iawgoM ned 5.2.2012 19:16
OŽUJSKO PC kaže...

jel bi moglo iz jedne kuce u drugu prenijeti net?

Koliko ja znam, oba adaptera moraju biti na istom "segmentu" elektricne mreze (vjerojatno nisam ovo pravilno nazvao, pa neka me ispravi netko tko se bolje kuzi u tematiku). Sto bi reklo - teoretski je moguce, ali samo ako su obje kuce na istoj strujnoj instalaciji, sto u praksi u 99,9*% slucajeva znaci - ne.

 

Btw. zna netko kako bi ovo utjecalo na online gaming, ima netko iskustva? Ping, packetloss, lag...? Malo mi smeta mojih 15 metara kabla {#}

partwish ned 5.2.2012 21:18
iawgoM kaže...
OŽUJSKO PC kaže...

jel bi moglo iz jedne kuce u drugu prenijeti net?

Koliko ja znam, oba adaptera moraju biti na istom "segmentu" elektricne mreze (vjerojatno nisam ovo pravilno nazvao, pa neka me ispravi netko tko se bolje kuzi u tematiku). Sto bi reklo - teoretski je moguce, ali samo ako su obje kuce na istoj strujnoj instalaciji, sto u praksi u 99,9*% slucajeva znaci - ne.

 

Btw. zna netko kako bi ovo utjecalo na online gaming, ima netko iskustva? Ping, packetloss, lag...? Malo mi smeta mojih 15 metara kabla  {#}

  U teoriji bi funkcioniralo kada bi obje utičnice bile na istoj fazi. Inače povećava se ping dosta, barem kada sam ja testirao. Dva računala spojena na ovaj način preko utičnica koje su udaljene doslovno 30cm ping je bio 5-8ms.

mario.L_hr ned 5.2.2012 21:34

Ova tehnologija postaje prihvatljiva i široj masi. Za 650 kuna u katnici možeš složiti mrežu bez bušenja i razvlačenja kabela. Meni se to čini prihvatljivim. Catch je izgleda samo naći utičnice koje su na istoj fazi.

tomislav91 ned 5.2.2012 21:47

neznam dal tu imaju faze ikakvu ulogu ali ja sam imao u jednom produznom pristekan powerline, ruter , maxtv stb, tv i liniju a u sobi u drugome produznome PC, monitor, z5500 ps3 i  drugi powerline sa switchem i to je funkcioniralo jako dobro. Nije bilo problema sa igranjem online preko plejke a kamoli pucanja signala ili icega makar se u specifikacijama uređaja navodilo da bi oba trebala biti prikljucena direktno u uticnicu. I jos s tim da su moji powerlini bili specificirani na propusnost od 85 Mbps. Ako ikoga zanima ima se na netu za nac i 2 komada za 400tinjak kn tako da je to i vise nego povoljno naspram nasih trgovaca

partwish pon 6.2.2012 16:34
tomislav91 kaže...

neznam dal tu imaju faze ikakvu ulogu ali ja sam imao u jednom produznom pristekan powerline, ruter , maxtv stb, tv i liniju a u sobi u drugome produznome PC, monitor, z5500 ps3 i  drugi powerline sa switchem i to je funkcioniralo jako dobro. Nije bilo problema sa igranjem online preko plejke a kamoli pucanja signala ili icega makar se u specifikacijama uređaja navodilo da bi oba trebala biti prikljucena direktno u uticnicu. I jos s tim da su moji powerlini bili specificirani na propusnost od 85 Mbps. Ako ikoga zanima ima se na netu za nac i 2 komada za 400tinjak kn tako da je to i vise nego povoljno naspram nasih trgovaca

  Moguće je da ti je cijela kuća na jednoj fazi. Recimo moja nije, i   nek hep ima radove... moj susjed nema struje ništa, ja imam u recimo 3 prostorije u ostalima nemam.

Mew sri 8.2.2012 23:40

Cito genijalno, ali toliko puno pitanja se postavlja, kao sto su ljudi gore naveli...

 

I sto mene jos vise zanima sa kakvim je sve strujim mrežama kompatibilno jer cesto kuce kodnas imaju jos one prastare osigurace i brojila i sta ti ja znam sta sve ne...