki razlog zbog kojeg bih trebao izbjeći ovaj receiver tj imaju li oni u većim formatima kakvih prednosti? https://pevec.hr/tv-receiver-engel-dvb-t2-h-265-hevc-scart-stick-298706.html


 Ništa osim Strong i Thomson, pogotovo ne taj mali kepec Engel ili što sitniji to se više grije.Zelena ekipa ima dvogodišnju garanciju, a svi ostali modeli/brendovi za istu ili sličnu cijenu nude samo 12 mjeseci garancije.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/hrvatska-prelazi-dvb-t2-kodiranje-hevc-om/237610.aspx?page=6&jumpto=5977372&sort=asc&view=flat

Flagship uto 10.9.2019 17:44
Dino55 kaže...

Ma jasno da nema panike ali je glupo što ću sad opet morat natrčit receiver pored tv-a,no jbg šta je tu je,nema jeftinije opcije.

Koji su još dobri receiveri osim tih koje si linkao? 
Vidjeh danas u pevecu opticum,synergy.
Jel ima neki razlog zbog kojeg bih trebao izbjeći ovaj receiver tj imaju li oni u većim formatima kakvih prednosti? https://pevec.hr/tv-receiver-engel-dvb-t2-h-265-hevc-scart-stick-298706.html


Jedina "prednost" tog engela je veličina, pa je iza tv-a i povezan putem IR kabela. Međutim SCART je tu višak i s obzirom na to da sada programi idu u 1080p/720p onda je samo HDMI opcija. Bio bi puno bolji kada bi postojao u varijanti HDMI sticka (slično kao oni android ili fire tv stickovi) ali kod nas za sada takvih izvedbi T2 HEVC tunera nema.

 

Onaj Strong SRT8211 je vjerojatno najbolja opcija u ovome trenutku.

Crojumper uto 17.9.2019 19:53
thekeyofdestiny13 kaže...
mucamica kaže...

Molim one koji ZNAJU, dali ja sa svojim tv-om koji ima tjuner T2 HEVC 264

I mene zanima.

 HEVC je 265, a 264 je AVC rečeno je više puta..

 Ako vam negdje u specifikacijama od tv-a piše HEVC, onda ćete najvjerojatnije moći gledati..

 "Najvjerojatnije" je iz razloga što ima tv-ova koji podržavaju HEVC samo na media playeru, a ne i na tuneru..

 Srećom nema puno takvih modela osim nekih od prije par godina kad se krenulo u fazu implementiranja same HEVC tehnologije..

 

  

 

 

SamoPitam3 uto 17.9.2019 23:32
Anđeo bez falinge kaže...

od nekada čudne firme Strong se lijepo profilirao i za malo novaca daje puno, kao prvo kvalitetom...

 Cudne ? Imam jos uvijek strongov prijemnik za analognu satelitsku. Ne znam koliko mi ih je krepalo prije njega, ali on se jednostavno nije dao

hrsync čet 24.10.2019 11:16

 

Kupio sam u Pevecu ovaj receiver: https://pevec.hr/tv-receiver-engel-dvb-t2-h-265-hevc-scart-stick-298706.html

(Upute za njega može se naći ovdje: http://www.engelaxil.com/products/manuales/RT6130T2_manual_ES.pdf )

 

Stanujem u Zagrebu, u Španskom pa sam mislio da ću s njim moći hvatati HEVC kanala preko Sljemena. Probao sam s ovim uređajem uhvatiti nove DVB-T2 HD kanale koji idu preko HEVC-a, ali uređaj ih ne pronalazi. Uređaj pronalazi samo stare DVB-T kanale i one kodirane od EvoTV koje ionako ne mogu gledati.

Sad se pitam je li stvar u uređaju, ili mi signal sa Sljemena nije dovoljno jak da bih mogao uhvatiti te "nove" kanale?

 

Ono što me buni je da na 21 stranici uputa piše da uređaj podržava modulacije QPSK, 16 QAM i 64 QAM, ali nigdje ne navodi da podržava i 256 QAM koji se, kako piše na https://www.oiv.hr/broadcasting/Tables/DTV_channel_hr.aspx koristi za nove HEVC kanale:

 

• Decodificador de vídeo: H.265/HEVC, MPEG-2 MP@HL, AVC/H.264 HP @ L4.1 MPEG-4 ASP SUPPORTED

• Decodificador de audio: MPEG-1 Layer 1,2/PCM/HE-AAC V1.0 ICE958 SPDIF/Dolby D+ and Dolby D

• RANGO DE ENTRADA: MAX. 48Mbit/s  

• FORMATOS DE VÍDEO: 48Mbit/s 4:3/,16:9 INTERCAMBIABLE 

• SALIDA DE VÍDEO: HDMI, SCART

MODULACIÓN: QPSK,16QAM,64QAM

 

Pitanje je može li se uopće s ovim uređajem uhvatiti nove HD kanale, bez obzira što Pevec i proizvođač kažu da uređaj podržava DVB-T2 i HEVC h265?

Čudno mi je kako to da uređaj nalazi EvoTV kanale (koji su, naravno, kodirani pa ih se ne može gledati), ali ne pronalazi nijedna novi HD kanal (HRT1 HD, HRT2 HD, Nova HD, RTL HD, itd)?

ihush čet 24.10.2019 11:38

-na pevcovom linku pod teh.spec (i ostali shopovi za the spec navode samo 264) imaš h.264 .. mutna roba, dekodiranje videa ako podržava 265 može biti samo za player, da bi primao signal mora biti tuner-prijemnik 265.

-reklamiraj-vrati, lažna specifikacija/naziv uređaja.

-ako netko kao pevec kaže da podržava, nek ti demonstrira rad tj to je klasična procedura kod reklamacije da se provjeri ispravnost-rad..

+ već to što u teh.spec piše 264 je 'dokaz' da prijemnik-tuner nije 265, jer bi tad pisalo upravo to, h-265/hevc..

-evotv je paytv .. i to bi trebalo biti unutar t2 standarda pa to objašnjava zašto lovi i kodirane, ne samo fta kanale (sporedno za ovaj problem, pogotovo što za godinu dana neće loviti ništa kad se ugase stara kodiranja i prebace na hevc).

Flagship pet 25.10.2019 15:26
hrsync kaže...

 

Kupio sam u Pevecu ovaj receiver: https://pevec.hr/tv-receiver-engel-dvb-t2-h-265-hevc-scart-stick-298706.html

(Upute za njega može se naći ovdje: http://www.engelaxil.com/products/manuales/RT6130T2_manual_ES.pdf )

 

Stanujem u Zagrebu, u Španskom pa sam mislio da ću s njim moći hvatati HEVC kanala preko Sljemena. Probao sam s ovim uređajem uhvatiti nove DVB-T2 HD kanale koji idu preko HEVC-a, ali uređaj ih ne pronalazi. Uređaj pronalazi samo stare DVB-T kanale i one kodirane od EvoTV koje ionako ne mogu gledati.

Sad se pitam je li stvar u uređaju, ili mi signal sa Sljemena nije dovoljno jak da bih mogao uhvatiti te "nove" kanale?

 

Ono što me buni je da na 21 stranici uputa piše da uređaj podržava modulacije QPSK, 16 QAM i 64 QAM, ali nigdje ne navodi da podržava i 256 QAM koji se, kako piše na https://www.oiv.hr/broadcasting/Tables/DTV_channel_hr.aspx koristi za nove HEVC kanale:

 

• Decodificador de vídeo: H.265/HEVC, MPEG-2 MP@HL, AVC/H.264 HP @ L4.1 MPEG-4 ASP SUPPORTED

• Decodificador de audio: MPEG-1 Layer 1,2/PCM/HE-AAC V1.0 ICE958 SPDIF/Dolby D+ and Dolby D

• RANGO DE ENTRADA: MAX. 48Mbit/s  

• FORMATOS DE VÍDEO: 48Mbit/s 4:3/,16:9 INTERCAMBIABLE 

• SALIDA DE VÍDEO: HDMI, SCART

MODULACIÓN: QPSK,16QAM,64QAM

 

Pitanje je može li se uopće s ovim uređajem uhvatiti nove HD kanale, bez obzira što Pevec i proizvođač kažu da uređaj podržava DVB-T2 i HEVC h265?

Čudno mi je kako to da uređaj nalazi EvoTV kanale (koji su, naravno, kodirani pa ih se ne može gledati), ali ne pronalazi nijedna novi HD kanal (HRT1 HD, HRT2 HD, Nova HD, RTL HD, itd)?

Čudno, mada ništa kod nas nije čudno:) Da li imaš signala i koliko kada ideš ručno skenirati K40? Signal je vrlo jak u ZG pa tu nebi trebalo biti problema. Treba isprobati sve moguće varijante skeniranja, probat promjenit državu i ako treba vratit na tvorničke postavke pa ispočetka. Ako ni tada nema onda fino nazad u pevec i tražit da ga oni spoje na jedan od onih brojnih upaljenih tv-a pa vidit.

 

Identičan uređaj samo brendiran po drugim imenom, Opticum AX Lion Air 2, u spefikacijama ima naveden HEVC i 256QAM.

 

Opticum HD AX Lion Air 2

 

256QAM

 

DVB-T / DVB-T2 H.265 Tuner (MPEG-2/MPEG-4/HEVC/H.265)
Demodulation: QPSK, 16QAM, 64QAM, 256QAM

 

 

ihush pet 25.10.2019 16:12
Flagship kaže...
..

 

Identičan uređaj samo brendiran po drugim imenom, ..

 

 -nije isti-identičan.. tj kao da kažeš za bilo koji drugi uređaj-kutiju (pc, tv, router ili auto..) da je isti. Te teh.spec su urpao ono što ih razlikuje kao sadržaj chipa tj software-mogućnosti, mada nam svaki chip-tranzistor izvana izgleda isto..

ovaakav primjer je dobar primjer, jer tad ljudi zaključe 'isto' .. i zaključe pogrešno da tad radi.. a konkretno u temi imamo primjer da ne radi, jer ne lovi hevc kodirane kanale, tj čak ni sam kanal ili audio.. jer tad bi to korisnik napisao tj reako bi 'imam crnu sliku'.. i sl.

Flagship pet 25.10.2019 17:19
ihush kaže...
Flagship kaže...
..

 

Identičan uređaj samo brendiran po drugim imenom, ..

 

 -nije isti-identičan.. tj kao da kažeš za bilo koji drugi uređaj-kutiju (pc, tv, router ili auto..) da je isti. Te teh.spec su urpao ono što ih razlikuje kao sadržaj chipa tj software-mogućnosti, mada nam svaki chip-tranzistor izvana izgleda isto..

ovaakav primjer je dobar primjer, jer tad ljudi zaključe 'isto' .. i zaključe pogrešno da tad radi.. a konkretno u temi imamo primjer da ne radi, jer ne lovi hevc kodirane kanale, tj čak ni sam kanal ili audio.. jer tad bi to korisnik napisao tj reako bi 'imam crnu sliku'.. i sl.

Generički kinez koji kad stigne u EU dobije ime ovisno o državi (opticum, engel, falcom itd) Moguće su sitne razlike pa svakako je nužan oprez.

 

Za spomenuti engel svi navode H.265 T2 međutim ako je točno ovo da nema 256QAM onda je to problem jer nije u potpunosti kompatibilan s našim novim sustavom. Pričekajmo da vidimo što će nam reći kad pogleda koliko ima signala na K40, to mu treba pokazati pri ručnom scan-u.

 

 

hrsync uto 29.10.2019 20:18

Hvala na svemu, izgleda da ipak radi. Problem je bio u tome što je na našoj zgradi nedavno crkla zajednička antena koju sam koristio za gledanje zemaljske TV. Uređaj sam isprobavao sa malom sobnom antenom koja očito nije bila u stanju dovoljno jako uhvatiti signal sa multipleksa s kojeg se emitiraju novi HD kanali. To sam skužio kad sam išao ručno skenirati kanal 40 (snaga je bila 0%). Zanimljivo da sam mogao uhvatiti sve druge kanale samo ne ove nove HD. Onda sam išao malo pomicati antenu gore-dolje i signal se u jednom trenutku pojačao. U takvom položaju antene sam obavio ručni scan i uređaj je našao sve HD kanale. Super!

 

Sad mi još samo preostaje kupiti bolju sobnu antenu (ova mi nije praktična jer čim se netko miče u blizini nje, signal se gubi) dok ne poprave ovu na krovu. Zna li netko za neku dobru sobnu antenu, koja nije prevelika i koja će sigurno moći sve uhvatiti? (stan mi je u Španskom, okrenut prema Sljemenu, tako da to i ne bi trebalo biti neizvedivo)

ihush uto 29.10.2019 20:35

-dobre antene su 'obične' tzv riblja kost za cca 50kn i može biti nešto 30tak cm.. radi. Sve ostalo je skuplje dok pojačala ugl ne pomažu tj pojačavaju i smetnje a signal ugl. nije problem. Pokušao s par komada skupljih s pojačalima, noname-brand.. isto-loše.

-nekad davno u doba analogije sam imao neku ogromnu sobnu antenu (iz češke..) s krakovima dipola od par metara, lovila i austriju.. tako da s antenom nema neke mudrosti, veličina + logaritamske s pravim položajem i približno usmjereno prema signalu.

-ako su smetnje prejake ili armatura-beton.. no pošto si već nešto lovio 99% da će raditi. Tako koristim u stanu koji je suprotno od pogleda na sljeme, tj to znači da kroz nekoliko zidova zgrade + noseće/armatura/beton prolazi i lovi čisto.. oni koji su otvoreni prema odašiljaču jedino zbog neke smetnje (jači izvor) mogu imati problem.

+ pripazi i isključi 5v napajanje antene.. tj svi prijemnici imaju tu opciju za pojačalo-antenu ali dok to isprobavaš može nešto crknuti i ako nema pojačala tad je nepotrebno + sobne antene s pojačalom imaju svoje napajanje (ne treba prijemnik napajati). Pogotovo dok spajaš žice (kratki spoj..) :) i naravno uvjek je bolje isključiti-odspojiti ali ponekad se to zaboravi i tad ne radi .. a do tad je recimo radilo.