3n3m1 čet 28.9.2017 14:56
itomic009 kaže...

 1000+ kn nije baš mrvica. To je ono malo velika mrva.

 Sorry tek sam skužio na slideu da R5 1600 preporučeno košta 100 USD manje od i7,tada onda treba dobro razmisliti na koju stranu ići.

war3_tft čet 28.9.2017 15:41
war3_tft kaže...
Sad vidim taj video, a koliko je on sam po sebi utjecao na intel je prica za sebe.

 

picajzla0707 kaže...

Koliko utjece jedini konkurent na tom trzistu?

 

picajzla0707 kaže...

 slušaj, uopće ne vidim gdje ja to izvrćem tvoje riječi

 

 Evo kad ti moram nacrtati. Ja sam se osvrnuo na taj video i konkretno za njega rekao da ne znam koliki je utjecaj imao, a ne koliki utjecj ima AMD kao jedini konkurent kako si ti napisao.

 

To je jedina stvar koaja me sasmetala, pa jesam ti dva-tri puta rekao da se ubiti slazem sa svime sto si rekao, kaj tu nije jasno?

 

Pogledao sam video na brzake, uglavnom hrpa generaliziranja, a dvije najkonkretnije su bile "radimo na novoj arhitekturi" i "imamo svu potrebnu tehnologiju da brzo razvijemo nas plan". Iskreno tad jos nisam nista pratio i ne znam kolika je Jim njuska, ali ako je konkretno ta prezentacija bila dovoljna da intel kaze "decki moramo ubaciti 6 core u mainstream" onda neka bude tako. Zivio. 

XXX čet 28.9.2017 16:03
war3_tft kaže...
Nacitao sam se ja njegovih postova dovoljno da mogu zakljuciti da tu nema niceg pametnog, tko god baci pogled na nhegove postove vidi koliko je sati i kakav je to slucaj.

Sve konkretne informacije cemo imati uskoro, znat ce se cijene i performanse, sve lijepo crno na bijelo, ak me kuzis kaj hocu rec ;)

 Ne radi se o tome u njegovom postu nego ti naglašava ta korištenje googla nije nikakvo detaljno/napredno istraživanje te da bi koristiti jednu treažilicu trebao znatki svaki prosječni korisnik. Dalji ti on objašnjava sa linkovima kada se počela spominjati nova AMD arhitektura ako slučajno i dalje ne znaš koristiti google. Čovjek ti samo želi pomoći da budeš informiran.

war3_tft čet 28.9.2017 16:33

Aj nemoj mi pametovat o guglu molim te nego procitaj sto sam napisao, a napisao sam da sam krenuo od cpu chat teme (bivse ryzen teme) gdje se su poceli spominjati leakovi iz 4. mjeseca 2015., dalje nisam isao guglati, nit me zanimalo. Eto sva sreca pa mi je pokazan ovaj video koji me prosvijetlio.

rambox čet 28.9.2017 20:13
itomic009 kaže...

 1000+ kn nije baš mrvica. To je ono malo velika mrva.

Elegantno bez srama važeš Američku dolarsku razliku+Hrvatski porez, dakle između R5 1600/200$ vs i7 8700/300$.

 

Hrvatske cijene su druga priča, recimo taj "prokleti jeftini R5 1600 Hrvatska cijena 1650kn/261$" vs Američkih 200$.