metallic pon 16.5.2016 20:23
Tonči kaže...

 Ponekad mi u brzom tipkanju dođe do offseta prstiju lijevo ili desno pa zošls, mrničpur i,krdzp onoga što želim :D LED rasvjeta (bijela FTW) je tada zakon s natpisima, pogotovo u dubokoj mrkloj noći kad rad... ovaj, farmam anciente...

Ovo me baš nasmijalo, volio bi tako zarađivati, odma bi mjenjao svoj posao.

 

Tipkanjem u mraku do kuna!!!

 

 

marin_sagovac sub 21.5.2016 16:45
lllnuclearlll kaže...
Gh0sT kaže...



HVALA, NE HVALA!

Stoje sve priče o tome kako se u tipkovnicu manje-više i ne gleda, i tipka se "osjećajem", ali jednostavno to nije to. Ako ću već toliko iskeširati za tipkovnicu hoću da bude "savršena" i da mi olakšava, a ne otežava rad. Njihovo rješenje su neke glupe "naljepnice" sa našim znakovima, malo sutra...
I onda počinju zaobilazna rješenja, prebaciš na ENG layout ako ćeš nešto raditi jer slomii traženje/nabadanje posebnih znakova (/ & # < > { } [ ] ? ! = " ' …), pa se prebaciš na neki tekst koji trebaš napisati na hrvatskom ali onda trebaš i HRV layout jer inače nema naših slova, pa je tu novi mindfuck, sada su svi posebni znakovi na drugim mjestima... 1000+ kuna za frustriranje, hvala ali ne hvala!


Jednostavno staviš layout tipkovnice koje imaš, a naše palatale dodaš na Alt Gr + ctzszd

 

Dakle

 

Alt Gr + c = č

Alt Gr + t = ć

 

itd. 

 

Dakle sve radi, slova i znakovi su svi na svojim mjestima i to je to. 

 

Ubuntu sa HR region:

AltGr + c = ¢

AltGr + t = ŧ

 

SBV3X pet 27.5.2016 20:14

Koja je trenutno najjeftinija mehanička tipkovnica u RH? Nedavno je bila Gamdias Hermes Lite za 470kn u linkus, ali dok sam skupio pare obrisali su kompletno oglas i rekli mi da neće nabavljati nove. SS 6gv2 je prije 2 godine bila 380 kuna u centro.hr, 'bo me dan kad ju nisam kupio :(

metallic pon 30.5.2016 19:48
SBV3X kaže...

Koja je trenutno najjeftinija mehanička tipkovnica u RH? Nedavno je bila Gamdias Hermes Lite za 470kn u linkus, ali dok sam skupio pare obrisali su kompletno oglas i rekli mi da neće nabavljati nove. SS 6gv2 je prije 2 godine bila 380 kuna u centro.hr, 'bo me dan kad ju nisam kupio :(

Mislim da je ova zalman-k500 , samo nije se baš proslavila na reviewu kod naših forumaša...

Ganjaj neke akcije po raznim centrima i shopovima, valjda će nešto uletiti.

Jakovp pon 30.5.2016 19:53
natko kaže...
dtrixxx kaže...

Koje opce tipkovnice postoje u nas da imaju hrvatske znakove?

 Sve osim mehaničkih.

 Ima i mehaničkih bez brige :) Doduše ove na koje ja mislim se ne mogu više kupiti ali ajde :)

klokan_jack pon 16.1.2017 16:14

Moze preporuka tipkovnice?

Po mogucnosti brown switchevi...ili nesto ne pre glasno...

 

Prvi puta kupujem mehanicku, nisam "pre"zahtjevan korisnik i ne bih se sad istrosio previse (mislim da mi niti netreba sad vrh ponude...) :)

 

Dakle, dajte mi neki best buy za cca 400-700 kn :)

 

Za lagani gaming (dota 2), malo tipkanja/surfanja i tako to...

 

klokan_jack uto 17.1.2017 09:24
djigibao kaže...
klokan_jack kaže...

Moze preporuka tipkovnice?

Po mogucnosti brown switchevi...ili nesto ne pre glasno...

 

Prvi puta kupujem mehanicku, nisam "pre"zahtjevan korisnik i ne bih se sad istrosio previse (mislim da mi niti netreba sad vrh ponude...) :)

 

Dakle, dajte mi neki best buy za cca 400-700 kn :)

 

Za lagani gaming (dota 2), malo tipkanja/surfanja i tako to...

 

 

http://www.nabava.net/search.php?q=ROCCAT+Suora

 

Tnx.

 

A jel se isplati recimo dodati jos cca 400 kn i kupiti npr. logi g810 (koji meni osobno odlicno izgleda)?

Vidim da se spominje i g610 (brown/red, ofc ja bi brown)...cijena tu negdje kao i tvoja preporuka.

 

Ova Suora sam citao da je dosta glasna... sad ga ti znaj :)

klokan_jack pon 6.2.2017 11:19

Mali osvrt na tipkovnicu Logitech g810 orion spectrum.

 

Kupio sam tipkovnicu prije 2 tjedna preko online shoppinga u Protis d.o.o., platio je 1.149,00 kn (sad je akcija i kosta 1.045,00 kn) i stigla mi je kurirskom sluzbom kroz 2 dana (40 kn dostava).

Tipkovnica je sve (jos i bolje) kako sam ju zamisljao dok sam citao reviewe...

Prvi puta sam na mehanickoj tipkovnici i mogu reci da je cist fajn tipkati po njoj.

Necu sad previse hvaliti i to jer je jos rano, a i prvenstveni razlog kupnje mi je bio taj sto sam zelio kvalitetno i dugotrajno rjesenje i nisam zelio stedjeti na tipkovnici, eto.

Da radi posao sama od sebe ne :), ali uzitak tipkanja i zvuk koji daje prilikom brzog tipkanja i igranja je odlican, a najvise mi se svida dodatak multimedijskih tipki i fini kotacic za reguliranje glasnoce zvuka kaj u kombinaciji sa studijskim monitorima koji na sebi nemaju opciju pojacavanja/stisavanja sa front strane stvarno cini pravi pogodak :)

 

Hvala kolega koji su bili od pomoci pri izboru ;)

Duk pet 17.11.2017 13:52

Naime, zanima me dali mi netko moze reci koju mehanicku tipkovnicu kupiti do max 1500 kn, moze i 50 kn vise ako je bolja.
Treba iskljucivo za gaming ( tu i tamo nekakvo tipkanje ). Enter je nebitan ( veliki ili mali svejedno ). Pozeljno da ima multimedijalne tipke poput vol +/- ( raspored istih nebitan ).
Osvjetljenje bi svakako bilo pozeljno ( nebitno jel RGB ili jedna boja ).
Naime cuo sam da je navodno Cherry MX RED najbolje?!?
Moze i vise modela od razlicitih proizvodjaca.

Zahvaljujem unaprijed!

Fake_Alert ned 30.12.2018 20:26

Treba mi savjet. Uvijek sam Logitech periferiju kupovao pa ne znam dali da gledam samo njihove mehanicke tipkovnice ili neku drugu firmu ( svida mi se njihov support, zamjenili mi mis 2 puta nakon isteka garancije ).

Trenutno imam Logi K360, nije mi nesto sjela, ali eto vec 4 godine dura...

Ne igram igre.

Volim pisati i da mi je udobno pod prstima.

Gledao sam G910, dali opravdava cijenu?

Bavim se projektiranjem pa su mi fora G tipke za hotkeys... ( koristim ih na G610 mišu ).

U dilemi sam šta uzeti... neki savjet dobro dosao..